غمگین‌ترین مرگ‌های انیمه ناروتو

معرفی غمگین‌ترین مرگ‌های انیمه ناروتو | Naruto

15 مورد از مرگ‌های انیمه ناروتو که تاثیر عمیقی بر طرفداران گذاشتند.

یک قهرمان دوست‌ داشتنی، شخصیت‌های منفی پیچیده و مبهم و نبردهای هیجان انگیز تنها چند نمونه کوچک از ویژگی‌های انیمه ناروتو هستند که آن را به یکی از بهترین انیمه‌‌های شونن تمام دوران‌ها تبدیل کرده‌اند. داستان ناروتو، با ایجاد حس انسان بودن در شخصیت‌هایش، به طرفداران این اجازه را داده است، وابستگی‌های عاطفی طولانی مدتی نسبت به کارکترها داشته باشند. بسیاری از شخصیت‌های انیمه ناروتو به قدری خوب طراحی شده‌اند که مانند انسان‌های واقعی به نظر می‌رسند و به همین خاطر، همانند انسان‌ها نیز در جنگ‌ها جان خود را از دست می‌دهند و یا خود را به دلایلی فدا می‌کنند. مرگ‌هایی که در این داستان اتفاق افتاد، تاثیر عمیقی بر روی طرفداران گذاشت. در ادامه این مقاله نیز، ما به بررسی پانزده مورد از غمگین‌ترین مرگ‌های انیمه ناروتو می‌پردازیم. 

15. اوتاکاتا (Utakata)

در طول آرک The Six Tails Unleashed، به ناروتو و سای (Sai) این ماموریت داده شده بود تا هوتارو (Hotaru) را در امنیت کامل به خانه بازگردانند. این دو به خاطر هوتارو، با اوتاکاتا ملاقات می‌کنند. هوتارا دوست دارد که اوتاکاتا استادش بشود. اما اوتاکاتا بخاطر گذشته خوشنت آمیزی که داشته است به هیچ عنوان نمی‌خواهد استاد کسی باشد. زمانی که وضعیت او به عنوان یک فراری آشکار می‌شود، دیگر چاره‌ای ندارد. او بیشتر عمرش را با باور به اینکه استاد خودش می‌خواست او را بکشد گذرانده بود که همین مسئله باعث شده بود خود هیچگاه نخواهد استادی کسی شود.

زمانی که فهمید استادش تنها می‌خواست هیولای شش دم را از بدن او جدا کند و در واقع قصد گرفتن جانش را نداشته است، توانست هوتارو را به شاگردی بگیرد. متاسفانه، زمانی که این دو با همدیگر راهی شده بودند، آکاتوسکی (Akatuski)، یوتاکوتا را گرفت و هیولای شش دم را از بدن او جدا کرد که این واقعه باعث شد جانش را از دست بدهد.

14. شیکاکو نارا (Shikakku Nara) و اینویچی یاماناکا (Inoichi Yamanaka)

شیکاکو نارا و اینویچی یاماناکا، نقش مهمی در چهارمین جنگ بزرگ نینجاها ایفا کردند. شیکاکو یک متخصص فنون جنگی ماهر و به شدت باهوش بود که باید نیروهای متحد شینوبی را رهبری می‌کرد. اینویچی نیز، به عنوان رئیس قبیله یامانکا، تکنیک‌های تله‌پاتی‌اش ابزار بسیاری مفیدی برای ارتباط گرفتن با آن جمعیت بزرگ بود.

شیکاکو و اینویچی توانایی‌های خود را با همدیگر ترکیب کردند، که برای مادارا تهدید چنان بزرگی به حساب آمد که باعث شد او مجبور شود تاکتیک‌های خود را تغییر دهد. آنها باید خیلی سریع عمل می‌کردند چون باور داشتند مرگشان تاثیر مستقیمی بر عملکرد شینوبی‌ها می‌گذارد پس قبل از اینکه جانشان را از دست دهند برای فرزندانشان پیغامی گذاشتند که به در آن به آنها توصیه می‌کردند چگونه باید از زندگیشان نهایت استفاده را ببرند و همچنین یادآوری کردند که چقدر دوستشان دارند.  

13. رین نوهارا (Rin Nohara)

زمانی که اوبیتو (Obito) می‌بیند که رین با دستان کاکاشی  (Kakashi) کشته می‌شود باعث که درهم شکستن او می‌شود. رین با اینکه در انیمه زیاد نشان داده نشد اما مرگش، بیشتر از آنچه که به نظر می‌رسید بر هم‌تیمی‌هایش تاثیر گذاشت.  رین یک نینجای پزشک بود که اوبیتو نسبت به او احساس داشت.

رین قسم خورد تا زمانی که اوبیتو قوی‌تر می‌شود مراقبش باشد اما اویتو زودتر جانش را از دست می‌دهد. ملاقات مجدد او با رین بسیار ناخوشایند و غم‌انگیز است زیرا کاکاشی را در حالی می‌بیند که رین را ظاهرا بدون هیچ دلیلی به قتل می‌رساند. اوبیتو با گذشت زمان متوجه می‌شود که رین را مجبور کرده بودند هیولای سه دم را در بدنش نگه دارد تا از او به عنوان ابزاری برای آسیب به دهکده خودش استفاده کنند. پس رین انتخاب می‌کند که خود شجاعانه زمانی که کاکاشی از تکنیک چیدوری‌اش استفاده می‌کند، بر سر راهش قرار بگیرد تا خود را فدا کند و از رخ دادن هر آسیبی جلوگیری کند.

12. چییو (Chiyo)

زمانی که تیم هفت (Team 7) از راه رسیدند، چییو که یکی از بزرگان دهکده شن بود، به هیچ عنوان قصد نداشت به آنها کمک کند. چییو گذشته پیچیده‌ای با دهکده مخفی برگ داشت زیرا پدر کاکاشی در گذشته پسر او را کشته بود. اما زمانی که آکاتسوکی، کازکاگه‌ی فعلی دهکده شن را دزدید، چییو به تیم هفت ملحق شد.

چییو در این نبرد باید در مقابل نوه عزیز خودش، ساسوری (Sasuri)، که به گروه آکاتوسکی ملحق شده بود، قرار می‌گرفت و باید او را شکست می‌داد تا از وقوع آسیب بیشتر جلوگیری کند. در نهایت، چییو به همراه ساکورا (Sakura)  مجبور شد به زندگی ساسوری خاتمه دهد.  ساسوری به یک هیولای بی‌رحم تبدیل شده بود و چییو خود را مسئول این اتفاق می‌دانست پس داوطلبانه جان خود را برای نجات گارا (Gara) فدا کرد.

11. گارا (Gara)

در طول داستان ناروتو، گارا دستخوش رشد شخصیتی قابل توجهی شد. او از یک قاتل تشنه به خون به یک کازکاگه شریف و توانا تبدیل می‌شود. دستگیری گارا، بیرون کشیدن هیولای داخل بدنش و در نهایت کشته شدنش توسط آکاتوسکی، یکی از غمگین‌ترین مرگ‌های ناروتو است که برای طرفداران بسیار ناخوشایند بود.

گارا در حین محافظت از دهکده شن در مقابل دیدارا (Deidara)، یکی از اعضای آکاتوسکی، جانش را از دست داد. او بعد از اینکه ناروتو را ملاقات کرد و با او جنگید، به فردی دلسوزتر تبدیل شده بود که از آن پس به خود اجازه می‌داد که به دیگران اعتماد کند. دیدن مرگ او تاثیر بسیار عمیقی بر طرفدارن گذاشت.

10. هیروزن ساروتوبی  (Hiruzen Satutobi)

هوکاگه سوم و رهبر دهکده برگ، هیوزن ساروتوبی، یک پیر خردمند و دلسوز با قدرتی افسانه‌ای بود. در طول داستان او اغلب مجبور می‌شد تصمیمات سختی بگیرد تا تا نیازهای دهکده را مقدم بر هر چیز دیگری قرار دهد. زمانی که اوروچیمارو حمله خود را به دهکده آغاز کرد، او مجبور شد در مقابل این سانین قدرتمند قرار بگیرد و با او بجنگد.

او در مبارزه با شاگرد سابق خود، اوروچیمارو (Uruchimaru)، تردید داشت اما در نهایت هر کاری که از دستش برای نجات دهکده برمی‌آمد انجام داد. او از Reaper Death Seal برای مهر و موم کردن دستان اوروچیمارو استفاده کرد و جان خود را بخاطر اینکه سال‌ها پیش گذاشته بود او از آنجا برود فدا کرد.

9. آسوما ساروتوبی (Asuma Sarutobi)

آسوما ساروتوبی یک شینوبی ماهر بود که به سیگار اعتیاد داشت. در طول داستان، او سعی می‌کرد شاگردانش را با توصیه دادن به آنها و تشویق کردنشان، حمایت کند. با اینکه کار راحتی نیست اما آسوما موفق می‌شود شاگردانش را به سطح بسیار خوبی برساند. به علاوه او به ناروتو هم کمک می‌کند تکنیک انتقال باد را یاد بگیرد. او برای کمک به دیگران از چیزی دریغ نمی‌کرد.

آسوما، علی رغم مهارت‌های چشمگیرش به عنوان یک جونین، به طرز وحشاینه‌ای توسط یکی از اعضای اکاتوسکی، هیدان (Hidan) نامیرا به قتل می‌رسد. او در دستان یکی از شاگردانش، شیکامارو (Shikamaru) در حالی نفس‌های آخرش را می‌کشد و یک پیغام رمزگذاری شده در مورد محافظت از شاه برای او به‌جا می‌گذارد، جانش را از دست می‌دهد. شیکامارو پس از اینکه معنی پیغام استادش را متوجه می‌شود، دختر مربی‌اش را به شاگردی می‌گیرد و یاد او را اینگونه در دل نگه می‌دارد.

8. کاکاشی هاتاکه (Kakashi Hatake)

مرگ کاکاشی باعث گریه بسیاری از طرفداران شد و یکی از غمگین‌ترین مرگ‌های انیمه ناروتو به حساب می‌آید. کاکاشی با اینکه می‌دانست شانس زیادی ندارد اما بازهم شجاعانه در برابر پین (Pain) برای محافظت از دهکده جنگید. کاکاشی مصمم بود تا اطلاعاتی را که از پین به دست آورده بود به بقیه منتقل کند. او جان خود را برای انجام این کار از دست داد و با آخرین نفس‌هایش به چوجی (Choji) دستور داد تا آن اطلاعات را به سوناده (Tsunade) برساند.

کاکاشی در زندگی پس از مرگش با پدرش ملاقات کرد. ناروتو زمانی که از راه رسید نتوانست چاکرای کاکاشی را حس کند و از سوناده پرسید که آیا او برای انجام ماموریت دیگری از دهکده رفته است اما سوناده چیزی نگفت. سکوت او مرگ کاکاشی را تایید کرد. هرچند در آخر ناگاتو (Nagato) پس از صحبت‌هایش با ناروتو، از جوتسوی Rinnengan Rebirth استفاده کرد تا همه همه کسانی را که بر اثر حمله او جانشان را از دست داده بودند، از جمله کاکاشی، به زندگی برگرداند.

7. وزغ پا (Pa Toad)

فوکاساکو (Fukasaku) که بیشتر به عنوان وزغ پا شناخته می‌شود، خیلی زود به ناروتو علاقه پیدا کرد. ناروتو، وزغ پا را یاد جیراییا (Jiraiya) می‌انداخت. پس از اینکه جیراییا جانش را از دست داد، فوکاساکو باور داشت تنها کسی که می‌تواند انتقام او را بگیرد ناروتو است و به همین خاطر او  را به کوه میوبوکو (Myoboku) دعوت کرد تا آموزشش دهد. ناروتو و فوکاساکو به خوبی با همدیگر ارتباط گرفتند.

زمانی که ناروتو بر حالت Sage مسلط شد و در هنگام حمله پین، وارد میدان جنگ شد، پا به ناروتو کمک کرد و برای او پشتیبانی لازم را فراهم آورد. پین، پا را قورباغه پر سر و صدا نامید و در نهایت او را کشت. صحنه‌ای که همسر پا، او را صدا میزد و ناروتو که به سختی تلاش می‌کرد او را از مرگ نجات دهد، باعث گریه بسیاری از طرفدارن شد. پا نیز بعد از اینکه ناگاتو از جتسوی Rinnengan Rebirth استفاده کرد به زندگی بازگشت.

6. نجی هیوگا (Neji Hyuga)

نجی نیز همانند گارا پس از اینکه ناروتو را ملاقات کرد و در مقابل او قرار گرفت، رشد شخصیتی چشمگیری را پشت سر گذراند. نجی اوایل داستان، به عنوان یک شخصیت مغرور با نزاکت ظاهر شد.او از اینکه عضوی از خاندان هیوگا بود نفرت داشت که همین باعث شده بود نسبت به دخترعمویش، هیناتا (Hinata) نیز، احساس خوبی نداشته باشد. اما در حین مسابقات چونین، او از ناروتو یاد گرفت که می‌تواند سرنوشتش را تغییر دهد.

سپس نجی به خودش قول داد که آسیب‌های روحی خود را بهبود بخشد و سخت تلاش کند قویتر شود تا از خانواده‌اش محافظت کند. در نهایت نجی به قویترین عضو خاندان هیوگا تبدیل شد و زمانی که می‌خواست از ناروتو و هیناتا محافظت کند جانش را از دست داد. به این ترتیب، مرگ نجی هم به یکی از غمگین‌ترین مرگ‌های انیمه ناروتو تبدیل شد.

5. ایتاچی اوچیها (Itachi Uchiha)

بدون شک، ایتاچی اوچیها غمگین‌ترین داستان را در میان شخصیت‌های انیمه ناروتو دارد. ایتاچی در ابتدا به عنوان یک فرد بدون عاطفه و قدرتمند نشان داده شد که تمام افراد خاندانش را بدون هیچ دلیلی به قتل رساند. تنها کسی که زنده گذاشت برادر کوچکترش بودو او به ساسکه (Sasuke)، از طریق گنجوتسواش، مرگ تک تک افراد قبیله را نشان داد و با این کار عذابش می‌داد. در طول کل داستان طرفداران منتظر نبرد ساسکه در برابر برادرش ایتاچی بودند و برای دیدن انتقام ساسکه هیجان داشتند.

نبرد آنها طرفداران را ناامید نکرد. بعد از یک نبرد سنگین، ایتاچی در نهایت جانش را از دست داد. با این حال، ساسکه پس از مرگش فهمید که ایتاچی را اصلا نشناخته بود. در غیرمنتظره‌ترین حالت، ساسکه پی برد که ایتاچی قبیله اوچیهارا قتل عام کرد زیرا می‌خواست از دهکده برگ در برابر کودتای قبیله اوچیها محافظت کند. او تنها از دستوراتی که هوگاکه به او داده بود پیروی کرده بود و تنها به خاطر اینکه برادرش را زنده نگه دارند با انجام این کار موافقت کرده بود. این مسئله باعث شد که مرگ او نیز به یکی از غمگین‌ترین مرگ‌های انیمه ناروتو تبدیل شود.

4. اوبیتو اوچیها (Obito Uchiha)

اوبیتو در ابتدا به عنوان یک فرد بلند پرواز در انیمه ظاهر می‌شود اما به دردش اجازه می‌دهد او را به هیولایی قاتل تبدیل کند. با این حال در پایان چهارمین جنگ بزرگ نینجاها، با فداکاری خود، بینندگان را بهت زده می‌کند.

اوبیتو که برای مادارا (Madara)، نینجای سابق دهکده برگ، کار می‌کرد، بدون آنکه به چیزی فکر کند، جنایات بیشماری مرتکب شد و افراد زیادی را کشت. اما او در نهایت، جان کاکاشی را نجات می‌دهد و تسلیم نیروهای متحد شینوبی می‌شود. او پس از یک خداحافظی غمگین که با کاکاشی دارد، بار دیگر با رین ملاقات می‌کند، که بعد از گذشت زمان زیادی، به او آرامش را باز می‌گرداند. اولین مرگ اوبیتو برای طرفداران بسیار ناراحت کننده بود و مرگ دومش هم یکی از غمگین‌ترین مرگ‌های انیمه ناروتو به حساب می‌آید.

3. کوشینا اوزوماکی (Kushina Uzumaki) و میناتو نامیکازه (Minato Namikaze)

کوشینا اوزوماکی و میناتو نامیکازه اگر از حمله هیولای نه دم جان سالم بدر می‌برند، می‌توانستند به یکی از بهترین پدر و مادرهای داستان تبدیل شوند. آنها نینجاهایی قدرتمند و دوست داشتنی بودند که می‌توانستند توانایی‌های خارق‌العاده‌شان را به پسرشان، ناروتو نیز منتقل کنند. این دو در آکادمی نینجا با همدیگر ملاقات کردند. کوشینا از خاندان مشهور اوزوماکی بود اما به خاطر خلق و خو و موهای قرمز روشنش مورد تمسخر قرار می‌گرفت.

میناتو تنها کسی بود که با کوشینا به خوبی رفتار می‌کرد که همین باعث شد آنها عاشق همدیگر بشوند. متاسفانه ناروتو هیچگاه پدر و مادرش را ندید زیرا انها جان خود را برای محافظت از او فدا کردند.

2. زابوزا (Zabuza) و هاکو (Haku)

زابوزا و هاکو اولین شخصیت‌های منفی بودند که در انیمه ناروتو حضور پیدا کردند. این دو نینجا بسیار با مهارت اما بی رحم بودند و شخصیت پیچیده‌ای که داشتند باعث شده بود که از نظر طرفداران بسیار جذاب و دیدنی باشند.

زابوزا و هاکو که توسط شیوه‌های جنگی مرگبار دهکده مه بزرگ شده بودند، نتوانستند به خوبی پیوند آسیب دیده‌ای را که در بینشان بوجود آمده بود، کشف کنند. در عوض آنها برای از بین بردن هر دشمنی که بر سر راهشان قرار می‌گرفت تلاش می‌کردند زیرا دیگران را تنها ابزاری برای زنده ماندن خودشان می‌دیدند. اما در آخر وقتی با تیم هفت روبه‌رو شدند، فهمیدند که زندگی چیزی بیشتر از خون ریختن است. زابوزا در آخرین لحظات زندگی‌اش، یاد گرفت که باید قدر نزدیکترین فرد زندگی‌اش، هاکو را، بیشتر می‌دانست.

1. جیراییا (Jiraiya)

جیراییا به عنوان نویسنده معروف و سانین افسانه‌ای در سراسر جهان نینجاها، شناخته شده و مورد احترام همه واقع شده بود. این سانین، برای ناروتو استادی بود که بیشترین تاثیر را رویش گذاشت. همانند یک پدر، او ناروتو را راهنمایی می‌کرد و باعث شد که قویتر بشود. جیراییا وجهه‌ای فوق‌العاده نیک خواهانه داشت. او سه یتیم را بزرگ کرد و از دهکده در برابر سایه‌ها (Shadows) محافظت کرد و به ناروتو نیز آموزش داد. بعد از اینکه میناتو گفت ناروتو را از روی یکی از شخصیت‌های کتابش نامگذاری کرده است، او خود را پدرخوانده ناروتو خواند.

جیراییا در نبردی که در مقابل پین قرار گرفت، جان خود را از دست داد. مرگ جیراییا نیز یکی از غمگین‌ترین مرگ‌های انیمه ناروتو بود که باعث درهم شکستن بسیاری از شخصیت‌های داستان شد و تاثیر عمیقی نیز بر طرفداران گذاشت.

3.2 14 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا