قوی ترین شخصیت های انیمه جوجوتسو کایسن
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی قوی ترین شخصیت های انیمه جوجوتسو کایسن

جادوگران و ارواح نفرین شده‌ای که نمی‌خواهد با همدیگر روبه‌رو شوند.

معرفی و بررسی قوی ترین شخصیت های انیمه جوجوتسو کایسن ۱۱ ۰۱ آبان ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در این مطلب ما به معرفی و بررسی قوی ترین شخصیت های انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen) می‌پردازیم؛ از جادوگران درجه اول گرفته تا کارکترهایی که نفرین‌های قدرتمندی را در خود دارند.

انیمه محبوب و پرطرفدار جوجوتسو کایسن که پخش آن تا به امروز نیز به پایان نرسیده است، یک انیمه بسیار زیبا و هیجان انگیز در ژانر شونن است که هرکدام از تصمیماتی که شخصیت‌های آن می‌گیرند، عواقبی به دنبال دارد. این انیمه که توسط استودیو ماپا (Mappa Stusio) ساخته و کارگردانی شده است، در لیست انیمه‌هایی قرار گرفته است که گرافیک بسیار قویی دارد و جلوه‌های بصری خارق الهاده‌ای در آن بکار گرفته شده است. نکته جالبی که در رابطه با این انیمه وجود دارد، این است که اگرچه کلیشه‌های ژانر شونن در آن زیاد استفاده نشده است اما با این حال، به طرز ماهرانه‌ای توانسته است این حس را به بینندگان القا کند که در انیمه قرار گرفته‌اند و احساسات کارکترهای مختلف را به بهترین نحو ممکن درک کنند و با آنها ارتباط بگیرند. صحنه‌های اکشن بسیار جذاب، خط داستانی جالب، موسیقی متن، صداگذاری و البته کارکترهای این انیمه باعث شده‌اند که جوجوتسو کایسن با انیمه‌های فوق العاده محبوب و شناخته شده سراسر دنیا، همانند انیمه شیطان کش (Demon Slayer) و حمله به تایتان/تایتان مهاجم (Attack on Titan)، مقایسه شود. به طور کلی، دنیای انیمه جوجوتسو کایسن، سه نوع موجود مختلف را در خود جا داده است که عبارتند از: ارواح نفرین شده، جادوگران و مردم عادی که از قدرت‌های ماوراطبیعی بهره‌ای نبرده‌اند. جادوگران در این داستان شگفت انگیز به کسانی گفته می‌شود که میتوانند با ارواح نفرین شده مقابله کنند تا قادر نباشند به افراد عادی آسیبی وارد کنند. از طرفی، همه ما می‌دانیم که به طور قطع، سطح قدرت این کارکترها با همدیگر یکسان نیست و برخی از آنها قویتر از برخی دیگرند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی قوی ترین شخصیت های انیمه جوجوتسو کایسن، از جادوگران درجه اول تا کارکترهایی که نفرین‌های قدرتمندی را در خود دارند، می‌پردازیم.

مگومی فوشیگورو (Megumi Fushigoro)

با وجود اینکه، کارکتر مگومی فوشیگورو (Megumi Fushigoro) تنها یک یک دانش آموز سال اولی در دبیرستان توکیو جوجوتسو (Tokyo Jujutsu High) است، اما با این حال به عنوان یک جادوگر درجه دوم به شمار می‌رود. همه ما می‌دانیم چیزهای زیادی وجود دارد که مگومی باید از گوجو ساتورو (Gojo Satoru) یاد بگیرد، اما با این حال، او به خاطر این مسئله تحت فشار نیست و به آن به عنوان باری بر روی دوشش نگاه نمی‌کند زیرا عمل کردن به میراث خانوادگی‌اش برای او از اهمیت فراوانی برخوردار است. پس به همین ترتیب، با پیش رفتن داستان، او به رشد خود به عنوان یک جادوگر ادامه می‌دهد و همواره قویتر از قبل می‌شود. این کارکتر به عنوان یکی از نوادگان قبیله زنین (Zenin)، به خاطر تکنیک ده سایه‌اش (Ten Shadow Technique) شناخته شده است. این تکنیک به او اجازه میدهد در مواقعی که نیاز دارد، شیکیگامی‌های (Shikigami) مختلفی را احضار کند تا بتواند از خود در مقابل دشمنانش محافظت کند و با آنها بجنگد. مگومی یک مبارز بسیار منضبط است که حتی در بدترین شریط هم قادر است آرامش دوستانش را به بهترین نحو ممکن به آنها بازگرداند.

ماکی زنین (Maki Zenin)

کارکتر ماکی زنین (Maki Zenin) به طور قطع یکی از قوی ترین شخصیت های انیمه جوجوتسو کایسن است. او علیرغم اینکه بدون قدرت فراطبیعی خاصی به دنیا آمده است، اما به خوبی توانسته است ثابت کند که به اندازه یک جادوگر جوجوتسو قدرتمند و توانا است. او تنها به این خاطر که به عنوان یک جادور درجه چهارم شناخته شده است، پتانسیل واقعی‌اش، از نظر دیر کارکترها، آنگونه که باید و شاید، به چشم نمی‌خورد. ماکی به دلیل آسیب‌هایی که از طرف خانواده‌ زنین به او وارد شده است، تصمیم گرفت احساسات خود را دنبال کند تا در نهایت بتواند به یک مباررز استثنائی تبدیل شود که از ابزار نفرین شده استفاده می‌کند. او الگوی دانش آموزان سال اولی به حساب می‌آید. قدرت فیزیکی این کارکتر به خوبی در طول داستان به چشم میخورد زیرا که از توانایی‌های فیزیکی فوق العاده‌ای برخوردار است. او به خوبی توانست در استفاده از ابزارهای نفرین شده به عنوان سلاح، مهارت پیدا کند و اینگونه جایگاه خود را در مدرسه جوجوتسو حفظ کرد.

آئوی تودو (Aoi Todo)

کارکتر آئوی تودو (Aoi Todo) به خاطر دوستی بسیار نزدیکش با شخصیت یوجی ایتادوری (Yuji Itadori)، دانش بسیار زیادی در مورد جوجوتسو دارد و به همین خاطر نیز می‌تواند تمام ضربات دشمنانش را تنها با یک نگاه بسیار کوتاه  پیش بینی کند و بلافاصله برای مقابله با آنها، به بهترین استراتژی در ذهنش فکر کند. نکته جالب در مورد کارکتر آئوی تودو این است که با وجود هیکل حجیم و عضلانی‌اش، یک جادوگر بسیار احساساتی، بامزه و دوست داشتنی است. این کارکتر اگرچه از یک خانواده غیر جادوگر آمده است، اما با این حال بدون شک به عنوان یکی از قوی ترین شخصیت های انیمه جوجوتسو کایسن شناخته شده است. او به خوبی می‌تواند انرژی نفرین شده و هنرهای رزمی را به گونه‌ای با همدیگر ترکیب کند که توانایی‌هایش به سطحی غیرعادی برسند. به علاوه همه اینها، آئوی تودو، به دلیل ذکاوت و تجربیاتش به یکی از سرسخت‌ترین جادوگرانی تبدیل شده است که شکست دادنش به هیچ عنوان کار راحتی نیست.

نانامی کنتو (Nanami Kento)

کارکتر محبوب و پرطرفدار نانامی کنتو (Nanami Kento) یک تکنیک نفرین شده بسیار منحصر به فرد را به ارث برده است. این تکنیک که با عنوان Ratio شناخته شده است، به او این اجازه را می‌دهد تا دشمنان خود را به دو قسمت مساوی تقسیم کند. کارکتر نانامی به عنوان یک جادوگر درجه اول، میتواند به راحتی هرکسی را که اراده کند، در تنها چند ثانیه تکه تکه کند. سطح انرژی بسیار عظیم نفرین شده‌ای که در نانامی نهفته است، باعث شده است که او قادر باشد در مدت زمان بسیار کمی، نقاط ضعف دشمنان خود را پیدا کند. او در طول سریال توانسته است، توانایی‌های خود را به عنوان یکی از قوی ترین شخصیت های انیمه جوجوتسو کایسن ثابت کند. به علاوه، نانامی در دوران تحصیلش در مدرسه جوجوتسو، سال پایینی کارکتر گوجو ساتورو بوده است و تنها یک سال با او اختلاف سنی دارد، به همین خاطر نیز در کمک به یوجی ایتادوری نقش پررنگی ایفا کرد و سعی کرد به گوجو در آموزش دادن به یوجی کمک کند. دانش آموزان جدید مدرسه جوجوتسو نیز، سعی می‌کنند از راهنمایی‌های او استفاده کنند و از این کارکتر نحوه مبارزه کردن را یاد بگیرند.

ماهیتو (Mahito)

کارکتر ماهیتو (Mahito) یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های منفی و البته منفورترین ارواح نفرین شده داستان انیمه جوجوتسو کایسن به شمار می‌رود که به تنهایی قدرت قرار گرفتن در مقابل کارکترهای قدرتمندی همچون نانامی و ایتادوری را دارد. انرژی نفرین شده او پس از اینکه سه عدد از انگشت‌های سوکونا (Sukuna) را در روح خود حل کرده است، به سطح فوق العاده‌ای رسیده است. این کارکتر رهبری گروهی را نیز برعهده دارد که هدفشان نسل کشی و جایگزین جمعیت انسانی با ارواح نفرین شده است. این کارکتر به آزار دیگران علاقه زیادی دارد و می‌توان او را به عنوان یک کارکتر دیوانه توصیف کرد که از بازی کردن با احساسات انسان‌ها لذت می‌برد. به علاوه او از کارکتر گوجو ساتورو، کم تجربه‌تر و جوان‌تر نیز است که یعنی قدرت‌هایش همواره با قرار گرفتن در هر مبارزه‌ای رشد می‌کند و بیشتر نیز می‌شود. این کارکتر به وضوح، یکی از قدرتمندترین شخصیت های انیمه جوجوتسو کایسن به شمار می‌رود که هرکسی نمی‌تواند او را شکست دهد.

هانامی (Hanami)

 هانامی (Hanami) یک روح نفرین شده دیگر در داستان انیمه جوجوتسو کایسن است که به خاطر ترس مردم از بلاهای طبیعی به وجود آمده است. این کارکتر به دلیل وابستگی عجیبی که به انرژی نفرین شده مبتنی بر طبیعت برای خلاص کردن زمین از بشریت دارد شناخته شده است. هانامی با وجود خطوط سیاه رنگی که بر روی سراسر بدنش وجود دارند، توانایی قرار گرفتن در مقابل ایتادوری و آئوی را دارد و به همین خاطر نیز کارکتری نیست که بتوان به راحتی شکست داد. ویژگی که هانامی را از ماهیتو متمایز می‌کند، مقاومت و پایداری او در نبردها می‌باشد. او با بدن به شدت مقاومی که دارد، قادر است حملات شمشیر را نیز درهم بشکند و بر آنها غلبه کند. به علاوه همه این‌ها، او مدت زمان بسیار کمی هم برای بهبود نیاز دارد و خیلی سریع میتواند بدنش را ترمیم کند. با وجود همه این‌ها، مسلم است که او میتواند در برابر حملات فیزیکی و جادویی بایستد و جادوگران جوجوتسو را نیز به آسانی در یک مبارزه طولانی تحت سلطه خود درآورد.

سوگورو گتو (Suguru Geto)

علیرغم اینکه کارکتر سوگورو گتو (Suguru Geto) یکی از دوستان نزدیک گوجو ساتورو بود که در دبیرستان جوجوتسو نیز با همدیگر هم‌دوره‌ای بودند، اما با این حال او پس از ترک آکادمی، به یکی از شخصیت‌های منفی داستان تبدیل شد که اهداف شخصی خود را در اولیت قرار داد و تصمیم گرفت آنها را دنبال کند. این کارکتر به این خاطر که در مدرسه جوجوتسو آموزش داده شده است، اطلاعات زیادی در رابطه با جادوگران دارد و به همین ترتیب نیز به عنوان یکی از قوی ترین شخصیت های انیمه جوجوتسو کایسن و سرسخت‌ترین حریف قهرمان و کارکترهای اصلی به شمار می‌رود. سوگورو گتو شخصیتی است که به دلیل نداشتن هیچ ‌گونه احساس و عاطفه‌ای شناخته شده است، از همین رو نیز میتواند صدها نفر را بدون داشتن هیچ دلیلی به قتل برساند. او به دلیل سطح مهارت‌هایش به حریفی تبدیل شده است که از ارواح نفرین شده‌ هم ترساک‌تر و شکست دادنش نیز دشوارتر است. به علاوه، او در نبرد تن به تن و مبارزه با شمشیر نیز توانایی شگفت انگیزی دارد.

یوتا اوکتسو (Yuta Okkotsu)

کارکتر یوتا اوکتسو (Yuta Okkotsu) جادوگری در داستان انیمه جوجوتسو کایسن است که با وجود اینکه در سریال حضور پررنگی ندارد اما با این حال، به دلیل توانمندی‌هایش توانسته است جایگاه خود را در لیست قوی ترین شخصیت های این انیمه تضمین کند. یوتا کارکتری است که توسط روح انتقام جوی دوست دوران کودکیش که در داستان با نام ریکا (Rika) شناخته شده است، تسخیر شده است. یوتا یک متخصص اسلحه است. این کارکتر از استعداد به خصوصی بهره نبرده است، اما با این حال قادر است برای تثبیت انرژِی نفرین شده‌ای که در وجودش قرار دارد از کاتانا (Katana) استفاده کند و اینگونه میتواند مهارت‌های خود را با دستکاری این انرژی تقویت کند. او می‌تواند حتی در برابر کارکترهای بسیار قدرتمندی هم از جمله گوجو و سوکونا نیز مقاومت کند. این کارکتر به علاوه‌ همه‌ی این‌ها، به دلیل شجاعت و هوشی که دارد قادر است تکنیک‌هایی را هم که دیگران به کار می‌برند، در مدت زمان بسیار کوتاهی کپی کند و آنها را دوباره بر روی حریفش پیاده کند.

ریومن سوکونا (Ryomen Sukuna)

ریومن سوکونا (Ryomen Sukuna) که توسط بزرگترین و قدرتمندترین جادوگران مدرسه جوجوتسو شکست خورده بود، اکنون به عنوان پدر ارواح نفرین شده شناخته می‌شود که تناسخش قریب الوقوع است. یوجی ایتادوری یکی از انگشتان او را به صورت تصادفی، قورت داد و به این ترتیب تجسم روح این کارکتر درون او به وجود آمد. این کارکتر ظاهری ترسناک با چهار دست و دو صورت دارد. نگرش غیرعادی او به دنیا و رفتارهایی که از خود نشان میدهد، همگی باعث شده‌‌اند که او به یکی از دوست داشتنی‌ترین شخصیت منفی‌های دنیای انیمه تبدیل شود. این کارکتر فوق العاده‌ باهوش است و می‌تواند به هر نوعی که می‌خواهد ذهن افراد را دستکاری کند. سوکونا به قدری قدرتمند است که حتی قادر است ماهیتو را نیز تنها در چند ثانیه شکست دهد.

ساتورو گوجو (Satoru Gojo)

ساتورو گوجو (Saturo Gojo) به عنوان قدرتمندترین جادوگر تاریخ جوجوتسو شناخته شده است. او علیرغم هیکل لاغر و قد بلندی که دارد، میتوان حجم بسیار زیادی از انرژی نفرین شده را در خود نگه دارد. قدرت او به گونه‌ای است که میتواند بر هرکسی که می‌خواهد، اعم از دیگر جادوگران و یا ارواح نفرین شده، غلبه کند. به علاوه همه این‌ها، مهارت‌ و هوشی که دارد، او را به محبوب‌ترین کارکتر داستان انیمه جوجوتسو کایسن نیز تبدیل کرده است. هیچکس، حتی سوکونا و گتو نیز توانایی مقابله با او را ندارند. هوش تاکتیکی، واکنش‌های بسیار سریعی که میتواند در مواقع خطر از خود نشان دهد و همچنین تکنیک نفرین شده معکوس او به گونه‌ای است که میتواند به آسانی بزرگترین و قدرتمندترین ارواح نفرین شده را از میان بردارد. این کارکتر میتواند هم تکنیک Six Eyes و هم Limitless را بر روی دشمنانش پیاده کند، به همین خاطر نیز کارکترهای دیگر از روبه‌رو شدن با گوجو وحشت دارند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments