سری انیمه ناروتو

معرفی و رتبه‌بندی بهترین مبارزه‌های سری انیمه ناروتو | Naruto

بهترین مبارزات انیمه‌ای تمام دوران‌ها در ناروتو

سری انیمه ناروتو (Naruto) پر از نبردهای شگفت انگیز است اما نبردهایی که ما در ادامه این مقاله بررسی و رتبه بندی کرده‌ایم به عنوان بهترین مبارزات این انیمه شناخته شده‌اند. ناروتو یک مجموعه انیمه‌ای حماسی و  پر از صحنه‌های اکشن است که بدون شک برخی از بهترین مبارزات تاریخ انیمه را در خود جای داده است. بیشتر صحنه‌های مبارزه در ناروتو به صورت باورنکردنی کارگردانی شده‌اند. در این مجموعه انیمه‌ای، انواع مبارزات وجود دارد؛ از مبارزات سنگین تن به تن گرفته تا مبارزاتی که در آنها از انواع جوتسوها استفاده شده است. به همین خاطر نیز، چون تنوع زیادی در مبارزات وجود دارد، اینکه بخواهیم از بینشان انتخاب کنیم کار دشواری است اما قطعا برخی از این نبردها طرفداران بیشتری جذب خود کرده‌اند. 

18. دیدارا (Deidara) در مقابل ساسکه (Sasuke)

دلیل تصمیم ساسکه برای ترک دهکده مخفی برگ (the Hidden Leaf) این بود که برادر بزرگترش، ایتاچی اوچیها (Itachi Uchiha) را پیدا کند و او را بکشد. ساسکه برای مدتی توسط اوروچیمارو (Orochimru) آموزش داده شد اما پس از مدتی او مخفیگاهی را که در آن آموزش می‌دید ترک کرد و به جستجوی ایتاچی ادامه داد.

قبل از اینکه ساسکه، ایتاچی را پیدا کند، دیدارا بر سر راه او قرار گرفت. این دو نینجا در مقابل هم قرار گرفتند و از قویترین حملات خود برای غلبه بر یکدیگر استفاده کردند. زمانی که آنها به بن بست رسیدند، دیدارا تصمیم گرفت از آخرین ضربه خود که هم منجر به مرگ او و هم ساسکه می‌شد، استفاده کند. اما با این حال، این نینجای جوان بسیار باهوش بود و در نهایت توانست از انفجار فرار کند و در نبرد پیروز شود.

17. کیسامه (Kisame) در مقابل گای (Guy)

کیسامه یکی از قدرتمندترین اعضای آکاتسوکی (Akatuski) بود. او با اینکه توانایی‌های بسیار قدرتمندی نداشت اما با این حال هنوز هم ماموریت‌های را که به او می‌دادند به خوبی به انجام می‌رساند. کیسامه چاکرای عظیمی در خود نگه می‌داشت که همین باعث شده بود او بتواند برای ساعت‌های طولانی بدون اینکه احساس خستگی کند به مبارزه ادامه دهد. علاوه بر این، توانایی او برای جذب چارکرا نیز شکست دادنش را برای یک نیجای عادی خیلی سخت کرده بود.

اما کیسامه از شانس بدش، در مقابل گای قرار گرفت که یک کاربر نینجوتسو نبود. او سعی کرد از قویترین حملات خود برای مقابله با هیرودورای گای استفاده کند، اما حملاتی که گای استفاده می‌کرد بسیار قویتر بودند.

16. ساکورا (Sakura) و چییو (Chiyo) در مقابل ساسوری (Sasori)

ساکورا در قسمت‌های اول سری انیمه ناروتو شیپودن هم جزو شخصیت‌هایی بود که طرفداران زیادی نداشت. به همین خاطر نیز، او به یک مبارزه بزرگ خوب نیاز داشت تا توانایی‌های خود را بیشتر نشان دهد. ساکورا با چییو یک تیم تشکیل داد تا ساسوری را از ایجاد آسیب بیشتر باز دارد. این دو نینجا، در برابر ساسوری شانس زیادی نداشتند بنابراین برای مقابله با او، به یک نقشه نیاز داشتند.

چییو رشته‌های چاکرا را به ساکورا متصل کرد که به او اجازه میداد حرکات نینجای جوان را کنترل کند. در نهایت این دو موفق شدند تا با ضربه چاقو ساسوری را بکشند. خارج از صحنه‌های اکشن این مبارزه، چیزی که این نبرد را به یکی از بهترین مبارزات تبدیل کرده است، بار احساسی است که در آن وجود دارد زیرا ساسوری نوه چییو بود و او نمی‌خواست که نوه‌اش، این عضو آکاتوسکی را، بکشد.

15. کیلر بی (Killer B) در مقابل ساسکه

کیلر بی یک نینجای کوموگاکوره (Kumogakure) بود و هیولای هشت دم را نیز در خود داشت. او فردی عجیب و غریب و عاشق رپ بود. شخصیت شوخ طبع او طرفداران زیادی را به خود جذب کرده بود. هنگامی که در مقابل ساسکه قرار گرفت، در ابتدا به نظر می‌رسید که ساسکه به راحتی می‌تواند او را شکست دهد.

با این حال، کیلر بی ثابت کرد که در واقع او کسی است که به راحتی می‌تواند ساسکه را شکست دهد و اگر هم تیمی‌هایش به او کمک نمی‌کردند، می‌توانست ساسکه را با دستان خودش بکشد. در این مبارزه او ثابت کرد که جزو قویترین شخصیت‌های سری انیمه ناروتو است.

14. شیکامارو (Shikamaru) در مقابل هیدان (Hidan)

شیکامارو پس از اینکه آسوما (Asuma) را از دست داد و خود شاهد به قتل رسیدنش بود، غم و اندوه بسیاری داشت که تنها به خاطر تلاش‌های پدرش توانست کمی بهتر شود. سپس شیکامارو یک استراتژی ریخت که با آن توانست به کمک هم تیمی‌هایش و همچنین کاکاشی (Kakashi) و ناروتو، هیدان و کاکوزا (Kakuza) را از هم جدا کند.
هیدان بخاطر نامیرا بودنش به خود بسیار افتخار می‌کرد پس بدون هیچ نگرانی به دنبال شیکامارو رفت اما نمی‌دانست که سرنوشتی بدتر از مرگ در انتظارش است. شیکامارو موفق شد تا هیدان را با جوتسوی خود به دام بیندازد و با تعداد زیادی برچسب انفجاری او را منفجر کرد و برای همیشه زیر زمین خاک کرد.

13. لی (Lee) و و گارا (Gara) در مقابل کیمیمارو (Kimimaro)

 

دیدن اینکه گارا و لی با هم متحد شدند تا کیمیمارو را شکست دهند برای طرفداران بسیار جالب و دیدنی بود زیرا قبل از این نبرد، گارا در مقابل لی قرار گرفته بود و چیزی نمانده بود تا او را بکشد. در هر حال، این نبرد بسیار نبرد عظیمی بود و علی رغم اینکه گارا و لی در مقابل یک نفر قرار گرفته بودند و تعدادشان بیشتر بود، اما باز هم به سختی در برابر او توانستند دوام بیاورند.

کیمیمارو توانست به راحتی در این مبارزه بر گارا و لی غلبه کند اما خوشبختانه بیماری او در مرحله نهایی خود بود و به همین خاطر در نهایت قبل از آنکه موفق شود آن دو را شکست دهد خود درگذشت.

12. هاشیمارا (Hashirama) در مقابل مادارا (Madara)

هاشیمارو و مادارا دو تن از قویترین نینجاهای تاریخ انیمه هستند. در واقع آن دو نفر کسانی بودند که دهکده مخفی برگ را به وجود آوردند.

نبرد نهایی هاشیمارو و مادارا، این دو نینجای بزرگ دهکده مخفی برگ، یکی از بزرگترین حماسه‌های تمام دوران است که به مرگ مادارا منجر شد. این نبرد در دره پایان (the Valley of End) اتفاق افتاد؛ این دره جایی بود که مبارزه نهایی ناروتو و ساسکه نیز در آن صورت گرفت.

11. اوبیتو (Obito) در مقابل میناتو (Minato)

مرگ رین (Rin)، اوبیتو را به کلی تغییر داد. پسر مهربانی که زمانی به افراد مسن کمک می‌کرد تبدیل به هیولایی شد که مسئول مرگ هزاران نفر بود.

اوبیتو به دهکده مخفی برگ بازگشت تا هیولای نه دم را آزاد کند اما قبل از اینکه بتواند این کار را انجام دهد، میناتو بر سر راهش قرار گرفت. میناتو، هوکاگه دهکده، اوبیتو را در مسیر خود با تکنیک راسنگان قدرتمندش متوقف کرد و در نهایت خود را قربانی کرد تا جلوی آزاد شدن هیولای نه دم را بگیرد.

10. مادارا در مقابل پنج کاگه (the Five Kage)

پس از رهایی از فرمان کابوتو (Kabuto)، مادارا اکنون آزاد بود تا هرکاری که می‌خواست انجام دهد. اینجا بود که پنج کاگه مداخله کردند و سعی کردند تا مادارا را از ایجاد ویرانی و آسیب بیشتر باز دارند. مادارا، این اوچیهای افسانه‌ای تصمیم گرفت از این نبرد برای آزمایش قدرت‌های خود استفاده کند.

مادارا از تکنیک ممنوعه برای درست کردن چندین کپی از خود استفاده کرد. پنج کاگه به سختی توانستند در مقال این کپی‌ها بایستند و اگر بخاطر سوناده (Tsunade) نبود به طور حتم کشته می‌شدند. اختلاف قدرت حیرت انگیز بود و طرفداران را متحیر کرد.

9. تیم هفت (Team 7) در مقابل زابوزا (Zabuza) و هاکو (Haku)

این نبرد اولین ماموریت واقعی تیم هفت در سرزمین امواج (the Land of Waves) بود. تازونا (Tazuna) به آنها در مورد درجه سختی این ماموریت دروغ گفت و جانشان را در معرض خطر قرار داد. بعدا کاکاشی متوجه شد که این ماموریتبرای آنها بسیار دشوار است.

تیم هفت باید در مقابل زابوزا و هاکو که برای گاتو (Gato) کار می‌کردند، قرار می‌گرفتند. بعد از یک نبرد سخت، هاکو خود را فدا کرد تا جان زابوزا را از چیدوری کاکاشی نجات دهد. این فداکاری برای تحت تاثیر قرار دادن زابوزا کافی نبود. اما زمانی که ناروتو شروع کرد به صحبت در مورد اینکه هاکو چقدر برای زابوزا اهمیت قائل بود، شیطان مه خود را باخت.

8. شیکامارو در مقابل تماری (Temari)

مبارزه شیکامارو با تماری یکی از نمادین‌ترین مبارزات سری انیمه ناروتو است. این نبرد در حین امتحانات چونین رخ داد و مبارزه‌ای بود که هر دو در آن باید حتما پیروز می‌شدند. در ابتدای این مبارزه تماری دست بالا را داشت و به نظر می‌رسید که شیکامارو را شکست می‌دهد.

اما شیکامارو نقشه دیگری در سر داشت. او یک استراتژی فوق‌العاده داشت و کاری کرد که تماری فکر کند دارد پیروز می‌شود. در نهایت هنگامی که او در محدوده‌اش قرار گرفت، شیکامارو به دامش انداخت.

7. جیراییا (Jiraiya) در مقابل پین (Pain)

جیراییا موفق شد به دهکده مخفی باران (the Hidden Rain) نفوذ کند تا اطلاعات بیشتری در مورد حاکم آنجا بدست بیاورد. او پس از فهمیدن حققت پشت رهبر آکاتوسکی بهت زده شده بود.

جیراییا مجبور شد با شش بدن رهبر آکاتوسکی، یعنی پین، مبارزه کند. یکی از این بدن‌ها، بدن شاگرد سابقش بود و به همین خاطر در این نبرد احساسات مختلفی را تجربه کرد. در نهایت جیراییا جان خود را در راه بدست آوردن اطلاعات برای دهکده مخفی برگ، فدا کرد. 

6. ایتاچی (Itachi) در مقابل ساسکه

برای مدت زیادی، ایتاچی به عنوان یک شخصیت منفی در سری انیمه ناروتو شناخته شده بود. او پدر و مادرش و همه اعضای قبیله‌اش را به قتل رساند و برادر کوچکترش، ساسکه را نیز، شکنجه داد. ساسکه تمام عمرش را با نفرت از ایتاچی گذراند و تنها هدفی که داشت، این بود که برادر بزرگترش را به هر قیمتی که باشد بکشد.

مبارزه بین ساسکه و ایتاچی، این دو استاد شارینگان، از اهمیت زیادی برخوردار بود. این نبرد بار احساسی زیادی داشت.وقتی ایتاچی از تکنیک سوسانوی خود استفاده کرد، واضح بود که ساسکه را شکست می‌دهد؛ اما در اینجا یکی از بزرگترین حادثه‌های غیر منتظره اتفاق افتاد. ایتاچی جای اینکه جان ساسکه را بگیرد، یکبار دیگر با مهربانی با انگشتش به آرامی به پیشانی ساسکه ضربه زد، کاری که در گذشته عادت داشت انجام دهد و پس از آن درگذشت. مرگ ایتاچی باعث به وجود آمدن سوالات زیادی در ذهن ساسکه شد و او را سردرگم کرد.

5. لی در مقابل گارا

در آزمون چونین، لی در مقابل گارا که به احتمال زیاد برنده می‌شد قرار گرفت. در ابتدای مبارزه، گارا از حملات مداوم لی نترسید؛ با این حال، پس از چند دقیقه اوضاع به سرعت تغییر کرد.

لی تا حدودی توانست بر گارا مسلط شود. شن گارا نمی‌توانست با سرعت لی حرکت کند و بنظر می‌رسید که اعجوبه دهکده مخفی شن (the Hidden Sand) دیگر شانسی برای پیروزی در مقابل لی نداشت. اما در نهایت گارا دست و پای چپ لی را له کرد که همین باعث شد مسابقه متوقف شود و گارا برنده اعلام شد.

4. ناروتو در مقابل پین

نبرد ناروتو در مقابل پین بسیار احساسی بود زیرا دو تن از شاگردان جیراییا در مقابل هم قرار گرفته بودند و با همه توان خود در برابر هم می‌جنگیدند. این نبرد، بیشتر از یک نبرد فیزیکی بود. این مبارزه مغایرت دیدگاه این دو و گذشته و حال جیرایا را نیز نشان می‌داد.

سطح انیمیشن مبارزه پین و ناروتو بسیار فوق‌العاده بود و آن را به یکی از بهترین مبارزات سری انیمه ناروتو تبدیل کرده بود. ورود ناروتو در حالی که بر سر یک وزغ قرار گرفته بود، تا به امروز هم یکی از نمادین‌ترین صحنه‌های این انیمه است.

3. اوبیتو در مقابل کاکاشی

همه طرفداران ناروتو پس از اینکه فهمیدند مرد نقابدار کسی جز اوبیتو اوچیها نیست بهت زده شدند. زمانی که کاکاشی فهمید بهترین دوستش مسئول شروع چهارمین جنگ بزرگ نینجا است، شوکه شده بود.

مبارزه اوبیتو با کاکاشی، یک نبرد ساده اما در عین حال بسیار جذاب بود. این دو مبارز سعی می‌کردند بر یکدیگر برتری پیدا کنند و به همین خاطر هم از بالاترین سطح تایجوتسو خود استفاده می‌کردند که بسیار دیدنی بود.

2. مادارا در مقابل گای

زمانی که مادارا به عنوان جینچوریکی هیولای ده دم ظاهر شد، شینوبی‌ها تمام امید خود را برای پیروز شدن در مقابل او از دست دادند. با ذخایر شگفت‌ انگیز چاکرای خود، او به راحتی توانست بر ساسکه و ناروتو غلبه کند. در این زمان بود که گای پا پیش گذاشت.

گای هشتمین و آخرین دروازه مرگ را باز کرد که قدرت او را به طور موقت افزایش داد. مادارا به سختی در مقابل قدرت گای ایستاد و اگر تکنیک‌های شگفت انگیز شفابخشش نبود، نمی‎توانست زنده بماند.

1. ساسکه در مقابل ناروتو

مبارزه ناروتو با ساسکه بهترین نبرد برای پایان دادن به سری انیمه ناروتو بود. این مبارزه با اختلاف، بهترین مبارزه انیمه ناروتو بوده که سطح انیمیشین آن نیز با مبارزات دیگر بسیار متفاوت است.

ناروتو باید ساسکه را شکست می‌داد. در طول کل مبارزه ناروتو جلوی خود را می‌گرفت اما ساسکه قصد داشت که او را بکشد. در نهایت هردوی آنها از شناخته شده‌ترین حمله خود در برابر یکدیگر استفاد کردند که منجر به قطع بازویشان شد و اینگونه مبارزه پایان یافت.

 

4.3 24 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا