بهترین آرک انیمه های شونن
1%
  • 10/10

 نگاهی به بهترین آرک انیمه های شونن تمام دوران‌ها

اتفاقات تعیین کننده جهت خط داستانی

 نگاهی به بهترین آرک انیمه های شونن تمام دوران‌ها ۱۹ ۰۷ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

بیشتر انیمه‌های موفقی که روز به روز به تعداد طرفداران آن‌ها، در سراسر جهان، اضافه می‌شود، در ژانر شونن ساخته شده‌اند که برخی از آن‌ها، به دلیل قسمت‌های مشخصی از خط داستانیشان، به انیمه‌هایی فراموش نشدنی تبدیل شده‌اند؛ بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، نگاهی داریم به بهترین آرک انیمه های شونن تمام دوران‌ها.

در میان طرفداران دنیای انیمه، افراد بسیار زیادی وجود دارند که به دیدن انیمه‌های ساخته شده در ژانر شونن، علاقه دارند. به همین خاطر نیز، این ژانر به یکی از محبوب‌ترین ژانرهای صنعت انیمه تبدیل شده است. بدون شک، در طی سال‌های اخیر، انیمه های شونن، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان شده‌اند. جدای از ژانر که فاکتوری مهم برای موفقیت انیمه‌ها به شمار می‌رود، آرک‌های مختلف خطوط داستانی انیمه‌ها نیز از اهمیت فوق العاده بسیاری برخوردار هستند؛ زیرا که این آرک‌ها می‌توانند خط داستانی انیمه را به گونه‌ای به تصویر بکشند که بینندگان خود را ترغیب به دیدن ادامه داستان کند. برخی از انیمه‌های شوننی که تا به امروز ساخته شده‌اند نیز، دارای آرک‌هایی هستند که می‌توانند بینندگان خود را به طور کامل، درگیر خط داستانی خود کنند و از این رو، نه تنها هیچگاه از طرفداران آن‌ها کاسته نمی‌شود، بلکه روز به روز، به تعداد طرفداران آن‌ها نیز اضافه می‌شود. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، نگاهی داریم به بهترین آرک انیمه های شونن تمام دوران‌ها که درصد بسیاری از بینندگان را  مجذوب خود کرده‌اند.

سه انیمه بزرگ ساخته شده تمام دوران‌ها نیز، که در کل دنیا شناخته شده هستند نیز، در این ژانرها ساخته شده‌اند؛ این انیمه‌ها شامل وان پیس (One Piece)، ناروتو (Naruto) و بلیچ (Bleach) می‌شوند. بیشتر کسانی هم به تازگی وارد دنیای انیمه شده‌اند، در ابتدا، با دیدن انیمه های شونن به این صنعت علاقه مند شده‌اند. انیمه‌های دیگری نیز از جمله حمله به تایتان/تایتان مهاجم (Attack on Titan)، جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen) و کیمیاگر تمام فلزی (Fullmetal Alchemist) نیز در همین ژانر ساخته شده‌اند که به موفقیت‌های بی سابقه‌ای دست پیدا کردند و کمتر کسی آن‌ها را ندیده است. همه این انیمه‌ها، به دلیل خطوط داستانی به یاد ماندنی‌شان، به انیمه‌هایی فراموش نشدنی تبدیل شده‌اند. توجه داشته بشید که ادامه این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد.

قدرت کامل موب وحشت آور است.

Mob Psycho 100

آخرین آرک انیمه دیدنی Mob Psycho 100 این داستان جذاب را به شکلی مسحور کننده به پایان رساند. موب (Mob) که به عنوان قهرمان و شخصیت اصلی این داستان شناخته شده است، در طول خط داستانی این مجموعه زیبا و هیجان انگیز، قدرت خود را محدود کرده بود؛ اما رخ دادن یک اتفاق بسیار غم انگیز و دلخراش، موجب رها شدن همه قدرت او، به طور کامل، شد که بسیار وحشت آور بود. این اتفاق به خوبی نشان داد که او در تمام این مدت از چه چیزی می‌ترسید. زمانی که قدرت او از کنترل خارج شد، همه شخصیت‌های این داستان در تلاش برای متوقف کردن او بودند. اما با این وجود، در نهایت، همه چیز به خود موب بستگی دارد زیرا او باید بتواند خود را به طور کامل بپذیرد که این مسئله شامل کنترل قدرت‌هایش نیز می‌شود.

سخت ترین نبرد یک شیطان کش

Demon Slayer

آرک “منطقه سرگرمی”  (Entertainment District) در انیمه جذاب و دیدنی شیطان کش (Demon Slayer) در رابطه با زمانی است که تانجیرو (Tanjiro) و دوستانش به همراه هاشیرای صدا به ناحیه چراغ قرمز (Red Lights) فرستاده می‌شوند تا پرونده افرادی را مورد بررسی قرار دهند که به طرز مشکوکی ناپدید شده‌اند. در ادامه داستان، مشخص می‌شود که در واقع، دو شیطان و اعضای دوازده کیزوکی (Kizuki)، که در واقع به عنوان قوی ترین شیاطین این مجموعه شناخته شده‌اند، در آن منطقه به سر می‌برند و عامل ناپدید شدن آن افراد بوده‌اند. این شیاطین، شیطان کش‌های تازه کار و هاشیرای محبوبی که با نام تنگن اوزوی (Tengen Uzui) شناخته شده است را به چالشی مرگبار دعوت می‌کنند. رابطه بین دو شیطان اصلی این آرک، منعکس کننده رابطه تانجیرو با خواهرش، نزوکو (Nezuko) است که باعث برانگیخته شدن احساس همدردی بینندگان برای این موجودات نفرت انگیز می‌شود. در این آرک، همه شخصیت‌ها، فرصت کافی برای بیان داستان خود را دارند.

دشوارترین مبارزه کاراسونو تا به امروز

Haikyuu

مسابقه کاراسونو (Krasuno) در مقابل شیراتوریزاوا (Shiratorizawa)، تیمی که از همان ابتدا به عنوان یک حریف شکست ناپذیر شناخته شده بود، بسیار هیجان انگیز و در عین حال ترسناک بود. این مسابقه تا پنج ست ادامه پیدا کرد و بسیار نفس گیر بود. دیدن تلاش‌های همه اعضای تیم کاراسونو و تمرکز و انگیزه آن‌ها بر روی یک هدف واحد، فوق العاده شگفت انگیز بود. رقابت، بسیار تنگاتنگ بود و با ادامه پیدا کردن آن، کسی نمی‌توانست پیش بینی کند چه تیمی قرار است پیروز شود. در حالی که همه بازیکنان تیم کاراسونو و همچنین شیراتوریزاوا، تمام تلاش خود را می‌کردند تا به بهترین نحو ممکن مسابقه را ادامه دهند، در لحظه آخر، اوشیجیما (Ushijima)، که در تیم شیراتوریزاوا بازی می‌کند، توپ را از دست می‌دهد و اینگونه تساوی دو تیم با همدیگر شکسته می‌شود و بازی به نفع تیم کاراسونو به پایان می‌رسد و به همین خاطر نیز، این بخش از داستان، به عنوان یکی دیگر از بهترین آرک انیمه های شونن شناخته شده است. کل بازیکنان برای چند ثانیه نفس‌های خود را حبس می‌کنند و سپس با اعلام پیروزی کاراسونو، به یکباره در کنار تماشاگران، از خوشحالی فریاد می‌زنند.

کاپیتان‌های Soul Reapers قدرت واقعی خود را نشان می‌دهند.

Bleach

یکی از مورد انتظارترین مبارزات انیمه بلیچ (Bleach)، مبارزه کاپیتان‌های جوخه به رهبری کاپیتان یاماموتو (Yamamoto) و آرانکارها (Arrancars) به رهبری ساسوکه آیزن (Sasuke Aizen) بود که در قسمت‌های دویست و پانزده تا دویست و بیست و نه این مجموعه اتفاق افتاد. طرفداران، در طی این آرک توانستند قدرت واقعی کاپیتان‌های Soul Reapers را مشاهده کنند که تا به آن روز، همانند یک معما باقی مانده بود. در این بخش از داستان، همه شخصیت‌ها زمان کافی برای بازگو کردن داستان‌های خود را داشتند. به علاوه همه این‌ها، یکی از بهترین مبارزات این مجموعه نیز در همین آرک به تصویر کشده شد که مبارزه بین شوهی (Shuhei) و فایندور (Findor) بود. خیانت جین (Gin)، مبارزه بین ایچیگو (Ichigo) و آیزن نیز، از دیگر اتفاقت این آرک بودند که آن را به بخشی فراموش نشدنی تبدیل کردند.

اولین مقابله رو در روی لایت و ال

Death Note

بسیاری از طرفدارن بر این باورند که ده قسمت اول انیمه جذاب و دیدنی “دفترچه مرگ” (Death Note)، بهترین قسمت‌های این انیمه بودند. این ده قسمت، روایت رشد شخصیتی کارکتر لایت (Light) و تبدیل شدن او به کیرا (Kira)، گیر افتادن او تسط ال (L) و لحظه نمادینی را بازگو می‌کند که لایت درست قبل از کشتن نائومی (Naomi)، هویت واقعی خود را به عنوان کیرا به او معرفی می‌کند و به همین خاطر نیز، این بخش از داستان، به عنوان یکی دیگر از بهترین آرک انیمه های شونن شناخته شده است. این آرک، نقش مهمی در ترغیب بینندگان به دیدن ادامه داستان داشت و بر اساس همین بخش از داستان، انیمه دفترچه مرگ به عنوان یکی از بهترین انیمه‌های هیجان انگیز ساخته شده در تمام دوران‌ها به شمار می‌رود. بازی‌های ذهنی لایت و ال با مبارزات فیزیکی دیگر انیمه‌های شونن بسیار متفاوت بود، اما با این حال، تماشای آن برای بینندگان بسیار سرگرم کننده و لذت بخش بود.

اولین پیروزی بزرگ بشریت

Attack on Titan

در داستان انیمه فوق العاده جذاب و دیدنی حمله به تایتان/تایتان مهاجم (Attack on Titan)، بشریت، برای سال‌های بسیار زیادی، قلمروهایشان را به تایتان‌ها از دست می‌دادند و در پی هر حمله آن‌ها، شاهد قتل عام شدن خانواده و دوستان خود بودند. اما در فصل سوم این انیمه، که به عنوان یکی دیگر از بهترین آرک انیمه های شونن تمام دوران‌ها شناخته شده است، اعضای نیروی پیشاهنگ و بشریت، در نهایت توانستند زمین‌هایی که تایتان‌ها اشغال کرده بودند را پس بگیرند. در این آرک، لیوای (Levi) رهبری یکی از بزرگترین حملات را عهده دار شد، ارن (Eren) به فرم تایتانی خود تغییر یافت، و دیگر سربازان نیروی پیشاهنگ نیز با استفاده از سلاح‌های جدیدی که توسط هانجی (Hange) ساخته شده بودند، در برابر تایتان‌هایی قرار گرفتند که به فرمان زیک (Zeke) پیش می‌رفتند. با وجود آنکه بشریت در نهایت موفق به پس گرفتن قلمروهای از دست رفته‌شان شد، اما با این حال، در طی این حمله، نه تنها درصد بسیار بزرگی از سربازان، بلکه فرمانده اروین (Erwin) نیز، جان خود را از دست داد. در ادامه، تایتان زیک نتوانست در مقابل حمله مرگبار و فراموش نشدنی لیوای مقاومت کند و فرار کرد.

جنگ همه جانبه بین جادوگران و نفرین‌ها

Jujutsu Kaisen

فصل دوم انیمه فوق العاده جذاب و شگفت انگیز جوجوسو کایسن (Jujutsu Kaisen)، یکی از مورد انتظارترین آرک انیمه‌ های شونن ساخته شده در تمام دوران‌ها را در خود جای داده است. شخصیت‌های منفی این داستان، قویترین جادوگر که در داستان با نام گوجو (Gojo) شناخته شده است را در یک زندان گیر می‌اندازند که خارج شد از آن، عملی غیر ممکن به نظر می‌رسد. پس از این اتفاق، همه شخصیت‌های اصلی انیمه، با از دست دادن با ارزش ترین فرد تیمشان، آماده مبارزه در برابر نفرین‌هایی هستند که حمله خود به شیبویا (Shibuya) را آغاز کرده‌اند. در این آرک، نه تنها مرگ‌های بسیار دلخراشی به تصویر کشیده می‌شود، بلکه مبارزاتی نیز وجود دارد که به صورت بسیار مسحور کننده‌ای به نمایش درمی‌آیند. خط داستانی این آرک به گونه‌ای پیش رفت که باعث جذب طرفداران بسیار زیادی نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان شد.

همه شینوبی‌ها علیه یک دشمن واحد متحد می‌شوند.

Naruto

در خط داستانی انیمه جذاب و دیدنی ناروتو (Naruto)، جنگ‌ها و مبارزات متعددی وجود دارد که بسیار چشمگیر و نمادین هستند؛ اما با این حال، جنگ چهارم نینجاها (4th Ninja War) در سطح دیگری قرار داشت که قسمت‌های بسیار زیادی از این انیمه را نیز به خود اختصاص داده بود. در طی این جنگ، همه شینوبی‌های داستان ناروتو، که زمانی در مقابل یکدیگر نیز قرار گرفته بودند، با همدیگر متحد می‌شوند تا در نهایت، موفق به شکست دادن دشمن واحدشان بشوند. در طی این جنگ، کارکترهای اصلی و مهمی جان خود را از دست می‌دهند که تماشای آن برای بینندگان بسیار دلخراش بود. همچین کارکترهایی نیز توسط دشمن به زندگی باز می‌گردند و مجبور به مبارزه با دوستان و خانواده خود می‌شوند که تماشای آن نیز بسیار دردناک بود. به علاوه همه این‌ها، مبارزات نمادین وهیجان انگیز فراوانی هم در طی این جنگ به تصویر کشیده می‌شوند که برای بینندگان بسیار سرگرم کننده و لذت بخش بودند و به همین خاطر نیز، این بخش از داستان، به عنوان یکی دیگر از بهترین آرک انیمه های شونن شناخته شده است.

مقابله قوی ترین‌ دزدان دریایی در برابر دولت

One Piece

نیروی تفنگداران دریایی قصد داشتند دومین فرمانده یکی از قویترین دزدان دریایی که با نام ریش سفید (Whitebeard) شناخته شده است را اعدام کنند. این فرمانده، ایس (Ace)، برادر بزرگتر قهرمان و شخصیت اصلی داستان بود. لوفی از زندان فرار کرد تا به کمک برادرش برود و او را نجات دهد. در این نبرد، ریش سفید در مقابل نیروی تفنگداران دریایی قرار گرفت تا ایس را نجات دهد، اما این حادثه منجر به مرگ غم انگیز خود او شد. مرگ ریش سفید که به عنوان یکی دیگر از بزرگترین امپراطورهای انیمه وان پیس شناخته شده است، تنها مرگ یک دزد دریایی قدرتمند و با نفوذ نبود. مرگ کارکتر ریش سفید پایان یک دوره را رقم زد و خلا قابل توجهی را در دنیای دزدان دریایی به جا گذاشت؛ چرا که او در شرف تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی بعدی بود.

برنامه نجات یک ملت

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

سوم اکتبر، روزی بود که “پدر” (Father) قصد داشت تمام افراد یک کشور را قربانی نقشه‌های پیچیده خود کند؛ اما با این حال، قهرمانان و شخصیت‌های اصلی این داستان، به خوبی از نقشه او آگاه بودند. در ابتدا، ادوارد (Edward) و کسانی که با او متحد شده بودند، به زیردستان پدر نفوز کردند، اما این نقشه، راهکار خوبی برای جلوگیری از برنامه او به نظر نمی‌رسید زیرا که آن‌ها در میانه راه، به این واقعیت پی بردند که شاه بردلی (King Bradley) نیز خود برای پدر کار می‌کرد. هر کارکتر انگیزه خاص خودش را داشت. ماستانگ (Mustang) در پی گرفتن انتقام بود، ادوارد می‌خواست بدن برادرش را بازیابد و هوهنهایم (Hohenheim) به کینه چهارصد ساله پایان می‌داد. پایان بندی داستان این انیمه، به طر قطع، یکی دیگر از بهترین آرک انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها به شمار می‌رود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

19 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments