بررسی و تحلیل دلیل محبوبیت 10 شخصیت دختر انیمه های شناخته شده

بررسی و تحلیل دلیل محبوبیت 10 شخصیت دختر انیمه های شناخته شده

از میکاسا آکرمن تا هیناتا هیوگا

ما در این مقاله به معررفی 10 شخصیت دختر انیمه های مختلف می‌پردازیم که تاکنون ساخته شده‌اند و بر طبق نظر بسیاری از بینندگان، منحصر به فردترین و بهترین طراحی شخصیت را داشته‌اند.

انیمه واژه‌ای است که در اشاره به آثار انیمیشنی ژاپن بکار می‌رود. این آثار میتوانند به صورت دستی و یا کامپیوتری ساخته شوند. تصاویر انیمه‌ها دارای سبک بسیار خاص و منحصر به فردی هستند اما در عین حال، داستان این انیمه‌ها بسیار متفاوت‌اند. برخی از این انیمه‌ها داستان‌های بسیار پیچیده و فوق العاده دقیقی دارند در حالی که برخی دیگر از این انیمه‌ها خط داستانی به نسبت ساده و غیر پیچیده‌ای دارند. در کنار همه اینها، شخصیت‌های به یاد ماندنی و الهام بخش زیادی از مجموعه انیمه‌های متعدد پدید آمده‌اند. کارکترهای زن نقش اول زیادی هم وجود دارند که بیشتر آنها باهوش، قدرتمند، سرسخت و مقاوم هستند. برخی از این شخصیت‌های زن ممکن است قدرت‌های جادویی و یا ماورا طبیعی داشته باشند. برخی دیگر نیز از این شخصیت‌ها، جنگجویان فوق العاده ماهری هستند. انیمه نیز به خاطر طراحی کارکترهای منحصر به فرد و خاصی که دارد در سراسر جهان طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. حال اگر شما هم می‌خواهید بیشتر درباره انیمه بدانید و یا با برخی از بهترین کارکترهایی که تا به حال طراحی شده‌اند آشنا شوید، ما در ادامه این مقاله به معررفی 10 شخصیت دختر انیمه های مختلف می‌پردازیم که تاکنون ساخته شده‌اند و بر طبق نظر بسیاری از بینندگان، منحصر به فردترین و بهترین طراحی شخصیت را داشته‌اند.

میکاسا آکرمن – اتک آن تایتان (Mikasa Ackerman – Attack on Titan)

طرفداران انیمه Attack on Titan کارکتر میکاسا آکرمن (Mikasa Ackerman) را به خوبی میشناسند.او در محیطی دوست داشتنی، در زمین‌های کشاورزی داخل دیوارهای ماریا (Maria) بزرگ شد. قبل از اینکه گروهی از قاچاقچیان پدر و مادرش را به شیوه بسیار ناخوشایندی جلوی چشمانش به قتل برسانند، او کودکی دوست داشتنی، شیرین و معصومی بود. سپس او توسط ارن یگر (Eren Yeager) نجات می‌یابد و به همین ترتیب تا زمان سقوط دیوار ماریا همراه با خانواده او زندگی می‌کند. در نهایت او به صد و چهارمین لشکر سربازان می‌پیوندد و به یک سرباز متعهد و فداکار تبدیل میشود.

در حالی که بیشر انسان‌ها، پشت دیوارها خود را پنهان می‌کردند، لشکر سربازان آموزش دیده دسته دیدبانی، به بیرون از دیوارها می‌رفتند تا تایتان‌ها را مطالعه کنند و اطلاعات بیشتری در مورد آنها بدست بیاورند. زمانی که ارن به این دسته ملحق شد، میکاسا نیز به او پیوند. پس از پیوستن او به دسته دیدبانی، سطح استعداد و مهارت‌های او به قدری بالا بود که همه بینندگان را بهت‌زده کرد و همچنین باعث تعجب همرزم‌هایش نیز شد.

کوریسو ماکیسه – استینس گیت (Kurisu Makise – Steins;Gate)

کوریسو ماکیسه (Kurisu Makise) قهرمان انیمه سریالی Steins Gate است. این انیمه در سال دوهزار و یازده در ژانر علمی تخیلی ساخته شد که در رابطه با گروهی از دوستان علاقه‌مند به علم و دانش است. این گروه مسئول ساخت ماشینی هستند که توانایی و قابلیت فرستادن پیام به زمان گذشته و همچنین زمان حال را نیز دارد. همه ما در ابتدا گمان می‌کنیم که چنین وسیله‌ای در دنیای واقعی هم می‌توانست بسیار جذاب و سرگرم کننده باشد؛ همانطور که کوریسو و دوستانش نیز در ابتدا همین نظر را داشتند. کوریسو ماکیسه به دلیل هوش و زکاوتش شناخته شده است. او نابغه‌ای است که دانشگاه را در سن هفده سالگی به پایان رسانده است.

کوریسو ماکیسه قبل از اینکه به سن هجده سالگی برسد، جوایز زیادی را به خاطر مقالاتش و کمکی که به جامعه علمی کرده بود دریافت کرد. اما متاسفانه از آنجایی که از همان کودکی پدر و مادرش را در ژاپن رها کرده بود، اینگونه به نظر میرسد نبوغ او تا حدی زندگی خانوادگی‌اش را تحت فشار قرار داده بود. پس از آن، او خود به تنهایی در آمریکا زندگی میکرد تا بتواند بیشتر بر روی تحقیقاتش تمرکز کند. با اینکه او دلش برای خانواده‌اش در ژاپن تنگ می‌شود اما با این حال اولویت او همیشه علم و تحقیقات بوده است.

هیناتا هیوگا – ناروتو (Hinata Hyuga – Naruto)

 ناروتو (Naruto) یکی از محبوب‌ترین و شناخته‌ شده‌ترین مانگاهای تمام دوران‌ها است که توسط ماساشی کیشیموتو (Masashi Kishimoto) نوشته و تصویرگری شده است. شخصیت اصلی این انیمه، ناروتو اوزوماکی (Naruto Uzumaki) است. یک نینجای جوان که روی بهبود مهارت‌های خود کار میکند. در این انیمه ناروتو، هیناتا را ملاقات کرده و عاشق همدیگر می‌شوند. آنها در نهایت با همدیگر ازدواج میکنند. هیناتا به خصوص به خاطر ظاهری که دارد، به ویژه طراحی چشم‌های سفید رنگش، شناخته شده است و به یکی از کارکترهای به یاد ماندنی تبدیل شده است. او زمانی وارث قبیله هیوگا (Hyuga) بود اما این موقعیت رهبری را از دست داد. با این حال او پس از ازدواج با ناروتو، بخشی از قبیله اوزوماکی (Uzumaki) می‌شود.

به طور کلی، هیناتا شخصیتی متفکر، مودب، خجالتی و آرام دارد.او بسیار مهربان است. خصلتی که نجی (Neji) آن را عیب بزرگی می‌دانست. هیناتا از رقابت و جنگیدن نیز بیزار است. او به دلیل اینکه توسط پدرش تحقیر می‌شد، اعتماد به نفس ندارد اما در عین حال بسیار سخت کوش نیز هست. همانند اعضای تیمش، هیناتا نیز یک ردیاب ماهر است که میتواند از تکنیک Byakugan خود برای دیدن مسافت‌های طولانی و حتی کوچکترین اشیا در میان چیزهای دیگر، استفاده کند.

نزوکو کامادو – شیطان‌کش (Nezuko Kamado – Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba)

شخصیت دختر انیمه Demon Slayer که با نام نزوکو کامادو (Nezuko Kamado) شناخته شده است، یکی دیگر از کارکترهای منحصر به فرد انیمه‌ها است که طراحی بسیار خاصی دارد. اولین قسمت این انیمه در سال دوهزار و نوزده پخش شد و هنوز پایان نیافته است. داستان این انیمه در رابطه با خانواده کامادو (Kamado) است که مورد حمله شیاطین قرار می‌گیرند و تنها دو عضو از آنها زنده می‌ماند. این دو عضو، نزوکو کامادو و برادرش تانجیرو کامادو (Tanjiru Kamado) هستند. نزوکو پس از حمله شیطان‌ها، خود نیز به یک شیطان تبدیل می‌شود. اما عشق و تمایل برادرش به محافظت از او، او را از یک شیطان معمولی که از انسانها تغذیه می‌کنند، به شیطانی تبدیل می‌کند که به انسان‌ها کمک می‌کند و تنها با خوابیدن انرژی خود را به دست می‌آورد.

نزوکو دختری مهربان و دلسوز است که تا قبل از اینکه خانواده‌اش را از دست بدهد، از آنها مراقبت کرده و به کارهای خانه نیز رسیدگی می‌کرد. او پس از انکه به یک شیطان تبدیل میشود، حافظه و خاطراتی را که از خانواده‌اش دارد، از دست می‌دهد. اما جالب اینجاست که او حتی بعد از اینکه به شیطان هم تبدیل شد، همان حس مراقبت و محافظت نسبت به افرادی که به عنوان خانواده می‌شناسد در وجودش حفظ شده بود. او در نبردها، بسیار عملکرد خوبی دارد و به شدت از متحدانش محافظت می‌کند. قدرت اراده او به قدری قوی است، که علی رغم شیطان بودنش، از خوردن گوشت و یا خون انسان‌ها امتناع می‌کند.

شوکو نیشیمیا – صدای خاموش (Shouko Nishimiya – A Silent Voice)

صدای خاموش (A Silent Voice) یک انیمه درام و عاشقانه است که در سال دوهزار و شانزده ساخته شده است. داستان این انیمه در رابطه با دانش آموزی است که در گذشته مورد آزار و اذیت دیگران قرار گرفته است. سپس یکی از آن افراد او را پیدا می‌کند و به سراغش می‌رود و تلاش می‌کند تا به خاطر کارهایی که انجام داده است و آسیبی که به او وارد کرده است، از او عذر خواهی کند. شوکو نیشیمیا (Shouko Nishimiya) دانش اموزی است که مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود. او ناشنوا به دنیا امده است. به همین خاطر نیز، او در ارتباط برقرار کردن با دیگران، ضعیف عمل میکرد. نقص عضو او، از آنجایی که خانواده پدریش تصمیم گرفتند ارتباط خود را با او قطع کنند، به طریق دیگری نیز بر زندگی او تاثیر گذاشت. با این وجود، شوکو علی رغم سختی‌هایی که با آنها روبه‌رو شده است، همچنان شخصیتی مهربان و دلسوز دارد.

دیدگاه خوش بینانه شوکو، شخصیت قوی او را نشان می‌دهد و به ما می‌گویید که نقص عضو، نوعی ناتوانی نیست. او پس از اینکه موقعیت منحصر به فرد خود را میپذیرد، موفق می‌شود قلب خود را بر روی دیگران  باز کند و اینگونه اهمیت همدلی، درک و شفقت را به ما می‌آموزد.

وایولت اورگاردن – وایولت اورگاردن (Violet Evergarden – Violet Evergarden)

همانطور که از نام آن پیداست، وایولت اورگاردن (Violt Evergarden) کارکتر اصلی و شخصیت دختر انیمه وایولت اورگاردن است. این کارکتر طراحی بسیار منحصر به فرد و جذابی دارد. او زنی زیبا با چشمانی آبی و موهای بلند طلایی است. باید گفت که او به طور کلی شخصیتی تنها و منزوی دارد. او مبارز بسیار ماهری است اما نمی‌تواند احساسات را به خوبی درک کند. با این حال سفری را طی می‌کند که در آن احساسات دیگران را تفسیر و تحلیل می‌کند. وایولت به عنوان یک مولف پنهان در شرکت CH Postal کار می‌کند. در طول جنگ از وایولت به عنوان یک ماشین کشتار استفاده می‌شد. او پس از اینکه هر دو دست خود را از دست می‌دهد و آنها را با پروتزهای فلزی جایگزین می‌کند، سمت مولف پنهان را در شرکت CH Postal بدست می‌آورد. تماشای رشد وایولت و فرایند یادگیری او درباره احساس‌های انسان‌ها و پیچیدگی‌شان، این انیمه را به یکی از بهتریین انیمه‌های ساخته شده تبدیل کرده است.

وایولت در ابتدا به جز دستور کشتن چیز دیگری را نمی‌توانست بفهمد و از توانایی صحبت کردن نیز برخوردار نبود. او نمی‌توانست درست و غلط را از همدیگر تشخیص دهد. تنها کاری که انجام می‌داد پیروی کردن از دستوراتی بود که به او داده می‌شد و به همین خاطر نیز بدون داشتن احساس گناه یا پشیمانی می‌توانست هر کسی را به قتل برساند.

تایگا آیساکا – ترادورا (Taiga Aisaka – Toradora)

قهرمان اصلی زن انیمه تورادورا، شخصیتی شناخته شده با نام تایگا آیساکا (Taiga Aisaka) است. او در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمده است. تایگا آیساکه قد کوتاهی دارد و اغلب مواقع جوان تر از سن واقعی‌اش به نظر می‌رسد. این شخصیت دختر انیمه تورادورا نیز، کارکتری است که طراحی بسیار زیبا و جذابی دارد. با این حال، برجسته‌ترین ویژگی او شخصیتی است که او دارد. او تندخو است، زبانی تند و تیز دارد و تا حدودی می‌توان گفت که پرخاشگر نیز هست. او یک مبارز توانا است که نیاز ندارد از تاکتیک‌های زیادی استفاده کند تا رقیب خود را شکست دهد.

تایگا آیساکه علی رغم ظاهر با نمک و ظریفی که دارد، بسیار شخصیتی نیش دار، خود خواه و مغرور دارد که به راحتی می‌توان او را عصبانی یا ناراحت کرد. او از اینکه مردم به قد کوتاهش اشاره کنند و یا او را با اسم Palmtop Tiger صدا بزنند متنفر است. مردم این لقب را به خاطر قد کوتاهش و تمایلی که به زدن مردم دارد، برایش انتخاب کرده‌اند. با وجود همه اینها، او در اصل فردی مهربان است؛ به خصوص نسبت به افرادی که به آنها اعتماد دارد. او همچنین بسیار وفادار نیز هست. زیرا حاضر است برای محافظت از عزیزانش هر کاری انجام دهد.

سی.سی. – کود گیاس (C.C. – Code Geass)

شخصیت دختر انیمه Code Geass که با عنوان C.C. شناخته شده است، به خاطر رنگ روشن پوستش و موهای سبز رنگ بلندش، بدون شک، یکی از به یاد ماندنی‌ترین شخصیت‌های زن به حساب می‌آید. ظاهر او تنها ویژگی برجسته او نیست. سن او در ظاهر هیچگاه بالا نمی‌رود. قدرت‌های منحصر به فرد او مورد توجه امپراطوری بریتانیا قرار می‌گیرد، جایی که او به عنوان یک سوژه آزمایشی نگهداری می‌شد. با پیش رفتن داستان، شخصیت او رشد می‌یابد که برای طرفداران بسیار دیدنی و جذاب است.

C.C. با وجود اینکه شخصیتی مرموز دارد و خود را از دیگران دور نگه می‌دارد، اما در عین حال بسیار کنجکاو نیز هست. برخی میگویند که سی سی بسیار تنها به نظر می‌سد زیرا هیچگاه از خانه و یا خانواده‌اش صحبتی نمی‌کند. اما او با توجه به شخصیتی که دارد، حتی اگر هم احساس تنهایی داشته باشد، هیچگاه در موردش با دیگران حرف نمی‌زند.

کوناتا ایزومی – ستاره خوش شانس (Konata Izumi – Lucky Star)

در دنیای انیمه‌، شخصیت‌های زن با استعداد و هیجان انگیز بسیاری وجود دارد؛ شخصیت دختر انیمه Lucky Star که با نام کوناتا ایزومی (Konata Izumi) شناخته شده است نیز یکی از آن کارکترها است. این انیمه یک فصل دارد که در سال دوهزار و هفت شروع به پخش شد. داستان این انیمه در رابطه با گروهی از دختران جوان دبیرستانی است. کوناتا لیزومی رهبر این گروه بود که بیشتر به خاطر رنگ موهای آبیش شناخته شده است. او عاشق انیمه است و به بازی‌های کامپیوتری نیز علاقه بسیار زیادی دارد.

سیبر – سرنوشت (Saber – Fate)

سیبر (Saber) یا آرتوریا پندراگون (Artoria Pendragon) یک شخصیت زن در انیمه شناخته شده با نام سرنوشت (Fate) است. داستان این انیمه یک ورژن پیچیده از رابطه بین شاه آرتور (Arthur) و مرلین (Merlin) است. در این داستان، آرتوریا پنتاگون دختر مرلین است. او مجبور بود وانمود کند یک مرد است تا بتواند سرزمین‌هایشان را که در هرج و مرج بود، اداره کند. او باید شخصیت واقعی خود را پنهان می‌کرد و به همین منظور نیز یک لباس زرهی می‌پوشید. داستان این انیمه بسیار جذاب و دیدنی است که ارزش تماشا کردن دارد.

4.5 6 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا