معرفی باهوش‌ترین معرفی باهوش‌ترین شخصیت های انیمه سگ های ولگرد بانگو
1%
  • 0/10

معرفی باهوش‌ترین معرفی باهوش‌ترین شخصیت های انیمه سگ های ولگرد بانگو

جایی که قدرت فیزیکی به تنهایی کافی نیست

معرفی باهوش‌ترین معرفی باهوش‌ترین شخصیت های انیمه سگ های ولگرد بانگو ۳۳ ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

ما در این مقاله، به معرفی تعدادی از باهوش‌ترین شخصیت های انیمه سگ های ولرد بانگو (Bungo Stray Dogs) می‌پردازیم که با بهره گرفتن از قدرت هوشی خود می‌توانند حریف خود را شکست دهند و به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنند.

با وجود اینکه، شخصیت های انیمه سگ های ولگرد بانگو به طرز باورنکردنی قدرتمند و توانمند هستند، اما با این وجود، قدرت آنها همواره نمیتواند به تنهایی برای رهایی آنها از یک موقعیت دشوار و یا پیروزی در مقابل حریفشان کافی باشد. گاهی وقت‌ها این شخصیت‌ها نیاز دارند که از قدرت هوش خود بهره بگیرند؛ زیرا در برخی موارد عامل هوش تعیین کننده پیروزی یا شکست آنها در یک نبرد است.

در دنیای معمایی و پر از صحنه‌های اکشن سگ‌های ولگرد بانگو، ذهن‌های درخشان و توانایی‌های خارق‌العاده با همدیگر ترکیب می‌شوند تا داستانی جذاب و پر از رمز و راز خلق کنند. در بین همه کارکترهای این انیمه، شخصیت‌هایی وجود دارند که ذهنشان مانند یک ستاره می‌درخشد. به طور کلی، شخصیت های انیمه سگ های ولگرد بانگو طیف گسترده‌ای از توانایی‌های ماوراطبیعی را در خود دارا هستند. هرکدام از این کارکترها به شکلی نوآورانه از این قدرت‌ها استفاده می‌کنند، به گونه‌ای که در بیشتر موارد بینندگان خود را حیرت‌زده می‌کنند. اما بکارگیری این توانایی‌های ماوراطبیعی بستگی به میزان هوش کاربر آن نیز دارد. قهرمانان و یا شخصیت‌های منفی در این انیمه در بیشتر مواقع با بهره‌گیری از قدرت هوششان می‌توانند پیروز شوند. به این ترتیب، ما نیز در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی چهارده مورد از باهوش‌ترین شخصیت‌ های انیمه سگ های ولگرد بانگو می‌پردازیم. این مطلب حاوی اسپویل است.

Doppo Kunikida

همانطور که از شریک دازای اوسامو (Dazai Osamu) انتظار می‌رود، کارکتر دوپو کونیکیدا (Doppo Kunikida) هم شخصیتی بسیار باهوش به شمار می‌رود. دوپو کونیکیدا یک شخصیت بسیار با برنامه است که دوست دارد همه چیز دارای یک نظم و چینش خاص باشد. دفتر شناخته شده او، نه تنها به عنوان منبع قدرت ، که به عنوان یک دفترچه یادداشت برای جمع آوری داده‌ و برنامه ریزی‌هایش نیز عمل می‌کند. این کارکتر همچنین در گذشته هم به عنوان یک معلم جبر در موسسه Shin-Tsuruya کار کرده است؛ بنابراین میتوان گفت که او دانش بسیار خوبی هم از ریاضیات نیز دارد. همه اینها، به علاوه احساس مسئولیت قوی، او را به یک نامزد ایده‌آل برای ریاست بعدی آژانس تبدیل میکند. 

Anko Sakaguchi

کارکتر انکو ساکاگوچی (Anko Sakaguhi) در انیمه سگ‌های ولگرد بانگو شخصی است که در اصل برای دولت کار میکند. اما این شخصیت در عین حال، به عنوان یک جاسوس در بخش توانایی‌های غیرمعمول آژانس کارآگاهان مسلح (Armed Detective Agency) نیز کار می‌کند. توانایی او که با نام Discourse on Decadence شناخته شده است، به او اجازه میدهد تا خاطرات موجود در یک شی را ببیند و آنها را استخراج کند. به علاوه او می‌تواند از توانایی‌اش در دیدن خاطرات انسان‌ها نیز استفاده کند. به همین خاطر نیز قدرت او برای جمع‌آوری اطلاعات از افراد و اشیا مختلف بسیار مناسب است. به عنوان دوست صمیمی دازای اوسامو و ساکونوسوکه اودا (Sakunosuke Oda)، جای تعجب نیست که او هم یکی از باهوش‌ترین شخصیت های انیمه سگ های ولگرد بانگو به حساب می‌آید.

Katai Tayama

کاتای تایایما (Katai Tayama) یک شخصیت گوشه گیر در انیمه سگ‌های ولگرد بانگو است که در گذشته یکی از اعضای آژانس کارآگاهان مسلح بوده است. این شخصیت دارای مهارت بازیابی و ارائه اطلاعات است که ترجیح میدهد تمام روز خود را با رایانه‌اش در خانه بر روی کاناپه تخت شو بگذراند. توانایی این کارکتر به گونه‌ای است که به او اجازه می‌دهد تمام سیگنال‌های الکتریکی را کنترل و دستکاری کند که یعنی میتواند دستگاه‌های الکترونیکی محدوده خود را نیز کنترل کند. این تکنیک بر مغز و سیستم عصبی او نیز تاثیر گذاشته است. توانایی پردازش اطلاعات در ذهن او ده برابر سریعتر از یک انسان معمولی است. این توانایی، فوتون (کاناپه تخت شو) نام دارد زیرا این کاناپه او را آرام میکند و او نیز برای استفاده از توانایی‌اش به آرامش نیاز دارد.

Nobuko Sasaki

شخصیت نوبوکو ساساکی (Nobuko Sasaki) که به عنوان یک شخصیت مهربان و آرام به تصویر کشیده شده است، بسیار بیشتر از چیزی است که نشان می‌دهد. او به عنوان یک مدرس که در جرم شناسی تخصص دارد، در خواندن ذهن افراد و دستکاری افکارشان بسیار ماهر است. او مغز متفکر واقعی پشت بسیاری از حملات تروریستی منتسب به Azure King است. او توانسته است که ذهن بسیاری از جنایتکاران بدنام را به گونه‌ای دستکاری کند تا همه کارهای کثیف را برای او انجام دهند. به این صورت هیچ ردی هم از خود او باقی نمی‌ماند. با پیش رفتن داستان، ساساکی ثابت کرده است که کنترل کردنش در آژانس کارآگاهان مسلح، حتی سخت‌تر از اوسامو دازای است.

Yukito Ayatsuji

یوکیتو آیاتسوجی (Yukito Ayatsuji) کارآگاهی است که می‌توان گفت تا حدودی به اندازه کارکتر رانپو (Ranpo) مهارت دارد. اگرچه او هنوز در انیمه معرفی نشده است اما خوانندگان مانگا، با توانایی‌ها و اهمیت او در قسمت‌های آینده آشنا هستند. آیاتسوجی که رفتاری آرام و بیانی متین دارد، قادر است که پرونده‌های قتل پیچیده را با سهولت قابل توجهی بررسی کند. یوکیتو آیاتسوجی از انتقاد کردن از افراد مختلف به دلیل نقطه ضعف‌ها و کاستی‌هایشان ترسی ندارد. به همین ترتیب، اگر هم کسی نتواند پیچیدگی‌ استنباط‌های او را درک کند، آنها را ساده لوح می‌خواند. او بیش از بیست سال به عنوان یک کارآگاه فعالیت داشته است؛ که یعنی توانسته است تعداد قابل توجهی از پرونده‌های جنایی را در طول این سال‌ها حل کند. او با استفاده از توانایی خود می‌تواند جان هرکس را که مرتکب جنایت شده باشد، بگیرد. به همین دلیل نیز دولت او را بسیار خطرناک می‌خواند. بنابراین او نیز به طور قطع در لیست باهوش‌ترین شخصیت های انیمه سگ های ولگرد بانگو قرار می‌گیرد.

Chuya Nakahara

با وجود اینکه، کارکتر چویا ناکاهارا (Chuya Nakahara) ممکن است که در موقعیت‌های مختلف غیرمنطقی به نظر برسد اما در اصل کارکتر باهوشی است که دقیقا می‌داند هرچیزی چگونه باید پیش برود. او این را می‌داند که زندگی افراد مختلف ارزشمند است و گاهی وقت‌ها نیز نیاز به فداکاری وجود دارد. او ثابت کرده است که توانایی درست فکر کردن را دارد. چویا ناکاهارا همچنین قادر است که در صورت لزوم برای هرکس حد و مرز تعیین کند. برای کسی که از قدرت‌های او برخوردار است، توانایی از دست دادن منطق و تشخیص درست یا غلط کار بسیار راحتی است. اما با این حال، چویا ناکاهارا در نبردهایی که در آن قرار می‌گیرد، با خویشتنداری و یک فلسفه جالب و شم اخلاقی پیش می‌رود و بر اساس آنها تصمیم میگیرد.

Natsume Souseki

توانایی ناتسومه سوسه‌کی (Natsume Souseki) که با نام من یک گربه هستم شناخته شده است او را تبدیل به یک کارکتر جذاب و دیدنی کرده است. او با تبدیل شدن به یک گربه، این توانایی را پیدا می‌کند تا افراد و موقعیت‌های مختلف را به خوبی زیر نظر بگیرد و آنها را بسنجد. این توانایی به احتمال زیاد از دانش و هوش او سرچشمه گرفته است. اما چیزهای بیشتری هم در رابطه با این کارکتر وجود دارد که او را به یکی از باهوش‌ترین شخصیت های انیمه سگ های ولگرد بانگو تبدیل کرده است. الهام بخشیدن به کارکترهایی مانند Ougai Mori و Yukichi Fukuzawa کار هرکسی نیست که این شخصیت موفق به انجام آن شده است. ناتسومه توانایی بی‌نظیری در تاثیر گذاشتن بر افراد مختلف دارد. همانطور که توانست تنها با صحبت کردن درباره یک کتاب، ساکونوسوکه اودا را متقاعد کرد که از کشتن افراد دست بکشد.

Sakunosuke Oda

ساکونوسوکه اودا (Sakunosuke Oda) یک قاتل بود که پس از ملاقات با ناتسومه سوسکی به یک رمان نویس مشتاق تبدیل شد.  پس از این ملاقات، اودا تصمیم میگیرد که از کشتن افراد دست بکشد زیرا به لطف ناتسومه دیدگاه جدیدی نسبت به زندگی و اهمیت آن پیدا می‌کند. اودا که اکنون تغییر کرده است، با چشم اندازی حیرت‌آور به زندگی نگاه می‌کند. حال او به مطالعه علاقه پیدا کرده و تبدیل به مردی خردمند و باهوش شده است. توانایی او، دیدن حدود پنج ثانیه از آینده است که به این ترتیب می‌تواند برنامه‌های خود را با توجه به آن بچیند.

Edgar Allan Poe

کارکتر ادگار الن پو (Edagar Allan Poe) که بر اساس یک نویسنده کلاسیک آمریکایی طراحی شده است، دارای ذهنی درخشان است. او اغلب مواقع احساس ناامنی می‌کند و در سایه رانپو ادوگاوا (Ranpo Edogawa) زندگی می‌کند. همچنین او به دنبال راه‌هایی برای اثبات برتری خود است. با وجود حس ناامنی که دارد، او از هوش خود به خوبی استفاده می‌کند و شش سال وقت را برای نقشه کشیدن علیه رامپو صرف کرده است. هوش او با جرقه‌هایی از غرور و جنبه‌های منفی از اضطراب اجتماعی همراه است. او از نشان دادن مهارت‌های ذهنی خود نمی‌ترسد و طوری صحبت می‌کند که انگار از دیگران بهتر است.

Louisa May Alcott

تصویر لویسا می آلکات (Louisa May Alcott) همان چیزی است که هنگام تصور یک فرد باهوش به ذهنمان می‌رسد. او شخصیتی خجالتی دارد و در بیشتر مواقع برای صحبت کردن تردید می‌کند و پشت عینک‌هایش قایم میشود. توانایی او زنان کوچک (Little Women) نام دارد. با استفاده از این توانایی، او می‌تواند در حالی که سرعت گذر زمان را بسیار آهسته کرده است، فکر کند. با زمان کافی که برای پردازش افکار، سرنخ و شواهد دارد، او می‌تواند برنامه‌ و تاکتیک‌هایی را بر علیه هر کارکتر دیگری بچیند. توانایی‌های او باعث شده است که به یک شخص بسیار مفید برای مقابله کردن با آژانس کارآگاهان مسلح و مافیای بندر (Port Mafia) تبدیل شود.

Ougai Mori

اوگای موری فردی است که مافیای بندر را با آرامشی فریبنده رهبری می‌کند. او در ابتدا به عنوان مردی از همه جا بی خبر در داستان ظاهر میشود اما در نهایت چهره واقعی خود را که یک شخصیت منفی سرد و حسابگر است، نشان میدهد. او احساساتی همچون حس گناه و نگرانی را نیز نادیده می‌گیرد و به جای چنین احساساتی بر استراتژی و منطق تکیه می‌کند. موری که استاد چیدن برنامه‌های بی نقص است، با آسب رساندن به افراد و دستکاری ذهنشان به اهداف خود دست می‌یابد. توانایی او گواهی بر روش‌های انحرافی است که او با بکارگیری هوش خود، از مردم برای رسیدن به آنچه که می‌خواهد استفاده می‌کند.

Fyodor Dostoyevsky

بزرگترین قدرت فئودور داستایفسکی (Fyodor Dostoyevsky) اعتماد به نفس و آرامش اوست. هرچند که او دلیل خوبی هم برای اعتماد به نفسش دارد. توانایی او که با نام جنایت و مکافات شناخته شده است، به او این اجازه را می‌دهد تا تنها با یک لمس جان افراد را بگیرد. این توانایی برای ترساندن هرکسی که بر سر راهش قرار می‌گیرد کافی است اما در واقع عقل و میزان هوشی که دارد باید تهدید بزرگتری هم برای دشمنانش به حساب آید. فئودور احساس ترس ندارد و فقدان احساس گناهش نیز به او فضایی می‌دهد تا بتواند ذهنش را از بابت زندگی و آسیب ندیدن دیگران رها کند.

Osamu Dazai

اوسامو دازای (Osamu Dazai) یک مرد با فلسفه و منطقی جالب در ذهنش است. او به یک دلیل منحصر به فرد به مافیای بندر پیوست: تماشای بشریت از نزدیک و پیدا کردن هدف. کارکتر او فوق‌العاده باهوش طراحی شده است. او حتی در مقابل فئودور داستایفسکی نیز قرار گرفته است. دازای به خصوص به خاطر اقدامات پلیسی مثال زدنی‌اش بسیار شناخته شده است. این کارکتر زمانی برای اوگای موری کار میکرد و به همین خاطر نیز احترام و توجه او را دارد. به خاطر داشته باشید اینکه فردی مانند اوگای موری برای کارکتری احترام قائل باشد، به هیچ عنوان چیز کمی نیست. دازای در موقعیت‌های زیادی با تفکر استراتژیکی‌اش و توانایی دیدن و پیش‌ بینی کردن قدم‌های بعدی حریف، خود را بارها ثابت کرده است.

Ranpo Edogawa

با وجود اینکه کارکتر رانپو ادوگاوا از هیچ توانایی ماوراطبیعی بهره نبرده است، اما هوش او با یک انسان معمولی بسیار تفاوت دارد. او توانایی حل معماها را در مدت زمان فوق‌العاده کمی دارد و به همین خاطر نیز خود را بهترین کارآگاه دنیا معرفی می‌کند. که البته با توجه به پرونده‌هایی که او توانسته است حل کند، نمیتوان گفت که ادعایش بی مورد است. او حتی توانست معمای قتل یاماگیوا (Yamagiwa) را نیز که حل آن برای هرکس دیگری غیرممکن به نظر می‌رسید، حل کند. اگرچه رانپو در آژانس کارآگاهان مسلح کار می‌کند، اما حتی پلیس هم در حل بسیاری از پرونده‌ها به کمک او نیاز پیدا کرده و از او مشورت می‌گیرد. با وجود اینکه او در داستان به عنوان شخصیتی به شدت بازیگوش و غیر جدی نشان داده شده است اما با این حال به خوبی میداند که چه زمانی باید خط و نشان بکشد و جدی شود. مانند زمان‌هایی که احساس کند دوستانش در خطر هستند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

33 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments