بهترین شخصیت های ضد قهرمان ناروتو
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین شخصیت های ضد قهرمان ناروتو

شخصیت‌های بحث برانگیزی که تفکراتی عمیق داشتند!

معرفی و بررسی بهترین شخصیت های ضد قهرمان ناروتو ۱۱ ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در انیمه فوق العاده شگفت انگیز ناروتو (Naruto) قهرمان‌های بسیاری وجود دارند که از محبوبیت زیادی برخوردارند و موفق به جذب طرفداران بیشماری، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان شده‌اند؛ اما در کنار این قهرمان‌ها، ضد قهرمان‌هایی نیز وجود دارند که در طول خط داستانی این انیمه، بارها، جهت اتفاقات را به سمتی دیگر سوق داده‌اند. اکنون، ما نیز بر همین اساس، در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین شخصیت های ضد قهرمان ناروتو می‌پردازیم. ما نیز ناروتو یکی از پر طرفدارترین و محبوب‌ترین انیمه تمام دوران‌ها به شمار می‌آید. این انیمه بر اساس مجموعه مانگای موفق ماساشی کیشیموتو (Masashi Kishimimoto) ساخته شده است. داستان آن نیز در رابطه با پسری به نام ناروتو اوزوماکی  (Naruto Uzumaki) است. یکی از دلایل اصلی که افراد بسیاری به این انیمه علاقه زیادی پیدا کرده‌اند، کارکتر ناروتو و شخصیتی است که دارد. ماساشی کیشیموتو شخصیت ناروتو را به گونه‌ای خلق کرده است که بسیار وفادار، مهربان، صادق، کمک کننده و در عین حال، کمی خنگ می‌باشد. ماهیت خوب ناروتو داستان چگونگی نجات کل دهکده مخفی برگ را توسعه می‌بخشد و ماهیت نه چنان باهوش او، به این انیمه طنز خاصی اضافه کرده است که تماشای آن می‌تواند برای بینندگان بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد. همه ما می‌دانیم در انیمه‌هایی که در ژانر شونن ساخته می‌شوند، قهرمان‌ها و شخصیت‌های اصلی داستان، از ویژگی‌های رفتاری و اخلاقی خاصی برخوردارند که می‌توانند تاثیر به سزایی بر روش فکری و چارچوب‌های اخلاقی مخاطبان خود داشته باشند. اینگونه انیمه‌ها، در اغلب موارد، رفاقت و عشق بی قید و شرطی را به تصویر می‌کشند که بسیار تامل برانگیز و تاثیرگذار هستند و به همین خاطر نیز، از محبوبیت زیادی برخوردارند و موفق به جذب طرفداران بیشماری، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان شده‌اند. با این حال، در انیمه‌های شونن، همواره کارکترهای ضد قرمانی نیز وجود دارند که مسیر دیگری را طی می‌کنند؛ این کارکترها، روش فکری متفاوتی از قهرمان‌های داستان دارند و در بیشتر مواقع، دیدگاهشان نسبت به جهان و انسان‌ها، در چارچوب مرسوم شخصیت‌های اصلی داستان نمی‌گنجد. به این ترتریب، در اینگونه انیمه‌ها، نویسنده داستان با قرار دادن چنین کارکترهایی، سعی در به تصویر کشیدن وجهه‌ای عمیق تر از جهان اطرافمان دارد که به طور معمول، می‌توانند بسیار بحث برانگیز باشند. انیمه ناروتو نیز از این قاعده مستثنی نیست زیرا که در طی خط داستانی جذاب و هیچان انگیز خود، ضد قهرمان‌هایی قرار داده است که با بیان دیدگاهشان، خط فکری قهرمان و شخصیت‌های اصلی داستان را به کلی، زیر سوال می‌برند. این کارکترها، در اغلب موارد، قربانی جنگ و یا نا آرامی‌های داخلی بوده‌اند؛ هرچند که برخی از آن‌ها، با پیش رفتن داستان، خط فکریشان دچار تحول می‌شود و از یک ضد قهرمان، تبدیل به یکی دیگر از قهرمان‌های داستان می‌شوند، اما با این حال، مسیر طولانی که هر یک از آن‌ها پیموده‌اند، مملو از خشونت، جنگ و درگیری بوده است. به همین ترتیب، ضد قهرمان‌های انیمه ناروتو، درست به اندازه شخصیت‌های اصلی داستان، نقش برجسته‌ای در رفع مشکلات دنیای نینجاها ایفا کرده‌اند و بارها، جهت اتفاقات را به سمتی دیگر سوق داده‌اند. اکنون، ما نیز بر همین اساس، در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین شخصیت های ضد قهرمان ناروتو می‌پردازیم. توجه داشته باشید که این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد.

چارچوب‌های خاکستری اخلاقی یک ضد قهرمان

تعریف پایه و اصلی یک ضد قهرمان، کسی است که دیدگاه متفاوتی از خط فکری قهرمان داستان دارد و به همین ترتیب، به دلیل مطابقت نداشتن چارچوب‌های اخلاقی او با قهرمان داستان، در مقابل شخصیت اصلی قرار می‌گیرد. اینگونه کارکترها، در اغلب موارد، دیدگاه ” هدف، توجیه کننده وسیله است” را اتخاذ می‌کنند که برخلاف دیدگاه سنتی قهرمان‌های داستان است. لازم به ذکر است که چنین دیدگاهی، به طور معمول، در شکل ذهنیت‌های خود محور و خط فکری مختل کننده و تمایل به خشونت ظاهر می‌شود که جهت داستان را به کلی، به سمتی دیگر سوق می‌دهد و به همین خاطر نیز موجب به وجود آمدن، جنگ‌ها و درگیری‌های بزرگی می‌شود. اما با این حال، ضد قهرمان‌هایی نیز وجود دارند که با اتخاذ تصمیماتی که برای خودشان نیز بسیار سخت بوده است، مجبور به ارتکاب جنایاتی شده‌اند که بتوانند از درگیری‌های بزرگتری جلوگیری کنند که امکان داشت زندگی عزیزانشان را در معرض خطر قرار دهد. اینگونه افراد، به دلیل جنایاتی که مرتکب شده‌اند، همواره به صورت نادرستی قضاوت شده‌اند؛ عزم آن‌ها برای محافظت از دوستان و خانواده‌شان، آن‌ها در مسیری قرار داد که برایشان بازگشتی نداشت اما با این حال، تصمیم گرفتند تا زندگی خود را در راه انجام این کار، به هر قیمتی و بدون پشیمانی، فدا کنند. اینگونه کارکترها، علیرغم آنکه بسیار دلسوز هستند، اما در صورت نیاز، از متوسل شدن به انجام اقدامات شدید، به هیچ عنوان دریغ نمی‌کنند. به این ترتیب، با وجود آنکه چنین کارکترهایی در ابتدا، به عنوان نقش منفی داستان ظاهر می‌شوند، اما در ادامه داستان، زنجیره داستان باعث می‌شود که خط فکریشان دچار تحول ‌شود. چند تن از بهترین شخصیت های ضد قهرمان ناروتو نیز عبارتند از، ایتاچی اوچیها (Itachi Uchiha)، اوبیتو اوچیها (Obito Uchiha) و گارا (Gaara).

خونخواهی گارا ریشه در دروان کودکی سخت او داشت.

به طور قطع، کارکتر گارا یکی دیگر از بهترین شخصیت های ضد قهرمان ناروتو است که حتی قبل از آنکه به دنیا بیاید، مجبور شد تا به یک جینچوریکی (Jinchuriki) تبدیل شود که یعنی زمانی که در شکم مادرش زندگی می‌کرد، هیولای تک دمی را برای محافظت از افراد دهکده، در بدن او مهر و موم کردند. همین امر در نهایت باعث شد که مادرش پس از به دنیا آوردن او، جان خود را از دست دهد. اما جالب است بدانید که این کارکتر، با وجود آنکه به خاطر حفاظت از مردم روستا به جینچوریکی تبدیل شده بود، اما از طرف همان افراد، مجبور به گذراندن دوران کودکی بسیار سختی شد زیرا که مردم دهکده، به چشم یک هیولا به او نگاه می‌کردند و به همین خاطر نیز، می‌ترسیدند و از او فرار می‌کردند. این کارکتر که یک هیولای یک دم را در بدنش داشت، هدف شش سوء قصد جانی قرار گرفت که همه آن‌ها، توسط پدر خود، یعنی کازکاگه چهارم، سازماندهی شده بود که البته هر کدام در نهایت، به شکست انجامید. به این ترتیب، مسلم است که با گذشت زمان، نفرت او از مردم و حس تنهایی‌اش به صورت فزاینده‌ای، افزایش یافت و به همین خاطر نیز، اگر کسی به او کوچکترین احساس خطر را می‌داد، بلافاصله او را به قتل می‌رساند. به علاوه، او همواره صدای هیولای تک دم را در سرش می‌شنید و به همین خاطر نیز، از همان دوران کودکی، به سختی می‌توانست به خواب فرو رود؛ این مسئله خود به تنهایی کافی بود تا ذهن یک کودک را بی ثبات کند و بر اعمال و تصمیماتش تاثیر بگذارد.

عطش ساسوکه برای گرفتن انتقام، چرخشی تاریک به خود گرفت.

به طور قطع، کارکتر ساسوکه (Sasuke) که یکی دیگر از بهترین شخصیت های ضد قهرمان ناروتو است، شخصیت دوم این انیمه جذاب و هیجان انگیز به شمار می‌آید. اگرچه دوستی این دو کارکتر با همدیگر در ابتدا تنها با یک رقابت ساده شروع شد، اما زمانی که ساسوکه تصمیم گرفت تا برای دیدن آموزش توسط اوروچیمارو (Uruchimaro)، دهکده خود را ترک کند، همه چیز، جهتی متفاوت به خود گرفت. هدف او از انجام این کار، توسعه قدرت‌های خود و گرفتن انتقام از برادر بزرگترش، اوچیها ایتاچی، بود. ساسوکه که از قبیله اوچیها بود، به همراه پدر و مادر و برادر بزرگترش، دوران کودکی خوبی را سپری کرده بود؛ با این حال، یک روز که به خانه برمی‌گردد، به صورت غیر قابل باوری متوجه می‌شود که همه افراد قبیله‌، من جمله پدر و مادرش، توسط برادر بزرگترش، به قتل رسیده‌اند. از آن پس، هدف او در زندگی تبدیل به گرفتن انتقام از برادر بزرگترش می‌شود که تا حد زیادی از او قدتمندتر است. با وجود آنکه ساسوکه شخصیت دوم انیمه ناروتو است، اما با این حال، عطش او برای گرفتن انتقام از برادرش و کشتن او، با هدف ناروتو برای برقراری صلح از طریق درک و همکاری متقابل در تضاد بود. با پیش رفتن داستان، این کارکتر پس از دانستن حقیقت پشت فداکاری برادرش و زنجیره تصمیمات شومی که منجر به آن شده بود، وارد یک جنگ بر علیه دهکده خود شد و به همین خاطر، بدون شک، او نیز در لیست ضد قهرمان‌های این انیمه قرار می‌گیرد.

ایتاچی برای نجات دهکده خود، کاری غیر قابل تصور انجام داد.

ایتاچی اوچیها نیز، یکی دیگر از بهترین شخصیت های ضد قهرمان ناروتو است که جایگاه ویژه‌ای را در این لیست به خود اختصاص داده است. ایتاچی اوچیها با وجود سن کم خود، از بینش و خرد بی نظیری برخوردار بود و به دلیل آنکه تراژدی که یک جنگ می‌توانست با خود به همراه داشته باشد را می‌دید، تصمیم گرفت تا نجات دهکده مخفی برگ و جهان شینوبی‌ها را در اولیت قرار دهد. با گذشت زمان، استعداد و مهارت‌های شگرف او، توجه سران دهکده را به خود جلب کرد و به این ترتیب، در سن نوجوانی، به جوانترین عضو آنبو بلک آپس کونوهاگاکوره (Konohagakure’s Anbu Black Ops) تبدیل شد؛ اما متاسفانه، پیوستن او به این گروه، درست در زمانی رخ داد که قبیله اوچیها، پس از حمله هیولای نه دم، به صورت فزاینده‌ای از دیگر قبیله‌های دهکده جدا شده بود و بر طبق قوانین آن‌ عمل نمی‌کرد. با افزایش مخالفت‌ها و ترس از شورش این قبیله بر علیه دهکده مخفی برگ، سران آن تصمیم گرفتند تا همه اعضای قبیله را قتل عام کنند تا از بروز کودتای احتمالی جلوگیری کنند. اجرای این حمله که توسط دانزو شیمورا (Danzo Shimura) سازماندهی شده بود، به ایتاچی اوچیها سپرده شد. او نیز تصمیم گرفت تا جان همه اعضای قبیله، من جمله پدر و مادر خود را بگیرد تا بتواند برادر کوچکترش، یعنی ساسوکه اوچیها را نجات دهد. پس از انجام این ماموریت، ایتاچی به عنوان جاسوس کونوهاگاکوره به آکاتسوکی (Akatuski) پیوست و همه این‌ها در حالی بود که مخفیانه از برادر کوچکترش در برابر دانزو محافظت می‌کرد.

ایده آل‌های اوبیتو با حقیقت جنگ در هم شکست.

به طور قطع، یکی دیگر از بهترین شخصیت های ضد قهرمان ناروتو، اوبیتو است. او نیز درست همانند قهرمان و شخصیت اصلی داستان، رویای هوکاگه شدن را در سر می‌پروراند. این کارکتر که زمانی به عنوان شاگرد میناتو (Minato) آموزش می‌دید، علیرغم سخت کوشی و تلاش‌های بی وقفه‌اش، همواره تحت الشعاع استعداد و توانایی‌های شگرفت هم تیمی خود، یعنی کاکاشی هاتاکه (Kakashi Hatake)، قرار می‌گرفت. در جنگ جهانی سوم شینوبی‌ها، اوبیتو در حالی که تلاش می‌کرد یکی دیگر از هم تیمی‌های خود، رین (Rin)، که البته نسبت او به او احساسات عاشقانه‌ای نیز داشت را نجات دهد، در غاری به دام افتاد که بر سر او فرو ریخت. او در حالی که نفس‌های آخر خود را می‌کشید، چشم چپ شارینگان خود که در اصل، متعلق به قبیله اوچیها بود را به کاکاشی داد تا بتواند با استفاده از آن، خود را نجات دهد. پس از این واقعه، دوستانش تصور می‌کردند او جان خود را از دست داده است، اما با این حال، واقعیت این بود که اوچیها مادارا (Uchiha Madara) او را نجات داده بود زیرا که تصمیم داشت اوبیتو را به عنوان جایگرین خود آموزش دهد. اوبیتو در ابتدا، پیشنهاد مادارا را نپذیرفت و تصمیم گرفت تا بار دیگر به هم تیمی های خود بپیوندد؛ اما زمانی که به مکانی رسید که کاکاشی و رین در آن قرار داشتند، شاهد کشته شدن رین به دست کاکاشی شد و به همین خاطر نیز به مادارا بازگشت تا به همراه او، جنگ جهانی چهارم شینوبی‌ها را سازماندهی کند.

در نهایت، چه کسی را می‌توان به عنوان بهترین شخصیت ضد قهرمان انیمه ناروتو برگزید؟

همه ما می‌دانیم که اوبیتو و گارا مسئول مرگ افراد بیگناه بسیار زیادی بودند و به همین خاطر نیز، به طور قطع، می‌توان آن‌ها را به عنوان شرورترین شخصیت‌های ضد قهرمان ناروتو انتخاب کرد، اما در عین حال، ناروتو حتی پس از پایان جنگ جهانی چهارم شینوبی‌ها، مجبور شد تا با ساسوکه بجنگد و به همین علت، او را می‌توان به عنوان آخرین و بزرگترین مانع قهرمان و شخصیت اصلی داستان ناروتو برگزید. اما با وجود همه این‌ها، درصد بسیار زیاد از کسانی که بیننده این انیمه جالب و شگفت انگیز بوده‌اند، بر سر این موضوع توافق نظر دارند که آرک شخصیتی ایتاچی اوچیها، غم انگیزترین آرک‌ کل داستان انیمه ناروتو بوده است و به همین خاطر نیز، بسیاری از بینندگان بر این باورند که ایتاچی اوچیها، به طور قطع، بهترین شخصیت ضد قهرمان انیمه ناروتو می‌باشد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments