بهترین شخصیت های انیمه ها

معرفی بهترین شخصیت های انیمه ها؛ از مانکی دی. لوفی تا لایت یاگامی

قهرمانان و شرورهای دوست‌داشتنی جهان انیمه‌ها

1%
  • 0/10
معرفی بهترین شخصیت های انیمه ها؛ از مانکی دی. لوفی تا لایت یاگامی ۱۲ ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

جهان مانگا و انیمه‌ها، از همان آغاز کارشان، تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بخش‌های جهان سرگرمی شدند. انیمه‌هایی که در آن با افراد و داستان‌های جذابی رو به رو شدیم. به همین بهانه در این مطلب قصد داریم تا به معرفی بهترین شخصیت های انیمه ها، بپردازیم.
انیمه‌های ژاپنی، دهه‌های زیادی است که طرفداران بسیاری را مجذوب خود کرده و هر سال تعداد این افراد، بیشتر از قبل، می‌شود. جهانی جذاب و خاص که با جلوه‌های ویژه و صد البته، حضور کاراکترهای گوناگون، توانسته است در دنیای سرگرمی، از خود یک غول بزرگ بسازد. گاه پیش آمده است که این آثار به محبوبیت و موفقیت بسیار بالایی، دست پیدا می‌کنند. مسلئه‌ای که خود به خود، باعث می‌شود تا کاراکترهایی که در این آثار حضور دارند نیز در نزد مردم و دوستداران جهان مانگا و انیمه‌ها، مورد توجه بیشتری نسبت به دیگر آثار ژاپنی، قرار بگیرند. از نحوه حرف زدن این شخصیت‌ها گرفته تا استایل و نوع پوششی که برای خود انتخاب می‌کنند، باعث الگو گرفتن بسیاری از طرفدارن انیمه‌ها شده است. حال ما در این مطلب قصد داریم تا به معرفی بهترین شخصیت های انیمه ها از نظر عاشقان این جهان بپردازیم.

۱۰. کن کانکی- توکیو غول (Ken Kaneki- Tokyo Ghoul)

کن کانکی (Ken Kaneki)، شخصیت اصلی انیمه توکیو غول (Tokyo Ghoul) است. کانکی یک شخصیت جذاب است که در بین طرفداران انیمه توکیو غول، از محبوبیت بالایی برخوردار است. کانکی پیش از اینکه به آن چیزی که در انیمه مشاهده می‌کنیم تبدیل شود، یک انسان عادی بود. با این حال بعد از یک قرار غیرمنتظره و هولناک، او تبدیل به یک غول تک چشم شد.
در ابتدای راه، کانکی آزارش حتی به یک مورچه نیز نمی‌رسید اما با گذشت زمان و رخ دادن حوادث‌های گوناگون، با تغییر شخصیتی کانکی مواجه شدیم. در انیمه توکیو غول، ما شاهد کشمکش‌های فراوان کانکی با دو وجه از شخصیتش هستیم، جایی که او میان دو راهی، غول و انسان بودن، گیر می‌کند و همین مسئله باعث به وجود آمدن چالش‌های بسیار زیادی برای این شخصیت در طول انیمه شده است.

۹. ارن یگر- حمله به تایتان (Eren Yeager- Attack On Titan)

ارن یگر (Eren Yeager) قهرمان اصلی حمله تایتان (Attack On Titan)، یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های تمام دوران است. در اوایل داستان این انیمه بی‌نظیر، ارن تنها یک پسر ساده با زندگی معمولی است اما با حمله تایتان‌های غول پیکر به شهری که ارن در آن زندگی می‌کند و کشته شدن مادر ارن توسط یک غول بزرگ بی‌رحم، سرآغاز تغییرات اساسی و بزرگ روحی در ارن می‌شوند.
در طول داستان و با پیش رفتن حکایت جذاب این انیمه، ارن با حقایق تلخ جهان خود رو به رو می‌شود. حقایقی که وجه تاریک ارن را نیز، نمایان کرده و شاید همین مسئله او را تبدیل به یکی از قهرمانانی می‌کند که درون او با تاریکی پوشیده شده است. با رویدادهای مختلفی که در فصل پیشین این انیمه اتفاق افتادند، بسیاری از طرفداران این اثر محبوب و دنیای انیمه‌ها، دیگر مطمئن نیستند که آیا می‌توان از ارن به عنوان یک قهرمان خوب، یاد کرد یا نه. با این وجود نمی‌توان این حقیقت را نیز انکار کرد که ارن یگر، یکی از بهترین شخصیت های انیمه ها است و نام او همیشه در این جهان گسترده، ماندگار خواهد ماند.

۸. گاتس- برزرک (Guts- Berserk)

گاتس (Guts)، شخصیت و قهرمان اصلی انیمه محبوب برزرک (Berserk) است. بدون شک می‌توان گاتس را به عنوان یکی از کاراکترهایی معرفی کرد که با وجود یک داستان غم انگیز، تبدیل به یکی از بهترین شخصیت های انیمه ها شده است. داستان زندگی گاتس، با رویدادهای غم‌انگیزی مانند خیانت و اتفاقاتی که در دوران کودکی او رخ داده‌اند، تبدیل به یکی از تراژدیک‌ترین حکایت‌هایی شده است که در جهان انیمه‌ها با آن مواجه می‌شویم. با این وجود، همین اتفاقات ناگوار باعث رشد شخصیتی گاتس شده و او یاد می‌گیرد تا چگونه با حوادث گوناگون، کنار بیاید و همین مسئله باعث می‌شود که گاتس تبدیل به یکی از محبوب‌ترین کاراکترهای جهان انیمه‌ها شود.

۷. گینتوکی ساکاتا- گینتاما (Gintoki Sakata- Gintama)

گینتوکی ساکاتا (Gintoki Sakata) قهرمان اصلی انیمه گینتاما (Gintama) است. گینتوکی یکی ازجذاب‌ترین شخصیت‌هایی است که در بین دوستدارن جهان انیمه‌ها از محبوبیت بالایی برخوردار است. شخصیت تنبل و خنده‌دار گینتوکی، باعث شده است تا به گفته بسیاری از طرفداران این شخصیت، احساس نزدیکی به این کاراکتر پیدا کنند.
شاید خنده‌دارترین بخش شخصیتی گینتوکی، جایی باشد که او کارمندان خود را نصیحت می‌کند، سخنانی که شاید گاه خود او نیز آنچنان متوجه معنا و مفهومشان نشود. رفتارها و سخنان کنایه‌آمیز گینتوکی و وجود این حقیقت که او، خود را در آن حدی که باید، جدی نمی‌گیرد، باعث شده است او در میان عاشقان انیمه‌ها به فردی دوست‌داشتنی تبدیل شود و همین امر، گینتوکی را  به یکی از بهترین شخصیت های انیمه ها، تبدیل می‌کند.

۶. ناروتو اوزوماکی- ناروتو (Naruto Uzumaki- Naruto)

ناروتو اوزوماکی (Naruto Uzumaki) قهرمان اصلی انیمه ناروتو (Naruto) است. کاراکتری که از همان اول تبدیل به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌هایی شد که جهان انیمه و مانگاها تا به امروز با آن مواجه شده است. ناروتو در آغاز حکایتش، یکی از آن شخصیت‌های پر شر و شوری است که حقیقتا از ایجاد دردسر و اذیت کردن دیگران، لذت می‌برد. اما با گذشت زمان و تبدیل شدن او به فردی با استحکام ذهنی بالا که از خلق و خویی انعطاف پذیر بهره می‌برد، این پسر موطلایی را تبدیل به یکی از بهترین شخصیت های انیمه ها کرده است.
با وجود تنها بزرگ شدن ناروتو و تحمل کردن اتفاقات دردناکی که این کاراکتر محبوب در طول زندگی خود با آن مواجه شده است، او از این تنهایی، نهایت استفاده را می‌برد و آن را تبدیل به فرصت طلایی می‌کند و با وجود طرد شدن از سمت بسیاری از اطرافیان خود، او تبدیل به فردی خوش قلب و مهربان می‌شود. شخصیتی مهربان و دوست‌داشتنی که باعث شده است ناروتو، یکی از آن کاراکترهایی باشد که نامش به گوش افرادی برسد که حتی بیننده انیمه‌ها نیستند.


۵. ادوارد الریک- کیمیاگر تمام‌فلزی (Edward Elric- Fullmetal Alchemist)

 کیمیاگر تمام‌فلزی (Fullmetal Alchemist)، قطعا یکی از برترین انیمه‌های موجود در جهان است. ادوارد الریک (Edward Elric) قهرمان اصلی این اثر از نظر بسیاری از منتقدین و طرفدارن انیمه‌ها، جزو بهترین شخصیت‌هایی است که تا به امروز، تماشا کرده‌ایم. شخصیتی که با از دست دادن مادر خود در اوایل زندگی‌اش، به بلوغ فکری زود هنگامی رسید. از دست دادن مادر برای او و برادرش یک اتفاق تلخ و فراموش‌نشدنی بود که باعث شد او عملا با شادی در زندگی خود خداحافظی کند.
بعد از گذشت سختی‌های بسیار، ادوارد الریک، تبدیل به شخصیتی فداکار و قوی می‌شود. اگرچه این وجه از شخصیت او در حد استاندارد و معقولی است اما همین فداکاری او تبدیل به یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی شده است که روند رشد شخصیتی ادوارد را به تکامل می‌رساند. همچنین، انتخاب کردن راه حل‌های پیچیده و دشوار در مقابل راهکارهای آسان، از دیگر نکات قابل توجهی است که در مورد این کاراکتر وجود دارد. در طول انیمه متوجه می‌شویم که ادوارد از حس متاسف بودن برای خودش متنفر است و شاید همین مورد او را تبدیل به یکی از بهترین شخصیت های انیمه ها کرده است. به دلیل اینکه او هیچ وقت حاضر نیست که دست از تلاش کردن برای ساختن جهان و یک زندگی بهتر بردارد.

۴. رینتارو اوکابه- دروازه اشتاینز (Rintaro Okabe- Steins; Gate)

رینتارو اوکابه (Rintaro Okabe)، شخصیت اصلی انیمه دروازه اشتاینز (Steins; Gate) است. رینتارو، مردی عجیب و غریب است که خود را یک دانشمند دیوانه اعلام کرده و همیشه تمایل دارد، طوری رفتار کند که انگار مهمتر از آن چیزی است که باید باشد.
اگرچه رینتارو در باطن، مردی خوش اخلاق و مهربان است اما اطرافیان این دانشمند، رفتارهای او را غیر عادی و عجیب می‌دانند. کوریسو (Kurisu) یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های این انیمه است و بعد از ملاقات با رینتارو، به این حقیقت پی می‌برد که این دانشمند عجیب و سر به هوا، از نظر اجتماعی آنچنان که باید قوی نیست و نقطه ضعف‌های فراوانی دارد. همچنین از ویژگی‌های رفتاری غیرعادی رینتارو می‌توان به خنده‌های هیستریک این شخصیت هنگامی که با خود تلفنی صحبت می‌کند. اشاره کرد.

۳. لایت یاگامی- دفترچه مرگ (Light Yagami- Death Note)

لایت یاگامی (Light Yagami) شخصیت اصلی انیمه ماندگار دفترچه مرگ (Death Note) است. به عنوان یکی از بدنام‌ترین ضدقهرمان‌های جهان انیمه‌ها، لایت یاگامی موفق شده است با داستان و شخصیت منحصر به فرد خود، افراد زیادی را مجذوب خود کند. شخصیتی که حتی برای طرفدارانش نیز، چالش‌های بسیاری را به وجود آورد؛ رفتارهای خطرناک و گاه بی‌رحمانه لایت، او را همیشه مورد قضاوت دیگران قرار می‌داد اما باز هم او برای طرفدارنش یک ضدقهرمان جذاب است. لایت یاگامی بعد از به دست آوردن یک دفترچه مرگ، خود را به عنوان خدای یک دنیای جدید، معرفی کرد.
لایت، با به دست آوردن دفترچه مرگ، در پی پاک کردن دنیا از کسانی بود که مرتکب جرم‌های نابخشودنی شده بودند. او با نام مستعار «کیرا» (kira)، به دنبال خلق جهانی بود که همسو با آرمان‌های او بودند اما با به دست آوردن قدرتی بی‌نظیر، لایت کم کم از هدف اصلی خود دور شد. بدون شک لایت یاگامی، فردی دوست‌داشتنی نیست، اما قطعا او یک شخصیت خاص با ویژگی‌های عالی و متفاوت است.

۲. مانکی دی. لوفی- وان‌ پیس (Monkey D. Luffy- One Piece)

مانکی دی. لوفی (Monkey D. Luffy)، شخصیت و قهرمان اصلی انیمه به‌یادماندنی وان پیس (One Piece) است. لوفی، بنیانگذار و رئیس گروه دزدان دریایی کلاه حصیری است. این کاراکتر با داشتن چندین ویژگی دیوانه‌کننده، توانسته است که در دل بسیاری از عاشقان جهان مانگا و انیمه‌ها خود را جا کند. جدا از ویژگی‌های خنده‌دار او همانند اشتهای بی پایان و سیری ناپذیر بودنش و همچنین ساده‌اندیشی که از اصلی‌ترین پایه‌های شخصیتی این دزد دریایی محبوب است، لوفی همیشه با قدرت و درایت خاص خودش، ثابت کرده است که او یک رهبر توانا و فداکار است. خوش‌بینی و فداکاری لوفی، باعث می‌شود که روحیه تیم او نیز همیشه بالا باشد و اتحاد حرف اول را بزند.
در انیمه وان پیس، مشاهده می‌کنیم که لوفی همیشه در پی محافظت از دوستان نزدیک خود است. شجاعت لوفی، حد و مرزی ندارد. احساس عدالت‌خواهی لوفی نیز همیشه مورد تحسین قرار گرفته است. او باور دارد که دشمنانش باید پاسخگوی اعمال زشت خود باشند، هرچند که در آخر او همیشه از کشتن آنها خودداری می‌کند. ویژگی‌های منحصر به فردی که لوفی را تبدیل به یکی از بهترین شخصیت های انیمه ها کرده است.

۱. لولوش لامپروژ- کد گیاس (Lelouch Lamperouge- Code Geass)

جایگاه نخست این لیست، کسی نیست جز لولوش لامپروژ (Lelouch Lamperouge)، شخصیت اصلی کد گیاس (Code Geass)، یکی از بهترین انیمه‌هایی که تا به امروز ساخته شده است. لولوش به نظر بسیاری از افراد و طبق نظرسنجی‌های متعددی که هر ساله انجام می‌شوند، بهترین کاراکتری است که جهان انیمه‌ها تا به امروز با آن مواجه شده است. بدون شک لولوش لامپروژ از آن دست افرادی است که آنالیز کردن شخصیتش، کاری جذاب اما سخت است. در ابتدا، لامپروژ با اهدافی خوب و عالی راهی بریتانیا شد تا انتقام عزیزان از دست رفته‌اش را بگیرد. عزیزانی که به دلیل سلطه بریتانیا بر کشور ژاپن، جان خود را از دست داده بودند. با این وجود، بعد از مدتی، لولوش از فردی با آرمان‌های خوب تبدیل به شخصیتی ظالم و بی‌رحم شد؛ شخصیتی که بسیار شبیه به افرادی است که قسم خورده بود، نابودشان خواهد کرد.
لولوش نیز مانند لایت یاگامی، در پی خلق جهانی بود که همسو با آرمان‌هایش حرکت کند. اما لولوش نیز بعد از به دست آوردن و چشیدن طعم قدرت، تبدیل به یک اقتدارگرای بی‌رحم شد. دیکتاتوری که هیچ اهمیتی به زیردستان خودش نمی‌داد. با این وجود، بسیاری اعتقاد دارند که او در درون خود، به شدت برای این افراد ارزش قائل است.

جهان انیمه‌ها، مکانی جذاب و خاص است که وجود کاراکترهای گوناگون و روایت‌های مختلف، آن را تبدیل به یکی از برترین‌های سرگرمی کرده است. انیمه‌هایی که روز به روز، تعدادشان بیشتر از قبل شده و ما هر روز شاهد ظهور و خلق جهان‌های متفاوت هستیم. اما همیشه، شخصیت‌ها و قهرمان‌هایی وجود دارند که حتی با گذشت سال‌های متعدد، باز هم جزو برترین‌های این جهان هستند.
از نظر شما بهترین شخصیت های انیمه ها چه کسانی هستند؟ کدام یک از شخصیت‌های معرفی شده برای شما جذاب‌تر از دیگر کاراکترهایی است که به آن اشاره کردیم؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments