انیمه با پایان خوش

20 انیمه با پایان خوش که ارزش تماشا کردن را دارند

20 انیمه با بهترین نتیجه‌گیری ممکن

تعریف معنای پشت “انیمه با پایان خوش” ممکن است کمی سخت باشد. در واقع، با توجه به اینکه بینندگان نقطه نظرها و دیدگاه‌های متفاوتی دارند، طبیعی است برخی از بینندگان پایان‌بندی‌ یک انیمه را بسیار دوست داشته باشند ولی برخی دیگر نظر متفاوتی داشته باشند. بینندگان، به خصوص طرفداران پروپا قرص انیمه‌ها، انتظار بالایی از پایان‌بندی آنها دارند. دلیل سطح بالای این انتظارات هم واضح است. رتبه‌بندی و موقعیت کلی یک انیمه به نحوه پایان یافتن آن انیمه بستگی دارد.

اما با جود اینها، همه انیمه‌ها یک نمی‌توانند یک قسمت پایانی درخشان داشته باشند. یک انیمه با پایان خوش نیازمند این است که به طرفداران همان نتیجه‌ای را بدهد که انتظارش را دارند. پایانی که احساسات بینندگان را بالا ببرد و تاثیر ماندگاری بر طرفداران بگذارد. به همین ترتیب، ما در ادامه این مقاله به معرفی 20 انیمه با پایان خوش می‌پردازیم که ارزش تماشا کردن را دارند.

Haibane Renmei (2002)

انیمه Haibane Renmei ساخته Yoshitoshi Abe است که بیشتر به خاطر انیمه Serial Experiments Lain شناخته شده است. با این حال، این بار، لمس خالقانه او را می‌توان به طور یکسان در نوشتار و تصاویر انیمه مشاهده کرد. این انیمه، منظره‌ای زیبا از شهر کوچکی را ترسیم می‌کند. این شهر مکانی زیبا است که در آن زنان جوانی که شبیه فرشتگان هستند، با بال‌هایی کشیده و هاله‌هایی که بالای سرشان شناور است، زندگی می‌کنند. راکا، کسی که به تازگی به این شهر نقل مکان کرده است، در حالی که سعی دارد اسرار دنیای خود را کشف کند، متوجه می‌شود که باید در ” خانه قدیمی” سکونت داشته باشد.  Haibane Renmei انیمه‌ای زیبا و غم‌انگیز با پایانی خوش بینانه است که توانست در سراسر جهان طرفداران زیادی را به خود جذب کند.

Devilman Crybaby (2018)

شیاطین بدون در اختیار داشتن یدن یک میزبان زنده نمی‌توانند شکل بگیرند. با این حال، اگر اراده یک فرد به اندازه‌ای قوی باشد، می‌تواند بر شیاطین غلبه کند و قدرت آنها را از آن خود کند و در نهایت خود تبدیل به شیطان شود. آکیرا فودو (Akira Fudou) همیشه یک فرد مهربان و ضعیف و بی ادعا بوده است. بنابراین زمانی که دوست دوران کودکی‌اش از او برای کشف شیاطین کمک می‌خواهد، او بدون تردید می‌پذیرد. جایی که آکیرا به خاطر دوستش در آن حضور پیدا می‌کند، مکانی است که شیاطین با ریختن خون کسانی که در آنجا حضور دارند آنها را تسخیر می‌کنند و بدن آنها را به شکل هیولاهای عجیب و غریب در می‌آورند. آکیرا که در تلاش برای نجات جان بهترین دوستش است، ناخواسته با شیطان آمون (Amon) ادغام شده و خود به یک شیطان تبدیل می‌شود. حال او قدرت شکست دادن شیاطین دیگر را در دست دارد. این انیمه، داستانی است که باعث می‌شود به درون خود بنگریم و از طریق برخی استعاره‌های هوشمندانه که بکار برده شده است، شیاطین درون خود را بشناسیم.

Puella Magi Madika Magica (2011)

مادوکا کانامه (Madoka Kaname) و سایاکا میکی (Sayaka Miki) دختران معمولی دبیرستانی با زندگی‌های معمولی هستند اما همه این‌ها زمانی که کیوبی (Kyuubey)، یک فرد جادویی گربه مانند، و هومورا آکمی (Homura Akemi)، دانش آموز جدید انتقالی، را ملاقات می‌کنند، دچار تحول می‌شود.

کیوبی به مادوکا و سایاکا پیشنهادی میدهد: او تمام آرزوهای آنها را برآورده می‌کند اما در عوض آنها باید به دخترانی جادویی تبدیل شوند. با این حال هومورا آکمی که خود یک دختر جادویی است از آنها می‌خواهد که این پیشنهاد را نپذیرند و به آنها می‌گوید همه چیز آنطور که به نظر می‌آید نیست.

The Tatami Galaxy (2010)

انیمه The Tatami Galaxy سبک هنری و نگاهی منحصر به فرد به تاثیر جهان‌های موازی دارد. این داستان در رابطه با یک دانشجوی بی نام در دانشگا کیوتو (Kyoto) که همه قسمت‌های آن از قالب مشابهی پیروی می‌کند. این دانشجو به خاطر ناراضی بودن از وضعیت فعلی‌اش، بارها و بارها در سناریوهای غیرواقعی خود را می‌بیند که در باشگاه‌های مختلف دانشگاه شرکت می‌کند و عضو آنها می‌شود اما در نهایت هربار به دنیای واقعی خود برمی‌گردد.

داستان انیمه The Tatami Galaxy در مورد این است که اگر هرکس تصمیمات متفاوتی در زندگی می‌گرفت، زندگی‌اش ممکن بود به نحو دیگری پیش برود و درنهایت هرچیزی می‌توانست نتیجه بسیار متفاوت‌تری داشته باشد.

Paranoia Agent (2004)

یک مجرم، شناخته شده با نام Lil’ Slugger ساکنان شهر موساشینو را به وحشت انداخته است. دستگیر کردن این مجرم که با اسکیت در بین مردم میچرخد و با چوب بیسبال طلایی‌اش مردم را کتک میزند، کار بسیار سختی به نظر می‌رسد. از آنجایی که کسانی که این مجرم به آنها حمله کرده است دچار مشکلات روانی زیادی می‌شوند، دو کارآگاه تصمیم میگیرند که وارد عمل شوند تا راز پشت این مجرم را کشف کنند.

معمای پیرامون لیل اسلاگر و انگیزه‌های او به آرامی در طول سیزده قسمت آشکار می‌شود. درحالی که هر قسمت از این انیمه همانند یک داستان ترسناک است اما معمای بزرگ با نتیجه رضایت بخشی همراه است که باعث شده است این انیمه با پایان خوش به اتمام برسد.

Barakamon (2014)

انیمه‌ای در مورد یک خطاط ممکن است در ابتدا خسته کننده به نظر برسد، اما در واقعیت، Bakamon انیمه جالبی است که توانایی ایجاد انگیزه در بینندگان را دارد. همراه شدن با سیشو هاندا (Seishu Handa) در مسیری که برای کشف شخصیت واقعی خود و خواسته‌هایش طی می‌کند بسیار دیدنی و جذاب است.

در واقع، انیمه اینطور شروع می‌شود که هاندا یک مرد مسن را به این خاطر که به خطش توهین کرده است کتک میزند اما در قسمت پایانی ما شاهد این هستیم که چقدر شخصیت او رشد کرده است. این انیمه، پایانی بسیار واقع گرایانه دارد و به ما یادآوری می‌کند که شادی واقعی از محیط اطراف و پیوندهای ما سرچشمه میگیرد و نه از طریق موفقیت‌های ما.

Dororo (2019)

انیمه Dororo ما را به دوره سنگوکو (Sengoku) می‌برد که دوره‌ای بسیار خشونت آمیز در ژاپن بوده است. این انیمه دو شخصیت اصلی دارد؛ هایاکیمارو (Hyakkimaru) در ابتدا به این دلیل اینکه پدرش دست و پایش را قربانی کرده بود، به عنوان شخصی که عواطف انسانی در وجودش جای ندارد در انیمه ظاهر می‌شود. دورورو نیز خود کودکی است که به هیاکیمارو کمک میکند به یک انسان تبدیل شود. خط داستانی این انیمه به گونه‌ای است که سوالات زیادی را در ذهن به وجود می‌آورد. در جایی از انیمه، ممکن است بینندگان حتی هیاکیمارو را به عنوان یک شرور در داستان ببینند.

پایان دورورو با خداحافظی دو شخصیت شروع می‌شود که شروع به حرکت در مسیرهای جداگانه خود می‌کنند اما در نهایت این انیمه با ملاقات دوباره آنها به پایان میرسد. تماشای تبدیل دورورو به یک قهرمان و هیاکیمارو که از درون و بیرون به انسان بهتری تبدیل شده است بسیار رضایت بخش است.

Hunter x Hunter (2011-2014)

 Hunter x Hunter یکی از قدیمی‌ترین اما محبوب‎ترین انیمه تمام دوران هاست. داستان آن در مورد شکارچیانی است که خود را وقف انجام کارهای خطرناک می‌کنند؛ از پیمودن مناطق ناشناخته جهان گرفته تا یافتن اقلام کمیاب و همچنین هیولاها. قبل از تبدیل شدن به یک شکارچی، فرد باید امتحان شکارچی را بگذراند. این امتحان به گونه‌ای سخت است که ممکن است کسی که در آن شرکت کرده باشد در طول آن حتی جان خود را از دست دهد. هرکدام از متقاضیانی که با شرکت در این امتحان جان خود را به خطر می‌اندازند، دلیل خاص خود را دارند. دلیل شرکت در این مسابقه برای گون (Gon) دوازده ساله این است که می‌خواهد پدرش را که خود نیز یک شکارچی است پیدا کند.  گون باور دارد که با تبدیل شدن به یک شکارچی می‌تواند موفق به دیدار پدرش بشود.

انیمه Hunter x Hunter یک انیمه با پایان خوش است که باید تماشا شود آن هم به این خاطر که بسیار جذاب و دیدنی است. این انیمه هنوز هم در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد که روز به روز به تعداد آنها اضافه می‌شود.

Naruto: Shippuden (2007-2017)

قسمت آخر ناروتو “داستان دهکده برگ پنهان: یک روز عالی برای عروسی” در رابطه با ازدواج ناروتو (Naruto) با هیناتا (Hinata) است. این قسمت آخر، با پایان یافتن چهارمین جنگ بزرگ نینجاها آغاز می‌شود. ناروتو و اعضای تیمش، به علاوه اوبیتو (Obito) در مقابل کاگویا اوتسوتسوکی (Kaguya Otsutsuki) می‌جنگند که معلوم می‌شود بزرگترین شخصیت منفی کل داستان و دشمن همه شخصیت‌ها است. واقعیت‌های غیر منتظره‌ای را آشکار می‌کند.

پس از این پیروزی بزرگ، ناروتو و ساسکه (Sasuke)، در مقابل همدیگر قرار می‌گیرند و در حین مبارزه‌ای که با هم دارند، هر دو یک دست خود را از دست می‌دهند. همانطور که از قسمت‌های اول این انیمه طرفداران انتظارش را داشتند در نهایت این دو دوستی خود را دوباره آغاز می‌کنند. بهترین نکته در مورد انیمه ناروتو این بود که ناروتو، کسی که که در ابتدای داستان شخصیتی بسیار تنها بو، در آخر تبدیل به قهرمان می‌شود و عشقی را که لیاقتش را دارد نیز به دست می‌آورد که همین ناروتو را به یک انیمه با پایان خوش تبدیل کرده است.

AnoHana (2011)

جینتا یادومی (Jinta Yadomi) با آرامش به عنوان یک فرد منزوی زندگی می‌کند. او روزهایش را نه در مدرسه بلکه با انجام دادن بازی‌های ویدیویی در خانه می‌گذراند. در یک روز گرم تابستانی، دوست دوران کودکی‌اش، منما (Menma)، بر سر راهش قرار میگیرد و از او می‌خواهد که یک آرزوی فراموش شده را برآورده کند. جینتا به او توجهی نمی‌کند که همین باعث آزار دوستش می‌شود. اما چیزی که وجود دارد این است که منما در واقع سال‌ها پیش مرده است. این انیمه در واقع داستان دوستان منما را بیان می‌کند که هرکدام به گونه‌ای به خاطر مرگ او عذاب وجدان دارند.

انیمه AnoHana اینگونه به پایان می‌رسد که دوستان منما در نهایت موفق می‌شوند که مرگ منما را به خوبی پشت سر بگذارند. همچنین در نهایت جینتا نیز به مدرسه بازمی‌گردد و دوستان منما نیز به دوستی و ارتباط خود با همدگیر پس از آنکه مرگ دوستشان را قبول کردند ادامه میدهند.

Katanagatari (2010)

انیمه Katanagatari در ابتدا به خاطر دیالو‌گ‌های طولانی‌اش می به کندی پیش می‌رود. با این حال این انیمه با وجود قسمت پایانی‌اش به یکی از انیمه‌هایی تبدیل شده است که ارزش تماشا کردن را دارند. دیدن شیچیکا (Shihika) که توگامه (Togame) را از دست می‌دهد و بروز دادن احساساتی که نسبت به او دارد در حین اینکه نفس‌های آخرش را می‌کشد، این قسمت را بسیار احساسی می‌کند.

در قسمت پایانی انیمه Katanagatari معلوم می‌شود که توگامه در واقع صرف به عنوان یک ابزار استفاده شده بود که همین نکته باعث می‌شود یک آشفتگی بزرگ به وجود بیاید و موسسه نیز به طور کامل نابود شود. او علی رغم اینکه هیچ شمشیری در دست ندارد، در نهایت خود به یک شمشیر بسیار قدرتمند تبدیل می‌شود.

Your Lie in April (2014-2015)

انیمه Your Lie in April با پایان احساسی که دارد قلب هر بیننده‌ای را خواهد شکست، اما حتی در میان این همه غم و اندوه یک حس تلخ و شیرین در آن وجود دارد. این انیمه در حالی به پایان می‌رسد که کوسی (Kousei) در حال اجرا در مسابقه است و در همان حال نیز، کائوری (Kaori) تحت عمل جراحی قرار رفته است. هرچند، کوسی روح کائوری را با یک ویولون می‌بیند و در نهایت این دو با شیوه خود به اجرا ادامه میدهند.

این لحظه زمانی است که ما متوجه می‌شویم که عمل جراحی کائوری موفقیت آمیز نبوده است پس کوسی با چشمان اشک آلود به اجرای خود ادامه میدهد. سپس، او در مراسم تشییع جنازه شرکت می‌کند و در آنجا یک نامه از او دریافت می‌کند که قبل از مرگش برایش نوشته بود. در اینجا معلوم می‌شود که کوسی الهام‌بخش کائوری بوده است.

Steins;Gate (2011)

انیمه Steins Gate ممکن است بسیار گیج کننده باشد به همین خاطر نیز پایان آن هم برای برخی طرفداران سردرگم کننده است. مهمترین عنصر قسمت پایانی این انیمه آن بود که اوکابه (Okabe)، قهرمان داستان، سعی می‌کند گذشته را تغییر دهد تا نه دوستش مایوری (Mayori) و نه شخصی که دوستش دارد، کوریسو (Kurisu) جانشان را از دست ندهند و همچنین در عین حال بتواند از وقوع جنگ جهانی سوم نیز جلوگیری کند. در اولین تلاش اوکابه برای تغییر گذشته، مایوری جانش را از دست میدهد.

در تلاش دوم اوکابه، مایوری زنده میماند اما اینبار کوریسو جانش را از دست میدهد. برای جلوگیری از همه اینها، اوکابه نسخه گذشته خود را فریب میدهد و در نهایت مسیری را پیدا میکند که هیچ یک از آنها نمی‌میرند و از جنگ جهانی سوم نیز جلوگیری می‌کند.

Death Note (2006-2007)

انیمه دفترچه مرگ، با بهترین انتقام و اتفاق غیرمنتظره به پایان می‌رسد. در قسمت پایانی، میکامی (Mikami) تمام اسامی نیروی ضربت و همچنین اسم نیر (Near) را نیز در دفترچه مینویسد و به نظر می‌آید که لایت (Light) موفق می‌شود. اما با این حال، Near آشکار می‌کند که دفترچه مرگ میکامی جعلی است زیرا آن را دستکاری کرده بود. لایت در صحنه‌ای از انیمه، با ناامیدی سعی میکند از صفحه کوچک دفترچه که با خود به همراه دارد استفاده کند اما مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد.

کوچکترین امیدی هم که طرفداران به لایت و تغییر او و قبول کردن اشتباهاتش داشتند نیز از بین میرود. سرانجام زمانی که ریوک (Ryuk) اسم او را در دفترچه مرگ می‌نویسد عدالت برقرار میشود. مرگ لایت و هوش Near یک پایان عالی را برای این انیمه رقم میزند.

Assassination Classroom (2015-2016)

قسمت پایانی انیمه Assassination Classroom با ترور کورو سنسه (Koro Sensei) آغاز می‌شود. از آنجایی که دانش آموزان بسیار اندوهگین هستند، این قسمت بار احساسی زیادی دارد. با اینحال، آنها موفق می‌شوند در جشن فارغ التحصیلی شرکت کنند.

دانش آموزان، همانطور که به آنها قول داده شده بود، جایزه بزرگ را دریافت می‌کنند و از آن برای اهداف خیر استفاده میکنند. پس از همه اینها، ما در انیمه شاهد یک جهش زمانی هفت ساله هستیم که در آن نشان میدهد دانش آموزان چگونه به خوبی رشد کرده‌اند. در نهایت نیز، ناگیسا (Nagisa) را نشان می‌دهد که تبدیل به معلمی همانند کورو سنسه شده است.

Cowboy Bebop (1998)

در قسمت آخر انیمه Cowboy Bebop اتفاقات زیادی دخ می‌دهد. این قسمت با فرار جولیا (Julia) و اسپایک (Spike) شروع می‌شود که در آن جولیا کشته می‌شود. سپس اسپایک، ویشس (Vicious) را می‌کشد اما خود نیز زخمی می‌شود. او بیهوش می‌شود اما انیمه نشان نمی‌دهد که آیا در آخر جانش را از دست می‌دهد و یا زنده می‌ماند. اما با این حال، چون پس از آن صحنه‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد ستاره‌ای رو به بالا حرکت می‌کند، برخی می‌گویند که این نماد مرگ او بوده است.

درست است که مرگ قهرمان داستان برای بینندگان سخت است اما زندگی اسپایک پس از مرگ جولیا می‌توانست دردناک‌تر هم باشد. بنابراین، پایان این انیمه یک خداحافظی تلخ و شیرین دیگر بود.

Dragon Ball Z (1989-1996)

انیمه Dragon Ball Z با افشای پتانسیل واقعی Uub بعد از اینکه Goku او را عصبانی می‌کند به پایان می‌رسد. پس از این، گوکو، Uub را زیر بال‌های خود می‌گیرد و اینگونه هردو برای تمرین با همدیگر حرکت می‌کنند.

معلوم می‌شود که خواسته اصلی گوکو آن است که پتانسیل Uub را به سطح خود برساند تا زمین دو مدافع بزرگ داشته باشد. در پایان انیمه، اینکه راوی انیمه می‌گوید تا زمانی که گوکو زنده است، صلح و رفاه بر جهان حاکم خواهد بود که باعث می‌شود این انیمه نیز به یک انیمه با پایان خوش برای بینندگان تبدیل شود.

Gintama (2006-2018)

انیمه Gintama پس از هفت سال به پایان رسید. دو قسمت آخر این انیمه در لحظات هیجان انگیزی پایان می‌یابد. زمانی که گینتوکی (Gintoki) در شرف نجات از شر قاتلان شمشیر به دست، توسط شینپاچی (Shinpachi) است، ناگهان قسمت به پایان می‌رسد. در قسمت آخر گینتاما دلیل چنین پایانی را توضیح میدهد و زمانی که نامه Sorachi Hideaki را می‌خواند، بی گناهی‌اش ثابت می‌شود.

پس از این، پایان این انیمه در قالب یک فیلم با عنوان Gintama: The Very Final نمایش داده می‌شود. پایان فیلم به گونه‌ای است که باعث می‌شود انیمه ارزش تماشا کردن را داشته باشد.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009-2010)

پایان انیمه‌ای که هیچ سوالی در ذهن باقی نگذارد یک پایان عالی برای هر انیمه است که خوشبختانه انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood نیز چنین پایانی دارد. در پایان انیمه، Al خود را قربانی می‌کند تا در نبرد با پدر بتوانند پیروز شوند. با این حال، پس از اینکه پیروز می‌شوند، اد در ازای از دست دادن کیمیاگری خود برای همیشه، ال را به شکل انسان احیا می‌کند. سپس دو برادر به یادگیری در زمینه کیمیاگری ادامه می‌دهند.

قسمت آخر با یک عکس خانوادگی اد به همراه همسرش پایان می‌یاد و به بینندگان یادآوری می‌کند که با وجود اینکه همه چیز نمی‌تواند بی نقص باشد اما هنوز هم میتواند زیبا باشد.

Code Geass (2006-2008)

انیمه Code Geass در پایان سوالاتی را در ذهن بیننده بدون جواب باقی می‌ذارد. اما در آخر، Lelouch تبدیل به یک حاکم ستمگر میشود و توسط Suzaku که خود را به شکل Zero درمی‌آورد کشته می‌شود.

جالب اینجاست که Zero در نهایت تبدیل به قهرمان می‌شود و مردم نیز بر سر نفرتی که به Lelouch دارند با همدیگر متحد می‌شوند. Nunnaly نیز تبدیل به ملکه بریتانیا می‌شود و دوران صلح آغاز می‌شود که باعث میشود این داستان به یک انیمه با پایان خوش تبدیل شود.  

 

3.5 21 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

27 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا