معرفی قویترین کارکترهای غیر تایتان در انیمه Attack on Titan

معرفی قویترین کارکترهای غیر تایتان در انیمه Attack on Titan

کارکترهایی که از تایتان‌ها قدرت بیشتری دارند.

در این مطلب ما به بررسی و معرفی 10 مورد از قویترین کارکترهای غیر تایتان در انیمه Attack on Titan، از جمله شخصیت‌های افسانه‌ای مانند لیوای آکرمن (Levi Ackerman) و میکاسا آکرمن (Mikasa Akerman) می‌پردازیم.

انیمه محبوب و پرطرفدار حمله به تایتان / تایتان مهاجم (Attack on Titan) که پر از صحنه‌های اکشن جذاب و دیدنی است، شخصیت‌های شگفت انگیز زیادی را در خود گنجانده است. بیشتر این شخصیت‌ها، همواره در حال مبارزه برای بقا هستند و در راه به دست آوردن آزادی، در برابر موجودات عظیم الجثه‌ای که به شکل انسان طراحی شده‌ و با عنوان تایتان (Titan) شناخته شده‌اند، قرار می‌گیرند. برخی از کارکترهای انسان نیز، که Titan Shifter نام دارند، قدرت تبدیل شدن به یکی از این هیولاهای عظیم الجثه را دارند که در نتیجه آن هم تبدیل به کارکترهای بسیار قوی شده‌اند؛ با این حال، شخصیت‌هایی نیز در این انیمه زیبا وجود دارند که نمی‌توانند به تایتان تبدیل شوند اما، به دلیل مهارت‌ و توانایی‌هایی خارق العاده‌شان در مبارزه، جزوی از قدرتمندترین کارکترهای این انیمه به حساب می‌آیند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی ده مورد از قویترین کارکترهای غیر تایتان در انیمه Attack on Titan می‌پردازیم.

کارکترهای غیر تایتان در انیمه Attack on Titan از قدرت بدنی، بینش استراتژیک، مهارت‌های رزمی و یا صرفا اراده خود برای غلبه کردن به تایتان‌ها استفاده می‌کنند. در این انیمه، امید بشریت به چنین کارکترهایی مانند لیوای آکرمن و یا اروین اسمیت (Erwin Smith) وابسته است. داستان این شخصیت‌ها در رابطه با روحیه سرسخت انسان‌ها و اراده قویشان در مقابل تهدیدات بزرگ است. توجه داشته باشید که این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد.

کنی اسپرینگر (Connie Springer)

کنی اسپرینگر (Connie Springer) یک شخصیت کلیدی در انیمه اتک ان تایتان است. او نقش یک سرباز غیر تایتان را ایفا می‌کند. این کارکتر اهل روستای راگاکو (Rgako) است. او وارد دوره صد و چهارم سربازانی می‌شود که برای محافظت از انسان‌ها باید با تایتان‌ها بجنگند. پس از آن نیز عضوی از هنگ پیشاهنگ می‌شود. کنی اسپرینگر به خاطر رفکس‌های سریع، چابکی و مهارت‌های رزمی خوبش شناخته شده است. او تنها پس از گذشت مدت کوتاهی به یکی از قویترین اعضای اتک ان تایتان تبدیل می‌شود که حضورش در مبارزاتی که در آن قرار میگیرند ضروری است. به طور کلی، کارکتر کنی اسپرینگر در بیشتر مواقع خندان و گاهی هم به نوعی ساده لوح است. که البته همین شخصیت دوست داشتنی و دیالوگ‌های خنده‌دار او باعث شده است که در میان تمام اتفاقات ترسناک و غیرمنتظره‌ای که در داستان اتفاق می‌افتند، تیکه‌هایی از ژانر کمدی هم به آن اضافه شود که باعث لبخند بینندگان می‌شود. زمانی که زادگاه او توسط تایتان‌ها ویران می‌شود، تغییری در او ایجاد می‌شود که باعث قویتر شدن اراده‌اش در رابطه با انتقام گرفتن از تایتان‌ها می‌شود.

ساشا بلاوس (Sasha Blouse)

ساشا بلاوس (Sasha Blaouse) یکی دیگر از قویترین کارکترهای غیر تایتان در انیمه Attack on Titan است که بیشتر با عنوان دختر سیب زمینی شناخته شده است. او در جنگلی بزرگ شده است که برای زنده ماندن نیاز به شکار حیوانات داشته است. به همین خاطر نیز مهارت‌های شکار او با استفاده از تیر و کمان در سطح بالایی قرار دارد. ساشا با استفاده از همین مهارت نیز، موفق می‌شود به هنگ پیشاهنگ راه بیابد. این کارکتر نیز به خاطر هدف گیری های دقیق، مهارت‌های ردیابی، چابکی و غرایز غیرمعمولی‌اش به طور قطع در این لیست قرار میگیرد. او در داستان این انیمه، رشد شخصیتی بسیار چشمگیری پیدا می‌کند و از یک کارکتر حاشیه‌ای به یک سرباز فداکار و شجاع کلیدی تبدیل می‌شود که جایگزینی ندارد. او به ویژه برای همرزمان و افراد غیر نظامی اهمیت بسیار زیادی قائل است و برای محافظت از آنها هر کاری را که بتواند انجام می‌دهد. به طور کلی، می‌توان گفت که شخصیت ساشا بلاوس در این انیمه، نمادی از شجاعت و روحیه تسلیم ناپذیر است.

میکه زاکاریس (Mike Zacharias)

میکه زاکاریس (Mike Zacharias) یکی دیگر از قویترین کارکترهای غیر تایتان در انیمه Attack on Titan است که در همان مدت کوتاهی هم که در داستان حضور داشت، خیلی زود به خاطر قدرت و مهارت‌هایش مورد توجه بینندگان قرار گرفت. این کارکتر که در هنگ پیشاهنگ خدمت می‌کرد، بعد از لیوای آکرمن، بهترین سرباز بشریت به حساب می‌آمد. قدرت بدنی خارق العاده و مهارت‌های چشمگیر او در استفاده از تجهیزات مانور سه بعدی، او را به یکی از ارزشمندترین سربازان هنگ پیشاهنگ تبدیل کرده بود. به علاوه، میکه دارای حس بویایی و غریزه بسیار قوی نیز بود؛ به همین علت هم خیلی زود متوجه خطر می‌شد و  تهدیدات را شناسایی می‌کرد. او هنگامی که تعدادی تایتان وارد دیوار رز شده بودند، فرماندهی لشکر پیشرو را برعهده داشت و در آخر نیز توسط تایتان جانور به شکل بسیار فجیعی کشته شد که باعث ناراحتی همه بینندگان شد. سرنوشت و مرگ غم انگیز این کارکتر در انیمه، واقعیت‌های خشن مبارزه بشریت در راه به دست آوردن آزادی با تایتان‌ها را به خوبی نشان داد.

کیت شادیس (Keith Shadis)

کیت شادیس (Keith Shadis) یکی دیگر از کارکترهای غیر تایتان است که از همان ابتدای حضورش در داستان، به خاطر رهبری فوق العاده و مهارتهای انضباطی بسیار سخت گیرانه‌اش شناخته شد. این کارکتر به عنوان رهبر آموزشی سربازان دوره صد و چهارم، چندین شخصیت کلیدی این انیمه را آموزش داده است که موفق شدند به لشکر پیشرو راه پیدا کنند و جزو قویترین شخصیت‌های این داستان بشوند؛ از جمله این کارکترها می‌توان به میکاسا آکرمن، ارن یائگر (Eren Jaeger) که قهرمان و شخصیت اصلی داستان نیز هست، آرمین آرلرت (Armin Arlert) و بسیاری دیگر نیز اشاره کرد. قبل از این دوره هم، او به عنوان فرمانده لشکر پیشرو خدمت کرده بود و جستجوهای سربازان را در بیرون از دیوارها برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر از تایتان‌ها رهبری می‌کرد. این کارکتر به خاطر رفتارهای سختگیرانه، ذهن استراتژیک و تعهد تزلزل ناپذیرش به بقای بشریت شناخته شده است. آموزش‌های سخت او تاثیر بسیار زیادی در رشد قابل توجه سربازان دوره صد و چهارم که در نهایت توانستند اطلاعات بسیار زیادی را در رابطه با دنیای بیرون از دیوارها به دست بیاورند داشته است.

جان کرشتاین (Jean Kirstein)

جان کرشتاین (Jean Kirstein) یکی از سربازان منطقه تروست (Trost District) است.  او نیز یکی از کارکترهایی است که در ابتدا به عنوان عضوی از سربازان دوره صد و چهارم در انیمه حضور پیدا می‌کند و پس از آن نیز موفق می‌شود که به لشکر پیشاهنگ راه پیدا کند. جان کرشتاین به ویژه به خاطر تفکر استراتژیکی که دارد و توانایی سازگاری‌اش در شرایط و موقعیت‌های سخت شناخته شده است. او اغلب به عنوان یک رهبر قابل اعتماد در بین سربازان هم دوره خود عمل می‌کند. با وجود اینکه او در ابتدا به لشکر سربازان پیوست تا بتواند یک زندگی راحت را درون دیوارها تجربه کند، اما در نهایت برای محافظت از بشریت تصمیم گرفت تا به لشکر پیشرو بپیوندد. در نبردهایی هم که در داستان اتفاق افتاد، او به خاطر شجاعت و از خود گذشتگی‌هایی که از خود نشان داد، مورد توجه بسیاری از طرفداران قرار گرفت. مهارت‌های جان در استفاده از تجهیزات مانور سه بعدی و قدرت‌های تصمیم گیریش در شرایط سخت، او را در بین کارکترهای این انیمه، به یک سرباز قوی تبدیل کرده است.

کنی آکرمن (Kenny Akerman)

کارکتر کنی آکرمن (Kenny Akerman) یکی دیگر از قویترین کارکترهای غیر تایتان در انیمه Attack on Titan به شمار می‌رود که به خاطر مهارت‌های رزمی فوق العاده و رفتار بی رحمانه‌اش شناخته شده است. او برای اولین بار به عنوان رهبر جوخه‌ای که زیر نظر پلیس نظامی کار می‌کرد در داستان ظاهر شد. کنی اکرمن که دایی لیوای آکرمن نیز هست، در گذشته یک قاتل زنجیره‌ای بوده است. او به طور قطع یکی از ترسناک‌ترین و قویترین کارکترهای این انیمه به شمار می‌رود. این کارکتر، همانطور که از اسمش پیداست، خون خانواده آکرمن را در رگ‌هایش دارد که به دلیل توانایی‌های فیزیکی خارق العاده‌شان در مبارزه شناخته شده‌اند. همین نکته می‌تواند گواهی بر قوی بودن او باشد. کنی آکرمن قدرت و رابطه پیچیده‌ای با شخصیت‌های کلیدی داستان از جمله لیوای آکرمن دارد که البته او خود بزرگ کرده است. به همین خاطر نیز، پس از اینکه در انیمه برای اولین بار حضور پیدا می‌کند، حالتی رازآلود و هیجان انگیز در داستان به وجود می‌آورد.

هانجی زوئه (Hange Zoe)

هانجی زوئه (Hanji Zoe) یکی از کارکترهای برجسته دیگر انیمه اتک ان تایتان است که به تایتان تبدیل نمی‌شود. اما با این حال او یکی دیگر از شخصیت‌های این داستان است که به دلیل سطح هوشی بسیار بالا، کنجکاوی علمی و توانایی‌های مدیریت و رهبری‌اش شناخته شده است. این کارکتر پرطرفدار در ابتدا به عنوان فرمانده بخش هنگ پیشاهنگ در داستان ظاهر شد، اما پس از مرگ ناگهانی و غم انگیز اروین اسمیت، تبدیل به چهاردهمین فرمانده بخش می‌شود. قدرت هانجی زوئه در مهارت‌ها و توانایی فیزیکی او نیست، بلکه در درک او از تایتان‌ها نهفته است. او از این دانش برای توسعه استراتژی‌های موثر در مبارزه با تایتان‌ها استفاده می‌کند که در داستان بسیار به پیشرفت انسان‌ها کمک کرده است. در واقع هانجی اولین فردی است که توانست بر روی تایتان‌ها آزمایشاتی‌ انجام دهد تا آنها را بیشتر بشناسد و در این راه هم توانست به بینش‌های بسیار ارزشمندی دست یابد. اشتیاق او ریشه در میل عمیق او در درک جهان و تضمین بقای بشریت دارد.

اروین اسمیت (Erwin Smith)

اروین اسمیت (Erwin Smith) یکی از باهوشترین کارکترهای غیر تایتان در انیمه Attack on Titan به حساب می‌آید. این کارکتر به دلیل توانایی‌های فوق العاده‌اش در رهبری، بینش استراتژیک و عزم تزلزل ناپذیری که دارد، مورد توجه بسیاری از طرفداران قرار گرفته است. او به عنوان سیزدهمین فرمانده هنگ پیشاهنگ، نقش بسیار مهمی را در مبارزه بشریت علیه تایتان‌ها ایفا می‌کند. اروین کمک بزرگی برای بشریت در راه کشف حقیقت پشت این موجودات عظیم الجثه بود. نبوغ تاکتیکی و توانایی‌ شگفت انگیز اروین اسمیت در تصمیم گیری‌هایی که تحت فشار و موقعیت‌های دشوار باید می‌گرفت، بدون شک مثال زدنی است. تصمیماتی که او می‌گرفت به قیمت جان خود و همرزمانش تمام می‌شد، اما با این حال، به طور قطع، همه این فداکاری‌هایی که در این راه به دستور او صورت گرفتند، قدم بزرگی برای پیشرفت دیگر انسان‌ها بودند. به همین خاطر نیز، واضح است که نام او باید در این لیست قرار بگیرد. تحت فرمان‌های او، هنگ پیشاهنگ به پیشروی‌های کلیدی زیادی علیه تایتانها و دنیای بیرون دیوارها دست می‌یابد.

میکاسا آکرمن (Mikasa Ackerman)

میکاسا آکرمن (Mikasa Ackerman) یک سرباز غیر تایتان است که به دلیل مهارت‌های رزمی استثنائی و قدرت بدنی خارق العاده‌ای که دارد، مورد تحسین بسیاری از طرفداران و کارکترهای انیمه حمله به تایتان قرار گرفته است. میکاسا آکرمن پس از اینکه خانواده‌اش را به طرز بسیار غم انگیزی در کودکی از دست داد، توسط خانواده ارن یائگر پذیرفته شد و با آنها زندگی کرد. از همان زمان نیز، به واسطه ارن با ارمین آرلرت، ارتباط دوستی نزدیکی برقرار کرد که در نهایت باعث شد، این سه با همدیگر به ارتش سربازان دوره صد و چهارم بپیوندند و به هنگ پیشاهنگ راه یابند. او به عنوان یکی از اعضای قبیله آکرمن، از توانایی‌های فیزیکی بسیار بالایی برخوردار است که به همین خاطر هم درست پس از اینکه وارد هنگ پیشاهنگ می‌شود، مورد توجه فرمانده‌های هنگ قرار می‌گیرد و به یکی از بهترین سربازان آن دوره تبدیل می‌شود. میکاسا به دوستانش حس وفاداری تزلزل ناپذیری دارد و به خاطر آنها حاضر است که خود را در موقعیت‌های بسیار خطرناکی قرار دهد که حتی ممکن است به قیمت جانش تمام شود. او به قدری توانا است که میتواند هر تایتانی را که بر سر راهش قرار میگیرد، به راحتی از بین ببرد.

لیوای آکرمن (Levi Ackerman)

همه ما میدانیم که لیوای آکرمن (Levi Ackerman) بدون شک، قدرتمندترین کارکتر غیر تایتان انیمه AoT به شمار می‌رود. او یکی از اعضای بسیار مهم و کلیدی هنگ پیشاهنگ و رهبر جوخه عملیات ویژه است که مهارت‌های رزمی خارق العاده‌اش، از همان ابتدای حضورش در داستان، مورد توجه همه بینندگان قرار گرفت. لیوای نیز که یکی دیگر از اعضای قبیله آکرمن است، به دلیل توانایی‌های فیزیکی شگفت انگیزی که دارد، مانند قدرت بدنی، سرعت عمل، و مهارت ویژه در استفاده از تجهیزات مانور سه بعدی، شناخته شده است. او پس از همه اتفاقاتی که از سر گذرانده است، اراده تزلزل ناپذیری در از بین بردن همه تایتان‌ها و دشمن انسان‌های درون دیوارها از خود نشان می‌ دهد و در این راه حاضر است دست به هر کاری بزند. به علاوه، ذهن استراتژیک و انگیزه او، از دیگر دلایلی هستند که باعث شده‌اند او به یکی از محبوب‌ترین کارکترهای فراموش نشدنی در این داستان تبدیل شود.

4.4 24 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا