معرفی و بررسی انیمه های سینمایی با انیمیشن خوب
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی انیمه های سینمایی با انیمیشن خوب

زمانی که استودیوها تمام بودجه خود را برای گرافیک انیمه گذاشته‌اند.

معرفی و بررسی انیمه های سینمایی با انیمیشن خوب ۰ ۲۰ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در سال‌های اخیر، دنیای انیمه موفق به جذب طرفداران زیادی در سراسر جهان شده است و مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. انیمه‌های که تا به حال ساخته شده‌اند، می‌توانند در دسته بندی‌های مختلفی قرار بگیرند؛ اما ما در این مطلب، به معرفی و بررسی انیمه های سینمایی با انیمیشن خوب می‌پردازیم که کیفیت گرافیگ و جلوه‌های بصری بکار گرفته شده در آن‌ها، خارق العاده است.

بسیاری از مردم، در رابطه با فیلم‌هایی که برای دیدن انتخاب می‌کنند، بسیار محتطانه عمل می‌کنند. برخی از آنها تنها یک ژانر به خصوص را تماشا می‌کنند، برخی دیگر مدت زمان فیلم برایشان اهمیت خاصی دارد. اما در کنار همه اینها، برای برخی دیگر کیفیت جلوه‌های بصری فیلمی که می‌خواهند ببینند برایشان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این مورد به ویژه در رابطه با انیمه بسیار صدق می‌کند. به طور کلی، با نگاهی به انیمه‌های سینمایی که تا به حال ساخته شداند، می‌بینیم که انیمه های سینمایی با انیمیشن خوب که گرافیک و کیفیت جلوه‌های بصری فوق العاده‌ای در آنها بکار رفته باشد، کم نیستند. با این حال، تعدادی از این انیمه‌ها، به ویژه به خاطر گرافیکشان در تمام دنیا، حتی در بین کسانی هم که به طور معمول انیمه نگاه نمی‌کنند معروف و شناخته شدند.

انیمه، رسانه‌ای است که هرگز با مفاهیم شگفت انگیزی که در داستان‌های خود جای داده است، کارکترهای دوست داشتنی و البته طرح‌های گرافیکی خارق العاده خود طرفداران را ناامید نکرده است. کار و استعداد بسیار زیادی برای ساخت تک تک فریم‌های یک انیمه نیاز است تا بتوان آن را به شکلی منحصر به فرد ساخت. طراحان انیمه و استودیوها نیز همواره به دنبال خلق آثاری با بهترین کیفیت ممکن هستند. برخی از این استودیوها تا جایی که ممکن باشد، از بودجه‌شان در گرافیک انیمه‌ها استفاده می‌کنند تا بتوانند تک تک فریم‌ها و شات‌های انیمه را به بهتری نحو ممکن به تصویر بکشند. همین مسئله باعث شده است که استانداردهای انیمه در چند سال اخیر به اوج خود رسیده باشد. اینگونه استودیوها نیز اکنون خود را در رقابتی برای ساخت انیمه های سینمایی با انیمیشن خوب می‌بینند. به این ترتیب، با اکران هر انیمه سینمایی جدیدی، طرفداران، بیشتر و بیشتر شگفت زده می‌شوند.  

Jujutsu Kaisen 0

همه ما می‌دانیم که انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen 0) باید به طور قطع در این لیست قرار بگیرد. این انیمه با وجود اینکه کارکترهای مختلف زیادی که تکنیک‌های نفرین شده متفاوت از همی دارند را در خود جای داده است، بازهم کیفیت گرافیک و انیمیشن همه آنها را به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده است. جلوه‌های بصری زیبایی که در انیمه جوجوتسو کایسن بکار گرفته شده است، یکی از مهمترین دلایلی بود که باعث شد در مدت زمان کوتاهی، طرفداران بسیار زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کند. فیلم جوجوتسو کایسن 0، به پرفروش‌ترین فیلم سال دوهزار و بیست و یک در باکس آفیس ژاپن تبدیل شد. در مجموع، این انیمه سینمایی تا ماه آپریل سال دوهزار و بیست و دو، 13.5 میلیارد ین درآمد داشت و اکنون پانزدهمین فیلم پرفروش صعنت انیمه ژاپن به شمار می‌رود. این انیمه، از انیمیشن جذاب و بسیار دیدنی که دارد تا رشد شخصیتی کارکتر یوتا (Yuta)، عناصر زیادی را در خود گنجانده است که بدون شک ارزش تماشا کردن را دارند. در فیلم JJK0، کارکتر یوتا، قهرمان و شخصیت اصلی داستان، با نفرینی به نام ریکا (Rika) ارتباط می‌گیرد. این دو ارتباط بسیار خوبی با همدیگر برقرار می‌کنند، اما ساتورو گوجو (Saturo Gojo) از این کودک می‌خواهد به دبیرستان The Tokyo Perfectural Jujutsu برود تا کمک کند کنترل کاملی بر آن روح داشته باشد. 

Ghost In the Shell

انیمه شبح درون پوسته (Ghost In The Shell) یکی از بهترین انیمه های سینمایی در ژانر سایبرپانک است. در میان تمام فیلم‌‌های فرانچایز این انیمه، داستان شبح درون پوسته‌ای که در سال هزار و نهصد و نود و پنج ساخته شده است، بیشتر از همه، مورد استقبال طرفداران در سراسر جهان قرار گرفت. این فیلم با وجود اینکه در سال هزار و نهصد و نود و پنج اکران شده است، اما تا به حال نیز به خاطر انیمیشن و موسیقی متن فوق العاده‌اش، روز به روز به طرفدارانش اضافه می‌شود و همچنان محبوبیت خود را مثل گذشته حفظ کرده است. انیمه شبح درون پوسته نه تنها خط داستانی هوشمندانه‌ای دارد، بلکه در لیست انیمه های سینمایی با انیمیشن خوب نیز قرار می‌گیرد. داستان انیمه سینمایی Ghost In The Sell در سال دوهزار و بیست و نه اتفاق می‌افتد، زمانی که جهان به قدری در تکنولوژی پیشرفت داشته است که سایبورگ‌ها بسیار رایج هستند و به صورت مستقیم هم در مغر انسان‌ها می‌توان به اینترنت دسترسی پیدا کرد. داستان فیلم هم در رابطه با یک پلیس زن سایبورگ به نام موتوکو کوساناگس (Motoko Kusanagi) است که ماموریت دارد استاد عروسک (Puppet Master) را پیدا و دستگیر کند. این فرد جنایتکاری است که وارد ذهن سایبورگ‌های دیگر شده و از این راه مرتکب جنایات فجیعی می‌شود..  

Paprika

ساتوشی کن (Satoshi Kon) از نظر بسیاری از طرفداران دنیای انیمه به عنوان یکی از بزرگترین کارگردانان انیمه‌های سینمایی تمام دوران‌ها شناخته شده است. متاسفانه این کارگردان بزرگ به خاطر سرطان لوزالمعده جان خود را از دست داد. اما با این حال، کارهای شگفت انگیزی که او در طول سال‌های عمرش خلق کرده و بای طرفداران دنیای انمیه به جا گذاشته است، هنوز هم از بهترین انیمه‌های ساخته و طراحی شده به شمار می‌روند. پاپریکا (Paprika) یکی از بهترین انیمه های سینمایی با انیمیشن خوب در ژانر علمی تخیلی، هیجان انگیز و روانشناختی است. این انیمه شگفت انگیز بر اساس رمانی به همین نام در سال هزار و نهصد و نود و سه ساخته شده است. این داستان در رابطه با دکتری با نام آتسوکو چیبا (Atsuka Chiba) است که با نام پاپریکا شناخته شده است. این فرد به کمک همکارانش دستگاهی را اختراع می‌کند که می‌تواند به روان پزشکان کمک کند وارد ذهن بیمارانشان بشوند. در ادامه این داستان، به گونه‌ای دستگاه دزدیده می‌شود و آتسوکو در موقعیتی قرار می‌گیرد که باید آن را بازیابی کند تا از تخریب ذهن مردم به وسیله آن جلوگیری شود.

Dragon Ball Super: Broly

تاکنون، ما شاهد مبارزات Goku و Vegeta در چندین فیلم و سریال بوده‌ایم؛ اما تلاش‌های آنها به کمک همدیگر برای از بین بردن Broly به قدری افسانه‌ای بود که این فیلم را نیز به طور قطع در لیست بهترین انیمه های سینمایی با انیمیشن خوب قرار می‌دهد. این انیمه سینمایی نه تنها دارای خاط داستانی بسیار جذاب و دیدنی بود، بلکه انیمیشنی باورنکردنی، سکانس‌های اکشن بسیار جذاب و موسیقی‌های متن فوق‌ العاده‌ای را نیز در خود جای داده بود. در انیمه سینمایی Dragon Ball Super: Broly، همه چیز پس از هرج و مرجی که در تورنمنت قدرت (Tournament of Power) می‌بینیم به آرامش می‌رسد. اما گوکو به تمرین‌های خود ادامه می‌دهد زیرا به گونه‌ای حس می‌کند که این یک نوع آرامش قبل از طوفان است. در ادامه داستان، همانطور که گوکو پیش بینی می‌کرد به همراه Vegita، با یک جنگجویی که به نام Broley شناخته شده است، روبه‌رو می‌شوند که به طرز آشکاری بسیار قویتر از هرکسی است که در گذشته در مقابلشان قرار گرفته بود.

Your Name

به طور معمول، اگر از طرفداران انیمه در رابطه با انیمه های سینمایی با انیمیشن خوب سوال بپرسید، پاسخی که به ذهنشان میرسد، سینمایی نام تو است. داستان انیمه نام تو (Your Name) در رابطه با دو نوجوان است که زندگی‌های متفاوت و جداگانه‌ای از هم دارند. این دو نوجوان، به اسم‌های تاکی تاچیبانا (Taki Tachibana) و میتسوها میامیزو (Mitsuha Miyamizu)، دو دانش آموز دبیرستانی هستند که روزی یک پدیده عجیب را تجربه می‌کنند. یک روز پس از آنکه از خواب بیدار می‌شوند متوجه می‌شوند که بدنهایشان متعلق به خودشان نیست و در واقع بدن‌هایشان جابه‌جا شده است. به این ترتیب آنها در بدن یکدیگر قرار گرفته‌اند. این دو بدون آنکه بدانند بدن‌هایشان در اصل متعلق به چه کسی است، یادداشت‌هایی را برای هم به جا می‌گذارند تا دیگری بتواند آن را بخواند و بر طبق قانونهایی که برای همدیگر تعیین کرده‌اند پیش بروند تا زمانی که دوباره در بدن خودشان بیدار شوند. یکی از دلایلی که این داستان جزو بهترین انیمه های سینمایی سفر در زمان محسوب میشود و در سراسر جهان از آن استقبال زیادی شده است، انیمیشن خارق‌العاده آن بود. این انیمه به طرز شگفت انگیزی به بینندگان خود این حس را القا می‌کرد که انگار داخل فیلم قرار گرفته‌اند و همه جزئیات آن را تجربه می‌کنند.

Spirited Away

این واقعیت بسیار تاسف آور است که برخی از فیلم‌های انیمه‌ای، با وجود آنکه از هر لحاظ بی نقص بودند، هرگز نتوانستند برنده جایزه اسکار بشوند. با این وجود، انیمه شهر اشباح (Spirited Away) توانست همه رکوردها را بشکند و به یکی از انیمه‌های سینمایی تبدیل شد که توانست جایزه اسکار را کسب کند. در واقع باید گفت که، شهر اشباح تنها انیمه سینمایی است که توانست جایزه اسکار را در بخش بهترین انیمیشن ساخته شده، برنده شود. با در نظر گرفتن ای مسئله، شما خود می‌توانید حدس بزنید که به چه دلیل شهر اشباح به عنوان بهترین انیمه سینمایی تمام دوران‌ها شناخته شده است. داستان این انیمه خارق العاده، در رابطه با دختر جوانی به نام چیهیرو اوگینو (Chihiro Ogino) است. این کارکتر دوست داشتنی در حالی که به همراه پدر و مادرش می‌خواهد به خانه بازگردد، یک شهربازی متروکه را کشف می‌کند. چیهیرو حس خوبی به این مکان مرموز نداد و به نظرش ترسناک می‌آید. در ادامه داستان، والدینش پس از وارد شدن به این شهربازی، تبدیل به خوک می‌شوند. چیهیرو که اکنون تنها مانده است متوجه می‌شود این مکان توسط اشباح تسخیر شده است. او که بسیار گیج شده است و نمی‌داند باید چه کاری انجام دهد، با روحی به نام هاکو (Haku) آشنا می‌شود که به او کمک می‌کند.   

The Girl Who Leapt Through Time

انیمه عاشقانه علمی تخیلی کلاسیک مامورو هوسودا (Mamoru Hosoda) که در سال دوهزار و شش ساخته شده است، در رابطه با یک دانش آموز دبیرستانی به اسم ماکوتو کونو (Makoto Konno) است. در این داستان ماکوتو کونو، حس می‌کند که خود را در زندگی گم کرده است. او به زودی فارغ التحصیل می‌شود اما هیچ نمی‌داند که در آینده باید به انجام چه کاری بپردازد. یک روز او متوجه می‌شود که توانایی سفر در زمان را دارد و نحوه سفر در طول زمان را یاد می‌گیرد. او از این توانایی تنها برای حل مسائل پیش پا افتاده، مانند گرفتن نمرات خوب استفاده می‌کند. با این حال، همه ما می‌دانیم که قدرتهای بزرگ، مسئولیت‌های بزرگی نیز به همراه دارند. ماکوتو کونو نیز به زودی درمی‌یابد که به هم ریختن خط زمانی می‌تواند تاثیرات خطرناک و سنگینی به دنبال داشته باشد. بدتر از همه آن است که او متوجه می‌شود تنها چند بار دیگر میتواند در زمان سفر کند تا مشکلاتی را که به وجود آورده است حل کند و پس از آن دیگر فرصتی برایش باقی نمی‌ماند. خط داستانی این فیلم ممکن است از نظر برخی از بینندگان بسیار ساده باشد، اما به طور کلی، یک داستان جذاب و قابل تامل با لحظاتی از زندگی است که بینندگان می‌توانند به خوبی با آن ارتباط بگیرند.

Bubble

حباب (Bubble) یک انیمه دیگر با کیفیت بصری و گرافیک خارق العاده است. این انیمه سینمایی شگفت انگیز، محصول سال دوهزار و بیست و دو است. حباب، داستانی در ژانرهای فانتزی و عاشقانه است که توسط تتسورو آراکی (Tetsuro Araki) کارگردانی شده است. تتسورو آراکی در جهان بیشتر به خاطر کارگردانی انیمه دفترچه مرگ (Death Note) شناخته شده است. داستان این انیمه در توکیویی اتفاق می‌افتد که اکنون به مکانی غیرقابل سکونت تبدیل شده است. نیروی گرانش بخاطر حباب‌های مرموز ویران کننده‌ای که به این شهر راه پیدا کرده‌اند، دیگر وجود ندارد. انیمه حباب یک فیلم بسیار جالب است که از مفهوم ساده حباب‌ها برای بیان داستانی پیچیده استفاده می‌کند. توجه داشته باشید که خط داستانی آن بسیار غم انگیز نیز هست. این انیمه به گونه‌ای نیست که توضیحات و جزئیات زیادی را به بیننده ارائه داده باشد، به همین خاطر نیز جای سوال و حدس و گمان‌های زیادی در خود باقی گذاشته است. در نتیجه آن برخی بر این باورند که انیمه حباب در برخی موارد می‌توانست بسیار بهتر هم عمل کند. اما با این حال، انیمیشن و کیفیت گرافیک بکار گرفته شده در آن، باعث شده است که لحظه به لحظه این انیمه ارزش تماشا کردن را داشته باشد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments