داستان انیمه وان پیس

مرگ 10 شخصیت که داستان انیمه وان پیس (One Piece) را تحت تاثیر قرار داد

از مرگ گویینگ مری تا پادشاه دزدان دریایی

تا به امروز، در داستان انیمه وان پیس (One Piece) مرگ‌های بی‌شماری اتفاق افتاده‌اند؛ اما تنها تعداد کمی از مرگ این شخصیت‌ها تاثیر زیادی بر روی داستان گذاشته‌اند. داستان انیمه وان پیس با ماجراهای حماسی، شخصیت‌های دوست‌ داشتنی و لحظات پر از احساس خود، قلب میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان به دست آورده است و طرفداران زیادی را جذب خود کرده است. از نبردهای هیجان‌انگیز گرفته تا خداحافظی‌های اشک‌ آور، این انیمه به طرز ماهرانه‌ای روایت پیچیده‌ای را بافته است که جوهر دوستی، فداکاری و همچنین دنبال کردن رویاهای زیادی را شامل می‌شود.

در طول سفر دزدان دریایی کلاه حصیری (the Straw Hat Pirates) در انیمه وان پیس، مرگ‌های مهم و معنی ‌داری در داستان جای گرفته‌اند که تاثیر عمیقی بر خط داستانی آن گذاشته‌اند و سرنوشت شخصیت‌ها و مسیر ماجراجویی‌های بزرگ را نیز دستخوش تغییر کرده‌اند.  

10. کشتی گویینگ مری (Going Merry)

پایان کشتی گوییگ مری یکی از غم انگیزترین مرگ‌های داستان انیمه وان پیس بود؛ گویینگ مری اولین کشتی دزدان دریایی کلاه حصیری بود که با آن از گرند لاین (Grand Line) و آسمان جزیره اسکایپیا (the Skypiea Island) عبور کرده بودند. این کشتی حتی آنها را در انیس لابی (Enies Lobby) هم نجات داد.

از آنجایی که آب و هوا در گرند لاین و به خصوص در دنیای جدید (the New World)، بسیار نامنظم است، یک کشتی معمولی مانند گویینگ مری تنها توانایی این را داشت که دزدان دریایی کلاه حصیری را تا همین حد همراهی کند. با مرگ گویینگ مری، لوفی (Luffy) و اعضای تیمش شروع به استفاده از یک کشتی دیگر به نام سانی هزار (Thousand Sunny) که قویتر و بهتر نیز بود، کردند.

9. پدرو (Pedro)

شجاعت پدرو در هنگام فرار پرمخاطره متحدانش از جزیره کیک (the Whole Cake Island)، جایی که توسط یک یونکو  (Yonko) به نام بیگ مام (the Big Mom) اداره میشد، به اوج خود رسید. زمانی که دزدان دریایی کلاه حصیری خود را در میان نیروهای سنگدل ارتش بیگ مام یافتند، پدرو سعی کرد تا توجه دشمن را از آنها منحرف کند تا برای همراهانش زمان بخرد برای اینکه قادر باشند به یک جای امن فرار کنند.

فداکاری پدرو، اراده دزدان دریایی کلاه حصیری و متحدانش را بیشتر کرد. این فداکاری در داستان انیمه وان پیس باعث شد تا دزدان دریایی کلاه حصیری قادر باشند به پیشروی خود ادامه دهند. در نهایت، لوفی و همراهانش، بدون اینکه آسیب بیشتری ببینند، موفق به فرار از جزیره کیک شدند.

8. شیموتسوکی یاسوئی (Shimotsuki Yasuie)

یاسوئی، دایمیو (Daimyo) سابق هاکومای (Hakumai) در کشور وانو (the Wano Country)، نقشی اساسی در قیام سامورایی‌ها علیه کایدو ایفا کرد. او به عنوان محافظ قبیله کوزوکی (Kozuki)، از موقعیت خود استفاده کرد و مسئولیت انتشار پیغام پنهان در بین مردم را بر عهده گرفت.

اگر فداکاری بزرگ یاسوئی نبود، اجرای نقشه سامورایی‌ها حتی قبل از آنکه شروع شود متوقف میشد. همچنین به خاطر فداکاری یاسوئی بود که اسکابردهای سرخ (the Red Scabbards) موفق شدند تا نقشه خود را اندکی تغییر دهند.

7. تاچ (Thatch)

تاچ فرمانده لشکر چهارم دزدان دریایی ریش سفید (the Whitebeard Pirates) بود. او موفق به پیدا کردن میوه تاریکی (the Dark-Dark Fruit) شد که همین باعث شد ریش سیاه (the Blackbeard) برای به دست آوردن آن، تاچ را به قتل برساند.

قتل یکی دیگر از اعضای تیم، بزرگترین تابو در میان دزدان دریایی ریش سفید (the Whitebeard Pirates) به حساب می‌آمد، به همین خاطر این حادثه نقطه شروع تعقیب بی وقفه ایس (Ace) به دنبال ریش سیاه در داستان انیمه وان پیس بود. اگر ریش سیاه تاچ را به قتل نمی‌رساند، نمی‌جنگید، شکست نمی‌خورد و در نهایت باعث نمی‌شد که دست نیروی تفنگداران دریایی (the Marines) به ایس برسد.

6. کوزوکی اودن (Kozuki Oden)

اعدام دلخراش اودن به دست کایدو (Kaido) و اوروچی (Orochi)، محافظانش، نه اسکابارد قرمز (the Nine Red Scabbards)  و مردم وانو را نیز ویران کرد. فداکاری او برای مردمی که دوستشان داشت نشان از، از خود گذشتگی و پای بندی او به بهبود وضعیت آنها داشت.

تاثیری که اودن بر آینده وانو گذاشت، حتی بعد از مرگش نیز ادامه پیدا کرد. آرزو و روحیه تسلیم ناپذیر او، آتش شورش و امید را در وجود محافظان و متحدانش شعله‌ور کرد و آنها را به ادامه مبارزه برای آزادی وانو، حتی برای چندین دهه پس از مرگش نیز، سوق داد.

5. کورازون (Corazon)

در داستان انیمه وان پیس تصمیم ایثارگرانه و زیبای کورازون برای محافظت از ترافالگار لا (Trafalgar Law) در برابر خشم دوفلامینگو (Doflamingo) به قیمت جان او تمام شد. فداکاری او برای نجات لا، عمق عشقی را که او به آن پسربچه داشت و کارهایی که حاضر بود برایش انجام دهد را نشان می‌داد.

مرگ کورازون، تاثیر زیادی بر ترافالگار لا گذاشت. از دست دادن کسی که مانند برادر بزرگترش بود، اثری ماندگار بر شخصیت و انگیزه‌های لا گذاشت. این مرگ باعث شد تا لا بخواهد در مسیر مقاصد او قدم بگذارد و به دنبال انتقام از دوفلامینگو باشد که همین باعث شروع حماسه درسروسا (the Dressrossa Saga) شد.

4. راکس دی. زبک (Rocks D. Xebec)

موقعیت راکس دی. زبک به عنوان کاپیتان ترسناک دزدان دریایی راکس (the Rocks Pirates) و جاه طلبی او برای تبدیل شدن به پادشاه جهان، طبیعت بی رحم و تسلیم ناپذیر او را در داستان نشان میداد. این رویای حکومت بر جهان، او را به حمله به اژدهای آسمانی (the Celestial Dragons) سوق داد.

با وجود همه اینها، چیزی که باعث متوقف شدن راکس و اعضای گروه دزدان دریایی او شد، درگیری او با مانکی دی. گارپ (Monkey D. Garp) و گول دی. راجر (Gol D. Roger) در دره خدا بود. نبرد عظیمی در میان آنها در گرفت که منجر به منحل شدن تیم دزدان دریایی راکس شد که همین باعث شد اعضای تیم، گروه‌های جداگانه دزدان دریایی خود را تشکیل دهند که با نام‌های ریش سفید، بیگ مام و کایدو (Kaido) شناخته شدند.

3. فیشر تایگر (Fisher Tiger) و اوتوهیمه (Otohime)

فیشر تایگر و ملکه اوتوهیمه (Queen Otohime) فعالان سیاسی بودند که تلاش بسیاری برای ایجاد برابری بین انسان-ماهی‌ها (Fish-Men) و بشریت، به امید اتحاد و صلح، انجام دادند. اوتوهیمه آرزو داشت که مردمش از کف دریا به سطح دریا مهاجرت کنند. با این حال مرگ هردوی آنها تنها باعث افزایش نفرت انسان-ماهی‌ها نسبت به آدم‌ها شد.

فیشر تایگر چون از گرفتن خون یک انسان خودداری کرد جانش را از دست داد، هر چند بعدتر مشخص شد که دلیل کشته شدن او این بود که انسان‌ها اجازه ندادند به او خون برسانند به همین خاطر نتوانست جان سالم بدر برد.

2. ریش سفید (Whitebeard)

نبرد مارین فورد (Marineford)، جایی که ریش سفید در مقابل نیروی تفنگداران دریایی قرار گرفت تا پورتاگس دی. ایس (Portgas D. Ace) را نجات دهد، منجر به مرگ غم انگیز او شد. با این حال، مرگ ریش سفید، تنها مرگ یک دزد دریایی قدرتمند و با نفوذ نبود.

مرگ ریش سفید پایان یک دوره را رقم زد و خلا قابل توجهی را در دنیای دزدان دریایی به جا گذاشت؛ چرا که او در شرف تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی بعدی بود. برای بدتر کردن اوضاع برای نیروهای تفنگدار دریایی، این دزد دریایی پیر، از آخرین نفس‌های خود استفاده کرد تا به جهان این اطمینان را بدهد که گنج افسانه‎ای شناخته شده با نام وان پیس به طور حتم وجود دارد که البته همین باعث به وجود آمدن موج جدیدی از دزدان دریایی در جهان شد.

1. گول دی راجر (Gol D. Roger)

گول دی راجر، شناخته شده با عنوان پادشاه دزدان دریایی (the Pirate King)، یک شخصیت افسانه‌ای بود که موفق به فتح گرند لاین شد و مکان گنج وان پیس را کشف کرد. موفقیت‌ها و آوازه‌ای که داشت، او را به نمادی از آزادی و ماجراجویی تبدیل کرده بودند.

تسلیم شدن راجر به نیروی تفنگداران دریایی و اینکه اعلام کرد گنج وان پیس وجود دارد، جهان را در بهت فرو برد. پیام خداحافظی او که دیگران را تشویق به جستجوی گنج میکرد، همان چیزی بود که جرقه به وجود آمدن دوران بزرگ دزدان دریایی (the Great Pirate Era) را در داستان انیمه وان پیس زد.

4.3 20 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

28 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا