انیمه Bungo Stray Dogs

آینده انیمه Bungo Stray Dogs چه خواهد بود؟

داستان چطور پیش خواهد رفت؟

آینده انیمه Bungo Stray Dogs چه خواهد بود؟ آیدا امشاسفند ۱ ۱۱ مهر ۱۴۰۲ انیمه

با توجه به اینکه انیمه کاملاً به داستان مانگا رسیده است، آینده انیمه Bungo Stray Dogs چیست و طرفداران تا چه زمانی باید منتظر بمانند؟ وقتی یک انیمه به داستان اولیه انیمه خود می‌رسد، یا شروع یک وقفه طاقت فرسا است یا تلاش بسیار مخاطره آمیزی برای ایجاد یک خط داستانی انیمه اصلی، که هیچ کدام ایده آل نیستند. با این حال، در مورد انیمه Bungo Stray Dogs سخت است که از وقفه آتی آن خیلی ناراحت باشیم، نه فقط به این دلیل که در چنین موقع رضایت بخشی متوقف شد، بلکه به این دلیل که برای پر کردن این شکاف چیزهای زیادی برای سازگاری داستان وجود دارد. فصل ۵ در ۲۰ سپتامبر با اپیزود ۶۱، “خداحافظ گرگ و میش” به پایان رسید، که پس از انطباق قسمت قبلی با آخرین فصل مانگا، وارد قلمرویی ناشناخته شد. نتیجه رضایت‌بخشی وجود داشت، اما همچنین صخره‌ای وسوسه‌انگیز از آنچه قرار بود اتفاق بیفتد، به نبردی با ابعاد حماسی، به نوعی تنها دو ساعت در آینده داستانی رسید.

کارهای منتشر نشده این سری

هشت‌ تا از لایت‌ناول‌های این سری توسط نویسنده سریال کافکا آساگیری (Kafka Asagiri) نوشته شده‌اند و از این تعداد، چهار مورد به طور مستقیم در انیمه اقتباس شده اند، و چهار مورد باقی مانده که با انیمیشن سازگار نشده‌اند. حتی اگر سال ها طول بکشد تا مطالب کافی برای فصل ششم نوشته شود، مطالب زیادی برای سرگرم نگه داشتن مخاطبان تا آن زمان وجود دارد.لایت‌ناول 55 Minutes بین پایان فصل ۲ و آرک cannibalism اتفاق می‌افتد و آژانس را در ماموریتی به جزیره Standard جزیره‌ای مصنوعی که در فصل ۵ دیده می‌شود، دنبال می‌کند. داستان شامل سفر در زمان و مسابقه برای توقف یک سلاح است. از نابود کردن تمام یوکوهاما در حالی که کتاب نسبتاً کوتاه است، بسته به نحوه اقتباس از آن، می‌تواند یک فیلم بلند هیجان‌انگیز از این لایت‌ناول ساخته شود.

به طور معمول، این رمان‌ها شامل برخی از شخصیت‌های اصلی داستان اصلی هم می‌شوند، اما Bungo Stray Dogs Gaiden از این نظر منحصربه‌فرد است که توسط شخصیت‌های کاملاً جدید عنوان می‌شود. جالب اینجاست که این شخصیت ها آنهایی هستند که برخلاف اکثر نویسندگانی که شخصیت ها بر اساس آنها ساخته شده اند، هنوز زنده‌اند. یکی از شخصیت‌ها، میزوکی سوجیمورا (Mizuki Tsujimura) حتی در فیلم Dead Apple نقش آفرینی کرد، اگرچه بسیاری از بینندگان احتمالاً نمی‌دانستند او کیست، زیرا رمان بومی‌سازی نشده است.

دو رمان آخر آساگیری از نظر تکنیکی اقتباس شده اند، ولی نه در انیمه. BEAST یک لایو اکشن را داشت در حالی که Storm Bringer یک نمایش را دریافت کرد که به صورت آنلاین پخش شد. با وجود اینکه از نظر تکنیکی اقتباس شده اند، شرم آور است که این دو داستان را در داستان انیمه در Studio Bones نبینیم؛ حداقل، Storm Bringer مانند یک اقتباس ضروری به نظر می‌رسد. تاکید زیادی بر Chuuya و گذشته او وجود دارد، با داستان بسته شدن رشته‌های داستانی که در طول آرک prologue در فصل ۳ (یکی دیگر از اقتباس‌های رمان) ظاهر شدند و همچنین این رمان یکی از محبوب‌ترین رمان‌ها در بین طرفداران است. 

خواه این داستان‌ها در فیلم‌های بلند، OVAهای کوتاه یا فصل گلچین داستان‌های فرعی اقتباس شوند، انیمه Bungo Stray Dogs در موقعیتی عالی قرار دارد تا انتظار برای فصل ۶ را برای طرفداران قابل تحمل کند. در مورد خط داستانی اصلی، به سختی می توان به طور قطعی دانست که دقیقاً به کجا می‌رود، اما فکر به آنچه که از فینال خواهد آمد مطمئناً تصویر کاملاً واضحی را ترسیم می‌کند.

فصل ۶ انیمه Bungo Stray Dogs چه داستانی را دارد؟

در قسمت ۶۱ آیا موفق می‌شود شمشیر را از بدن برام بیرون آورده و به او اجازه می‌دهد تا کنترل خون آشام های خود را دوباره به دست بگیرد، نه تنها از فاجعه جلوگیری می کند بلکه به دازای کمک می کند تا فئودور را شکست دهد. فوکوزاوا و فوکوچی قبل از اینکه هر دو وارد رمان پو شوند، با هم درگیر می شوند، جایی که فوکوچی قصد واقعی خود را آشکار می کند، خاطرات خود را به یاد می آورند. او یک حمله تروریستی را ترتیب داد تا بشریت را به سوی جهانی بدون جنگ سوق دهد و به فوکوزاوا فرمان واحد را سپرد. در حالی که آساگیری به شدت درگیر تولید Bones است، طرفداران به طور قطع نمی دانند که آیا فصل پایانی از مانگا منحرف شده است تا فصل بعدی منتشر شود یا نه. با این حال، با فرض اینکه این موضوع کاملاً معمولی است، نبرد در فرودگاه هنوز به پایان نرسیده است و یک شخصیت مرموز ظرف دو ساعت آینده در جهان حمله خواهد کرد.

حدس و گمان ها در مورد هویت این شرور زیاد شده است. برخی به شوخی می‌گویند که این خود آساگیری است به داستان تزریق شده است، در حالی که برخی دیگر فکر می‌کنند که این می تواند جسد احیا شده فوکوچی باشد که توسط شرور دیگری بازگردانده شده است. نظریه دیگر این است که این شرور ترکیبی از تمام سگ‌های شکاری است. ظاهر جوان‌تر فوکوچی می‌تواند نتیجه قدرت تروکو باشد، در حالی که پاهای فلزی و قابلیت پرواز می تواند نتیجه توانایی تاچیهارا و غیره باشد. فراتر از آنتاگونیست معمایی که در آسمان شناور است، فصل ۶ احتمالاً شاهد معرفی رسمی فرقه برج ساعت به داستان است. این سازمان بریتانیایی سال‌هاست که به آن اشاره می‌شود و حتی زمانی که آگاتا کریستی یک Gifted را برای نابودی یوکوهاما فرستاد، در فیلم Dead Apple ظاهر شد.

این ویلن مانند فوکوچی از کاتانای آمنوگوزن استفاده می‌کند، همچنین زخم‌های صورت او را نیز دارد. جالب اینجاست که یک اثر هنری اخیر توسط سانگو هاروکاوا، تصویرگر سریال، تمام اعضای Decay of Angels را نشان می‌دهد و فوکوچی نیز ماسک مشابهی بر چهره داشت. جالب است بدانید که طرفداران اعلام کرده‌اند که آساگیری – که هرگز چهره‌اش را نشان نمی‌دهد – یک بار در حین مصاحبه از ماسک مشابهی استفاده کرده است.

با توجه به اینکه اسلحه وان اوردر اکنون در دست آژانس است، و روایت ظاهراً هدف خود را به سمت جلوگیری از جنگ جهانی می چرخاند، یک مبارزه جدید علیه یک سازمان رقیب محتمل به نظر می‌رسد و ابزاری مانند وان اوردر که اکنون از محدودیت‌های خود رها شده است، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. این مانند نبرد علیه انجمن صنفی از فصل ۲ از نو خواهد بود، اما این بار در برابر دشمنی حتی بزرگتر، و دشمنی که در بالاترین رده های قدرت در بریتانیا قرار دارد.

آیا امکان دارد ادامه انیمه در فیلم خلاصه شود؟

خط خاصی از آکوتاگاوا در فینال به چشم می خورد. ما در حال پایان دادن به این داستان هستیم که توسط فوکوچی اوچی آغاز شده است. شاید فقط آکوتاگاوا بیش از حد اعتماد به نفس داشته باشد، اما به نظر نهایی می رسد. با توجه به اینکه فصل 5 چگونه با زمان بازی می کند، فاصله بین صحنه پایانی قسمت ۶۱ و “دو ساعت بعد” می تواند فصل دیگری برای همه طرفداران باشد. به نظر می رسد زمان زیادی در یک مکان صرف شده است. با این حال، اگر قسمت بعدی انیمه مثلاً یک فیلم بلند بود، ناگهان ۲ ساعت زمان مناسبی برای پایان دادن به آرک Decay of Angels به نظر می رسد. بعد از اینکه Dead Apple چقدر زرق و برق دار بود، حتی با عیب های کمی که داشت، یک فیلم جدید در این سری پتانسیل بهتری را دارد، به خصوص اگر داستان اصلی را پیش ببرد.

علیرغم اینکه در موقعیتی تاریخی برای اقتباس انیمه قرار دارد، طرفداران انیمه Bungo Stray Dogs لازم نیست نگران بهم ریختن داستان باشند. مجموعه ای از داستان های بزرگ در انتظار اقتباس وجود دارد، و اگر محبوبیت سریال و اشتیاق Bones برای ساختن آن گواه چیزی باشد، انیمه برای مدت زیادی از بین نخواهد رفت.

4.4 5 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا