بهترین مبارزه‌های انیمه وان پیس

بررسی و رتبه‌بندی بهترین مبارزه‌های انیمه وان پیس

19 تا از بهترین مبارزه‌های وان پیس تا به امروز

انیمه وان پیس (One Piece) هم مانند هر انیمه شونن خوب دیگری، پر از صحنه‌های اکشن و هیجان‌انگیز است. به راحتی می‌توان گفت که مانگا و انیمه وان پیس، نوشته و طراحی شده توسط ایچیرو اودا (Eiichiro Oda)، یکی از بهترین داستان‌های نوشته شده تمام دوران‌هاست. با همه جزئیات و دقتی که در داستان نویسی آن بکار برده شده است امری کاملا طبیعی‌ست که به این اندازه در سراسر جهان معروف شود. اگرچه مبارزات وان پیس دلیل اصلی فروش زیاد این مانگا نیستند اما با این وجود بسیار مبارزه‌های جذابی هستند که با دقت فوق‌العاده‌ای به تصویر کشیده شده‌اند. در طول همه این سال‌ها، لوفی (Luffy) و تیمش در نبردهای بی‌شماری شرکت داشته‌اند و صحنه‌های اکشن شگفت‌انگیز زیادی را برای طرفداران به نمایش گذاشته‌اند. در ادامه این مقاله ما به بررسی و رتبه‌بندی 19 تا از بهترین مبارزه‌های انیمه وان پیس می‌پردازیم.

19. کید و لا در مقابل بیگ مام

ترافالگار لا (Trafalgar Law) و یوستاس کید (Eustass Kid)، قدرت‌هایشان را روی هم گذاشتند تا بیگ مام (Big Mom) را در آرک  کشور وانو (Wano Country arc) پیدا کنند. این مبارزه یکی از جذابترین مبارزات وان پیس برای طرفداران بود. در حالی که صحنه‌های اکشن و توانایی‌های جدیدی که لا و کید به نمایش گذاشتند بسیار جذاب و هیجان‌انگیز بودند، اما این مبارزه از طرف بیگ مام جنبه‌های منفی هم داشت. بیگ مام، علی رغم اینکه یک یانکو (Yonko) است اما به سختی توانست از توانایی قدرتمند هاکی‌اش (Haki) استفاده کند که البته در طول مبارزه، این نکته زیاد منطقی نبود.

در واقع، ناتوانی بیگ مام برای استفاده کردن از قدرت هاکی فتح (Conqueror’s Haki)، کار را برای کید و لا بسیار راحتتر کرده بود. به علاوه، لا و کید هردو انگار در مقابل ضرباتی که بیگ مام سعی می‌کرد به آنها وارد کند، آسیب ناپذیر به نظر می‌رسیدند که همین از هیجانی که مبارزه می‌توانست برای طرفداران داشته باشد، کم کرده بود. اما با همه اینها، برخی از صحنه‌های اکشنی که در مبارزه وجود داشت بسیار جذاب بودند. به همین خاطر، با وجود اینکه نمی‌توان گفت این بهترین مبارزه انیمه وان پیس بود اما هنوز هم قابلیت این را دارد که در لیست بهترین مبارزه‌های انیمه وان پیس قرار گیرد.

18. دزدان دریایی ریش سیاه در مقابل دزدان دریایی هارت

مبارزه دزدان دریایی ریش سیاه (Blackbeard) که در مقابل دزدان دریایی هارت (Heart) قرار گرفتند پس از حوادثی بود که در کشور وانو اتفاق افتاد. پس از آنکه لا، وانو را ترک کرد، ریش سیاه در دریاها بر سر راه او قرار گرفت. در نهایت این دو در جزیره وینر (Winner Island) باهم درگیر شدند. لا با استفاده از قدرت‌های بیدار میوه‌های شیطانی خود، توانست آسیب‌های جدی به ریش سیاه وارد کند.

متاسفانه، بسیاری از جزئیاتی که در این مبارزه رخ داد نمایش داده نشد و طرفداران تنها توانستند نتایجی را که این مبارزه به همراه داشت ببینند. درحالی که طرفداران نتوانستند همه مبارزه را مشاهده کنند اما این مبارزه همچنان به عنوان یکی از هیجان‌انگیزترین مبارزات وان پیس شناخته شده است.

17. لوفی در مقابل لوچی (مبارزه بازگشت)

لوفی در حماسه آخر وان پیس یک بار دیگر هم در مقابل لوچی (Lucci) قرار گرفت و با او مبارزه کرد. در مدت زمان کوتاهی پس از آنکه لوفی به جزیره اگ‌هد (Egghead Island) رسید، مشخص شد که سی پی زیرو (CP0) هم در مسیر همان جزیره است. اما هدف آنها این نبود که دزدان دریایی کلاه حصیری را گیر بیندازند. در واقع آنها بنا به دلایلی در پی گیر انداختن دکتر وگاپانک (Dr. Vegapunk) بودند.

وقتی لوچی به یکی از بدن‌های دکتر وگاپانک، که اطلس (Atlas) نام داشت، حمله کرد، لوفی عصبانی شد که پس از آن این دو روبه‌روی هم قرار گرفتند. چیزی که طرفداران را متعجب کرده بود این بود که لوفی خیلی زود وارد حالت نیکای (Nika) خود شد و لوچی هم قدرت‌های بیدار میوه‌های شیطانی جدیدی را از خود به نمایش گذاشت. آنها به مدت طولانی درگیر مبارزه بودند اما لوفی توانست ثابت کند که از هر نظر از لوچی قوی‌تر است. این مبارزه برای طرفداران بسیار نوستالژیک نیز بود. به همین خاطر قطعا جزو بهترین مبارزات انیمه وان پیس است.

16. یاماتو در مقابل کایدو

یاماتو (Yamato) برای اولین بار در آرک کشور وانو در انیمه وان پیس حضور پیدا کرد و نقش بسیار مهمی را هم ایفا کرد. زمانی که کایدو (Kaido) لوفی را از پا در آورد، این یاماتو بود که کایدو را از کشتن همه افراد حاضر در گنبد جمجمه بازداشت. در اینجا یاماتو توانایی Ino Ino no Mi مدل Okuchi no Makami را به نمایش گذاشت که بسیار جذاب و دیدنی بود.

یاماتو با قدرت میوه شیطانی‌اش و همچنین تسلط بسیار خوبی که بر هاکی داشت، قادر بود که با کایدو مبارزه کند و او را به شیوه‌ای بسیار چشمگیر مهار کند. یاماتو توانست پا به پای این یانکو، یعنی کایدو، مبارزه کند که همین مبارزه را خیلی جذاب کرده بود و صحنه‌های اکشنی که در خود داشت دقیقا به همان خوبی یا حتی بهتر از چیزی هم بود که طرفداران انتظارش را داشتند. این مبارزه نه تنها رابطه‌ای که یاماتو با پدرش داشت را توضیح داد بلکه به طرفداران قدرت باورنکردنی این کارکتر را هم به خوبی نشان داد. 

15. اسموکر در مقابل ورگو

بین اسموکر (Smoker) و ورگو (Vergo) در آرک پانک هازارد (the Punk Hazard arc) انیمه وان پیس، ضرباتی رد و بدل شد که برای بسیاری از طرفداران غافلگیرکننده بود. این دو کارکتر از تمام توانایی‌های خود علیه یکدیگر استفاده کردند و یک مبارزه پر از صحنه‌های اکشن جذاب، خصوصا در نسخه انیمه‌ای وان پیس، برای طرفداران ارائه دادند.

این مبارزه بخاطر هاکی سطح بالا و استفاده هوشمندانه از قدرت‌های میوه شیطانی، به یکی از بهترین مبارزه‌های انیمه وان پیس تبدیل شد.

14. شنکس در مقابل کید

مبارزه شنکس (Shanks) با کید، علی رغم اینکه مبارزه‌ای بسیار کوتاه بود، به عنوان یکی از بهترین مبارزه‌های انیمه وان پیس شناخته شده است که پس از پایان آرک وانو رخ داد. بعد از اینکه ماجراجوی‌های کید در وانو پایان یافت، از جزیره الباف (Elbaf) سر در آورد. اما یوستاس کید قبل از اینکه به این جزیره باورنکردنی برسد، با دزدان دریایی مو قرمز (Red Haired) رو به‌رو شد و این دو گروه با همدیگر وارد نبرد شدند.

شنکس متوجه شد که کید برای مبارزه با او بر سر راهش قرار گرفته و همانطور که انتظار می‌رفت، شنکس از ترس آسیب دیدن متحدانش، خود برای مبارزه با کید جلو رفت. زمانی که کید آماده بود تا افراد شنکس را که بسیار ضعیف هم بودند، نابود کند، خود شنکس وارد عمل شد و کید را که سه میلیارد بری ارزش داشت، تنها با یک حرکت شمشیرش از پا در آورد. چیزی که برای طرفداران حتی جالب‌تر هم بود، استفاده شنکس از همان تکنیکی بود که راجر (Roger) استفاده میکرد که یعنی او، این تکنیک را از پادشاه فقید دزدان دریایی، راجر، به ارث برده بود.

13. نامی در مقابل دابل فینگر

هرچند به مبارزه نامی (Nami) علیه دابل فینگر (Ms. Doublefinger) توجه زیادی نشان داده نشد، اما این مبارزه قطعا یکی از بهترین مبارزه‌های انیمه وان پیس است. اگرچه نامی جزو افراد قوی تیمش به حساب نمی‌آید، اما مبارزات او تقریبا هیشه بسیار دیدنی هستند. او برای مقابله کردن با دشمنانش، از هوش و دانش خود در علم استفاده میکند و این دقیقا همان کاری بود که در مقابل دابل فینگر هم انجام داد.

نامی علی رغم مهارت کمی که در مبارزه دارد اما با این وجود توانست بر یک مانع بزرگ غلبه کند که همین نکته مبارزه او را بسیار جذاب کرده بود.

12. سانجی در مقابل جبرا

تاکنون یکی از بزرگترین مبارزات سانجی (Sanji)، مبارزه او علیه جبرا (Jabra) در آرک انیس لابی (Enies Lobby) است. جبرا که تسلط بسیار خوبی بر روکوشیکی (Rokushiki) داشت، فوق‌العاده ماهر بود و غلبه کردن بر او، چالش بزرگی برای سانجی بود.

سانجی برای شکست دادن جبرا مجبور شد که از قدرت (Diable Jambe) استفاده کند. تکنیکی که پای او را به آتش کشید. با استفاده از این قدرت او تقریبا توانست به راحتی جبرا را از پا در آورد. سانجی با وجود این تکنیک، بسیار قویتر از قبل هم شده بود.

11. روبین در مقابل بلک ماریا

در وان پیس به ندرت روبین (Robin) را در حال مبارزه می‌بینیم. قبل از آرک کشور وانو، آخرین مبارزه بزرگ او در طول آرک اسکایپیا (the Skypiea arc) رخ داد که در مقابل یاما (Yama) قرار گرفت. پس از آن روبین تنها درگیر مبارزات کوچکی شده بود.

اما آرک کشور وانو تغییر بزرگی ایجاد کرد زیرا رابین در مبارزه بزرگی علیه بلک ماریا (Black Maria) قرار گرفت. ماریا بسیار توانمند و با مهارت بود اما از آنجایی که روبین از دو قدرت جدید استفاده می‌کرد در نهایت موفق شد که او را به شکلی کوبنده از پا در بیاورد.

10. زورو در مقابل کینگ

قرار بود که نبرد زورو (Zoro) در مقابل کینگ (King) در آرک کشور وانو اتفاق بیفتد. این دو در نهایت باهم درگیر شدند و علی رغم اینکه زورو خود بسیار قوی است اما در این نبرد کینگ توانسته بود بر او غلبه کند. در همین حین، شمشیرش هم آنگونه که زورو می‌خواست عمل نمیکرد.

با این حال، زورو در نهایت موفق شد تا کنترل شمشیر خود را به دست بگیرد و حداکثر مقدار هاکی را از آن هدایت کند. که همین باعث شد زورو بتواند کینگ را از پا در بیاورد.

9. اسکابرد در مقابل کایدو

نه اسکابرد قرمز (the Nine Red Scabbards) سرانجام پس از بیست سال انتظار برای انتقام از اودن (Oden)، فرصتی برای از بین بردن کایدو پیدا کردند که این مبارزه به یکی از بهترین مبارزه‌های انیمه وان پیس تبدیل شد. آنها با کار تیمی فوق‌العادشان توانستند آسیب جدی به کایدو وارد کنند که این خود کار بسیار بزرگی است.

در نهایت اسکابردهای قرمز موفق شدند کایدو را ضعیف کنند اما هنوز توانایی آن را نداشتند تا کایدو را کامل شکست دهند پس نتوانستند بر او پیروز شوند.

8. ایس در مقابل ریش سیاه

پس از جستجوهای فراوان، ایس (Ace) در نهایت موفق شد تا در جزیره بانارو (Banaro Island) با ریش سیاه روبه‌رو شود. جایی که این دو با همه وجودشان با همدیگر جنگیدند. این نبرد به صورت واضح توانایی Mera Mera no Mi و توانایی میوه شیطانی Yami Yami no Mi ریش سیاه را به نمایش گذاشت.

ایس موفق شد که ریش سیاه را مجروح کند اما با این وجود سطح او از ایس خیلی بالاتر بود به همین خاطر او در این نبرد نتوانست پیروز شود.

7. سانجی در مقابل کویین

از زمان انیس لابی، اولین مبارزه بزرگ سانجی در آرک کشور وانو اتفاق افتاد. جایی که در آن سانجی در مقابل ملکه (Queen)، مردی به ارزش 1.32 میلیارد بری، قرار گرفت. توانایی های سانجی تا حدودی با او برابری می‌کرد به همین خاطر توانست از پس او بربیاید اما چیزی که آن را جالب کرده بود، تنشی بود که به دلیل گذشته سانجی در مبارزه دیده می‌شد.

این مبارزه باعث شد سانجی انسانیت خود را بخاطر بیدار کردن قدرت‌های پنهان خانواده وین اسموک (Vinsmoke)، زیر سوال ببرد. در نهایت او توانست به تنهایی کویین را شکست دهد. او قدرت Ifrit Jambe خود را بیدار کرد و با آن توانست تنها با چند ضربه پا کویین را شکست دهد.

6. زورو در مقابل مستر وان

بهترین مبارزه زورو در آرک آلاباستا (the Alabasta arc) در مقابل مستر وان (Mr.1) رخ داد. زورو با فردی که قدرتش با او برابری می‌کرد روبه‌رو شده بود پس تمام تلاش خود را کرد تا او را شکست دهد اما نتوانست بر او پیروز شود.

با برتری مستر وان در این نبرد، زورو در این درگیری آسیب‌ زیادی دید. خوشبختانه او توانست مفهوم تنفس همه چیز (the Breath of All Things) را درک کند و یاد گرفت که چگونه فولاد را برش دهد. سپس زورو بلافاصله مستر وان را از هم جدا کرد و در نبرد پیروز شد.

5. سانجی در مقابل لوفی

مبارزه سانجی در مقابل لوفی، مبارزه‌ای است که در آن صحنه‌های اکشن زیادی وجود ندارد؛ اما نقطه قوت این مبارزه بار احساسی است که در آن نهفته است. با سنگینی بار محافظت از زف (Zeff) و هم‌تیمی‌هایش که بر دوش سانجی سنگینی میکرد، این آشپز تصمیم گرفت خود را برای بقیه قربانی کند که در نهایت مجبور شد در یک دوئل دلخراش مقابل کاپیتان خود قرار گیرد.

لوفی که متوجه این قضیه شد، حتی تلاش نکرد که در برابرش بایستد که نتیجه این عمل آن شد که سانجی بر لوفی پیروز شد و او را خونین رها کرد. در نهایت سانجی دوباره به او بازگشت و به تیمش ملحق شد.

4. لوفی در مقابل کاتاکوری

مبارزه لوفی با کاتاکوری (Katakuri) یکی از مبارزاتی است که بیشترین صحنه‌های اکشن در آن وجود دارد. در دنیای جدید(the New World)، کاتاکوری، بزرگرین چالش لوفی به حساب می‌آمد. لوفی حدود دوازده ساعت در دنیای آینه (the Mirror World) توسط کاتاکوری کتک خورد فقط برای اینکه بتواند هاکی مشاهده (the Observation Haki) خود را تقویت کند. با این کار او توانست یاد بگیرد که چگونه آینده را نیز ببیند. این توانایی به همراه قدرت اسنیک‌من (Snakeman) به لوفی اجازه داد تا بر کاتاکوری غلبه کند و بر او پیروز شود.

3. لوفی در مقابل لوچی

جزیره انیس لابی یکی از سخت‌ترین مبارزات را برای لوفی به همراه داشت. لوفی برای نجات روبین، با تمام وجود خود در مقابل لوچی مبارزه کرد. او دو قدرت جدید گیر دوم و سوم را برای مبارزه با قدرت‌های روکوشیکی ایجاد کرد.

با وجود همه چیز، لوچی باز هم توانست به طرز باورنکردنی در مقابل لوفی مبارزه کند. در واقع تنها روکوگان (Rokuogan) او برای کشتن لوفی کافی بود. اما لوفی برای نجات روبین فراتر از حد خود پیش رفت که در نهایت منجر به شکست لوچی شد.

2. لوفی در مقابل اوسوپ

مبارزه لوفی با اسوپ (Usopp) یکی از دردناک‌ترین مبارزات انیمه وان پیس است. پس از سال‌ها سفر با همدیگر تا آن زمان، دیدن مبارزه این دو برای طرفداران بسیار دشوار بود.

جنبه باورنکردنی این مبارزه، نه صحنه‌های اکشن آن، که همه احساسات و دردهایی بود که به طرفداران منتقل کرد. در حالی که اوسوپ شجاعانه به خاطر مری (the Merry) میجنگید، لوفی چاره‌ای جز شکست دادن او نداشت تا به حرکت رو به جلو ادامه دهد.

1. لوفی در مقابل کایدو

تا به امروز مبارزه لوفی در مقابل کایدو (Kaido) به عنوان بهترن مبارزه وان پیس شناخته شده است. در پشت‌بام اونیگاشیما (Onigashima)، لوفی توانایی‌های جدید خود را در مبارزه علیه این یانکو به نمایش گذاشت و موفق شد تا نبردی تن به تن با او داشته باشد. لوفی بالای پشت‌بام دوبار به کایدو باخت.

یکی از بهترین صحنه‌های اکشن در انیمه وان پیس مربوط به مبارزه لوفی با کایدو است. لوفی در نهایت موفق شد تا میوه شیطانی خود را بیدار کند و از قدرت گیر پنجم استفاده کند. لوفی در حالی که بار کل یک کشور را به دوش میکشید و همچنین بخاطر وعده‌های که به دوستانش داده بود، برای شکست دادن کایدو زندگی خود را به خطر انداخت.

4 34 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

13 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا