معرفی و برسی بهترین انیمه های شبیه به Solo Leveling
1%
  • 0/10

معرفی و برسی بهترین انیمه های شبیه به Solo Leveling

ماجراجویی‌هایی مرگبار

معرفی و برسی بهترین انیمه های شبیه به Solo Leveling ۱۴ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

یکی از بهترین انیمه‌های زمستان سال دوهزار و بیست و چهار، انیمه جذاب و دیدنی Solo Leveling است که بر اساس معروف ترین مانهوای کره‌ای تمام دوران‌ها ساخته شده است. خط داستانی این انیمه به قدری جذاب و هیجان انگیز است که تنها پس از کوتاهی، به صورت گسترده‌ای در سراسر جهان شناخته شد. اکنون، کسانی که این انیمه را تماشا کرده‌اند و اکنون در پی پیدا کردن انیمه‌هایی با تم و شخصیت‌های مشابه هستند، می‌توانند بهترین انیمه های شبیه به Solo leveling را مشاهده کنند که در ادامه این مطلب معرفی خواهند شد.

یکی از بهترین انیمه‌های زمستان سال دوهزار و بیست و چهار، انیمه جذاب و دیدنی Solo Leveling است که بر اساس معروف ترین مانهوای کره‌ای تمام دوران‌ها ساخته شده است و به همین خاطر نیز، حتی پیش از آنکه منتشر شود، در لیست مورد انتظار ترین انیمه های دوهزار و بیست و چهار قرار گرفته بود. در دنیای این انیمه، دروازه‌هایی به روی جهان‌هایی خارق العاده باز می‌شوند که مردم در پی آن، شروع به توسعه توانایی‌های ویژه‌ای می‌کنند. این امر منجر به ظهور حرفه جدیدی می‌شود که در داستان با نام شکارچی شناخته شده است. این شکارچیان بر اساس سطح قدرتشان رتبه بندی می‌شوند و هیچ راه پیشرفتی هم برای آن‌ها وجود ندارد؛ بنابراین، یک شکارچی که در پایین ترین رتبه قرار می‌گیرد، برای همیشه ضعیف باقی می‌ماند. دیدن ان انیمه بسیار جذاب و هیجان انگیز به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. با این حال، کسانی که این انیمه را تماشا کرده‌اند و اکنون در پی پیدا کردن انیمه‌هایی با تم و شخصیت‌های مشابه هستند، می‌توانند بهترین انیمه های شبیه به Solo leveling را مشاهده کنند که در ادامه این مطلب معرفی خواهند شد.

My Hero Academia

نام انیمه My Hero Academia برای دوستداران انیمه نام جدیدی نیست. مانگایی که این انیمه از آن اقتباس گرفته شده است هم تاکنون به پایان نرسیده و این احتمال وجود دارد که به این زودی‌ها نیز تمام نشود و ادامه پیدا کند. داستان این انیمه که یکی از بهترین انیمه های شبیه به Solo Leveling به شمار می‌رود، در رابطه با افرادی است که قدرت‌های ماوراطبیعی و منحصر به فردی که با نام Quirks شناخته شده است را دارا هستند. کارکترهای این انیمه پرطرفدار و محبوب از توانایی‌های خود به روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند که بسیار جذاب و دیدنی است. به طور قطع دیدن شخصیت‌های منفی گوناگون در این داستان و دیدن چگونگی استفاده شخصیت‌های اصلی از توانایی‌های منحصر به فرد و ویژه خود برای شکست دادن این شخصیت‌های منفی می‌تواند هرکسی را شیفته و مجذوب خود کند. این انیمه با فصل هفتم خود، در ماه آوریل سال 2024 باز می‌گردد. در این فصل، ایزوکو میدوریا، قهرمانان جوان کلاس 1-A و قهرمانان بازمانده آخرین نبرد، در مقابل شخصیت‌های منفی داستان قرار می‌گیرند تا یکبار برای همیشه، درگیری‌ها را به پایان برسانند. تاکنون، به طور قطع مشخص نشده است که انیمه My Hero Academia به طور دقیق، چه چپترهایی از مانگا را پوشش خواهد داد و تا کجا ادامه پیدا می‌کند.

The Rising of The Shield Hero

یکی دیگر از بهترین انیمه های شبیه به Solo Leveling، انیمه The Rising of The Shield Hero است. این انیمه روایتی در رابطه با رستگاری، هدف و قهرمانی را بازگو می‌کند. داستان این انیمه حول محور چهار فرد عادی است که در عصر مدرن زندگی می‌کنند؛ با این حال، داستان از جایی آغاز می‌شود که این چهار فرد، به صورت اتفاقی به دنیایی فانتزی منتقل می‌شوند. آن‌ها پس از آنکه برای مدتی در آنجا زندگی می‌کنند، به این واقعیت آگاه می‌شوند که در حقیقت، برای تبدیل شدن به “قهرمانان کاردینال” (Cardinal Heroes) به آن مکان احضار شده‌اند و به همین خاطر نیز، اکنون از این چهار نفر انتظار می‌رود تا از قلمروی پادشاهی “ملرومارک” (Melromark) محافظت کنند. “نائوفومی ایواتانی” یکی از آن‌هاست که متاسفانه توسط دوستان خود به دلیل نداشتن مهارت کافی در حملات تهاجمی مورد تمسخر قرار می‌گیرد و به این ترتیب در مسیری قرار می‌گیرد که باعث رسوایی‌اش می‌شود. مشکلات و موانعی که زندگی او را سخت می‌کنند از همین جا آغاز می‌شوند. اکنون او نیاز دارد تا راهی برای نجات خود پیدا کند.

Hunter x Hunter

Hunter x Hunter یکی از قدیمی‌ترین اما محبوب‎ترین انیمه‌های تمام دوران هاست که به طور قطع، در لیست بهترین انیمه های شبیه به Solo Leveling قرار می‌گیرد. داستان آن در مورد شکارچیانی است که خود را وقف انجام کارهای خطرناک می‌کنند؛ از پیمودن مناطق ناشناخته جهان گرفته تا یافتن اقلام کمیاب و همچنین هیولاها. هر کارکتر، قبل از تبدیل شدن به یک شکارچی، باید امتحان شکارچی را بگذراند. این امتحان به قدری سخت است که برای شرکت کنندگان این امکان نیز وجود دارد که در طول مسیر آن، جان خود را نیز از دست دهند. هرکدام از متقاضیانی که با شرکت در این امتحان جان خود را به خطر می‌اندازند، دلیل خاص خود را دارند. دلیل شرکت در این مسابقه برای گون (Gon) دوازده ساله، کارکتر و شخصیت اصلی داستان، این است که می‌خواهد پدرش را پیدا کند. گون باور دارد که با تبدیل شدن به یک شکارچی می‌تواند موفق به دیدار پدرش بشود.

Bleach

تاکنون سه انیمه بسیار جذاب و محبوب در ژانر شونن ساخته شده‌اند که موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان شده‌اند؛ این انیمه‌ها شامل وان پیس، ناروتو و بلیچ (Bleach) می‌شوند. انیمه بلیچ از دهه دوهزار شروع به پخش شده است. این دهه در میان طرفداران دنیای انیمه به عنوان «دوران طلایی» شناخته شده است. داستان آن نیز در رابطه با دانش آموز دبیرستانی به نام ایچیگو کوروساکی (Ichigo Kurosaki) است که توانایی نادری برای دیدن ارواح و موجودات فراطبیعی دارد. داستان از جایی شروع می‌شود که یک روح شیطانی، به نام هالو/پوچ (Hallow) به قهرمان و شخصیت اصلی داستان، حمله می‌کند. با پیش رفتن داستان، ایچیگو فردی به نام روکیا کوچیکی (Rukia Kuchiki) را ملاقات می‌کند که همه دانش خود را در رابطه با جامعه ارواح در اختیار او می‌گذارد. گفته‌های روکیا برای ایچیگو باورپذیر نیست؛ اما زمانی می‌رسد که او قدرت‌های خود را بیدار می‌کند و جایگزین روکیا می‌شود. تا به امروز، آخرین آرک از انیمه کلاسیک Bleach در قالب دو قسمت به تصویر درآمده است و بخش پایانی آن نیز در سال دوهزار و بیست و چهار منتشر خواهد شد. با توجه به تیزر منتشر شده از آن، قسمت پایانی، مبارزه هیجان انگیز بین شخصیت منفی اصلی داستان که با نام Yhwach شناخته شده است و کارکتر Ichibe را به تصویر می‌کشد. همچنین ما در پیش نمایش، شاهد حمله ایچیگو و دوستانش به قصر Soul King و فروریختن آن هستیم. آرک جنگ خون هزار ساله در مجموع دارای چهار قسمت خواهد بود.

Mashle

داستان انیمه جذاب و دیدنی Mashle: Magic and Muscles که یکی دیگر از بهترین انیمه های شبیه به Solo Leveling به شمار می‌رود، در رابطه با دنیایی است که همه افراد آن از توانایی‌های جادویی و منحصر به فردی برخوردارند؛ اما در عین حال، افرادی نیز وجود دارند که از این گونه توانایی‌ها، بهره‌ای نبرده‌اند. در دنیای این داستان، اینگونه افراد، نقص سیستمی محسوب می‌شوند و به طور کلی افرادی هستند که از جامعه رانده می‌شوند و مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. تمرکز داستان بر روی پسر جوانی به نام مش (Mash) است که دور از جامعه، به همراه پدرش زندگی می‌کند. مش جزو افرادی به شمار می‌رود که از هیچ توانایی جادویی برخوردار نیست. این کارکتر، برای جبران نبود قدرت‌های جادویی‌اش، توانایی‌های فیزیکی خود را تا جایی که بتواند پرورش می‌دهد. اما با این حال، توانایی‌های فیزیکی نمی‌توانند برای او سود زیاد داشته باشند. سبک این انیمه زیبا با وجود مدرسه جادویی که در داستان جای گرفته است، ممکن است تا حدودی همانند سریال پرطرفدار هری پاتر (Harry Potter) به نظر برسد؛ در کنار همه این‌ها، ژانر کمدی و عناصر ورزشی را نیز در خود گنجانده است و از این رو، کسانی که به این ژانرها نیز علاقه دارند، به طور قطع، از دیدن این انیمه لذت خواهند برد. همچنین، صحنه‌های اکشن سریال نیز، می‌تواند برای علاقه‌مندان به ژانر شونن بسیار جذاب و دیدنی باشد.

Chainsaw Man

یکی از پرطرفدارترین و محبوبترین پروژه‌های استودیو ماپا که به موفقیت روز افزون آن کمک بزرگی کرده است، انیمه مرد اره‌ای (Chainsaw Man) است که تنها پس از مدت زمان کوتاهی، به صورت گسترده‌ای در سراسر جهان شناخته شد. داستان این انیمه در رابطه با پسر جوانی به نام دنجی (Denji) است. او پس از آنکه پدرش را از دست می‌دهد، مجبور به پرداخت بدهی قابل توجهی می‌شود. این مبلغ هنگفت باید به به سازمان  (Yakuza) پرداخت شود. در این داستان، کارکتر دنجی یک حیوان خانگی شیطانی به نام پوچیتا (Pochita) دارد. او از این حیوان خانگی وفادار خود به عنوان ابزاری برای کشتن شیاطین استفاده می‌کند تا بتواند بدهی خود را به آن سازمان پرداخت کند. با پیش رفتن داستان، پوچیتا جان خود را در راه نجات جان دنجی از دست می‌دهد. این مسئله در نهایت باعث می‌شود که دنجی نیز پس از آن، توانایی تبدیل کردن خود به شیطان را داشته باشد؛ شیطانی که صورتش به شکل یک اره برقی در می‌آید.

Goblin Slayer

یکی دیگر از بهترین انیمه های شبیه به Solo Leveling، انیمه Goblin Slayer می‌باشد که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن را دارد. خط داستانی این انیمه به قدری هیجان انگیز و نفس گیر است که تنها پس از منتشر شدن قسمت‌های اول آن، به صورت گسترده‌ای، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، موفق به جذب شمار زیادی از طرفداران دنیای انیمه شد. فصل اول انیمه Goblin Slayer در قالب دوازده قسمت منتشر شده است و فصل دوم آن نیز در راه است. داستان این انیمه به صورت کلی، در رابطه با انجمن ماجراجویانی است که سعی در گیر انداختن موجوداتی فراطبیعی دارند که هدفشان نابودی بشریت است. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان، از انجام هیچ تلاشی برای نجات بشریت و ریشه کردن این موجودات دریغ نمی‌کند. این قهرمان، برای نجات دوستان و عزیزان خود و مبارزه با موجودات فراطبیعی ناچار است تا ماموریت‌هایی را به انجام برساند. ناگفته نماند که در این مسیر امکان کشته شدن خود او نیز وجود دارد. ناگفته نماند که مانگای این انیمه هنوز به پایان نرسیده است.

Naruto

ناروتو یکی از پر طرفدارترین و محبوب‌ترین انیمه‌های تمام دوران‌ها به شمار می‌آید که به طور قطع می‌تواند در لیست بهترین انیمه های شبیه به Solo Leveling قرار بگیرد. این انیمه بر اساس مجموعه مانگای موفق ماساشی کیشیموتو (Masashi Kishimimoto) ساخته شده است. داستان آن در رابطه با پسری به نام ناروتو اوزوماکی  (Naruto Uzumaki) است. یکی از دلایل اصلی که افراد بسیاری به این انیمه علاقه زیادی پیدا کرده‌اند، کارکتر ناروتو و شخصیتی است که دارد. ماساشی کیشیموتو، شخصیت ناروتو را بسیار وفادار، مهربان و صادق خلق کرده است. داستان انیمه ناروتو و ناروتو شیپودن، ماجراجویی‌، رفاقت، کمدی و عشق را نیز، به بهترین شکل ممکن در خود جای داده است که به روش‌های سرگرم کننده و گاهی هم عجیب، به تصویر کشیده شده‌اند. ناروتو شیپودن نیز داستان ناروتو، در دوران نوجوانی او را بیان می‌کند. به این ترتیب، ما در این انیمه شاهد رشد و تبدیل این پسر بچه به قهرمان اصلی داستان هستیم.

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in A Dungeon?

یکی دیگر از بهترین انیمه های شبیه به Solo Leveling که دیدن آن برای طرفداران این انیمه، به طور قطع، بسیار سرگرم کننده خواهد بود، انیمه Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in A Dungeon? است. داستان این انیمه، به صورت کلی، در رابطه با شخصیت‌هایی ماجراجویی است که به دلیل تصمیماتی که می‌گیرند و مسیرهایی که برای خود انتخاب می‌کنند، مشکلاتی برایشان به وجود می‌آید و به همین خاطر نیز در داستان، آن صحنه‌های اکشن بسیاری گنجانده شده است که دیدن آن را بسیار هیجان انگیز و لذت بخش خواهد کرد. داستان این انیمه جذاب و هیجان انگیز حول محور پسر جوانی است که رویای تبدیل شدن به بزرگترین ماجراجوی جهان را در سر می‌پروراند. زمانی که این کارکتر با “هستیا” (Hestia) ملاقات می‌کند که یک الهه تنها است، رویایش به حقیقت می‌پیوندد؛ اما در ابتدا، مشکلات و موانع بسیاری بر سر راه او قرار می‌گیرند که همه چیز را برایش سخت می‌کنند. این انیمه سریالی دارای پیچش‌های داستانی فراوانی است که بینندگان خود را حیرت زده می‌کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

14 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments