6 شخصیت انیمه وان پیس که داستان آن‌ها هنوز تمام نشده است!
1%
  • 0/10

6 شخصیت انیمه وان پیس که داستان آن‌ها هنوز تمام نشده است!

معماهای بی جواب داستان وان پیس

6 شخصیت انیمه وان پیس که داستان آن‌ها هنوز تمام نشده است! ۱۵ ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

کارکترهای بسیاری در داستان انیمه بسیار جذاب و فوق العاده دیدنی وان پیس وجود دارند که هنوز سرنوشتشان به پایان نرسیده است. سوالات بسیاری در رابطه با این کارکترها وجود دارد که هنوز جواب داده نشده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی 6 شخصیت انیمه وان پیس می‌پردازیم که داستان آن‌ها هنوز به پایان نرسیده است!

داستان انیمه زیبا وان پیس در رابطه با کارکتری به نام مانکی دی لوفی (Monkey D. Luffy) و اعضای تیمش است که با عنوان دزدان دریایی کلاه حصیری (The Straw Hat Pirates) شناخته شده‌اند. دزدان دریایی کلاه حصیری در اقیانوس‌های خطرناک، به کاوش می‌پردازند و در طول ماجراجویی‌های خطرناکی که در پیش می‌گیرند، از جزایر جدید دیدن می‌کنند و در برابر دشمنان توانمندی قرار می‌گیرند و با آن‌ها مبارزه می‌کنند تا بتوانند به گنج افسانه‌ای دست پیدا کنند که در داستان با نام One Piece شناخته شده است. اگرچه خط داستانی این مجموعه جذاب و هیجان انگیز، بیشتر به دلیل دنیای پیچیده، روابط دوستی، دیالوگ‌ها و اتفاقات خنده‌دار خود به شهرت رسیده است، اما با این حال، به طور قطع، حضور کارکترهای تاریک و همچنین، اتفاقات بسیار عجیب و تاریکی نیز که همواره در طی آن رخ می‌دهد، جذابیت داستان را دو چندان کرده‌اند. در کنار همه این‌ها، کارکترهای بسیاری در داستان انیمه بسیار جذاب و فوق العاده دیدنی وان پیس وجود دارند که هنوز سرنوشتشان به پایان نرسیده است. سوالات بسیاری در رابطه با این کارکترها وجود دارد که هنوز جواب داده نشده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی 6 شخصیت انیمه وان پیس می‌پردازیم که داستان آن‌ها هنوز به پایان نرسیده است!

انیمه جذاب و پرطرفدار وان پیس (One Piece)، یکی از قدیمی‌ترین مجموعه‌های دنیای انیمه به شمار می‌رود که نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی شده است. انیمه وان پیس بخاطر محبوبیت زیادی که دارد، به پادشاه بی چون و چرای ژانر شونن تبدیل شده است و همواره به خاطر خلاقیت به حد و حصر خود، مورد ستایش قرار گرفته است. ایچیرو اودا (Eiichiro Oda) هیچگاه از شکستن قواعد و سبک‌های کلیشه‌ایی که در ژانر شونن وجود دارند، ترسی نداشته است و به همین خاطر نیز، در انیمه وان پیس شاهد طرح‌های شخصیتی جسورانه و مضامین سیاسی بالغانه هستیم؛ نکته جالب دیگری که در رابطه با این داستان وجود دارد، شخصیت‌هایی هستند که به لحاظ اخلاقی نمی‌توان مرز خوب بودن و یا بد بودن را برای آنها تعیین کرد. این انیمه، در اصل، بر اساس یک مانگا، با همین نام، نوشته و تصویرسازی شده است که تنها پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، به پرفروش‌ترین مانگای تمام دوان‌ها نیز تبدیل شد. انیمه وان پیس، تنها یک داستان معمولی نیست، بلکه یک شاهکار هنری به حساب می‌آید که دیگر همانند آن را نمی‌توان ساخت.

داستان وان پیس اکنون در مراحل پایانی خود به سر می‌برد؛ اما با این حال، رازهای زیادی در داستان باقی مانده است که هنوز حل نشده باقی مانده‌اند؛ بیشتر آن‌ها نیز به منشا قدرت میوه‌های شیطانی، نژادهای باستانی، دولت جهانی و … مرتبط هستند. جدای از همه این‌ها، معماهای متعددی نیز وجود دارند که با شخصیت‌های خاصی گره خورده‌اند زیرا که خط داستانی مربوط به آن‌ها هنوز به پایان نرسیده است.

Shanks

یکی از شش شخصیت انیمه وان پیس که سوالات بسیاری در رابطه با او وجود دارد، شنکس (Shanks)، کاپیتان کاریزماتیک دزدان دریایی مو قرمز (Red Hair)، یکی از چهار امپراطور بزرگ دریاها است که دارای قدرت فوق العاده شگفت انگیزی است. این کارکتر، به خاطر توانایی منحصر به فرد خود در رهبری، مهارت‌های استثنائی رزمی و تسلطی که بر هاکی دارد، در میان همه دزدان دریایی داستان وان پیس، شناخته شده است. کارکتر شنکس، همچنین، نقش پررنگی در پایان دادن به جنگ مارینفورد نیز داشت که همین، قدرت دیپلماتیک و توانایی او در تاثیرگذاری بر قدرت‌های بزرگ جهانی را نشان می‌دهد. شنکس همچنین توانست جنگ Paramount را بدون ریخته شدن خون هیچکس متوقف کند. کارکتر Sengoku اعتراف کرد او این تصمیم را تنها به این خاطر گرفت که شنکس از او درخواست کرده بود. شنکس، به خاطر اقتداری که دارد، مورد احترام بسیاری قرار گرفته است.

کارکتر شنکس از قدرت هیچ میوه شیطانی بهره نبرده است و به همین خاطر نیز، در نبردهای خود تنها به قدرت فیزیکی و توانایی هاکی (Haki) تکیه می‌کند. لازم به ذکر است که این کارکتر به هر سه نوع هاکی دسترسی و تسلط کامل دارد. این کارکتر نیز همانند دیگر دزدان دریایی این داستان جذاب و هیجان انگیز، تمایل خود برای پیدا کردن گنج وان پیس را اعلام کرده است و به همین خاطر نیز، مسلم است در آینده، او و لوفی در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. با در نظر گرفتن توانایی‌های شنکس، به طور قطع این کارکتر به یکی از بزرگترین چالش‌هایی تبدیل می‌شود که می‌تواند بر سر راه لوفی قرار بگیرد.

Monkey D. Dragon

یکی دیگر از شش شخصیت انیمه وان پیس که سوالات بسیاری در رابطه با او وجود دارد، کارکتر مانگی دی دراگن (Monkey D. Dragon)، یک تفنگدار سابق است که اکنون به بزرگترین دشمن حکومت جهانی تبدیل شده است. هنوز دلیل قطعی او برای ترک تفنگداران دریایی در داستان آشکار نشده است. این کارکتر که فرمانده ارتش انقلابی است، اکنون در لیست قدرتمندترین شخصیت‌ های انیمه وان پیس، جایگاهی ویژه را به خود اختصاص داده است. این کارکتر، نگرشی خوب نسبت به تفنگداران دریایی و حکومت جهانی ندارد و به آن‌ها بسیار بدبین است زیرا که می‌تواند نیت افرادی که مسئول فساد‌های گسترده این سازمان هستند را ببیند. کارکتر مانکی دی دراگن به اندازه کافی، شاهد ظلم و بی رحمی اژدهایان آسمانی و زیردستان آن‌ها نیز بوده است و به همین خاطر نیز، اعتماد او به سیستم، به طور کامل از بین رفته است.

اعتقادات کارکتر مانکی دی دراگن به نوع خود، حس ایده آل گرایی را تشعشع می‌کند. او از کسانی که در راس حکومت قرار گرفته‌اند احساس تنفر دارد و از این رو، تمام زندگی خود را نیز وقف سرنگونی نظم جهانی فعلی کرده است. یکی دیگر از رازهایی که در رابطه با این کارکتر هنوز آشکار نشده است، زندگی شخصی و عاطفی او است. کسی نمی‌داند که او با چه کسی ازدواج کرده است و چرا در کنار یکدیگر زندگی نمی‌کنند. با این حال، به طور قطع، ایچیرو اودا در ادامه مانگای خود، همه سوالاتی که در رابطه با این کارکتر پر اهمیت وجود دارد را پاسخ می‌دهد.

Rocks D. Xebec

موقعیت راکس دی. زبک به عنوان کاپیتان ترسناک دزدان دریایی راکس (the Rocks Pirates) و جاه طلبی او برای تبدیل شدن به پادشاه جهان، طبیعت بی رحم و تسلیم ناپذیر او را در داستان نشان می‌داد. او کارکتری بود که به هیچ کس اهمیت نمی‌داد و تنها هدفی که داشت، به دست آوردن قدرت بیشتر بود. این رویای حکومت بر جهان، او را به حمله به اژدهای آسمانی (the Celestial Dragons) سوق داد. با وجود همه این‌ها، چیزی که باعث متوقف شدن راکس و اعضای گروه دزدان دریایی او شد، درگیری او با مانکی دی. گارپ (Monkey D. Garp) و گول دی. راجر (Gol D. Roger) در دره خدا بود. نبرد عظیمی در میان آنها در گرفت که منجر به منحل شدن تیم دزدان دریایی راکس شد که همین باعث شد اعضای تیم، گروه‌های جداگانه دزدان دریایی خود را تشکیل دهند که با نام‌های ریش سفید (Whitebeard)، بیگ مام (Big Mom) و کایدو (Kaido) شناخته شدند.

ایچیرو اودا هنوز در داستان خود به صورت رسمی، دلیل علاقه این کارکتر برای به دست آوردن قدرت بی حد و حصر را بیان نکرده است. همچنین هیچ اطلاعاتی از دلیل واقعی رفتن او به دره خدا و حمله به اژدهای آسمانی نیز وجود ندارد و به همین خاطر نیز، راکس دی زبک نیز یکی دیگر از شخصیت های انیمه وان پیس به شمار می‌رود که هنوز داستانشان به پایان نرسیده است. طرفداران برای به دست آوردن اطلاعات بیشتری از این دزد دریایی افسانه‌ای باید مدتی صبر کنند.

Blackbeard

کارکتر Marshall D. Teach که در داستان وان پیس، بیشتر با نام ریش سیاه (Blackbeard) شناخته شده است، یکی از قدرتمندترین امپراطورهای انیمه وان پیس به شمار می‌رود که قدرت دو میوه شیطانی بسیار خطرناک را در اختیار دارد. این کارکتر یکی از شش شخصیت انیمه وان پیس است که سوالات بسیاری در رابطه با او وجود دارد. اولین میوه شیطانی که در داستان با نام Dark Dark Fruit شناخته شده است، به او این اجازه را می‌دهد تا توانایی کنترل کردن تاریکی را در اختیار داشته باشد و دومین میوه شیطانی نیز که در گذشته به کارکتر ریش سفید (Whitebeard) تعلق داشت و با نام Quake Quake Fruit شناخته شده است، به این کارکتر، توانایی ایجاد مواج عظیم و کشنده را می‌دهد. ریش سیاه شخصیتی بسیار جاه طلب و بی رحم دارد که باعث می‌شود در مبارزات، بدون داشتن هیچ ملاحظه‌ای پیش برود و جان هر فردی که بر سر راهش قرار می‌گیرد را نیز بگیرد.

 به نظر می‌رسد که ریش سیاه، واقع گرایانه ترین تصویر از دزدان دریایی را به نمایش می‌گذارد؛ خیانت، فریب و شستشوی ذهنی افراد برای او بسیار طبیعی است؛ او هیچ وابستگی واقعی به کسانی که زیر پرچم او حرکت می‌کنند از خود نشان نمی‌دهد و در یک لحظه می‌تواند همه آن‌ها را فدای جاه طلبی‌های خود می‌کند. ریش سیاه یکی از اولین کاپیتان‌هایی بود که پس از مدت زمان بسیار کوتاهی، توانست عنوان یکی از امپراطورهای انیمه وان پیس را از آن خود کند. توانایی او در استفاده از قدرت‌های دو میوه شیطانی مختلف به صورت همزمان، یکی از رازهایی است که هنوز در داستان به توضیح آن پرداخته نشده است.

Crocodile

کارکتر Sir Crocodile، یکی دیگر از شش شخصیت انیمه وان پیس که سوالات بسیاری در رابطه با او وجود دارد ، رئیس سابق سازمان جنایی باروک ورکز (Baroque Works)، کسی است که قصد داشت پادشاهی صحرای آلاباستا (Alabasta) را به دست بگیرد. نقشه او برای انجام این کار، شامل برانگیختن جنگ داخلی و استفاده از سلاح باستانی پلوتونن بود. این کارکتر نیز، از قدرت یکی از خطرناک‌ترین میوه‌های شیطانی برخوردار است که به او این اجازه را می‌دهد تا هر زمان که اراده کند، به شن، تغییر شکل دهد. فعالیت‌های مجرمانه، ذهنیت استراتژیک، و قدرت میوه شیطانی او، همه و همه باعث شده‌اند تا این کارکتر به دشمنی شکست ناپذیر و یکی از قدرتمندترین شخصیت های انیمه وان پیس تبدیل شود.

کارکتر کروکودایل، همچنین، یکی از بدبین ترین شخصیت های انیمه وان پیس نیز به شمار می‌رود که دیدگاه خوبی به اعتماد کردن به دیگران ندارد. او نسبت به زندگی عاشقانه گول دی راجر (Gol D. Roger) ابراز انزجار کرده است و ارزش نظامی را تنها در قدرت نظامی، ثروت و قدرت سیاسی می‌بیند. این کارکتر همچنین، دیدگاهی تحقیرآمیز به رویای لوفی برای تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی نیز دارد و از آن‌ها به عنوان “توهمات یک احمق” یاد می‌کند. بسیاری چیزها در رابطه با این کارکتر وجود دارد که همچنان همانند یک راز در داستان باقی مانده‌اند؛ برای مثال راز بزرگی که که ایوانکوف (Ivankov) در مور او می‌داند، هنوز در داستان آشکار نشده است. دلیل آنکه او به یک دزد دریایی نیز تبدیل شده است هنوز علنی نشده است.

Nefertari Lily

کارکتر Nefertari Lily یکی دیگر از شش شخصیت‌ انیمه وان پیس است که سوالات بسیاری در رابطه با او وجود دارد که در داستان به آن‌ها پاسخ داده نشده است. این کارکتر قرن‌ها قبل از خط زمانی فعلی این داستان، بر منطقه خشک آلباستا (Albasta) حکومت می‌کرد. او نیز یکی از بیست حاکمی بود که با همدیگر تصمیم گرفتند متحد شوند تا پادشاهی باستانی (Ancient Kingdom) را از بین ببرند. اما با این حال، اینگونه به نظر می‌رسد که کارکتر لیلی پس از حمایت‌های اولیه خود در رابطه با تصمیمی که گرفته بود، نظر خود را تغییر می‌دهد. با وجود آنکه دلیل واقعی او هنوز به صورت رسمی بیان نشده است، اما با این وجود، برخی از بینندگان بر این باورند که او متوجه نیت واقعی حاکمان دیگر شده است و به همین خاطر نیز، صرف نظر کرده است و Ponegylphs را نیز در تمام دنیا آزاد کرده است.

کاری که کارکتر لیلی انجام داد به قدری بزرگ بود که به طور قطع، ناتمام نمی‌ماند و به همین خاطر نیز، برخی از طرفداران بر این باورند که او به قتل رسیده است. اما همه این‌ها تنها حدس و گمان هستند و دلیل قطعی هیچکدام از این مسائل به صورت واضح در خط داستانی بیان نشده است. ایچیرو اودا به طور قطع در آینده، در رابطه با گذشته لیلی و آنچه او را وادار به خیانت کرده بود صحبت خواهد کرد. انتظار می‌رود که خط داستانی مربوط به این کارکتر در حماسه آخر وان پیس (One Piece Final Saga) به پایان برسد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

15 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments