زورو در وان پیس

6 نبرد برتر شخصیت زورو در وان پیس

دزد کلاه حصیری

هنوز که هنوز است، دیدن پیروزی‌های جذاب زورو در انیمه وان پیس (One Piece) آدم را به وجد می‌آورد. بیایید نگاهی کنیم به 6 نبرد برتر این شخصیت که پیروز سربلند میدان‌هاست.

زورو (Zoro) یکی از شخصیت‌های اصلی وان پیس، و شمشیرزنی ماهر و قدرتمند است. او به عنوان یک شمشیرزن مسلط، بعد از لوفی در رتبه دوم قرار دارد. زورو همچنین شخصیت جاه‌طلبی است که قصد دارد جایگاه قوی‌ترین شمشیرزن جهان را تصاحب کند. برای رسیدن به آن‌جا، زورو مجبور است با دشمنان پرتعدادی که در مقابل او ایستاده‌اند مواجه شود. به همین دلیل، زورو در جنگ‌های بزرگ و خونینی شرکت می‌کند و جراحات زیادی بر صورت و بدن او نقش می‌بندد. این شخصیت با غلبه بر ناملایماتی که در مسیرش قرار گرفته‌اند، قدرت بیشتری به دست می‌آورد.

نبرد با پیکا

پیروزی‌های جذاب زورو در وان پیس

پیکا (Pica) افسری عالی‌رتبه در گروه دزدان دریایی دن‌کیشوت بود. او این قدرت را داشت که سنگ را جذب کند و زمین‌های بزرگ را تحت کنترل خویش درآورد. قدرتی که همچنان عجیب و باورنکردنی است.

زورو با پیکا درگیر شد و در این مبارزه بود که برای اولین‌بار، تسلیحات هاکی‌اش را به نمایش گذاشت. علاوه بر این، زورو نشان داد که تمرین با دراکول میهاوک (Dracule Mihawk) چقدر باعث پیشرفت او شده است. در نهایت نیز همان‌طور که انتظار می‌رفت، او موفق شد پیکا را شکست دهد. معروف است در این مبارزه، زورو کمتر از نصف قدرتش را برای شکست حریف خود به کار گرفت!

نبرد با باروک ورکز

پیروزی‌های جذاب زورو در وان پیس

زورو در ویسکی پیک (Whiskey Peak) که یکی از مهم‌ترین آرک‌های داستانی انیمه است، به‌تنهایی با صد عضو گروه باروک ورکز (Baroque Works) درگیر شد. زمانی که این گروه سعی کرد دزدان دریایی کلاه حصیری را به داخل بکشد و ترورشان کند، این زورو بود که توانست نقشه آن‌ها را خنثی کند.

شگفت آنکه زورو پذیرفت به‌تنهایی با همه آن‌ها بجنگد. برای همین است که این مبارزه مهیج را در میان پیروزی‌های جذاب زورو در انیمه وان پیس، قرار داده‌ایم.

نبرد با کاکو

زورو حتی با کاکو (Kaku) نیز جنگیده و طبق معمول، باز هم پیروز میدان بوده است. او این نبرد را در آرک انیس لابی (Enies Lobby) انجام داد. ولی کاکو قبل از این در آرک واتر سون (Water 7) به طرفداران معرفی شده بود. به مرور زمان، مشخص شد که کاکو یکی از اعضای CP9 است؛ یک سازمان اطلاعاتی مخفی و متعلق به دولت که تخصص زیادی در ترور اشخاص دارد.

این مبارزه، برای زورو فوق‌العاده سخت بود. در عین حال، او با هدایت قدرت‌های درونی خود توانست پیروز شود. زورو مجبور شد برای غلبه بر کاکو از قدرت آسورا استفاده کند.

نبرد با ریوما

ریوما (Ryuma) دشمن نیرومند و سرسختی بود که زورو در آرک تریلر بارک (Thriller Bark) به مصاف او رفت. با توجه به اینکه ریوما یکی از اجداد زورو است، این مبارزه‌ای مهم و حیاتی بود. جالب است بدانید این شخصیت، ابتدا یک زامبی بود که در ادامه به زندگی برگشت.

اگرچه زورو در مقایسه با ریوما قدرت بیشتری داشت، اما ریوما برایش یک تهدید جدی به شمار می‌رفت. در عین حال، دیری نپایید که جنگ و جدال آن‌ها خاتمه یافت. شاید به این دلیل که هر دو نفر، شمشیربازانی در سطوح بالا بودند و انتظار هم نمی‌رفت که درگیری آن‌ها بیشتر از این طول بکشد.

نبرد با کینگ

زورو نهایتا در آرک کشور وانو (Wano Country) در مقابل کینگ، شمشیر کشید. جنگ کینگ با زورو، یکی از سخت‌ترین مبارزه‌هایی است که این قهرمان کلاه حصیری تا به امروز انجام داده است. زیرا در آن زمان، زورو حال مساعدی نداشت و آماده یک جنگ تن به تن نبود. اما به لطف داروی جادویی مینک، او برای مدتی موقت به سلامت کامل بازگشت.

زورو هر کاری که ممکن بود، برای غلبه بر کینگ انجام داد. ولی تنها لازم بود که بر انما (Enma) مسلط شود. این شمشیر دارای خصوصیات فوق‌العاده‌ای است، زیرا به دارنده‌اش امکان می‌دهد که هاکی فاتح خود را به بهترین شکل هدایت کند. این‌بار هم زورو بود که بر حریف خود چیره شد.

نبرد با Mr. 1

رتبه اول پیروزی‌های جذاب زورو در انیمه وان پیس، تعلق دارد به پیروزی او بر شخصیت Mr. 1 که مبارزه دشواری از نظر روحی و فیزیکی بود. نمی‌توان انکار کرد که Mr. 1 قدرت بی‌نهایتی داشت. به‌ویژه به خاطر بدن فولادی‌اش که زورو در آن زمان نمی‌توانست آن را برش دهد. زورو در وضعیتی نزدیک به مرگ قرار گرفت و بعد، بالاخره توانایی برش فولاد را به دست آورد.

زمانی که او پنجه در پنجه Mr. 1 انداخت، موفق شد سطح خود را به طور حیرت‌انگیزی بالا ببرد؛ اگرچه کبود و کتک خورده و در آستانه مرگ بود. حداقل در مانگای وان پیس، این تاثیرگذارترین مبارزه زورو و پیروزی او تا کنون محسوب می‌شود.

3.4 18 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا