انیمه سگ‌های ولگرد

چگونه انیمه سگ‌های ولگرد بانگو را با ترتیب درست ببینیم؟

ترتیب زمانی و ترتیب انتشار انیمه سگ‌های ولگرد بانگو

اگر به دنبال انیمه‌ای هستید که در آن به طور همزمان ژانرهای اکشن (Action)، کمدی (Comedy) و درام (Drama) گنجانده شده باشد، انیمه سگ‌های ولگرد بانگو (Bungo Stray Dogs) باید در لیست شما انیمه‌هایی که باید ببینید قرار بگیرد. با در نظر گرفتن این نکته که تا به حال پنج فصل، یک فیلم و همچنین یک OVA از این انیمه پخش شده است پس بنابراین شما به زودی تماشای این انیمه را که می‌توانید از آن لذت بسیاری ببرید، تمام نخواهید کرد. با این حال، در اصل خبر خوب این است که مانگای این داستان، نوشته شده توسط کافکا آساگیری (Kafka Asagiri) و تصویرسازی شده توسط سانگو هاروکاوا (Sango Harukawa) هنوز محتوای زیادی برای ارائه دارد که به طرفداران این انیمه، اطمینان خاطر می‌دهد که هنوز به این زودی‌ها ماجراجویی‌های آژانس کارآگاهی مسلح (Armed Detective Agency) به پایان نمی‌رسد.

همانند بسیاری از انیمه‌های دیگر، انیمه سگ‌های ولگرد بانگو نیز از فلش بک (Flashback) و داستان سرایی غیر خطی به صورت آزادانه استفاده می‌کند تا لحظات پر احساس و دراماتیکی را برای بیننده به نمایش بگذارد. اما به همین خاطر، دانستن اینکه دقیقا از کجا باید شروع به دیدن این انیمه بکنیم می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد! در ادامه این مقاله ما نحوه درست تماشای این انیمه محبوب، سگ‌های ولگرد بانگو را، به ترتیب انتشار و همچنین ترتیب زمانی بررسی می‌کنیم.

چگونه انیمه سگ‌های ولگرد بانگو را به ترتیب زمانی درست نگاه کنیم؟

داستان سگ‌های ولگرد بانگو عمدتا در مورد پسربچه یتیم، به نام آتسوشی ناکاجیما (Atsushi Nakajima) است. زمانی که نور ماه به این پسربچه می‌خورد او به یک ببر سفید ترسناک تبدیل می‌شود. سپس او در آژانس کارآگاهی مسلح (Armed Detective Agency) استخدام می‌شود. این آژانس متشکل از گروهی از افراد با قدرت‌های ویژه است که از یوکوهاما (Yokohama) در برابر مافیای شرور بندر (Port Mafia) محافظت می‌کنند.

با این حال، قسمت‌هایی از فلش بک‌های کارکترها وجود دارد که یک آرک (Arc) کامل از انیمه را در برمیگیرند. این قسمت‌ها بر اساس رمان (Light Novel) سگ‌های ولگرد بانگو ساخته شده‌اند که به تفصیل در مورد پیشینه یک شخصیت توضیح می‌دهد. تماشای این انیمه به ترتیب زمانی درست می‌تواند مفید باشد تا طرفداران بهتر وقایعی را که رخ می‌دهد درک کنند؛ خصوصا برای طرفدارانی که برای بار دوم آنها را نگاه می‌کنند می‌توانند حتی مفیدتر هم واقع شوند. بر همین اساس بهترین ترتیب برای تماشای انیمه سگ‌های ولگرد بانگو عبارت است از:

 • سگ‌های ولگرد بانگو قسمت 38-40
 • سگ‌های ولگرد بانگو قسمت 25-28

توجه داشته باشید که این قسمت‌ها فلش بکی هستند که شروع‌کننده رویدادهایی هستند که در فیلم اتفاق می‌افتند.

 • سگ‌های ولگرد بانگو قسمت 13-16

توجه داشته باشید که این قسمت‌ها از دومین رمان سگ‌های ولگرد بانگو اقتباس گرفته شده‌اند و پیشینه اوسامو دازای (Osamu Dazai) را نشان می‌دهند.

 • سگ‌های ولگرد بانگو قسمت 1-12
 • سگ‌های ولگرد بانگو قسمت 17-24
 • OVA سگ‌های ولگرد بانگو-(He Walks Alone)
 • سگ‌های ولگرد بانگو قسمت: فیلم سیب مرده (Dead Apple Film)
 • سگ‌های ولگرد بانگو قسمت 29-37
 • Bungo Stray Dogs Wan!

این یک انیمه کمدی اسپین آف (Spin-Off) است که کارکترها را در موقعیت‌های خنده دار به تصویر میکشد و به همین خاطر قسمت‌های حاشیه‌ای به حساب می‌آیند که خارج از بحث اصلی داستان است.

 • سگ‌های ولگرد بانگو قسمت 41-62

نحوه تماشای انیمه سگ‌های ولگرد بانگو به ترتیب انتشار

ترتیب زمانی تماشای انیمه سگ‌های ولگرد بانگو ممکن است برای طرفداران کمی گیج کننده به نظر برسد اما به یک دلیل باید به همان صورتی که در بالا توضیح داده شد تماشا شود؛ آن هم این است که این انیمه از داستان سرایی غیر خطی برای تاثیر گذاری بهتر استفاده می‌کند و با انتشار اطلاعات به بیننده، به آرامی در طول زمان، در طرفداران کمی تنش ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که هیجان بیشتری نسبت به وقایع پیش رو داشته باشند. پس به همین خاطر توصیه می‌شود که اگر برای بار اول این انیمه را نگاه می‌کنید، بهتر است آن را نه با ترتیب زمانی، که با ترتیب انتشار تماشا کنید. ترتیب انتشار هم عبارت است از:

 • سگ‌های ولگرد بانگو قسمت 1-24
 • OVA سگ‌های ولگرد بانگو- (He Walks Alone)
 • سگ‌های ولگرد بانگو: فیلم سیب مرده (Dead Apple Film)
 • اسپین آف Bungo Stray Dogs Wan!
 • سگ‌های ولگرد بانگو قسمت 38-62

آیا رمان سگ‌های ولگرد بانگو جزو داستان‌های فرعی به حساب می‌آید؟

علاوه بر مانگا، ده رمان (Light Novel) نیز تولید شده است که جهان و شخصیت‌های سگ‌های ولگرد بانگو را بیشتر به بینندگان می‌شناساند و آن را گسترش می‌دهد. تمرکز اصلی این رمان ها بر روی یکی از کارکترها است که پیشینه او را در داستان بیشتر به نمایش می‌گذارند؛ مانند اوسامو دازای (Osamu Dazai) یا رمانی که به جزئیات تاسیس آژانس کارآگاهی مسلح (Armed Detective Agency) پرداخت.

برخلاف بسیاری از داستان‌های فرعی در مانگاها، داستان و حوادثی که در این گونه رمان‌ها رخ می‌دهند جزئی از داستان اصلی به شمار می‌آیند و قسمت‌هایی از انیمه نیز بر اساس همین رمان‌ها ساخته می‌شوند.

در آینده قرار است چه چیزی از انیمه سگ‌های ولگرد بانگو ببینیم؟

فصل پنج انیمه سگ‌های ولگرد بانگو (Bungo Stray Dogs) که از بیست و یکم تیر ماه سال هزار و چهارصد و دو (Wednesday, July 12, 2023) شروع به پخش شد، قرار است 12 قسمت داشته باشد و تا کنون پنج قسمت از آن منتشر شده است.

در حالی که این همه مطالبی است که تا کنون به صورت رسمی اعلام شده است اما هنوز مطالب زیادی از جمله چپترهای باقی مانده از مانگا و همچنین تعداد زیادی رمان برای انیمه باقی مانده تا از آنها اقتباس بگیرد و بر اساس آنها ساخته شود. از آنجایی که این انیمه تا به حال نیز در همواره در لیست بهترین رتبه‌بندی‌ انیمه‌ها قرار گرفته، دلیلی برای متوقف شدن ساخت آن وجود ندارد.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا