معرفی لیستی ۲۰ تایی از انیمه های شبیه بلیچ که ارزش دیدن را دارند!
1%
  • 0/10

معرفی لیستی ۲۰ تایی از انیمه های شبیه بلیچ که ارزش دیدن را دارند!

جنگ و دنیای ماورالطبیعه

معرفی لیستی ۲۰ تایی از انیمه های شبیه بلیچ که ارزش دیدن را دارند! ۰ ۱۷ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در این لیست ۲۰ تایی به معرفی انیمه‌هایی می‌پردازیم که هنگام صبر برای جنگ هزار ساله می‌توانید ببینید. با بهترین انیمه های شبیه بلیچ آشنا شوید!

تماشای یک انیمه شونن یک چیز، اما طرح‌های زیبای انیمه شیفته کننده و متفاوت، روایت قانع کننده و طراحی مبارزات جذاب کاملاً چیز دیگری است؛ همه چیزهایی که بلیچ به وفور دارد. ایچیگو کوروساکی، یک دانش‌آموز دبیرستانی معمولی که به طور موقت قدرت‌های یک شینیگامی را به دست می‌آورد، ایچیگو که با زانپاکوتو و قدرت تازه کشف شده مسلح شده است، باید با تهدیدات ماوراء طبیعی مختلف مبارزه کند تا مانع از آسیب رساندن آنها به دنیای فانی شود. 

بر خلاف سایر انیمه‌های شونن، جنبه فراطبیعی «پانک» انیمه Bleach، آن را برای طرفدارانی که فقط می‌خواهند یک دوز هفتگی از جذابیت را داشته باشند، بسیار جذاب می‌کند. در این لیست ۲۰ تایی به معرفی انیمه‌هایی می‌پردازیم که هنگام صبر برای جنگ هزار ساله می‌توانید ببینید، با رسانه سرگرمی همراه باشید:

۲۰. Flame Of Recca 

۱۹۹۷‌

انیمه Flame of Recca علیرغم قدمتش، تمام چیزهایی که مورد علاقه یک طرفدار شونن است را در خود دارد. در این انیمه نینجایی Recca Hanabishi، یک نینجای ناموفق که یاد می‌گیرد می‌تواند شعله‌های آتش را کنترل کند، و به قول خود برای محافظت از شاهزاده خانم یاناگی، که توسط شروران به دلیل توانایی او در التیام هر جراحتی تعقیب می‌شود، عملی می‌کند.

متأسفانه برای این دو، وقتی در دنیای مادوگو یا دستگاه‌های روانی که به کاربران توانایی‌های خاصی می‌دهند، جذب می‌شوند، همه چیز پیچیده می‌شود. با درک اینکه او از یک قبیله نینجاهای دوران سنگوکو است که مادوگو را ایجاد کرده است، رکا و دوستانش مسئولیت محافظت از جهان و یاناگی را در برابر تهدیداتی که این دستگاه ها ایجاد می‌کنند را بر عهده می گیرند. در حالی که فرضیه آن کمی پیچیده است، Flame of Recca با صحنه‌های اکشن نفس گیر خود شناخته می‌شود. نه تنها این، نکات فنی نحوه استفاده از هر مادوگو راه را برای مبارزات به یاد ماندنی و جالب هموار کرده است.

شباهت این انیمه و بلیچ

چه Shikai و Bankai برای شینیگامی، Resurreccion برای Arrancar، و Schrift برای Quincy Sternritters توانایی هر رزمنده مکاشفه‌ای است که در طول سریال بلیچ بسیار مورد جستجو قرار گرفته است. این مفهوم شبیه به Madogu در انیمه Flame of Recca است، زیرا بسیاری از مبارزان در سراسر انیمه نوعی مهارت را با سلاح عرفانی خاص خود توسعه دادند. مشاهده تسلط فوکو کیریساوا با دستکش فوجین مبتنی بر هوا و توکیا میکاگامی که کنترل آب فوق‌العاده‌ای را با Ensui نشان می‌دهد، می‌تواند مبارزات جالبی را با Recca ایجاد کند.

۱۹. Saint Seiya

۱۹۸۶

در حالی که انیمه اصلی Saint Seiya در سال ۱۹۸۶ پخش شد، مجموعه‌ای از اسپین‌آف‌ها و ریبوت‌ها راه را برای یکی از نمادین‌ترین فرنچایزهای انیمه در تمام دوران هموار کردند. با بازی Seiya، قهرمان متعهد می‌شود که در ازای کمک برای یافتن خواهرش، به یک قدیس جنگجو تبدیل شود تا از الهه آتنا محافظت کند. علیرغم این هدف شخصی، دوستی نهایی سیا با همتایان مقدسش باعث می‌شود که او بیش از حد مایل باشد که زندگی خود را برای محافظت از آتنا در برابر خدایان دیگری که می خواهند او را شکست دهند و بر زمین مسلط شوند، به خطر بیندازد.

سیای وفادار که در مقایسه با بقیه انیمه‌های شونن معمولی است، با قدیس‌های مختلف با شخصیت‌ها و انگیزه های متفاوت همراهی می‌شود. هر یک از آن‌ها می‌توانند زره‌های خاصی به نام Cloths داشته باشند که به آن‌ها توانایی‌های ویژه‌ای می‌دهد و زره پگاسوس Seiya به او سرعت زیادی می‌بخشد.

شباهت این انیمه با بلیچ

به قدیس‌ها زره ویژه‌ایی برای محافظت و دفاع از آتنا داده می‌شود، و این گزینه از انیمه های شبیه بلیچ یادآور شینیگامی‌هایی است که برای محافظت از Soul Society تعیین شده بود. در حالی که از نظر فنی مبارزان این انیمه با ارواح و تهدیدات ماوراء طبیعی مواجه نیستند، هر دو Saints و Shinigami قدرت‌های مشابهی دارند، با پارچه‌های خاص Saints و Zanpakuto خاص Shinigami تنها جنبه‌های سبک مبارزه آنها هستند که کمی تغییر می‌کنند. با وجود قدمت و تکرارهای متعدد، دیدن هر یک از شخصیت‌های تکل انیمه Saint Seiya به توانایی‌های ویژه Cloth آنها تبدیل می‌شود.

۱۸. Jujutsu Kaisen

۲۰۲۰

طرفداران انیمیشن علاقه مند به داستان های ماوراء الطبیعه که منعکس کننده مفهوم شینیگامی در انیمه Bleach هستند، ممکن است انیمه جوجوتسو کایسن را دوست داشته باشند، ماجراهای جادوگران جوجوتسو را که می‌توانند انرژی منفی را در بدن خود برای مبارزه با نفرین‌ها، مظاهر بدخواهانه همین منبع انرژی، دستکاری کنند. یوجی ایتادوری، دانش‌آموز دبیرستانی که همیشه به دیگران کمک می‌کند، از ستاره‌های این سریال است. هنگامی که او انگشتی باستانی مهر و موم شده را می‌بلعد، یوجی قدرت نفرینی به نام سوکونا را به دست می‌آورد.

در حالی که دیگر جادوگران جوجوتسو شاهد کنترل یوجی بر بدن خود هستند، او به دبیرستان جوجوتسو توکیو برده شد تا به عنوان جادوگر جوجوتسو آموزش ببیند. جوجوتسو کایسن می‌تواند سریال مناسبی برای طرفداران بلیچ باشد که به دنبال اکشنی جذاب هستند که مبتنی بر نحوه استفاده از تکنیک‌ها و توانایی‌های خاص است و به بینندگان این امکان را می‌دهد که بر اساس دانشی که انیمه به آنها می‌دهد در مورد اتمام مسابقات حدس بزنند.

شباهت این انیمه با بلیچ

دقیقاً مانند نحوه حفظ تعادل روح‌ها بین جامعه روح و جهان انسان توسط شینیگامی، جادوگران جوجوتسو در جوجوتسو کایسن مسئول کمک به بشر در دفاع از خود در برابر ارواح نفرین شده هستند. در حالی که شینیگامی از ریاتسو برای کمک به توانایی های خود استفاده می‌کند، جادوگران جوجوتسو از انرژی نفرین شده برای توانایی‌های خود استفاده می‌کنند. شبیه به هادو یا کیدو شینیگامی، جادوگران جوجوتسو این انرژی‌ها را به تکنیک‌های نفرین شده که هم به افراد آموزش داده می‌شوند و هم ذاتی هستند، ارائه می‌کنند. این به شخصیت‌های Jujutsuu Kaisen اجازه می‌دهد تا در قدرت‌های مشابه کار کنند و مبارزات را از نظر فنی جذاب‌تر می‌کند، همچنین این سری به یکی از بهترین انیمه های شبیه بلیچ تبدیل می‌شود.

۱۷. Freezing

۲۰۱۱

نمی‌توان انکار کرد که زنان انیمه بلیچ نه تنها به دلیل ظاهر خود، بلکه برای قدرت‌های منحصر به فرد خود طرفداران زیادی را به دست آوردند، چیزی که Freezing به طرفداران اکشن نیز ارائه می‌دهد. در این انیمه جفت Limiters و Pandora، دانش‌آموزانی با توانایی‌های ویژه برای مبارزه با تهدید جهانی هیولاهای Nova، حضور دارند. قهرمان داستان Kazuya Aoi یک Limiter است، به این معنی که او می‌تواند هیولاها را از طریق توانایی خود به نام Freezing بی‌حرکت کند. Satellizer el Bridget، یک پاندورای قدرتمند که به دلیل ترسناک بودنش و شخصیت غیرقابل تحملش به عنوان «ملکه غیرقابل لمس» شناخته می‌شود، با او شریک می‌شود.

علیرغم وجود عنصر رامکام فوری با همکاری Kazuya و Satellizer، بسیاری از جذابیت‌های Freezing در صحنه‌های اکشن آن نهفته است. در حالی که همه محدود کننده‌ها با فریز کردن حریفان خود به پاندورا کمک می‌کنند، همه پاندورا به استیگماتایی دسترسی دارند که ویژگی‌های فیزیکی آنها را تقویت می‌کند و اسلحه ها را احضار می‌کند. در حالی که همه Limiters و Pandora دارای مجموعه قدرت مشابهی هستند، هر پاندورا دارای یک سبک مبارزه منحصر به فرد است که اعماق مبارزان خلاق در هنگام استفاده از همان توانایی‌ها را بررسی می‌کند.

شباهت‌های این انیمه با بلیچ

شبیه به Bleach، اقتباس انیمه Freezing خدمات طرفداران زیادی به شخصیت‌های زن خود دارد. علاوه بر این، توانایی‌های فریزینگ که در یک پاورست کار می‌کنند به این معنی است که مبارزه همیشه به این موضوع مربوط می‌شود که چه کسی می‌تواند مهارت‌های خود را بهتر استفاده کند، چیزی که طرفداران Bleach آن را یادآور رویکرد فنی Tite Kubo به مبارزات می اندازد.

۱۶. Claymore 

۲۰۰۷

شاید کلیمور این تمایز را داشته باشد که اکشن‌ترین برداشت از مفهوم «زنان فوق‌العاده» در انیمه را دارد. زیرا چیزی که در توانایی‌های وحشی کم دارد، بیش از آنکه با تسلط فنی جبران کند. در جزیره‌ای بی‌نام، کلیمور در نقش کلیمورز یا سربازان زن ویژه‌ای که برای کشتن یوکای هیولا آموزش دیده‌اند، بازی می‌کند. این جنگجویان که تنها به لباس نقره‌ای و امضای Claymore خود مسلح شده‌اند، از قدرت فیزیکی، سرعت افزایش یافته و حواس بهبود یافته برای غلبه بر هیولاهای مختلف استفاده می‌کنند – دقیقاً مانند Shinigami در Bleach.

این انیمه به طور خاص داستان کلیمور شماره ۴۷ ملقب به کلر را روایت می‌کند که ماجراجویی‌های او باعث می‌شود تا با راکی، پسر جوانی که آرزوی جنگجو شدن دارد، در یک مسیر قرار بگیرد. اگرچه آن‌ها با هم ماجراجویی نمی‌کنند، اما تعامل آن‌ها با دیگر کلیمور داستانی جذاب را به وجود می‌آورد که فقط با دعواهای نسبتاً فنی جالب‌تر می‌شود. با وجود قدرت‌های مشابه، شخصیت‌ها و سبک‌های مبارزه متفاوت Claymores به مبارزات استعداد خاصی می‌دهد که در آن هیچ‌کس بدون هیچ توضیح مناسبی بر دیگری غلبه نمی‌کند.

شباهت‌های این انیمه با بلیچ

علیرغم شباهت به Freezing در داشتن شخصیت‌ها در مجموعه‌های قدرت مشابه، Claymore به مضامین شکار هیولا خود وفادار می‌ماند، دقیقاً مانند تمرکز Bleach بر موجودات معنوی مختلف. کلیمورهای منفرد مانند کاپیتان‌های شینیگامی با توانایی های پایه قوی تر عمل می‌کنند. 

۱۵. Bungo Stray Dogs

۲۰۱۶

برای یک انیمه اکشن غیر معمولی نیست که قهرمانانی با توانایی‌های ماوراء طبیعی را نمایش دهند. با این حال، Bungo Stray Dogs این موضوع را با داستانی نسبتاً غم انگیز و ارجاعات ادبی فراوان آغاز می‌کند. داستان بر روی دوستی جوان آتسوشی ناکاجیما و اوزامو دازای که توانایی‌هایش را از بین می‌برد و در نهایت آنها آژانس کارآگاه مسلح را تأسیس می‌کند، تمرکز دارد. ماجراجویی‌های آن‌ها در نهایت باعث می‌شود تا افراد فوق‌العاده قدرتمند دیگری را در تیم خود استخدام کنند و تمایل خود را برای محافظت از یوکوهاما در برابر مافیا کشف کنند.

انیمه Bungo Stray Dogs نه تنها با پیش‌فرض اکشن خود ظاهر می‌شود، بلکه در به تصویر کشیدن شخصیت‌هایش بر اساس نویسندگان نیز ظاهر می‌شود.برداشت انیمه از این قهرمانان، که به نوعی دارای ویژگی‌های نویسندگانی هستند که از آنها نام برده شده است، در کنار آثارشان، سطح جدیدی از شگفت انگیز را به صحنه های مبارزه و درام اضافه می کند.

شباهت‌های این انیمه با بلیچ

در حالی که Bungo Stray Dogs داستان مستقل‌تری دارد، طرفداران Bleach ممکن است از قدرت‌های مختلف هر شخصیت قدردانی کنند که هر شینیگامی Zanpakuto متفاوتی دارد. علاوه بر این، داستان‌های کوچک‌تر به Bungo Stray Dogs فضای زیادی برای توسعه شخصی می‌دهند، و به خوانندگان این فرصت را می‌دهد تا ببینند چگونه شخصیت‌هایی با ویژگی‌های عجیب و غریب،‌ می‌توانند به عنوان یک داستان کوچک توسعه پیدا کنند.

۱۴. !Akame Ga Kill

۲۰۱۴

اوتاکوهایی که خواهان برداشت ساده‌تری از ژانر اکشن هستند ممکن است از Akame ga Kill لذت ببرند! در داستان این سری، جنگجوی جوان تاتسومی برنامه ریزی کرد که برای کسب درآمد و کمک به روستای فقیر خود به پایتخت برود که با گروه قاتل Night Raid برخورد کرد. در این گروه، او با جنگجویانی مانند شمشیرزنی به نام آکامه در کنار سایر قاتلانی که از سلاح‌های عرفانی به نام Teigu استفاده می‌کنند، ملاقات می‌کند که بخشی از اصلی‌ترین نقطه فروش انیمه هستند.

شبیه به دیگر انیمه‌های اکشن، صحنه‌‌های در Akame ga Kill! مناظری دیدنی هستند، به خصوص زمانی که کاربران Teigu مانند Akame و Kiriichimonji او با یکدیگر مبارزه می کنند. در حالی که از نظر مقدمه ساده است، شدت نهایی داستان تبدیل به چیزی می‌شود که ارزش تماشای آن را داشته باشد، به خصوص برای کسانی که به دنبال یک داستان جالب هستند.

شباهت این انیمه با بلیچ

گروه Night Raid که بخشی از ارتش انقلابی است، یادآور سپاه شینیگامی است که یک بخش از Soul Society است، با سلاح‌های اسرارآمیز Teigu هر قاتل یادآور Zanpakuto مورد استفاده شینیگامی است. در حالی که تیگو فاقد شکل «کاتانای پایه» همه زانپاکوتوها است، همه تیگوها ظاهری منحصر به فرد دارند که شبیه شیکای است که با هر سلاح بلیچ مرتبط است. علاوه بر این، Teigu همگی حاوی یک جانور خطرناک است که در اثر استفاده بیش از حد خطر “نشت” را دارد، مشابه اینکه هر Zanpakuto یک “روح” در درون خود دارد که به طور منظم با صاحبان خود ارتباط برقرار می کند.

۱۳. Seven Deadly Sins

۲۰۱۴

طرفداران اکشن علاقه مند به برداشتی منحصر به فرد از ژانر فانتزی فراطبیعی، بهتر است سری Seven Deadly Sins را در نظر داشته باشند. در داستان آن، قهرمان داستان Meliodas به دنبال این بود که هفت گناه مرگبار سابقاً منحل شده خود را دوباره متحد کند تا سرزمین بریتانیا را از دست شوالیه‌های مقدس فاسد آزاد کند. در طول سفرشان، ملیوداس خود را در درگیری با برادرش زلدریس و تیمش، ده فرمان، می‌یابد.

جالب است که Seven Deadly Sins با گنجاندن «گناهان» و «فرمان‌ها» تنها بر اساس افسانه‌های مسیحی نیست، بلکه به مفاهیم خارق‌العاده دیگری مانند پری و جادو نیز می‌پردازد. علاوه بر این واقعیت که هر یک از شخصیت های آن دارای توانایی های منحصر به فردی هستند که عناوین آنها را منعکس می کند، Seven Deadly Sins دارای قسمت‌های مساوی دارای آرک‌های داستانی جذاب و سکانس های اکشن شدید است.

شباهت این انیمه با بلیچ

طرفدارانی که مشتاق داستانی شبیه به بلیچ در استفاده از مضامین ماوراء طبیعی هستند، می‌توانند از روشی که Seven Deadly Sins از گناهان، ده فرمان و حتی شوالیه‌های مقدس برای پر کردن مکان خود در بریتانیا استفاده می‌کند، قدردانی کنند. با وجود نیروهای «خوب»، هفت گناه مرگبار، بار گناهان خود را به عنوان ظالم‌ترین در میان شوالیه‌های مقدس به دوش می‌کشند، در حالی که وظیفه مبارزه با ده فرمان طایفه شیطان را بر عهده دارند. همه شخصیت‌های انیمه دارای توانایی منحصربه‌فردی هستند، دعواهایی که حول محور استفاده از مهارت‌های یکدیگر در میان نبردهای پر زرق و برق می‌چرخند – دقیقاً مانند اینکه Bleach بر قدرت‌های فنی در میان صحنه‌های مبارزه تماشایی تأکید می‌کند.

۱۲. Fairy Tail

۲۰۰۹

انیمه Fairy Tail که در دنیای Earth-land می گذرد، ماجراهای جادوگری به نام Natsu Dragneel و انجمن طلسم او، Fairy Tail را نشان می‌دهد. اگرچه هدف اولیه او این است که به دنبال ایگنیل اژدها بگردد تا به او کمک کند در نهایت با گذشته خود کنار بیاید، اما ماجراهای ناتسو منجر به جذب جادوگران دیگر در انجمن می‌شود و به آنها کمک می کند تا درگیری‌های خود را حل کنند.

جدای از ارائه یک طلسم در فرمول ماجراجویی وان پیس، Fairy Tail دارای یک سیستم جادویی قوی برای تکمیل سهم منصفانه صحنه های مبارزه شدید است. با توجه به اینکه جادوگران دارای اشکال خاصی از جادو هستند که ممکن است به درجات مختلف به اشتراک بگذارند، Fairy Tail تبدیل به انیمه مناسبی برای تماشا شده است، به ویژه برای تئوری‌کرافت‌کنندگان و علاقه‌مندان به اکشن که علاقه دارند ببینند این قهرمان‌ها چقدر خلاقانه می‌توانند به صحنه‌های مبارزه خود نزدیک شوند.

شباهت‌ این انیمه با بلیچ

علیرغم فرضیه فانتزی، Fairy Tail دارای یک سیستم جادویی نسبتاً پیچیده است که بسیاری از انواع فرعی را در بر می‌گیرد، دقیقاً مانند اینکه چگونه استفاده از Reiatsu در Bleach می‌تواند نه تنها به نمایشگرهای فیزیکی بلکه به Kido و Hado نیز گسترش یابد. مبارزات در Fairy Tail ممکن است شبیه نحوه استفاده «طلسم‌سازان» شینیگامی از Kido، Hado و حتی Shunpo در نبرد باشد. یک مفهوم جادویی بسیار جالب در فری تل، Erza Scarlet’s Requip است، که در آن نسخه خاص او “شوالیه” به او اجازه می دهد تا بیش از ۱۰۰ مجموعه زره را به کار گیرد.

۱۱. Demon Slayer

۲۰۱۹

طرفداران Bleach هنگامی که متوجه شوند که Demon Slayer دارای فرضیه ای است که شامل جنگجویان کیمونو پوش و تیغه دار است که شیاطین را می‌کشند، بلافاصله شباهت‌هایی را مشاهده می‌کنند. با این حال، در حالی که بلیچ اساساً در قلمروهای مختلف زندگی پس از مرگ اتفاق می‌افتد، محیط ژاپنی متعلق به عصر تایشو توسط انیمه Demon Slayer یک پیچش ژاپنی فئودالی را به پیش‌فرض اکشن خود اضافه می‌کند. در داستان آن، تانجیرو کامادوی مهربان به عنوان عضوی از سپاه شیطان کش تحت آموزش قرار می‌گیرد تا انتقام خانواده‌اش را بگیرد و خواهرش را که تبدیل به یک شیطان شده بود، به شکل انسان بازگرداند.

برخلاف سایر انیمه‌های معمولی ماوراء طبیعی، شمشیر در Demon Slayer صرفاً به همراه داشتن تکنیک‌های زرق و برق دار برای همراهی با شمشیرها نیست. در عوض، Demon Slayer “تکنیک‌های تنفسی” یا سبک‌های مبارزه با شمشیر را دارد که از تنفس در طول حملات برای احضار قدرت‌های مختلف عنصری استفاده می کند. انیمه Demon Slayer همراه با انیمیشن خیره‌کننده خود، از نظر روایت و صحنه‌های اکشن لذت بخش است.

شباهت‌های این انیمه با سری بلیچ

سپاه شیطان کش کاملاً مشابه سپاه Shinigami عمل می‌کند. با این حال، در حالی که شینیگامی می‌تواند در سطوح مختلف وجود کار کند، شیطان کشان به طور مخفیانه در داخل ژاپن فعالیت می‌کنند. علاوه بر هر دو انیمه که شامل گروه‌هایی از شکارچیان هیولا هستند، طرفداران اکشن ممکن است از ماهیت پایه‌تر مبارزات Demon Slayer قدردانی کنند. در حالی که شیاطین انیمه توانایی‌های متفاوتی دارند، Demon Slayers از یک قدرت مشابه از طریق تکنیک‌های تنفسی استفاده می‌کنند که قدرت شمشیرزنی آن‌ها را تقویت می‌کند و مبارزات شیک اما تکنیکی را نیز ایجاد می‌کند.

۱۰. Soul Eater

۲۰۰۸

بعد از Bleach تماشای چه انیمه‌ای بهتر از انیمه‌ای که از نظر موضوعی انگیزه مشابهی دارد؟ Soul Eater کاملاً با این گزاره مطابقت دارد. در حالی که شینیگامی بلیچ وظیفه نابودی تهدیدات ماوراء طبیعی را بر عهده دارد، روح خوار خود مرگرا رئیس مدرسه ای برای جنگجویان ماوراء طبیعی دارد. در این انیمه، ماکا آلبارن یک مایستر اسلحه، و روح خوار اسلحه شیطان دگرگون کننده او بازی می‌کند که در ماجراجویی های مختلفی برای نجات جهان اموات از دست جادوگران قدرتمند و گروه های آن ها اقدام می کنند.

در حالی که Bleach مسائل را در دنیای واقعی مدیریت می کند، Soul Eater منحصراً با چیزهایی در دنیای اموات سروکار دارد و زیبایی پانک ماوراء طبیعی منحصر به فردی را ارائه می دهد که بیشتر بر روی تم های موسیقی تمرکز دارد. با این حال، سیستم مبارزه فنی نسبتاً ساده آن برای دیدن لذت بخش است، به خصوص زمانی که بینندگان می‌بینند چگونه سلاح‌های شیطانی از فرم‌های خود در حین استفاده از تکنیک‌های منحصر به فرد استفاده می‌کنند.

شباهت‌ این انیمه با بلیچ

در حالی که Soul Eater تنها یک “Shinigami” به شکل اصلی DWMA دارد، Weapon Meisters و Demon Weapons همان هدفی را انجام می‌دهند که Shinigami Bleach: شکار هیولاها انجام می‌دهند. و در حالی که Bleach با اجرای “قاعده آرامش” به زیبایی شناسی سنتی سامورایی، طرفداران را جذب می‌کند، Soul Eater با استفاده از ترکیبی از “Skullcore” و تم های موسیقی، همین کار را با دانش آموزان انجام می دهد. طرفدارانی که به دنبال مبارزه‌هایی با قدرت‌های مختلف هستند که در یک پیشرفت مناسب باقی می‌مانند، ممکن است از صحنه‌های مبارزه Soul Eater قدردانی کنند، به‌ویژه زمانی که هر یک از شخصیت‌های آن نه تنها توانایی‌های متفاوتی دارند، بلکه آرک‌های توسعه شخصیت‌های مرتبط را نیز دریافت می‌کنند.

۹. Hellsing Ultimate

۲۰۱۴

در حالی که این انیمه لزوماً با خدایان مرگ و شینیگامی‌ها سروکار ندارد، Hellsing Ultimate با چیزی به همان بدی سروکار دارد: خون آشام‌ها. و با غرق شدن جهان در توطئه ای شامل سربازان خون آشام، Integra Hellsing از سازمان Hellsing سلاح نهایی خون آشام گروه خود را فعال می کند: Alucard، اولین خون آشام.

ماجراجویی های آلوکارد به عنوان قاتل خون آشام آشکارا خشن و آشفته آسان نیست، زیرا او افسر پلیس سراس ویکتوریا را به عنوان خدمتکار خون آشام خود انتخاب می کند. علی‌رغم فرضیه دیوانه‌کننده سری، Hellsing Ultimate از نظر طرح داستانی بسیار شبیه به Bleach است. نبردهای دیوانه وار آن شامل شمشیرها و انفجارهای روحانی نیز تا حدودی یادآور گلوله های بیشتری هستند.

شباهت این انیمه با بلیچ

بینندگانی که مورد Hellsing Ultimate آنها را متعجب کرده، باید روی دو تصویر کلیدی از انیمه بلیچ تمرکز کنند: ایچیگو متوسل شدن به فرم توخالی خود و لحظاتی که “شماره یک” با صحنه‌های او بازی می‌کند. این صحنه‌های بلیچ اغلب با جلوه‌های بصری پر زرق و برق و مبارزات شدید مشخص می‌شوند، که اغلب از لحظات امید از دست رفته استفاده می‌کنند که ایچیگو با چسبیدن به قدرت‌های مرموز آن را احیا می‌کند. این احساسی است که در صحنه‌های مبارزه Hellsing Ultimate با میل به خشونت بیش از حد احاطه شده است. طرفداران بلیچ که می خواهند ببینند موجودات ماوراءالطبیعه به هم ریخته می‌شوند، از Hellsing Ultimate برای Alucard که هرگز به حریفانش رحم نمی کند قدردانی می کنند – به خصوص با پوزخند نمادینش.

۸. Yu Yu Hakusho

۱۹۹۲

با وجود سن بالا، یو یو هاکوشو احتمالاً یکی از اولین انیمه‌های مدرن ماوراء طبیعی است که با این طبقه بندی مطابقت دارد. در این انیمه، یوسوکه اورامشی، مجرم، جان خود را از دست می‌دهد تا یک بچه را از یک تصادف نجات دهد، که در نهایت به او فرصتی دوباره برای زندگی به عنوان کارآگاه روح می‌دهد. پرونده های او برای حل اسرار ماوراء طبیعی منجر به این می شود که یوسوکه و دوستان تازه یافته اش جهان را در برابر تهدیدهای متعدد نجات دهند.

در حالی که یو یو هاکوشو روش کاملاً ساده ای برای برخورد با روایت های خود دارد، مانند آرک مسابقات و نبردهای تن به تن، نمایش توانایی های ماوراء طبیعی آن ها تا حد اغراق بیش از حد نیست. نه تنها این، بلکه حتی رشد شخصیت یوسوکه حال و هوای ایچیگو را به وجود می آورد، به خصوص زمانی که یوسوکه یک توپ لذت بخش از غرور آمیخته با حس عجیب وفاداری و دوستی است.

شباهت‌ این انیمه با بلیچ

یوسوکه اورامشی که پس از مرگ به عنوان کارآگاه روح باز می‌گردد،‌ تمام ویژگی‌های اولین کار ایچیگو را به‌عنوان یک شینیگامی جایگزین، حداقل بدون بخش مرگ را دارد. ایچیگو که بدون دیده شدن از شهر کاراکورا در مقابل هالو دفاع می‌کند، می تواند به راحتی در کنار اولین ماموریت های یوسوکه قرار گیرد، و ایچیگو که در نهایت با انسان های دیگر متحد می شود، شبیه به کسب یاران یوسوکه در قالب کووابارا، کورامای مرموز، و هیی نسبتاً تهاجمی است.

۷. Dragon Ball

۱۹۸۶

در حالی که اولین قسمت از Dragon Ball در سال ۱۹۸۶ پخش شد، طرفداران و تازه واردان این فرنچایز مطمئناً نمی توانند انکار کنند که این فرنچایز از آن زمان به بعد راه طولانی را طی کرده است. Son Goku  با چندین فرم Super Saiyan، یک خانواده گسترده و حتی میراثی که در سراسر سیارات گسترده است، تکامل یافته اند. و در حالی که طرفداران ممکن است فکر کنند که هر تکرار Dragon Ball بیش از پیش مضحک‌تر می‌شود و به گوکو و دوستانش قدرت زیادی می‌دهد، طرفداران بلیچ باید احساس خوبی در خانه داشته باشند.

از این گذشته، حتی بلیچ هم شروعی نسبتاً پیش پا افتاده داشت، و ایچیگو در تلاش برای استفاده از قدرت های جدید شینیگامی خود علیه موجودات معمولی بود. با پیشرفت داستان، با این حال، ایچیگو مجبور شد با دشمنانی با درجه‌های روزافزون روبرو شود. اما در عوض، ایچیگو با دسترسی به شکلی شبیه به دشمنانی که با آن روبروست، آنها را به نوعی شکست می دهد.

شباهت این انیمه با بلیچ

طرفداران بلیچ که از صحنه‌های مبارزه‌ای که ایچیگو و سرسخت‌ترین رقبای او درگیر صحنه‌های مبارزه‌ای درخشان‌تر هستند، قدردانی می‌کنند، از تشدید نبرد در سری دراگون بال قدردان خواهند بود. میل گوکو به رشد و استعداد محض برای تطبیق با مبارزات یادآور توانایی ایچیگو برای برگرداندن جزر و مد نبرد از روی اراده محض است. علاوه بر این، نمایش دائمی گوکو و دوستانش از بهبود در طول زمان از طریق تبدیل‌های مختلف سوپر سایان، شبیه پیشرفت خود ایچیگو است – از فرم‌های توخالی، بانکی او و هر چیزی در این بین.

۶. Fire Force

۲۰۱۹

طرفداران بلیچ که می‌خواهند ببینند اگر عناصری از دنیای واقعی با تهدیدات ماوراء طبیعی مقابله کنند چه حسی به همراه خواهد داشت، از Fire Force قدردانی خواهند کرد. این داستان که تایید شده پیش درآمدی برای Soul Eater است، اعضای نیروی آتش را بازی می‌کند که از امپراتوری توکیو در برابر دوزخ‌ها یا افرادی که خود به خود می‌سوزند و تبدیل به موجودات اهریمنی می‌شوند، دفاع می‌کنند.

در نگاه اول، زیبایی این انیمه مطمئناً از نظر انیمه شونن منظره ای تازه است. با این حال، موتیف آتش سنگین آن به شدت نیروی آتش را از نظر مکانیک جنگی مستقر می‌کند. انعطاف پذیری زیادی در نحوه استفاده از توانایی ها در مبارزات وجود دارد. به عنوان مثال، Shinra Kusakabe می تواند از آتش برای افزایش سرعت خود استفاده کند و به او اجازه دهد تا از طریق تحرک محض با Infernals مبارزه کند. این نوع انعطاف پذیری در مبارزات برای طرفداران بلیچ بسیار جذاب خواهد بود، به خصوص زمانی که ایچیگو و همراهانش مجبورند از قدرت های خود به روش های منحصر به فردی برای مبارزه با تهدیدات استفاده کنند.

شباهت این انیمه با بلیچ

طرفداران اکشن که خواهان زرق و برق آشنای مبارزات بلیچ هستند، ممکن است از Fire Force قدردانی کنند، به خصوص با توجه به تاکید شدید آن بر استفاده از آتش برای مبارزه با Infernals. با این حال، بر خلاف Bleach که در آن Shinigami دارای قدرت های مشابه است اما توانایی های ویژه بسیار متفاوتی دارد، علاقه مندان به مبارزه با دیدن روش های مختلف اعضای Fire Force از شعله های آتش به نفع خود استفاده می کنند. این پتانسیل انیمه برای به ارمغان آوردن مبارزات فنی بیشتر بدون قربانی کردن جذابیت بصری، به راحتی آن را به یک تجربه خوب مانند Bleach تبدیل می‌کند.

۵. JoJo’s Bizarre Adventure

۲۰۱۲

در حالی که JoJo’s Bizarre Adventure فصل های زیادی دارد، سری انیمیشن کاملاً قابل دسترس است زیرا طرفداران فقط به لطف داستان های مستقل خود فقط باید روی یک فصل در یک زمان تمرکز کنند. با این حال، چیزی که جوجو را کاملاً به بلیچ شبیه می‌کند، حس بی‌عیب و نقص آن از سبک است، با قهرمان‌ها، آنتاگونیست‌ها و حتی شخصیت‌های فرعی که تغییرات بصری به یاد ماندنی دارند که آن‌ها را به‌شدت برای طرفداران جذاب می‌کند.

ناگفته نماند، جوجو دارای یک سیستم جنگی بسیار جالب است که شامل استندها و توانایی‌های منحصربه‌فرد آن‌ها می‌شود، که مبارزان را نه تنها مجبور می‌کند در آزمون‌های قدرت رقابت کنند، بلکه به روش‌های اغلب مضحک همدیگر را گول بزنند. حتی در آن زمان، بسیاری از داستان‌های جوجو، بینندگان را با حس عمیق عمیق خود شگفت‌زده می‌کنند.

شباهت این انیمه با بلیچ

طرفداران بلیچ که آرک جنگ خونی هزار ساله را دیده‌اند ممکن است از اینکه بانکای متعلق به کاپیتان های شینیگامی چقدر می‌تواند متفاوت باشد خوشحال شوند. این ارتقا برای طرفداران این سری یک عنصر مورد توجه بود، به خصوص که اینها اوج تجربه یک شینیگامی هستند. دیدن اینکه این توانایی‌های ویژه چگونه کار می‌کنند و چگونه برای شکست دادن تهدیدها همزمان می‌شوند، یکی از منظره‌های رایج در JoJo’s Bizarre Adventure است، مخصوصاً در زمانی که استندها معرفی شدند. مشاهده هر تکرار JoJo دارای پایه‌های منحصر به فرد با توانایی‌های مختلف می‌تواند باعث ایجاد لذت‌های بصری شود، به‌ویژه زمانی که شروع به مبارزه با دیگر کاربران استند می‌کنند.

۴. Naruto

۲۰۲۰

علیرغم سن بالای ناروتو، نمی توان انکار کرد که پس از لذت بردن طرفداران از Bleach به خاطر مبارزات پر اکشن و داستان‌های عمیق، این انیمیشن همچنان یک انیمیشن عالی برای تماشا است. در حالی که ایچیگو برای محافظت از دوستانش به مبارزات ماوراء طبیعی کشیده می شود، ناروتو اوزوماکی از ناروتو در هسته اصلی بحران های مختلف در مسیر خود برای تبدیل شدن به هوکاگه یا رهبر نینجاهای دهکده برگ پنهان قرار می‌گیرد.

دو مورد از برجسته‌ترین ویژگی‌های ناروتو که شبیه بلیچ هستند، حس پایداری بی‌وقفه ناروتو و ایچیگو در مواجهه با خطر است، به‌ویژه با توجه به تلاش آنها برای رشد. در حالی که ایچیگو وقتی همه چیز در یک مبارزه گم شده به نظر می رسد چیزی باورنکردنی را به تصویر می کشد، ناروتو نشان می دهد که هر شکست به او اجازه می دهد تا به چیزی بزرگتر برسد، به خصوص با تکنیک های امضای ناروتو.

شباهت این انیمه با بلیچ

ناروتو که یکی از اعضای «سه بزرگ» در کنار بلیچ و وان پیس است، داستان متفاوتی دارد اما جذابیتی مشابه برای طرفدارانی دارد که روی قهرمان‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که از حباب امنشان  بیرون می‌آیند. علیرغم وجود مبارزات مختلف، مردم دائماً ایچیگو را به دلیل اینکه یک شینیگامی است دست کم می‌گیرند و ناروتو به دلیل یتیم بودن جینچوریکی همیشه آنها را تشویق می‌کند که از محدودیت های خود فراتر روند. علاوه بر این، سیر تکاملی سری ناروتو از مبارزات تکنیکی در مقیاس کوچک تا اتفاقات بصری با اولین Getsuga Tenshou ایچیگو و تکرارهای آن در حین توسعه مهارت های خود به عنوان یک جنگجو قابل مقایسه است.

۳. Hunter X Hunter

۲۰۱۱

در حالی که طرفداران Hunter X Hunter در مورد وضعیت “وقفه یا عدم وقفه” داستان تردید دارند، طرفداران Bleach احتمالاً می توانند انیمه را به دلیل برداشت دیوانه کننده آن از شخصیت‌ها، داستان ها و طرح داستان قدردانی کنند. در ابتدا، Hunter X Hunter به سادگی داستان گون را تعریف می‌کند: جوانی که امیدوار است برای یافتن پدرش شکارچی شود. با این حال، او به زودی وارد ماجراجویی هایی می شود که شامل سندیکاهای جنایتکار، بازی های مجازی، موجودات وحشتناک و موارد دیگر می شود.

طرفدارانی که هیچ تردیدی در مورد کیسه نسبتاً ترکیبی که داستان بلیچ است ندارند، با دنیای شگفت انگیز Hunter X Hunter مشکلی نخواهند داشت. علاوه بر این، انیمه به مکانیک های رزمی خود نیز افتخار می کند، که همه آنها شامل استفاده از نن یا انرژی معنوی است. با وجود ماهیت حواس پرت کننده مبارزاتش، نن در واقع از نظر مفاهیم بسیار مستقر است و تکنیک های بیرونی را طبق قوانینش قابل قبول می کند.

شباهت این انیمه با بلیچ

در مقایسه با شینیگامی، انجمن شکارچیان Hunter X Hunter شبیه یک نسخه زمین‌دارتر از سپاه شینیگامی است، جایی که این بار شکارچیان به همان اندازه که با سایر مبارزان مبارزه می‌کنند، وظایف خود را انجام می‌دهند. طرفداران مبارزات بلیچ ممکن است از مفهوم نن قدردانی کنند، به خصوص از آنجایی که ویژگی‌های «اساسی» Nen Types به قدرت‌های بسیار متفاوتی گسترش می‌یابد و مبارزات جالبی را برای هر شخصیت ایجاد می‌کند. حملات الهام گرفته از جانکن گون در مقایسه با توانایی‌های Killua مبتنی بر رعد و برق در حالی که کاربران Nen هستند، احساس می‌کنند یادآور بانکی‌های مختلف هستند که در مفاهیم مشابه Zanpakuto قفل شده‌اند.

۲. My Hero Academia

۲۰۱۶

در حالی که My Hero Academia ابر قهرمانان و تبهکاران واقعی را به نمایش می‌گذارد، داستان های آن در مورد رشد، دوستی، امید و سرنوشت شبیه به موضوعات اصلی بلیچ است. در این انیمه ایزوکو میدوریا یا دکو ایزوکو میدوریا یا دکو ایفای نقش می‌کنند که او تلاش می‌کند تا به عنوان یک نوجوان ناتوان در دنیایی زندگی کند که تقریباً همه دارای یک Quirk یا ابرقدرت هستند. با این حال، دکوی مهربان پس از بدست آوردن قدرت های All-Might، شاید بزرگترین قهرمان تمام دوران، وارد دنیای ابرقهرمان ها می شود.

طرفداران در حال حاضر می توانند شباهت های بین بلیچ و آکادمی قهرمان من را ببینند، جایی که هر دو ایچیگو و دکو در ابتدا قدرت های خود را قرض گرفتند در حالی که با مسئولیت های خود کنار آمدند. در حالی که ایچیگو توسط هیولاهای جنگی که جهان را تهدید می کنند، خشمگین می شود، دیدگاه دکو نسبت به جهان دائماً به چالش کشیده می شود، نه فقط توسط افرادی که در مدرسه ابرقهرمانی با آنها روبرو می شود، بلکه توسط شرورانی که باید آنها را شکست دهند.

شباهت این انیمه با بلیچ

در حالی که مبارزات در My Hero Academia مانند بلیچ مملو از انفجارها و ضربات مداوم انرژی نیست، طرفداران انیمه های اکشن از سطح بسیار بالای از استعداد فنی My Hero Academia برای کاربران خود قدردانی خواهند کرد. علاوه بر توسعه همه شخصیت‌ها با همه قدرت‌ها یا ویژگی‌ها، مهم نیست که چقدر پیش پا افتاده، فرصت‌هایی برای درخشش در سناریوهای جنگی و غیر رزمی داده می‌شود. Quirks همچنین از توانایی‌های استاندارد مانند pyrokinesis و cryokinesis تا قدرت‌های خاص‌تری مانند عرق انفجاری مبتنی بر نیتروگلیسیرین را شامل می‌شود که بینندگان را تشویق می‌کند تا در مورد نحوه مبارزه و شکست کاربران Quirk مشابه آنچه در نمایش انجام می‌دهند، نظریه‌پردازی کنند.

۱. Fullmetal Alchemist Brotherhood

۲۰۰۹

اگرچه نه به اندازه بلیچ، اما طرفدارانی که به دنبال یک سیستم مبارزه تکنیکی هستند که در یک خط داستانی فراگیر به کار گرفته شود، باید از اینکه Fullmetal Alchemist شباهت هایی با بلیچ دارد، قدردانی می کنند. برخلاف دیگر داستان‌ها، Fullmetal Alchemist کوتاه و پرجمعیت است زیرا قصد دارد داستانی را از همان ابتدا به اشتراک بگذارد. این فیلم بر روی برادران ادوارد و آلفونس الریک تمرکز دارد که به عنوان کیمیاگر دولتی مشغول به کار هستند و در حالی که سنگ آرزوی فیلسوفی را پیدا می‌کنند تا نفرین وحشتناکی را که به خود وارد کرده‌اند را برگردانند.

جدای از داستان فشرده، Brotherhood در سیستم جادویی فنی خود می درخشد. در انیمه، کیمیاگری قوانین ساده ای دارد که شخصیت ها را مجبور می کند از خلاقیت استفاده کنند تا جلوه های منحصر به فرد اما واقعی را به نمایش بگذارند، همه اینها برای سرگرمی طرفداران است. این کاملاً شبیه Bleach است که مبارزات بصری عالی آن نیز در پس زمینه قوانین و اصطلاحات سختگیرانه انجام می شود.

شباهت این انیمه با بلیچ

علیرغم داستان کوتاه اما مستدل Fullmetal Alchemist Brotherhood، این برداشت پر زرق و برق اما تکنیکی از کیمیاگری است که صحنه های مبارزه آن را با بهترین مبارزات Tite Kubo در Bleach برابری می کند. کیمیاگران با داشتن زمینه های تخصصی خاص راه را برای کاربردهای فلسفی و رزمی هموار می کنند. علاوه بر این، حتی با وجود تعداد محدودی از کاربران توانایی، Fullmetal Alchemist Brotherhood تعاملات و صحنه‌های مبارزه را چنان پیچیده ترتیب می‌دهد که سرمایه گذاری روی آنها آسان است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments