معرفی و بررسی بهترین شمشیرها در انیمه های ساخته شده تمام دوران ها
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین شمشیرها در انیمه های ساخته شده تمام دوران ها

سلاح‌های مرگباری که ارزش تاریخی دارند.

معرفی و بررسی بهترین شمشیرها در انیمه های ساخته شده تمام دوران ها ۱۵ ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

مسلم است که همه شمشیرهایی که در انیمه‌ها به کار گرفته شده‌اند، همگی نمادین و چشمگیر نبوده‌اند، اما با این حال، ظاهر و قدرت برخی از آن‌ها به قدری منحصر به فرد است که تبدیل به یکی از مهترین عناصر خط داستانی انیمه‌ها شده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین شمشیرها در انیمه های ساخته شده تمام دوران ها می‌پردازیم که به طور قطع، برای علاقه مندان به دنیای انیمه آشنا هستند.

همه ما می‌دانیم که یکی از سلاح‌هایی که در داستان‌های انیمه‌ای به طور معمول، استفاده می‌شود، سلاح شمشیر است. در سرتاسر تاریخ، جوامع مختلف بسیاری از سلاح شمشیر در نبردهایشان استفاده کرده‌اند و اکنون نیز در عصر مدرن، به یکی از قابل توجه ترین سلاح‌ها تبدیل شده است که از ارزش تاریخی بسیار زیادی برخوردار است و به همین خاطر نیز، در داستان‌های زیادی، از آن به عنوان اصلی ترین وسیله برای شکست دشمنان قهرمان و شخصیت‌های اصلی داستان استفاده می‌شود. داستان‌های انیمه‌ای نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اما مسلم است که همه شمشیرهایی که در انیمه‌ها به کار گرفته شده‌اند، همگی نمادین و چشمگیر نبوده‌اند، اما با این حال، ظاهر و قدرت برخی از آن‌ها به قدری منحصر به فرد است که تبدیل به یکی از مهترین عناصر خط داستانی انیمه‌ها شده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین شمشیرها در انیمه های ساخته شده تمام دوران ها می‌پردازیم که به طور قطع، برای علاقه مندان به دنیای انیمه آشنا هستند.

Rengoku’s Nichirin Blade (Demon Slayer)

انیمه فوق العاده جذاب و شگفت انگیز شیطان کش (Demon Slayer) که یکی از بهترین انیمه‌های ساخته شده در تمام دوران‌ها به شمار می‌رود، مملو از سلاح‌های جالب توجه و به یاد ماندنی می‌باشد؛ اما با این حال، شمشیر نیچیرین (Nichirin) از دیگر شمشیرها بسیار متفاوت تر بود. اگر بخواهیم در میان شمشیرهای نیچیرین این داستان انتخاب کنیم که کدام یک از آن‌ها قابل تشخیص تر و نمادین تر بود، به احتمال زیاد شمشیر تانجیرو را برمی‌گزیدیم که دارای تیغه‌ای براق و مشکی و محافظی همچون چرخ است، اما با این حال، از آن جایی که این شمشیر به صورت منظم تعویض می‌گردد، متاسفانه تا به امروز نیز به شکل نهایی و منحصر به فردترین حالت خود دست پیدا نکرده است. از این رو، شمشیر رنگوکو (Renguko)، هاشیرای شعله، با تیغه متمایزی که به طرح آتش است و محافظی که همانند شعله است، به طور قطع، به عنوان یکی از بهترین شمشیرها در انیمه شیطان کش به شمار می‌رود؛ هرچند که نظرات مختلفی در رابطه با این مسئله وجود دارد.

Tessaiga (Inuyasha)

اینویاشا (Inuyasha) یکی از بهترین و قدیمی ترین انیمه‌های افسانه‌ای ساخته شده در تمام دوران‌ها است که نیازی به معرفی ندارد. با وجود اینکه سال‌های زیادی از انتشار این انیمه شگفت انگیز گذشته است، اما با این حال، ماجراجویی‌های اینویاشا و کاگومه (Kagome) هنوز هم برای بسیاری از طرفداران دنیای انیمه که در کودکی از دیدن داستان آن لذت برده‌اند، به طور قطع، خاطره انگیز است. جالب است بدانید که، با وجود آنکه بسیاری از جنبه‌های این انیمه، با توجه به سال انتشار آن، قدیمی به نظر می‌رسند، اما با این حال، هنوز نیز، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، روز به روز به طرفداران آن اضافه می‌شود. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان، شمشیری به نام Tessaiga در اختیار دارد که هر زمان قصد استفاده از آن را داشته باشد، نبرد را به چالشی شکست ناپذیر برای دشمنان خود تبدیل می‌کند. این شمشیر با وجود توانایی یادگیری حملات جدید، به یکی از بهترین شمشیرها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها تبدیل شده است که یکی از عناصر قابل توجه انیمه ایتویاشا به شمار می‌رود.

Anti Titan Blade (Attack on Titan)

شمشیرهایی که در مبارزه با تایتان‌ها در انیمه خارق العاده حمله به تایتان/تایتان مهاجم (Attack on Titan) استفاده می‌شود، یکی دیگر از بهترین شمشیرها در انیمه های ساخته شده در تمام دوران‌ها به شمار می‌رود که جایگاه ویژه‌ای را در این لیست به خود اختصاص می‌دهد. این شمشیرها که از ظاهری بسیار متمایز و قابل تشخیص برخوردارند، تا حدودی می‌توان گفت که توسط همه قهرمانان و شخصیت‌های اصلی این داستان جذاب و هیجان انگیز استفاده می‌شوند و به همین خاطر نیز، نقشی حیاتی در جنگ بشریت علیه تایتان‌ها ایفا می‌کنند. شمشیرهای انیمه اتک ان تایتان همانند چاقوهای تیزی هستند و از چندین بخش متفاوت ساخته شده‌اند، هر کدام از این بخش‌ها را نیز می‌توان به صورت جداگانه از آن جدا کرد و به همین خاطر نیز، هر یک از کارکترهای این داستان، مجموعه‌ای از تیغه‌های استفاده نشده را همواره با خود حمل می‌کنند تا در صورت آسیب دیدن یکی از آن‌ها، آن را به سرعت جایگزین کنند. به علاوه، این شمشیرها با سلاح‌های گرمی نیز ترکیب شده‌اند تا سربازان بتوانند به صورت همزمان، هم با تایتان‌ها و هم با انسان‌های دیگر مبارزه کنند.

Demon Dweller Sword (Black Clover)

انیمه جذاب و دیدنی “شبدر سیاه” (Black Clover) با وجود آنکه در ابتدا موفق به جذب طرفداران بسیاری نشد، اما با این حال، به تدریج، با وجود سبک هنری منحصر به فردی که در آن استفاده شده است و همچنین خط داستانی خود، جایگاه ویژه‌ای را در دنیای انیمه به خود اختصاص داد و به همین خاطر نیز، اکنون این انیمه هیجان انگیز، به عنوان یکی از شناخته شده ترین انیمه‌های تمام دوران‌ها به شمار می‌رود. شمشیر Demon Dweller Sword کارکتر آستا (Asta)، به خاطر ظاهر متفاوتی که دارد، حتی اگر در میان هزاران شمشیر دیگر نیز قرار گفته باشد، هنوز هم قابل تشخیص می‌باشد. این شمشیر، مناسب ترین سلاحی است که کارکتر آستا می‌توانست از آن استفاده کند. در واقع این شمشیر می‌تواند با جذب جادو و انعکاس آن به صورت حمله‌ای قدرتمند، به آستا در نبردهای بسیاری کمک کند. همچنین می‌تواند جادوی درونی هر کارکتر دیگری که آن را لمس می‌کند نیز، به طور کامل، تخلیه کند که برای آستا، به عنوان کسی که از داشتن هیچگونه جادویی سود نبرده است، بسیار مفید واقع می‌شود.

Scissor Blade (Kill La Kill)

با وجود آنکه انیمه Kill La Kill یک انیمه قدیمی و یا طولانی نیست، اما با این حال، تنها پس از منتشر شدن قسمت‌های اول آن، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای، شناخته شد و مورد استقبال بسیاری قرار گرفت. طراحی و سبک هنری این انیمه، از لباس کارکترها تا موسیقی که در آن استفاده شده است، همه و همه بسیار نمادین و به یاد به ماندنی هستند؛ اما در کنار همه این‌ها، شمشیر Scissor Blade کارکتر ریوکو (Ryoko)، به طور قطع، به عنوان یکی از منحصر به فردترین و بهترین شمشیرها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها به شمار می‌رود. این شمشیر در واقع، به صورت یک قیچی شکافنده، توسط پدر ریوکو ساخته شده است. تیغه‌های آن بسیار براق هستند و اندازه آن نیز، بسته به موقعیت تغییر می‌کند تا بتوان با سهولت بیشتری آن را به کار گرفت؛ می‌توان آن را به قدری کوچک کرد که به راحتی قابل حمل باشد و یا آن را به قدری بزرگ کرد که طول آن از ارتفاع یک ساختمان نیز بیشتر شود.

Yoru (One Piece)

مسلم است که با اندیشیدن به شمشیرزنان انیمه فوق العاده شگفت انگیز وان پیس (One Piece)، یکی از شناخته شده ترین انیمه های ساخته شده در تمام دوران‌ها، اولین کارکتری که بلافاصله به ذهنمان خطور می‌کند، کارکتر رورونوا زورو (Roronoa Zoro) از دزدان دریایی کلاه حصیری (The Straw Hat Pirates) می‌باشد؛ اما با این حال، علیرغم تلاش‌های زورو برای تبدیل شدن به بزرگترین شمشیرزن جهان، این عنوان در حال حاضر در اختیار دراکول میهاک (Dracule Mihawk)، دارنده شمشیر یورو (Yoru) می‌باشد. یورو یکی از دوازده شمشیر درجه یک دنیای داستان وان پیس است که دارای طرح صلیبی منحصر به فرد و نمادینی می‌باشد. زمانی که این شمشیر در دستان دراکول میهاک قرار می‌گیرد، می‌تواند سازه‌های عضیمی را به دو نیم تقسیم کند و به همین خاطر نیز، در یک چشم به هم زدن، توانایی از بین بردن کشتی و کل خدمه دزدان دریایی را دارد که بر سر راهش قرار می‌گیرند. این شمشیر همچنین می‌تواند برش‌هایی هوایی را به سمت دشمنان شلیک کند که حتی در فواصل طولانی هم، قدرت برش خود را حفظ می‌کنند.

Excalibur (Fate)

 روند انیمه جذاب و دیدنی “سرنوشت” (Fate) ممکن است در ابتدا کمی آرام پیش برود اما با این حال، به تدریج بسیار هیجان انگیز می‌شود و با وجود صحنه‌های اکشن نفس گیری که در آن به نمایش گذاشته می‌شود، دیدن آن می‌تواند برای علاقه مندان به دنیای انیمه بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد؛ به همین خاطر نیز، تماشای این انیمه جذاب و دیدنی، به همه پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، به طور قطع، ارزش دیدن را دارد. درگیری‌های مداوم پیرامون جام مقدس، محیطی جذاب و دلهره آور را به وجود می‌آورد که در طی آن، همه اربابان و خدمتکاران سعی دارند دیگری را از بین ببرند تا رویاهایشان به حقیقت بپیوندد. شمشیر Excalibur، سلاحی است که کارکتر سابر (Saber) از آن استفاده می‌کند. هر زمان که این ششمشیر در داستان به کار گرفته می‌شود، تاثیری ماندگار و فراموش نشدنی به جا گذاشته می‌شود. طراحی چشمگیر این شمشیر به همراه قدرت عظیمی که در خود جای داده است، به خوبی نشان می‌دهد که چرا بسیاری دیگر از کارکترهای این داستان، از روبه‌رو شدن با سابر وحشت دارند.

Wade Ichimonji (One Piece)

کارکتر رورونوا زورو (Roronoa Zoro) یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین شخصیت‌های انیمه‌ای تمام دوران‌ها به شمار می‌رود که شمار بسیار زیادی از علاقه مندان به دنیای انیمه را به خود جذب کرده است. این شمشیرزن با مهارت و توانا، در هر مبارزه‌ای، خونسردی خود را به صورت کامل، حفظ می‌کند، اما با این حال، هر صحنه‌ای که این کارکتر در آن نقش آفرینی می‌کند، برای طرفداران بسیار هیجان انگیز و نفس گیر است. هرگاه که این کارکتر در نبردی حضور پیدا می‌کند، پیروزی را برای هم تیمی‌های خود تضمین می‌کند و به این خاطر نیز، اعضا خدمه دزدان دریایی کلاه حصیری، به او با عنوان کارکتری شکست ناپذیر می‌اندیشند. او در مبارزات خود از سه شمشیر استفاده می‌کند که یکی از آن‌ها را به صورت افقی بین دندان‌هایش نگه می‌دارد. هر کدام از این شمشیرها بسیار قابل توجه و متمایز هستند، اما با این حال، نمادین ترین شمشیری که او از آن استفاده می‌کند، شمشیر Wade Ichimonji می‌باشد که اولین شمشیر او به حساب می‌آید و از این رو، برای خود رورونوا زورو نیز، از ارزش معنوی بسیار زیادی برخوردار است.

Zangetsu (Bleach)

درست همانند انیمه شیطان کش (Demon Slayer)، انیمه بلیچ (Bleach) نیز به گونه‌ای است که کارکترهای آن در نبردهایشان، از شمشیر استفاده می‌کنند. بین اشکال شیکای (Shikai) و بانکای (Bankai)، هزاران شمشیر با طرح و اشکال منحصر به فرد در داستان انیمه بلیچ وجود دارد، اما با این حال، هیچ کدام از آن‌ها به اندازه چاقوی آشپزخانه غول پیکر کارکتر ایچیگو کوراساکی (Ichigo Kurasaki) چشمگیر و نمادین نیست. زانگتسو (Zangetsu) شمشیری با تنوع‌های زیاد است که از جمله آن‌ها می‌توان به انواع مختلف تیغه‌های نازک، سیاه رنگ و یا جفت تیغه‌هایی که به صورت همزمان استفاده می‌شوند و بسیاری دیگر نیز، اشاره کرد که همه و همه باعث شده‌اند این کارکتر، به عنوان رقیبی سرسخت و شکست ناپذیر شناخته شود. جالب است بدانید که این شمشیر، به دلیل وجود روح توخالی درون آن، نقش مستقیمی نیز در رشد شخصیتی کارکتر ایچیگو ایفا می‌کند و به همین خاطر نیز، یکی از مهمترین عناصر این داستان جذاب و هیجان انگیز به شمار می‌رود.

Dragon Slayer (Berserk)

به طور قطع، یکی از بهترین شمشیرها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها، شمشیر Dragon Slayer انیمه برسرک (Berserk) می‌باشد که از جایگاه بسیار ویژه‌ای در این لیست برخوردار است. این شمشیر، دارای یک تیغه بسیار غول پیکر است و به دلیل الهام بخشیدن به بسیاری دیگر از شمشیرهای غول پیکر داستان‌های تخیلی، بسیار متمایز و جالب توجه است. سلاح‌های نمادین بسیاری وجود دارند که با الهام گرفتن از ظاهر این شمشیر، طراحی شده‌اند. خود این شمشیر از هیچگونه توانایی خاصی برخوردار نیست و به علاوه، اندازه و وزن آن نیز به گونه‌ای است که بسیاری از کارکترهای این داستان، توانایی استفاده از آن را ندارند. اما با این حال، کارکتر گاتز (Guts) به دلیل قدرت خود، می‌تواند این هیولای تیغه‌ای را به دست بگیرد و از آن برای تکه تکه کردن تعداد بسیاری از دشمنان خود استفاده کند که به صورت همزمان در مقابلش قرار گرفته‌اند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

15 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments