محبوب ترین شخصیت های مونث انیمه ها

معرفی محبوب ترین شخصیت های مونث انیمه ها؛ از میکاسا آکرمن تا وایولت اورگاردن

زنان قوی و تاثیرگذار جهان انیمه‌ها

1%
  • 0/10
معرفی محبوب ترین شخصیت های مونث انیمه ها؛ از میکاسا آکرمن تا وایولت اورگاردن ۳۱ ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

پیشتر در مقاله‌ای به معرفی بهترین شخصیت‌های مرد در جهان انیمه‌ها، پرداخته بودیم و حال زمان آن رسیده است که با محبوب ترین شخصیت های مونث انیمه بر اساس آخرین نظرسنجی‌های انجام شده میان طرفداران و دوستداران انیمه و مانگاها، بپردازیم. شخصیت‌هایی که با داستان‌های مختلف خود، توانسته‌اند نام خود را در این صنعت محبوب، ماندگار کنند.
سال ۲۰۲۲، برای عاشقان جهان انیمه‌ها، سالی پربار بود. از بازگشت انیمه‌های محبوب مانند حمله به تایتان (Attack On Titan) و شیطان کش (Demon Slayer) گرفته تا بسیاری از انیمه‌های تازه نفسی که پا به این صنعت پرطرفدار و محبوب گذاشتند. ما در سال جاری، شاهد حضور دوباره بسیاری از محبوب ترین شخصیت های مونث انیمه ها بودیم. به طور معمول قهرمانان مرد در مقایسه با قهرمانان زن بیشتر مورد توجه قرار واقع می‌شوند اما وجود قهرمانان زنی که با تمام قدرت در پی ساختن سرنوشت و زندگی خود هستند را نمی‌توان نادیده گرفت و آن را انکار کرد.
حضور تاثیرگذار و قوی زنان در جهان انیمه‌ها، چندسالی است که پر رنگ‌تر شده و ما هر روز شاهد ظهور قهرمانانی هستیم که در دل عاشقان این صنعت، جا باز می‌کنند. شخصیت‌های منحصر به فرد، داستان‌های جذاب، روابط خاص و حکایت‌های ماندگار این کاراکترها، بدون شک نقش مهمی در تبدیل شدنشان به بهترین‌های جهان انیمه‌ها دارد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به معرفی محبوب ترین شخصیت های مونث انیمه ها بپردازیم.

۱۰. یومکو جابامی- کاکگورویی (Yumeko Jabami- Kakegurui)

یومکو جابامی (Yumeko Jabami) قهرمان اصلی انیمه کاکگورویی (Kakegurui) است. یومکو در این انیمه از شخصیتی کاریزماتیک برخوردار است. او را می‌توان نمونه‌ای کامل از یک شخصیت انیمه‌ای دانست که برای شناختش صرفا احتیاجی به تماشای کامل مجموعه کاکگورویی ندارید. داستان این انیمه در مدرسه‌ای روایت می‌شود که مخصوص تربیت قماربازان حرفه‌ای است. مکانی که در آن افراد بر اساس مهارت‌هایشان در قمار، رتبه‌بندی شده و کسانی که به صدر جدول می‌رسند، از شهرت و ثروت بالایی برخوردار می‌شوند.
یومکو جابامی از آن دست افرادی است که اعتیاد شدیدی به قمار دارد و همین اعتیاد او منجر می‌شود تا با شخصیت عجیب و غریبی که دارد، دست به شرط‌ بندی‌هایی بزند که بسیار خطرناک هستند. این شرط بندی‌ها در بعضی از مواقع، آنچنان پر ریسک هستند که گاه پیش آمده است یومکو جان خود را در خطر ببیند و همین لحظات باعث خلق صحنه‌هایی می‌شود که جذابیت این انیمه را چند برابر می‌کند. با این وجود، نمی‌توان این حقیقت را انکار کرد که شخصیت یومکو از لحاظ ذهنی آنچنان که باید سالم نیست اما او قطعا با شخصیت منحصر به فرد و عجیب و غریبی که دارد، توانسته است در بین محبوب ترین شخصیت های مونث انیمه ها، قرار بگیرد.

۹. آکامه- آکامه گا کیل (!Akame- Akame Ga Kill)

انیمه آکامه گا کیل (!Akame Ga kill) داستان گروهی از قاتلانی را روایت می‌کند که علیه یک دولت فاسد، دست به شورش زده‌اند. آکامه (Akame)، قهرمان اصلی این انیمه اکشن است. آکامه در ابتدا به عنوان قاتلی شناخته می‌شود که شخصیتی خونسرد و بی تفاوت دارد. با این وجود، شخصیت او از عمق بسیاری بالایی برخوردار است و اغلب سعی می‌کند تا احساسات خود را سرکوب کند. این کنترل احساسات به او اجازه می‌دهد تا در مبارز‌ه‌های متفاوت خود، در کنار مهارت بالایی که در هنرهای رزمی دارد، به راحتی بتواند دست به قتل و از بین بردن، دشمنانش بزند. ناگفته نماند، آکامه در بیرون از صحنه‌های مبارزه، گاه پیش آمده است که جنبه‌های مختلفی از احساسات خود را به نمایش بگذارد.
این تعادل بین احساسات و خشونت، آکامه را به راحتی تبدیل به یکی از قدرتمندترین قهرمانان زن انیمه‌ها کرده است. امری که باعث شده است او به یکی از محبوب ترین شخصیت های مونث انیمه ها، تبدیل شود و مخاطب از دیدن داستان زندگی او و چالش‌های متفاوتی که او در این انیمه با آنها مواجه می‌شود، لذت ببرد.

۸. شوکو نیشیمیا- صدای خاموش (Shouko Nishimiya- A Silent Voice)

با وجود اینکه انیمه صدای خاموش (A Silent Voice) یک سریال نیست اما شوکو نیشیمیا (Shouko Nishimiya) شخصیت زن اصلی این انیمه، به سرعت توانست توجه بسیاری از منتقدین و مخاطبین انیمه‌ها را جذب خود کند و تبدیل به یکی از محبوب ترین شخصیت های مونث انیمه ها شود. داستان صدای خاموش، بر قلدری و شکوفایی یک رابطه دوستی متفاوت، میان دو نفر، تمرکز دارد. فیلمی که با پرداختن به موضوعات سنگین و تاریک جوامع امروزی، توانست جایگاه خاصی را در میان دیگر انیمه‌ها، پیدا کند.
شوکو، دختری ناشنوا با قلبی پاک و مهربان است و به دلیل طبیعت و شخصیت شیرینش به کاراکتری دوست‌ داشتنی، تبدیل شده است. اگرچه ممکن که او شخصیتی نه چندان قدرتمند داشته باشد اما با همین طبیعت خاصش، توانسته است که ارتباطی عمیق با طرفدارن انیمه، برقرار کند. مبارزات شخصی او با مشکلات جسمی و روانی‌اش، شوکو را تبدیل به فردی دلسوز و مهربان کرده و همین امر باعث ایجاد حس همزادپنداری در مخاطبینی شد که این انیمه زیبا را تماشا می‌کردند. امری که باعث شد تا به امروز، این دختر قوی تبدیل به یکی خاص‌ترین قهرمانان زن اصلی جهان انیمه‌ها شود.

۷. ساشا برواس- حمله به تایتان (Sasha Braus- Attack On Titan)

در آستانه انقراض، بشریت برای بقا و زنده ماندن از دست تایتان‌های انسان‌خوار باید فرار کنند و پشت دیوارهایی بلند، پناه بگیرند. ساشا براوس (Sasha Braus) با وجود اینکه یکی از نقش‌های مکمل سریال بود اما در مقایسه با دیگر شخصیت‌های این انیمه، در خط اصلی داستان انیمه حمله به تایتان (Attack On Titan)، حضور کم‌ رنگ‌تری داشت اما این حضور کم هم باعث نشد تا از محبوبیت ساشا کاسته شود و او تبدیل به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین کاراکترهای مکمل در صنعت انیمه شد.
بسیاری ساشا را با نام «دختر سیب‌زمینی» نیز می‌شناسند. دختر شکمویی که حتی در پر استرس‌ترین موقعیت‌ها نیز در پی سیر کردن شکم خود با سیب‌زمینی‌ها یا هر چیز دیگری است. این شخصیت خاص ساشا، گاه باعث به وجود آمدن صحنه‌های کمدی و خنده‌داری می‌شود که حتی برای چند دقیقه، مخاطب را از استرس بالای انیمه حمله به تایتان، دور نگه می‌دارد. عشق بیش از حد ساشا به غذا و روابط مثبت او با دیگر شخصیت‌ها، ساشا را تبدیل به یکی از برترین کاراکترهای انیمه Attack On Titan کرده است.

۶. نوبارا کوگیساکی- جوجوتسو کایسن (Nobara Kugisaki- Jujutsu Kaisen)

انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen) اثری فانتزی و اکشن است که بر سازمانی مخفی تمرکز دارد که مهم‌ترین هدف آن از بین بردن نیروها و نفرین‌های شیطانی است. نفرین‌هایی که هر روز جهان را بیشتر از قبل مورد تهدید قرار می‌دهند. نوبارا کوگیساکی (Nobara Kugisaki) یکی از اصلی‌ترین قهرمان‌های این انیمه است. کوگیساکی نمونه‌ای عالی و کامل از یک شخصیت زن قدرتمند است.
نوابارا با اشتراک گذاشتن نظرات مختلف و بدون ترس خود، لحظات کمدی متعددی را در انیمه خلق می‌کند. در کنار شخصیت رک و خنده‌دار نوبارا، او قدرت‌های منحصر به فردی جذابی دارد که باعث به وجود آمدن صحنه‌هایی چشم‌نواز و با بالاترین کیفیت بصری می‌شود. با وجود شخصیت متفاوت و قدرت‌های زیاد این کاراکتر، دور از انتظار نیست که او در میان طرفدارن انیمه، تبدیل به یکی از محبوب ترین شخصیت های مونث انیمه ها شود.

۵. مای ساکوراجیما- راسکال خواب دختر خرگوشی سنپای را نمی‌بیند (Mai Sakurajima- Rascal Does Not Dream Of Bunny Girl Senpai)

انیمه راسکال خواب دختر خرگوشی سنپای را نمی‌بیند (Rascal Does Not Dream Of Bunny Girl Senpai) اثری کمدی است که داستان یک پسر دبیرستانی به نام ساکوتا آزوساگاوا (sakuta azusagawa) را روایت می‌کند. او با دختری به نام مای ساکوراجیما (Mai Sakurajima) که از دید همگان نامرئی به نظر می‌رسد، آشنا می‌شود. دختری با لباسی خرگوشی که از همان ابتدا توجه ساکوتا را به خود جلب می‌کند.
مای ساکوراجیما، قهرمان اصلی انیمه راسکال خواب دختر خرگوشی سنپای را نمی‌بیند است. شخصیتی که اغلب فردی مودب اما جدی است. با این وجود، طرفداران انیمه در مواقعی که ساکوراجیما، احساس سردرگمی و گیجی دارد بیشتر از دیگر صحنه‌ها او را دوست دارند و تحسین می‌کنند. شخصیت‌پردازی این کاراکتر، در مقایسه با بیشتر قهرمانان زن، واقع‌گرایانه‌تر است. مای ساکوراجیما در بسیاری از نظرسنجی‌هایی که میان عاشقان انیمه انجام می‌شوند، همیشه خوش می‌درخشد و از او به عنوان یکی از محبوب ترین شخصیت های مونث انیمه ها، یاد می‌شود.

۴. وایولت اورگاردن- وایولت اورگاردن (Violet Evergarden- Violet Evergarden)

قطعا انیمه وایولت اورگاردن (Violet Evergarden)، یکی از بهترین مجموعه‌های کوتاهی هست که تا به امروز از سمت نتفلیکس (Netflix) ساخته شده است. انیمه وایولت اورگاردن، حکایت دختری را روایت می‌کند که به دنبال کشف هویت حقیقی خود و معجزه‌ای به نام عشق است. شخصیت اصلی این انیمه با نام وایولت اورگاردن، کاراکتری است که بینندگان با دنبال کردن مسیر زندگی او، با بالا و پایین‌های احساسی یک انسان به ظاهر بی تفاوت آشنا می‌شوند. دختری که بعد از آغاز کاری جدید، با حقایق واقعی زندگی رو به رو شده و کم کم متوجه می‌شود که عشق، می‌تواند هم ناجی باشد هم باعث به فنا رفتن یک زندگی.
زیبایی جلوه‌های بصری این انیمه، از نقاط قوتی است که در طول هر دقیقه، شاهد آن هستیم. شاید داستان انیمه وایولت اورگاردن، یک حکایت کوتاه و مختصر باشد اما داستان احساسی قهرمان اصلی این انیمه، به خوبی مخاطب را درگیر خود می‌کند و حس همزادپنداری با وایولت اورگاردن از سمت مخاطبین، او را تبدیل به یکی از محبوب ترین شخصیت های مونث انیمه ها، تا به امروز کرده است.

۳. میکاسا آکرمن- حمله به تایتان (Mikasa Ackerman- Attack On Titan)

میکاسا آکرمن (Mikasa Ackerman)، قهرمان زن اصی انیمه حمله به تایتان (Attack On Titan) است. شخصیتی که بر اساس عشق و وفاداری نوشته شده است و این بزرگترین دلیلی است که میکاسا را تبدیل به یکی از محبوب ترین شخصیت های مونث انیمه ها در تمامی دوران‌ها کرده است. زنی قوی و باهوش که با تاکتیک‌های نظامی خود، تبدیل به سربازی قابل اعتماد و مورد احترام، شده است.
گذشته غم‌انگیز و شخصیت دلسوز و مهربان او، میکاسا را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین‌ها میان طرفداران جهان انیمه‌ها کرده است. ناگفته نماند که در بسیاری از نظرسنجی‌های انجام شده میان عاشقان مانگا و انیمه، میکاسا آکرمن جزو معدود افرادی است که همیشه در بین سه نفر اول قرار می‌گیرد و خود این مسئله، یک نشانه بزرگ از میزان محبوبیت بالا و دیوانه‌کننده این قهرمان زن قوی و جذاب است.

۲. شینوبو کوچو- شیطان کش (Shinobu Kocho- Demon Slayer)

سریال شیطان کش (Demon Slayer)، یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های اکشن و فانتزی در حال پخش است. در این انیمه شاهد انسان‌هایی هستیم که با نیروهای شیطانی قدرتمندی مبارزه می‌کنند که در پی نابودی کامل بشریت هستند. شینوبو کوچو (Shinobu Kocho) یکی از کاراکترهای مکمل این مجموعه است. با وجود اینکه او شخصیت اصلی زن انیمه شیطان کش نیست اما نمی‌توان این حقیقت را نیز انکار کرد که کوچو از پرطرفدارترین کاراکترهای این انیمه و صد البته انیمه‌های فانتزی است.
از جالب‌ترین نکات شخصیتی او می‌توان به زنده نگه داشتن جنبه‌های منفی این کاراکتر از سمت خودش هستیم؛ خشم او از اتفاقاتی که در دوران جوانی و در گذشته‌ی نه چندان دور او اتفاق افتاده‌اند و همچنین وجود رازهای زیادی که در مورد زندگی او وجود دارند، او را تبدیل به شخصیتی مرموز و در عین حال جذاب و دوست‌داستنی برای طرفداران مجموعه Demon Slayer کرده است. نبوغ بالای او در هنرهای رزمی و ارتباطات خاصی که با دیگر کاراکترهای موجود در مجموعه شیطان کش دارد، شینوبو را در بالای لیست محبوب ترین شخصیت های مونث انیمه ها قرار می‌دهد.

۱. نزکو کامادو- شیطان کش (Nezuko Kamado- Demon Slayer)

نزکو کامادو (Nezuko Kamado)، شخصیت اصلی زن انیمه محبوب شیطان کش، در بسیاری از نظرسنجی‌های مختلفی که میان دوستداران انیمه برای مشخص کردن محبوب ترین شخصیت مونث انیمه ها شکل گرفته‌اند، در اکثر مواقع جایگاه نخست را از آن خود کرده است. نزکو با وجود تبدیل شدن به یک شیطان و دور شدن از هویت انسانی خود باز هم توانسته است تا خصوصیات عاطفی و احساسی خود را هر چند که سخت باشد، حفظ کند. عشق بالای او به برادرش تانجیرو (Tanjiro) و احساس دلسوزی که نسبت به او دارد، باعث به وجود آمدن صحنه‌های احساسی و گاه خنده‌داری می‌شوند که مخاطبین را بیش از پیش جذب شخصیت منحصر به فرد نزکو کامادو می‌کند.
با وجود اینکه نزکو به اندازه دیگر شخصیت‌های اصلی انیمه شیطان کش، در داستان آنطور که باید حضور ندارد اما هنگامی که او با او مواجه می‌شویم، نزکو در روند داستان، تاثیر زیادی می‌گذارد. از مبارزه‌های او برای نجات جان بردارش گرفته تا حرکات خاصش، نزکو را تبدیل به یکی دوست‌داشتنی‌ترین قهرمانان زنی کرده است که تا به امروز در صنعت انیمه، با آن مواجه شده‌ایم.
لیست بالا، قطعا در طول زمان و با نظرسنجی‌های مختلف و جدید، دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد اما هستند کاراکترهایی که حتی با گذشت زمان نیز، چیزی از ارزششان کم نمی‌شود و همیشه در دل عاشقان انیمه، ماندگار باقی می‌مانند.
محبوب ترین شخصیت مونث انیمه ها از نظر شما چه کسی است؟ اصلی‌ترین ویژگی که شما را جذب یک کاراکتر می‌کند، چه چیزی است؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

31 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments