شخصیت‌های انیمه ناروتو

معرفی و رتبه‌بندی منفورترین شخصیت‌های انیمه ناروتو | Naruto

14 شخصیت نفرت انگیز در انیمه ناروتو

ناروتو یکی از شناخته شده ‌ترین انیمه‌های ساخته شده تمام دوران‌هاست که در سراسر جهان از محبوبیت زیادی برخوردار است. محبوبیت ناروتو در نهایت منجر به ساخت دنباله آن به نام بوروتو (Boruto) شد. اما با این وجود، کسانی که در بزرگسالی این انیمه را بار دیگر نگاه کردند، متوجه شدند برخی از شخصیت‌های داستان که زمانی آنها را خیلی دوست داشتند، در واقع شخصیت‌های منفوری بودند. برخی از آنها بسیار قوی بودند و اراده خوبی هم داشتند، اما هیچکدام از این ویژگی‌ها لزوما باعث نمی‌شود که به شخصیت‌های دوست داشتنی و محبوبی تبدیل شوند. در ادامه این مقاله، ما چهارده مورد از منفورترین شخصیت‌های انیمه ناروتو را بررسی می‌کنیم.

14. هیروزن ساروتوبی (Hiruzen Sarutobi)

در ابتدا انیمه ناروتو، هیروزن ساروتوبی، به عنوان یک شخصیت بسیار دوست داشتنی ظاهر می‌شود. او همیشه نگران امنیت افراد دهکده مخفی برگ و رفاه آنها بود. به همین خاطر نیز، مرگ او باعث ایجاد ترس در سراسر دهکده شد. اما متاسفانه، حتی شینوبی‌های محبوبی هم مانند هیروزن ساروتوبی، می‌توانند گذشته‌های مرموزی داشته باشند. هوکاگه سوم، نه تنها از اوروچیمارو (Orochimaru) شرور مراقبت و محافظت کرد، بلکه حتی از دیدن شاگرد سابقش به عنوان یک جنایتکار نیز امتناع می‌کرد. همچنین می‌توان گفت که هیروزن نقش بزرگی هم در نابودی قبیله اوچیها (Uchiha) ایفا کرد که این نکته هم باعث شد بسیاری از طرفداران از این شخصیت نفرت داشته باشند.  

13. کابوتو یاکوشی (Kabuto Yakushi)

کابوتو یاکوشی تا مدتی به عنوان یک شخصیت منفی جالب شناخته شده بود. او همدست جوان و جاه طلب اوروچیمارو بود که به نظر می‌رسید بیشتر از هر کس دیگری به استادش ارادت دارد. او به خاطر اوروچیمارو در انجام آزمایش‌های فجیع بسیاری مشارکت داشت و ادعا می‌کرد که می‌خواهد به هر قیمتی که باشد به یک نینجای بدون نقص و کامل تبدیل شود. در واقع می‌توان گفت که او تا حدودی هم به این هدف دست یافت. در نهایت، او تنها به یکی از طرفداران اوروچیمارو تبدیل شد. برخی می‌گویند که او جایگزین اوروچیمارو شد اما در نظر گرفتن این نکته که اوروچیمارو هرگز نمرده است و ممکن است حتی جاودانه و نامیرا هم باشد، باعث می‌شود کابوتو در نهایت به یک شخصیت اضافی تبدیل شود که هیچ نقش خاصی ندارد.

12. تنتن (Tenten)

تنتن یکی از آن شخصیت‌های انیمه ناروتو بود که زود فراموش شد چون نقش خاصی نداشت. با اینکه او در ابتدای داستان به عنوان یک شینوبی قدرتمند ظاهر شد، اما زمانی که در مقابل تماری (Temari) قرار گرفت خیلی راحت شکست خورد. فوینجوتسو تکنیکی بود که تنتن در آن تحصص داشت اما با این وجود او نتوانست در آزمون چونین موفق شود. در حالی که بسیاری از شخصیت‌های انیمه ناروتو، در طول داستان رشد شخصیتی خوبی داشتند، اما تنتن دچار هیچگونه تحولی نمی‌شود که همین نکته باعث می‌شود بسیاری از طرفداران او را به عنوان یک شخصیت بدرد نخور ببینند.

11. کونوهامارو (Konohamaru)

در اوایل داستان ناروتو، کونوهامارو یک شخصیت دوست داشتنی و محبوب بود. او یک کودک کوچک دمدمی مزاج بود که ناروتو را به عنوان الگوی خود می‌دید و دوست داشت که دقیقا شبیه او بشود. اما او زمانی که در موقعیت‌های خطرناک قرار می‌گرفت، در دنیای انیمه ناروتو کمی بی فایده و بدرد نخور به نظر می‌رسید. نکته مثبت این است که او در طول داستان رشد می‌کند، تکنیک راسنگان را از ناروتو یاد می‌گیرد و در انیمه بوروتو نیز به یک جونین تبدیل می‌شود. اما هنوز هم طرفدارانی وجود دارند که او را علی رغم همه اینها به عنوان یک بچه آزاردهنده می‌بینند.

10. کارین (Karin)

کارین یکی از اعضای تیم ساسکه به نام تاکا (Taka) بود. او به این واقعیت که از اعضای خاندان شناخته شده اوزوماکی بود بسیار افتخار می‌کرد. اما شخصیت او به عنوان یک دختر کلیشه‌ای احمق ترسیم شده بود که چیزی جز یک علاقه غیر عقلانی و شدید به ساسکه نداشت. خنده‌دارتر بد رفتاری ساسکه با او بود. ساسکه حتی زمانی که کارین داشت جانش را از دست می‌داد، بدون اینکه اهمیت خاصی بدهد رهایش کرد. با این حال، علی رغم اینکه او به خاطر ساسکه مجبور به تحمل خیلی چیزها شده بود اما باز هم جز ماندن در آن رابطه سمی، چیز دیگری نمی‌خواست.

9. شیزونه (Shizune)

شیزونه با وجود اینکه خواهرزاده دان کاتو (Dan Kato) و دست راست سوناده (Tsunade) هم بود، که یعنی به نسبت ساکورا مدت زمان بیشتری را هم زیر نظر سوناده آموزش دید، اما یکی دیگر از شخصیت‌های انیمه ناروتو بود که هیچ نقش خاصی ایفا نکرد. بدتر از همه نامتعادل بودن قدرت‌های او بود. در حالی که ساکورا به تکنیک Hundred Seal تسلط پیدا کرد اما شیزونه در انجام این کار شکست ‌خورد و تنها به عنوان منشی سوناده در انیمه ظاهر شد. او بدون شک یکی از منفورترین کارکترهای انیمه ناروتو است.

8. راسا (Rasa)

راسا شوهر و همچنین پدر وحشتناک و در کل انسان منفوری بود. او بر روی همسر حامله و بچه‌اش که هنوز به دنیا نیامده بود، آزمایشاتی انجام داد. در نتیجه همه کارهایش، همسرش جانش را از دست داد و فرزندش نیز از نظر عاطفی نتوانست رشد پیدا کند و حتی نمی‌توانست بر قدرت‌های خودش هم تسلط داشته باشد و آنها را کنترل کند. در نهایت او چون نتوانست اوضاع بهم ریخته‌ای را که خود ایجاد کرده بود درست کند، به چند نفر دستور داد تا جان فرزندش را بگیرند.

7. هیناتا هیوگا (Hinata Hyuga)

هیناتا نه تنها در طول کل داستان ناروتو هیچ رشد شخصیتی نداشت و زمان بسیار کمی هم در انیمه نمایش داده شد، بلکه درطول داستان هیچ هدف واقعی هم نداشت. البته به جز اینکه دیوانه‌وار عاشق ناروتو اوزوماکی بود و او را به مرکز جهان خود تبدیل کرده بود. هیناتا تنها در موقعیت‌های بی‌اهمیت داستان ظاهر می‌شد. با وجود اینکه این انیمه بیشتر از 500 قسمت داشت اما با این وجود، طرفداران هنوز هم نمی‌دانند دوستان او چه کسانی‌اند، چه اهداف و آرزوهایی در دل دارد و زندگی او بدون ناروتو به چه شکلی است. برای بسیاری از طرفداران سخت است که هیناتا را دوست نداشته باشند اما چون هیچگاه کار خاصی انجام نمی‌دهد در نهایت او هم به یکی از کارکترهای منفور انیمه تبدیل شد.

6. اینو یاماناکا (Ino Yamanak)

اینو بیشتر به عنوان ساکورای دوم شناخته شده است که به همین خاطر نیز به عنوان یکی از منفورترین شخصیت‌های انیمه ناروتو به حساب می‌آید. در بخش اول انیمه، او یک شخصیت سطحی، از خود راضی و حتی از ساکورا هم دمدمی مزاج‌تر هم بود. او همچنین به ساسکه (Sasuke) هم علاقه زیادی داشت که همین باعث ایجاد اختلاف بین او و ساکورا شده بود. مانند بسیاری از شخصیت‌های دیگر، اینو با گذشت زمان کمی محبوبیت پیدا می‌کند اما با وجود اینکه شخصیتش با پیش رفتن داستان تنها کمی بهتر شد، بازهم رشد شخصیتی چندانی نداشت.

5. کاگویا اوتسوتسوکی (Kaguya Otsutsuki)

کاگویا اوتسوتسوکی بسسیار ناگهانی و غیر منتظره در انیمه ناروتو حضور پیدا کرد و در ابتدا طوری به نظر می‌رسید که انگار قرار است به شخصیت محبوبی تبدیل شود. اما متاسفانه زمانی که شخصیت واقعی او به نمایش گذاشته شد، طرفداران از او به عنوان یکی از منفورترین شخصیت‌ها یاد کردند. این شخصیت، نه تنها در لحظات آخر انیمه بدون هیچ زمینه سازی ظاهر شد، بلکه پیش زمینه‌اش نیز آنقدر مبالغه آمیز بود که حتی طرفداران هم نتوانستند از حضور او در انیمه دفاع کنند به همین خاطر او نیز به یکی از منفورترین کارکترهای انیمه تبدیل شد.

4. ساسکه اوچیها (Sasuke Uchiha)

مشکل اصلی نه خود ساسکه، بلکه طرفدارانی‌اند که بدون هیچ دلیلی از ساسکه دفاع می‌کنند. البته هرکس می‌تواند شخصیت‌های پیچیده و یا کارکترهایی که بصورت ذاتی شرور هستند را دوست داشته باشد اما نمی‌شود کارهایی که ساسکه انجام داده است را با گفتن جملاتی مانند او تنها کارکتری بود که از اعمال و افکارش بد برداشت می‌شد، توجیه کرد. ساسکه نه تنها کارکتری به شدت مغرور و خود رای بود بلکه انگیزه‌هایش هم متناقض بودند. هیچ چیزی نمی‌تواند این واقعیت که او مسئول نابودی کل دهکده‌اش بود را توجیه کند.

3. ساکورا هارونو (Sakura Haruno)

سطحی و توخالی و داشتن علاقه بی حد و حصر به ساسکه، از ویژگی‌های بارز ساکورا بودند. او حتی دوستی خود را با اینو به خاطر ساسکه قطع می‌کند و در نبردهای مهم داستان نیز کاملا بی فایده عمل می‌کند. در دفاع از ساکورا، باید بگوییم کارهایی که ساسکه در طول داستان انجام داد و تصمیماتی که می‌گرفت بسیار توجیه ناپذیرتر بودند اما با این حال بازهم ساکورا از محبوبیت بسیار کمتری برخوردار است.

2. اوروچیمارو (Orochimaru)

اوروچیمارو به خاطر تمام کارهایی که در طول انیمه ناروتو انجام داد، مانند کشتن یتیمان برای اینکه خود بتواند به جاودانگی برسد، بدون شک یکی از نفرت انگیزترین شخصیت‌های انیمه ناروتو است. اما با این حال، بسیاری از طرفدارن بیشتر از او بخاطر اینکه با وجود همه جنایت‌های که مرتکب شده بود اما بازهم در نهایت بخشیده شد متنفر هستند. بخشیده شدن او به خاطر فلسفه اصلی ناروتو در رابطه با این است که می‌گوید باید دشمنان خود را ببخشیم اما خوشبختانه با این وجود، اوروچیمارو هنوز هم از نظر طرفداران چیزی جز یک کارکتر نفرت انگیز نیست.

1. دانزو شیمورا (Danzo Shimura)

بسیاری از طرفداران عقیده داشتند که ساکورا باید منفورترین کارکتر انیمه ناروتو باشد. اما کارکترهایی هم وجود دارند که جنایاتی که مرتکب شده‌اند ده ها برابر بدتر از دیگر شخصیت‌های انیمه هستند اما بازهم آنگونه که باید و شاید به چشم نمی‌آیند. دانزو یکی از آن کارکترها است. او دلیلی بود که موسسه یک ارتش از سربازان بی نقص برای قتل عام کردن قبیله اوچیها تشکیل داد و در نابودی دهکده برگ نیز دست داشت. پس بنابراین دانزو باید به عنوان نفرت انگیزترین کارکتر انیمه ناروتو شناخته شود.

2.6 10 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

13 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا