رقیب های لوفی در انیمه وان پیس
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی قدرتمندترین رقیب های لوفی در انیمه وان پیس

دوستانی که تبدیل به دشمن می‌شوند!

معرفی و بررسی قدرتمندترین رقیب های لوفی در انیمه وان پیس ۱۵ ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

تا به امروز، کارکتر لوفی (Luffy) در مقابل کارکترهای بسیاری قرار گرفته است و موفق به شکست دادن شمار زیادی از آن‌ها نیز شده است. اما با این حال، شخصیت‌هایی نیز وجود دارند که شکست دادن آن‌ها برای لوفی سخت خواهد بود. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی قدرتمندترین رقیب های لوفی در انیمه وان پیس می‌پردازیم.

مانکی دی لوفی (Monkey D. Luffy) قهرمان و شخصیت اصلی انیمه فوق العاده جذاب و دیدنی وان پیس (One Piece) است. او به تنهایی سفر خود را برای پیدا کردن گنج وان پیس در دریاها آغاز کرد و به مرور زمان، افرادی را به خدمه خود اضافه کرد تا او را در این مسیر همراهی کنند. آن‌ها با یکدیگر موانع بسیاری را پشت سر گذاشته‌اند و به تدیج توانایی‌های خود را تا حد زیادی توسعه بخشیده‌اند و به همین خاطر نیز، پس از گذشت بیش از هزار قسمت از این انیمه باشکوه، اکنون لوفی به عنوان یکی از بهترین دزدان دریایی دنیا شناخته شده است که رقیبان زیادی دارد. تا به امروز، کارکتر لوفی در مقابل کارکترهای بسیاری قرار گرفته است و موفق به شکست دادن شمار زیادی از آن‌ها نیز شده است. اما با این حال، شخصیت‌هایی نیز وجود دارند که شکست دادن آن‌ها برای لوفی سخت خواهد بود. برخی از این کارکترها از دوستان قدیمی لوفی به شمار می‌روند، برخی دیگر از آن‌ها عضو تفنگداران دریایی هستند که هدفشان از بین بردن دزدان دریایی است، و برخی دیگر نیز، دزدان دریایی هستند که از همان ابتدا، به عنوان دشمن و رقیب لوفی در راه پیدا کردن گنج وان پیس، در داستان ظاهر شده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی قدرتمندترین رقیب های لوفی در انیمه وان پیس می‌پردازیم.

Smoker

یکی از قدرتمندترین رقیب های لوفی در انیمه وان پیس، کارکتر اسموکر (Smoker) می‌باشد. این کارکتر یک نایاب دریاسالار و فرمانده پایگاه دریایی G-5 است. او برای اولین بار به عنوان یک کاپیتان، لوفی را در آرک Loguetown ملاقات کرد. او و دیگر نیروهای تفنگداران دریایی بلافاصله اقدام به دستگی کردن لوفی کردند و تا حد زیادی هم موفق به انجام این کار شدند. پس از آن، او به دلیل رویدادهای پادشاهی که در Arabasta رخ داد، به درجه افسر فرمانده دریایی ارتقا یافت. با این حال، به دلیل دخالت کارکتر Dragon، لوفی توانست از او فرار کند و به همین خاطر نیز در نهایت، نجات یافت. اما پس از آن، این کارکتر، دستگیری لوفی را در اولویت خود قرار داد و تصمیم گرفت تا از انجام هیچ کاری برای گیر انداختن او دریغ نکند.

 پس از این، اسموکر و لوفی چند بار دیگر با همدیگر ملاقات کردند و تا حدودی می‌توان گفت، سطح قدرت او هر بار از لوفی بیشتر بوده است. با این وجود، پس از وقفه زمانی دو ساله‌ای که در طی خط داستانی انیمه وان پیس رخ داد، این دو کارکتر با همدیگر ملاقات دیگری نداشته‌اند؛ اما با در نظر گرفتن آنکه لوفی در طی این دو سال، قدرت و توانایی‌های خود را تا حد بسیاری زیادی توسعه داده است، احتمال می‌رود که نیروی تفنگداران دریایی و اسموکر نتوانند او را شکست دهند.

Koby

کارکتر کوبی (Koby) یک کاپیتان نیروی دریایی و یکی از اولین دوستان قهرمان و شخصیت اصلی داستان به شمار می‌رود. کوبی در ابتدا به عنوان یکی از اعضای خدمه دزدان دریایی آلیودا (Alvida)، بر خلاف میل باطنی‌اش، کار می‌کرد. لوفی زمانی که به صورت اتفاقی به کشتی این دزد دریایی راه پیدا کرد، به کوبی کمک کرد تا از آنجا نجات پیدا کند زیرا که مورد آزار و اذیت کاپیتان کشتی قرار می‌گرفت. زمانی که این دو با همدیگر صحبت می‌کردند، کوبی بیان کرد که آرزوی تبدیل شدن به یکی از اعضای نیروی تفنگداران دریایی را در سر می‌پروراند. لوفی نیز با وجود آنکه می‌دانست در آینده قرار است در مقابل یکیگر قرار بگیرند، اما این با این حال، از او برای رسیدن به آرزویش حمایت کرد. علیرغم همه این‌ها، زمانی که کوبی و لوفی در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند، با وجود آنکه برای هم احترام بسیار زیادی قائل هستند، اما بنا بر ارزش‌ها و مسیری عمل می‌کنند که برای خود انتخاب کرده‌اند.

اولین باری که این دو در مقابل یکدیگر قرار گرفتند، کوبی سعی کرد تا با لوفی بجنگند، اما با این حال، لوفی توانست تنها با یک مشت، او را شکست دهد. با این حال، با پیش رفتن داستان، کوبی قدرت و توانایی‌های خود را به صورت چشمگیری توسعه می‌دهد. او توانست به کارکتر Avalo Pizzaro آسیب‌های جدی وارد کند که یکی از فرماندهان Ten Titanic به شمار می‌رود و هرکسی توانایی قرار گرفتن در مقابل او را ندارد.

Eustass Kid

کارکتر Eustass Kid، که در داستان با نام کاپیتان (Capitan) نیز شناخته می‌شود، یکی دیگر از قدرتمندترین رقیب های لوفی در انیمه وان پیس می‌باشد. او یک دزد دریایی بسیار بدنام است که به خاطر ماهیت خشن و بی رحم خود، شهرت دارد. ماهیت ظالم و بی رحم او، زمانی به وضوح به تصویر کشیده شد که دزدان دریایی شکست خورده را به صلیب می‌کشید و آن‌ها را رها می‌کرد تا به تنهایی، آرام آرام، جان خود را از دست دهند. همچنین، بر خلاف بسیاری دیگر از دزدان دریایی که تلاش می‌کنند جان افراد بیگناه را در معرض خطر قرار ندهند، این دزد دریایی، بدون آنکه هیچگونه تردیدی از خود نشان دهد، با استفاده از قدرت میوه شیطانی که در اختیار دارد، هرکسی که بر سر راهش قرار بگیرد را به قتل می‌رساند.

کارکتر Eustass Kid در داستان انیمه وان پیس، به عنوان کاپیتان دزدان دریایی Kid شناخته شده است. او آرزوی تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی را در سر می‌پروراند و هرکسی که تلاش می‌کرد بر سر راه او قرار گیرد را با بی رحمی تمام به قتل می‌رساند. توانایی‌های فیزیکی این کارکتر بسیار چشمگیر هستند و به همین خاطر نیز، در طول داستان این انیمه حذاب و دیدنی، با چهره‌های قدرتمند بسیاری مبارزه کرده است. این کارکتر که میوه Jiki Jiki no Mi را مصرف کرده است، توانایی کنترل نیروهای مغناطیسی را دارد و از این رو، می‌تواند تبدیل به کابوس هر کارکتری بشود که از هر نوع فلزی استفاده می‌کند. اما با این حال، خدمه او را نمی‌توان به عنوان یکی از قویترین خدمه داستان وان پیس در نظر گرفت و به همین خاطر نیز درست پس از آنکه شانکس، کاپیتان آن‌ها را شکست داد، بلافاصله تسلیم شدند.

Trafalgar Law

کارکتر ترافلگار لا (Trafalgar Law) یکی از اعضای نسل Worst و کاپیتان دزدان دریایی قلب (Heart) است.  او که یکی دیگر از قدرتمندترین رقیب های لوفی در انیمه وان پیس به شمار می‌رود، از قدرت میوه شیطانی Ope Ope no Mi بهره برده است. با وجود قدرت این میوه شیطانی، ترافلگار لا توانایی ایجاد فضایی را دارد که در آن می‌تواند همه چیز را تحت کنترل خود بگیرد. او پس از قرار گرفتن در مقابل بسیاری از قدرتمندترین کارکترهای این داستان، در نهایت توانست قدرت میوه شیطانی را در خود بیدار کند و به این ترتیب، پس از آنکه به مبارزه با Big Mom و Blackbeard پرداخت، آسیب‌های جدی به آن‌ها وارد کرد. لازم به ذکر است که این دو کارکتر، از قدرتمندترین کارکترهای داستان انیمه وان پیس به شمار می‌روند و به همین خاطر نیز تعداد بسیار محدودی از دزدان دریایی، توانایی قرار گرفتن در مقابل آن‌ها را دارند.

با وجود آنکه کارکتر لا در داستان انیمه وان پیس همواره عملکرد فوق العاده چشمگیری از خود را به نمایش گذاشته است، اما با این حال، این نکته در رابطه با خدمه دریایی او صدق نمی‌کند. آن‌ها به سختی توانستند به کشتی Blackbeard آسیب جزئی وارد کنند که در واقع، هیچ تاثیری بر نتیجه مبارزه نداشت. لا، مسئولیت انجام همه کارهای سنگین را برعهده می‌گیرد و به طور قطع، بدون وجود او، خدمه دریایی قلب، هرگز نمی‌توانست همه این را به تنهایی پیش رود.

Rob Lucci

کارکتر Rob Lucci یکی از اعضای آژانس دولتی مخفی CP9 است. طبیعت سرد و تاریک این کارکتر، برای اولین بار در آرک‌های Water 7 و Enies Lobby آشکار شد. شخصیت Rob Lucci، در ابتدا به عنوان یک کشتی ساز ساده در داستان حضور پیدا می‌کند که به صورت مخفیانه، در شرکت Galley La فعالیت دارد. اما با پیش رفتن داستان، ماهیت واقعی او، به همراه دیگر اعضای CP9، به عنوان مظنونانی که قصد ترور شهردار Water 7 را داشتند، برای همه آشکار می‌شود. نکته بسیار تاریکی که در رابطه با این کارکتر وجود دارد این است که او در کودکی، 500 سرباز و زندانی را برای سرکوب یک شورش، قتل عام کرده است. زمانی که این دو کارکتر برای اولین بار در مقابل یکدیگر قرار گرفتند، لوچی توانست لوفی را شکست دهد، اما با این حال، لوفی نیز آسیب‌های بسیاری به او وارد کرد.

لوچی هیچگاه نتوانست ضرباتی که لوفی به او وارد کرده بود را فراموش کند و به همین خاطر نیز، از بین بردن او را در اولویت خود قرار داد. این دو در آرک Egghead بار دیگر در مقابل یکدیگر قرار گرفتند و لوفی توانست بدون هیچ مشکلی، او را شکست دهد زیرا که تفاوت سطح قدرت این دو کارکتر، بسیار زیاد شده بود. در نهایت نیز لوچی با فروتنی، قدرت حریف خود را تصدیق کرد. این احتمال وجود دارد که این دو در آینده باز هم یکدیگر را ملاقات کنند.

Shanks

یکی دیگر از بزرگترین رقیب های لوفی در انیمه وان پیس شنکس، کاپیتان کاریزماتیک دزدان دریایی مو قرمز (Red Hair)، یکی از چهار امپراطور بزرگ دریاها است که دارای قدرت فوق العاده شگفت انگیزی است. این کارکتر، به خاطر توانایی منحصر به فرد خود در رهبری، مهارت‌های استثنائی رزمی و تسلطی که بر Haki دارد، در میان همه دزدان دریایی داستان وان پیس، شناخته شده است. کارکتر شنکس، همچنین، نقش پررنگی در پایان دادن به جنگ مارینفورد نیز داشت که همین، قدرت دیپلماتیک و توانایی او در تاثیرگذاری بر قدرت‌های بزرگ جهانی را نشان می‌دهد. شنکس همچنین توانست جنگ Paramount را بدون ریخته شدن خون هیچکس متوقف کند. کارکتر Sengoku اعتراف کرد او این تصمیم را تنها به این خاطر گرفت که شنکس از او درخواست کرده بود. شنکس، به خاطر اقتداری که دارد، مورد احترام بسیاری قرار گرفته است.

کارکتر شنکس از قدرت هیچ میوه شیطانی بهره نبرده است و به همین خاطر نیز، در نبردهای خود تنها به قدرت فیزیکی و توانایی هاکی (Haki) تکیه می‌کند. لازم به ذکر است که این کارکتر به هر سه نوع هاکی دسترسی و تسلط کامل دارد. این کارکتر نیز همانند دیگر دزدان دریایی این داستان جذاب و هیجان انگیز، تمایل خود برای پیدا کردن گنج وان پیس را اعلام کرده است و به همین خاطر نیز، مسلم است در آینده، او و لوفی در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. با در نظر گرفتن توانایی‌های شنکس، به طور قطع این کارکتر به یکی از بزرگترین چالش‌هایی تبدیل می‌شود که می‌تواند بر سر راه لوفی قرار بگیرد.

Blackbeard

کارکتر Marshall D. Teach که بیشتر با نام ریش سیاه (Blackbeard) شناخته شده است، یکی دیگر از قدرتمندترین دزدان دریایی و بزرگترین رقیب های لوفی در انیمه وان پیس به شمار می‌رود که قدرت دو میوه شیطانی بسیار خطرناک را در اختیار دارد. اولین میوه شیطانی به او این اجازه را می‌دهد تا توانایی کنترل کردن تاریکی را در اختیار داشته باشد و دومین میوه شیطانی نیز که در گذشته به ریش سفید تعلق داشت، به او توانایی ایجاد مواج عظیم و کشنده را می‌دهد. او شخصیتی بسیار جاه طلب و بی رحم دارد که باعث می‌شود در مبارزات، بدون هیچ ملاحظه‌ای پیش برود و هر فردی را که بر سر راهش قرار می‌گیرد را بکشد.

طرفداران بسیاری بر این باورند که ریش سیاه آخرین حریف لوفی در پیدا کردن گنج وان پیس خواهد بود. تعاملات این دو کارکتر در طول داستان انیمه وان پیس بسیار جالب بوده است. بسیاری از طرفداران بر این باورند که این دو کارکتر از جهات بسیاری نیز به یکدیگر شبیه هستند. ریش سیاه کارکتری بود که Ace، برادر لوفی را، به دولت جهانی تحویل داد و از آن پس، به بزرگترین دشمن لوفی تبدیل شد. اما با در نظر گرفتن آنکه این کارکتر قدرت دو میوه شیطانی را در اختیار دارد، به طور قطع، شکست دادن او به هیج عنوان کار راحتی نخواهد بود. این دو، بدون شک در آینده در مقابل هم قرار خواهند گرفت و نبردی تاریخی با یکدیگر خواهند داشت.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

15 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments