معرفی و بررسی ابرشرورهای انیمه جوجوتسو کایسن
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی ابرشرورهای انیمه جوجوتسو کایسن

ابرشرورهایی که توانایی گرفتن جان بزرگترین قهرمانان داستان را دارند.

معرفی و بررسی ابرشرورهای انیمه جوجوتسو کایسن ۷ ۱۷ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در انیمه جذاب و دیدنی جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen)، شخصیت‌های منفی زیادی وجود دارد که تهدیدات بزرگی برای قهرمانان و شخصیت‌های اصلی داستان به شمار می‌آیند. ما نیز بر همین اساس، در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی ابرشرورهای انیمه جوجوتسو کایسن می‌پردازیم.

انیمه محبوب و پرطرفدار جوجوتسو کایسن که پخش آن تا به امروز نیز به پایان نرسیده است، یک انیمه بسیار زیبا و هیجان انگیز در ژانر شونن است. این انیمه که توسط استودیو ماپا (Mappa Stusio) ساخته و کارگردانی شده است، در لیست انیمه‌هایی قرار گرفته است که گرافیک بسیار قوی دارد و جلوه‌های بصری خارق العاده‌ای در آن بکار گرفته شده است. نکته جالبی که در رابطه با این انیمه وجود دارد، این است که اگرچه عناصر تکرارشونده ژانر شونن در آن زیاد استفاده نشده است اما با این حال، به طرز ماهرانه‌ای توانسته است این حس را به بینندگان القا کند که در انیمه قرار گرفته‌اند و احساسات کارکترهای مختلف را به بهترین نحو ممکن درک کنند و با آنها ارتباط بگیرند. صحنه‌های اکشن بسیار جذاب، خط داستانی جالب، موسیقی متن، صداگذاری و البته کارکترهای این انیمه باعث شده‌اند که جوجوتسو کایسن با انیمه‌های فوق العاده محبوب و شناخته شده سراسر دنیا، همانند انیمه شیطان کش (Demon Slayer) و حمله به تایتان/تایتان مهاجم (Attack on Titan)، مقایسه شود. خط داستانی این انیمه، نه تنها هیچگاه افت نکرده است، بلکه هر آرک جدید، بهتر از قبل هم پیش رفته است. انیمه جوجوتسو کایسن، با جزئیات زیادی به زندگی قهرمانان و شخصیت‌های اصلی داستان پرداخته است. از طرفی، شخصیت‌های منفی زیادی را به بهترین شکل ممکن در داستان گنجانده و زندگی آن‌ها را نیز زیر ذره بین قرار داده است؛ به همین خاطر، این انیمه مورد تحسین بسیاری از بیننگان سراسر جهان قرار گرفته است. اکنون ما نیز بر همین اساس، در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی ابرشرورهای انیمه جوجوتسو کایسن می‌پردازیم. توجه داشته باشید که این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد.

 جیرو آواساکا (Jiro Awasaka)

جیرو آواساکا (Jiro Awasaka) یکی از شخصیت‌های منفی فرعی در آرک شیبویا (The Shibuya Arc) انیمه جوجوتسو کایسن بود. او با وجود اینکه در مقابل یوجی (Yuji) و مگومی (Megumi) قرار گرفت، اما با این حال در مبارزه به صورت واضحی بر هردوی آنها برتری داشت. ترفند شکست دادن این کارکتر، به تکنیک نفرین شده‌اش ربط داشت. به طور کلی، حملات قوی بر او تاثیر چندانی نداشتند و آسیب جدی نیز وارد نمی‌کردند. بنابراین آنها باید از حملات ضعیف برای شکست دادنش استفاده می‌کردند. زمانی که یوجی و مگومی نقطه ضعف او را پیدا کردند، به راحتی توانستند این شخصیت منفی نه چندان قوی را، شکست دهند.

اوراومه (Uraume)

اوراومه (Uraume) یکی دیگر از ابرشرورهای انیمه جوجوتسو کایسن است که در داستان به عنوان خدمتکار قدرتمند سوکونا (Sukuna) شناخته شده است. این کارکتر از تکنیک نفرین شده مبتنی بر یخ استفاده می‌کند و با استفاده از همین تکنیک، در موارد بسیاری، در حین نبردها، هم به سوکونا و هم به کنجاکو (Kenjaku)، کمک کرده است. داستان انیمه جوجوتسو کایسن، چیز‌های زیادی را در رابطه با این کارکتر آشکار نکرده است و به همین دلیل هم اطلاعات زیادی در مورد او در دسترس نیست.

داگون (Dagon)

کارکتر داگون (Dagon)، خیلی زود در داستان حضور پیدا کرد؛ اما با این حال، او تنها در آرک شیبویا نقش بزرگی ایفا کرد. در این آرک، او به تنهایی در مقابل تیم ماکی (Maki)، مگومی (Megumi)، ناوبیتو (Naobito) و نانامی (Nanami) قرار می‌گیرد. با وجود اینکه تعداد دشمنان این کارکتر شرور کم نبودند و او باید به تنهایی در مقابل همه آنها می‌ایستاد، اما بازهم عملکرد بسیار خوبی داشت و بر همه آنها برتری داشت. این مبارزه برای طرفداران انیمه جوجوتسو کایسن فوق العاده دیدنی و جذاب بود. اگرچه داگون یکی از اعضای اصلی گروه مبارزه نبود، اما با این حال، به خوبی ثابت کرد که یک مبارز سرسخت است که هرکسی توان شکست دادنش را ندارد. علاوه بر همه این‌ها، او هیجان آرک شیبویا را نیز با حضور خود، چند برابر افزایش داد.

اسو و کچیزو (Eso and Kechizu)

اسو و کچیزو (Eso and Kechizu) از قوی ترین ابرشرورهای انیمه جوجوتسو کایسن بودند که خیلی زود در داستان حضور پیدا کردند. این دو کارکتر، قدرت فوق العاده‌ای در اختیار داشتند و قادر بودند که توانایی‌های خود را در برابر تیم گوجو (Gojo) محک بزنند. در آرک Death Painting، این دو در برابر یوجی و نوبارا (Nobara) قرار گرفتند. با وجود اینکه شکست دادن اسو و کچیزو برای یوجی و نوبارا عملی ناممکن به نظر می‌رسید، اما با این حال، توانستند با همه توان خود در برابرشان مبارزه کنند و در نهایت جان هرودوی آنها را بگیرند. یوجی و نوبارا پس از شکست دادنشان به این مسئه پی بردند که آنها ارواح نفرین شده نبودند و به همین خاطر نیز، این مبارزه تاثیر عمیقی بر آنها گذاشت.

اوگی زنین (Ogi Zenin)

اوگی زنین (Ogi Zenin) یکی از قوی‌ترین اعضای خانواده زنین به شمار می‌رود. او درست پس از اینکه آرک The Culling Game شروع شد، نقش بسیار پررنگی در داستان ایفا کرد. او در مقابل دخترانش قرار گرفت و با موفقیت هردوی آنها را شکست داد. اما، چند لحظه پس از اینکه ماکی (Maki) قدرت‌های حقیقی‌اش را بیدار کرد، به دنبال قربانی شدن مای (Mai)، توسط دختر خودش در مبارزه شکست خورد. ماکی در طی این مبارزه به سطح جدیدی از قدرت دست پیدا کرد و به همین خاطر نیز توانست در نبرد از اوگی پیشی بگیرد و در نهایت او را بکشد. با این حال، قدرت او، بدون شک، ستودنی بود.

چوسو (Choso)

چوسو (Choso) برای بخش قابل توجهی از داستان انیمه جوجوتسو کایسن، نقش یک شخصیت منفی قدرتمند را بازی کرد. او به طور قطع، مبارز سرسخت و تهدید بزرگی برای قهرمانان و شخصیت‌های اصلی داستان بود. این کارکتر، در آرک حادثه شیبویا (The Shibuya Incident Arc)، در مقابل یوجی قرار گرفت تا انتقام مرگ برادرانش را بگیرد. چوسو در این نبرد بسیار خوب مبارزه کرد و یوجی را نیز شکست داد. در نهایت، زمانی که متوجه شد یوجی نیز یکی از برادرانش است، تصمیم گرفت جبهه خود را عوض کند و قول داد که با همه توانش از او محافظت کند.

ریو ایشیگوری (Ryu Ishiguri)

کارکتر ریو ایشیگوری (Ryu Ishiguri) در بخش اول آرک The Culling Game، نقش یک شخصیت منفی فرعی را بازی کرد. در این بخش، او قصد داشت بر سر راه یوتا (Yuta) بایستد. او بدون شک، توانست مهارت و توانایی‌های خود را در طی نبردها به بهترین نحو ممکن، ثابت کند. به علاوه، تکنیک نفرین شده این کارکتر نیز بسیار چشمگیر بود. این کارکتر، در طی حضورش در داستان، هر نوع مشکل بزرگ و کوچکی را برای قهرمانان و شخصیت‌های اصلی داستان به وجود آورد. اما با این حال، سوکونا اجازه نداد بیشتر از این زنده بماند و در همین آرک، جان ریو را گرفت.

رجی استار (Reggie Star)

شخصیت منفی اصلی آرک The Culling Game، کارکتری به نام رجی استار (Reggie Star) بود. این کارکتر که یکی از قدرتمندترین ابرشرورهای انیمه جوجوتسو کایسن به شمار می‌رود، در حالی که گروهی از جادوگران را رهبری می‌کرد، در این آرک از داستان حضور پیدا کرد. با پیش رفتن داستان، رجی که در گذشته خود نیز یک جادوگر بوده است، قبل از اینکه شکست بخورد، در مقابل مگومی فوشیگورو (Megumi Fushiguro) قرار می‌گیرد. او بسیار باهوش، بازیگوش و در عین حال بی رحم است؛ به هیچکس اهمیتی نمی‌دهد و تنها زمانی که یکی از هم تیمی‌هایش کشته می‌شود، احساس خجالت می‌کند.

هانامی (Hanami)

هانامی (Hanami) یکی دیگر از قوی ترین ابرشروهای انیمه جوجوتسو کایسن است که به خاطر ترس مردم از بلاهای طبیعی به وجود آمده است. این کارکتر به دلیل وابستگی عجیبی که به انرژی نفرین شده مبتنی بر طبیعت برای پاک کردن زمین از انسان‌ها دارد شناخته شده است. ویژگی که هانامی را از ماهیتو متمایز می‌کند، مقاومت و پایداری او در نبردها می‌باشد. او قادر است حملات شمشیر را نیز درهم بشکند و بر آنها غلبه کند. به علاوه همه این‌ها، او مدت زمان بسیار کمی هم برای بهبود نیاز دارد و خیلی سریع میتواند بدنش را ترمیم کند. هانامی می‌تواند جادوگران جوجوتسو را به آسانی در یک مبارزه طولانی تحت سلطه خود درآورد.

جوگو (Jogo)

جوگو (Jogo) که سری همانند یک آتشفشان دارد، یک روح نفرین شده ثبت نشده است. این کارکتر با ماهیتو (Mahito) و دیگر ارواح نفرین شده‌ای همکاری می‌کند که قصد از بین بردن همه انسان‌های زمین را دارند. هدف او نیز همانند دیگر ارواح نفرین شده، ایجاد دنیایی است که در آن نفرین‌ها، جای انسان‌ها را به طور کامل می‌گیرند. این کارکتر، بسیار زود در داستان حضور پیدا کرد. قرار گرفتن او در مقابل گوجو به این خاطر بود که توانایی و سطح قدرت گوجو در داستان برای بینندگان مشخص شود. در این مبارزه، جوگو به نحوی توانست جان سالم بدر برد. با این وجود، او به داستان بازگشت تا از گوجو انتقام بگیرد. اما در نهایت در طی نبردی، توسط سوکونا کشته شد.

توجی فوشیگورو (Toji Fushiguro)

توجی فوشیگورو (Toji Fushiguro) یکی از محبوب‌ترین ابرشرورهای انیمه جوجوتسو کایسن به شمار می‌رود. او در واقع، اصلی ترین شخصیت منفی آرکی است که در رابطه با گذشته گوجو بود. توجی در داستان این انیمه با عنوان قاتل جادوگر شناخته شده است. این کارکتر یک قاتل بدنام است که بدون استفاده از قدرت‌های نفرین شده‌، در مبارزات پیروز می‌شود. او هیچ استعداد ذاتی برای جوتسو ندارد، اما با این حال، به طرز عجیبی قدرتمند است و به همین خاطر نیز تهدیید بزرگی برای قهرمانان داستان محسوب می‌شود. او نیز یکی از اعضای خانواده زنین و پدر مگومی فوشیگورو است که تنها حضورش، جذابیت داستان را دو چندان افزایش داده است.

سوکونا (Sukuna)

ریومن سوکونا (Ryomen Sukuna) که توسط بزرگترین و قدرتمندترین جادوگران مدرسه جوجوتسو شکست خورده بود، اکنون به عنوان پدر ارواح نفرین شده شناخته می‌شود که مدت زمان زیادی تا تناسخش باقی نمانده است. یوجی ایتادوری یکی از انگشتان او را به صورت تصادفی، قورت داد و به این ترتیب تجسم روح این کارکتر درون او به وجود آمد. نگرش غیرعادی سوکونا به دنیا و رفتارهایی که از خود نشان می‌دهد، باعث شده‌‌اند که او به یکی از دوست داشتنی‌ترین شخصیت منفی‌های دنیای انیمه تبدیل شود. این کارکتر، فوق العاده‌ باهوش است و می‌تواند ذهن افراد را دستکاری کند.

کنجاکو (Kenjaku)

کارکتر کنجاکو (Kenjaku) بدون شک، یکی از قدرتمندترین و اصلی‌ترین شخصیت‌های انیمه جوجوتسو کایسن است. سوگورو گتو (Suguru Geto) یکی از شخصیت‌های مرده داستان است، اما اکنون، کنجاکو، بدن او را تحت کنترل خود درآورده است و اینگونه این کارکتر را به داستان بازگردانده است. اکنون که این کارکتر در بدن گتو زندگی می‌کند، با عنوان شبه گتو در داستان شناخته شده است. قدرت کنجاکو به عنوان یک جادوگر باستانی، به گونه‌ای است که با انتقال مغز خود به بدن افراد دیگر، کنترلشان را به دست گرفته و از آنها سوء استفاده می‌کند. کنجاکو زمانی که این کار را انجام می‌دهد، علاوه بر بدن آن فرد، تکنیک‌ها، مهارت‌ها و همه خاطراتشان را نیز به دست می‌آورد.

سوگورو گتو (Suguru Geto)

علیرغم اینکه کارکتر سوگورو گتو (Suguru Geto) یکی از دوستان نزدیک گوجو ساتورو (Gojo Saturo) بود که در دبیرستان جوجوتسو نیز با همدیگر هم‌دوره‌ای بودند، اما با این حال او پس از ترک آکادمی، به یکی از شخصیت‌های منفی داستان تبدیل شد که اهداف شخصی خود را در اولیت قرار داد و تصمیم گرفت آنها را دنبال کند. این کارکتر، اطلاعات زیادی در رابطه با جادوگران دارد و به همین ترتیب نیز به عنوان یکی از قوی ترین ابرشرورهای انیمه جوجوتسو کایسن به شمار می‌رود. او به دلیل سطح مهارت‌هایش به حریفی تبدیل شده است که از ارواح نفرین شده‌ هم ترساک‌تر است. به علاوه، او در نبرد تن به تن و مبارزه با شمشیر نیز از توانایی‌های شگفت انگیزی برخوردار است.

ماهیتو (Mahito)

کارکتر ماهیتو (Mahito) یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های منفی و البته منفورترین ارواح نفرین شده داستان انیمه جوجوتسو کایسن به شمار می‌رود که به تنهایی قدرت قرار گرفتن در مقابل کارکترهای قدرتمندی همچون نانامی و ایتادوری را دارد. این کارکتر رهبری گروهی را برعهده دارد که هدفشان، نسل کشی و جایگزین جمعیت انسانی با ارواح نفرین شده است. ماهیتو را می‌توان به عنوان کارکتری دیوانه توصیف کرد که از بازی کردن با احساسات انسان‌ها و آزار دادنشان لذت می‌برد. او بدون شک، یکی از قدرتمندترین ابرشرورهای انیمه جوجوتسو کایسن به شمار می‌رود که هرکسی توان قرار گرفتن در مقابل او و شکست دادنش را ندارد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments