بهترین سری های انیمه که گرافیک فوق‌العاده‌ای در آنها بکار گرفته شده است!

بهترین سری های انیمه که گرافیک فوق‌العاده‌ای در آنها بکار گرفته شده است!

انیمه‌هایی که همانند یک قطعه هنری طراحی شده‌اند.

کیفیت انیمیشن در انیمه‌های مختلف می‌توانند از همدیگر بسیار متفاوت باشند. بنابراین اگر می‌خواهید انیمه‌ای ببینید که جلوه‌های بصری آن به بهترین شکل ممکن طراحی شده باشد، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید زیرا که به معرفی و بررسی بهترین سری های انیمه که گرافیک فوق‌العادهای در آنها بکار گرفته شده است، می‌پردازیم.

هرکدام از دوستداران انیمه به دلایل مختلفی تماشای انیمه را دوست دارند. برخی از مردم، انیمه را به خاطر خط داستانی منحصر به فرد و جذابشان، برخی دیگر آن را به خاطر صحنه‌های اکشن دیدنی تماشا می‌کنند. در عین حال کسانی هم هستند که این رسانه تصویری را به خاطر تصویری که از اختلالات روانی مختلف ارائه می‌دهند، نگاه می‌کنند. افرادی هم هستند که انیمیشن انیمه برایشان اهمیت زیادی دارد و  تنها دوست دارند انیمه‌هایی را ببینند که از جلوه‌های بصری شگفت انگیزی در آنها استفاده شده است و در غیر اینصورت علاقه زیادی برای دیدن انیمه‌های دیگر نشان نمی‌دهند. با این حال، با در نظر گرفتن اینکه در سال‌های اخیر انیمه‌های خوب بسیار زیادی یکی پس از دیگری ساخته شده‌اند، این امکان وجود دارد که برای طرفداران، انتخاب بهترین سری های انیمه که انیمیشن فوق العاده‌ای دارند، کمی سخت باشد. بر همین اساس، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید زیرا که به معرفی و بررسی بهترین سری های انیمه با بهترین کیفیت انیمیشن می‌پردازیم.

موب سایکو (Mob Psycho)

استودیو بونس (Studio Bones) انیمیشن انیمه موب سایکو (Mob Psycho) را به شیوه‌ای کمیک طراحی کرده است. برخلاف دیگر انیمه‌های این استودیو، کارکترهایی که برای این انیمه طراحی شده‌اند، آنگونه که باید و شاید، جذاب به نظر نمی‌رسند. رنگ‌هایی هم که در انیمیشن آن استفاده شده است، تا حدودی کم رنگ به نظر می‌رسند. به طور کلی، ویژگی‌های مربوط به کیفیت انیمیشن و جلوه‌های بصری این انیمه، همگی در سطح معمولی قرار گرفته‌اند. اما با این حال، این استودیو در طراحی صحنه‌های اکشن، پتانسیل واقعی خود را به بینندگان نشان می‌دهد. هر یک از صحنه‌های اکشن این انیمه جذاب و دیدنی با کوچکترین جزئیات طراحی شده است و بسیار رنگارنگ هم به نظر می‌رسند. با دیدن این صحنه‌ها در انیمه، به طور قطع نمی‌توانید چشمتان را از روی صفحه بردارید.

داستان انیمه Mob Psycho در رابطه با یک روانشناس بسیار قدرتمند به نام Shigeo Kageyama است. این روانشناس در دنیایی زندگی می‌کند که در آن چند نفر، از توانایی‌های منحصر به فرد فرا روان شاختی برخودارند. در این دنیا برخی از مردم سعی می‌کنند از قدرت خود برای تسلط بر جهان و آسیب رساندن به دیگران استفاده کنند. افرادی هم که با نام Mob شناخته شده‌اند، تلاش میکنند تا انسان‌ها را نجات دهند.

باغ گناهکاران (The Garden of Sinners)

انیمه باغ گناهکاران (The Garden of Sinners) در سال دوهزار و سیزده ساخته شده است. اما با این وجود، بعد از گذشت ده سال نیز، هنوز هم به سختی میتوان انیمه‌ای پیدا کرد که کیفیت جلوه‌‌های بصری آن به همین اندازه شگفت انگیز باشد. همه کارکترها و همه سکانس‌های انیمه باغ گناهکاران همانند یک قطعه هنری بی عیب و نقص به نظر می‌آید. به همین خاطر نیز استودیو سازنده این انیمه، استودیو Ufotable، به عنوان یکی از بهترین استودیوهای انیمه در ژاپن به شمار می‌رود. سریال انیمه باغ گناهکاران، در مجموع سیزده قسمت و نه فیلم دارد.

داستان انیمه باغ گناهکاران در ماه سپتامبر سال هزار و نهصد و نود و هشت اتفاق میافتد. در این زمان، تعدادی از دختران جوان دبیرستانی، به طور ناگهانی، جان خودشان را می‌گیرند. هیچ دلیل آشکاری هم برای خودکشی‌هایی که اتفاق افتاده است، پیدا نمی‌شود. شیکی (Shiki)، قهرمان و شخصیت اصلی این سریال، تلاش می‌کند دلیل این مرگ و میرها را پیدا کند. با پیش رفتن داستان، او درمی‌یابد که نیروی عجیبی پشت همه این جریان‌های مرموز قرار گرفته است.

ویولت اورگاردن (Violet Evergardden)

انیمه وایولت اورگاردن (Violet Evergarden) ثابت می‌کند انیمه تنها درمورد نمایش صحنه‌های چشمگیر اکشن به منحصر به فردترین شکل ممکن نیست. این انیمه خارق ‌العاده برای بیان احساسات و عواطف درونی شخصیت‌ها، صحنه‌ها و مناظر زیبایی را به صورت فوق العاده‌ای به تصویر کشیده است. سکانس‌های این انیمه، از آب‌های جاری گرفته تا شب‌های پرستاره و معماری که در طراحی خانه‌های آن بکار گرفته شده است، همه و همه با کوچکترین جزئیات طراحی شده‌اند.

 شخصیت اصلی این انیمه با نام ویولت (Violet)، دختر جوانی است که در گذشته، در طول یک جنگ چهار ساله، از او به عنوان یک ماشین کشتار استفاده شده است. او پس از اینکه هر دو دست خود را از دست می‌دهد و آنها را با پروتزهای فلزی جایگزین می‌کند، باید یاد بگیرد که به عنوان یک مولف پنهان به جامعه برگردد. در داستان این انیمه زیبا، ویولت با افراد مختلف آشنا می‌شود و سعی می‌کند احساسات آنها را درک کند. تماشای رشد ویولت و فرایند یادگیری او درباره احساس‌های انسان‌ها و پیچیدگی‌شان، این انیمه را به یکی از بهترین سری های انیمه تمام دوران‌ها تبدیل کرده است.

هنر شمشیرزنی آنلاین (Sword Art Online)

خط داستانی انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین (Sword Art Online) و سایر عناصری که در آن بکار رفته است، با واکنش‌ها و نظرات متفاوتی از طرف بینندگان روبه‌رو شده است. علاوه بر کیفیت جلوه‌های بصری، یکی از ویژگی‌های دیگر این انیمه که مورد استقبال بسیاری از بینندگان قرار گرفته است، موسیقی متن شگفت انگیز آن است. استودیو سازنده این انیمه A-1 Pictures است.

در انیمه Sword Art Online به همه گیمرهای سراسر جهان، این فرصت داده شده است تا بازی در یک واقعیت مجازی سه بعدی را تجربه کنند. هنر شمشیرزنی آنلاین یکی از بازی‌های موجود در این کنسول است که در آن به کاربرانش، دروازه‌ای را به دنیایی شگفت انگیز ارائه می‌دهد که بسیار واقعی تر از تنها یک واقعیت مجازی به نظر می‌رسد. زمانی که سازنده این بازی، هزاران بازیکن را در داخل این دنیا به دام می‌اندازد، این دنیای شگفت انگیز خیلی زود به یک کابوس بی‌رحمانه تبدیل می‌شود. به علاوه آپشن خارج شدن از این بازی نیز به کلی برداشته می‌شود و تنها راه نجات برای کاربران آن این است که تمام مرحله‌های این بازی سخت را پشت سر بگذارند.

مرد تک مشتی (One Punch Man)

از ویژگی‌های انیمه مرد تک مشتی (One Punch Man) که باعث شده است در مدت زمان کوتاهی طرفداران زیادی به خود جذب کند، کارکتر بسیار قدرتمند سایتاما (Saitama) و خط داستانی سرگرم کننده و هوشمندانه‌ این انیمه است. اما با وجود همه اینها، این انیمه نیز به طور قطع باید در لیست بهترین سری های انیمه‌ که دارای جلوه‌های بصری خارق العاده‌ای هستند، قرار بگیرد زیرا که صحنه‌های اکشن آن با تمام جزئیات، به بهترین شکل ممکن طراحی شده است. ما در همه مبارزات این انیمه می‌توانیم قدرت و برتری سایتاما را آنگونه که باید و شاید، مشاهده کنیم.

در داستان انیمه مرد تک مشتی، همه شخصیت‌ها به گونه‌ای هستند که می‌خواهند قدرت بیشتری به دست بیاورند، اما سایتاما نمی‌تواند حریفی برای خود پیدا کند چون هرکس که در مقابل او قرار می‌گیرد، نمی‌تواند در برابر یکی از ضربات مشتش هم دوام بیاورد. با پیش رفتن داستان، او به انجمن قهرمانان می‌پیوندد تا با قدرتمندترین شخصیت‌های شرور روبه‌رو شود. اما بازهم کسی را پیدا نمی‌کند که در سطح او باشد. با این حال، تعداد کمی از کارکترها پتانسیل واقعی او را درک می‌کنند.

نیروی آتش (Fire Force)

همه عناصر انیمه نیروی آتش (Fire Force)، از کیفیت جلوه‌های بصری و انیمیشن آن گرفته، تا خط داستانی، رشد شخصیتی کارکترها و موسیقی متن آن، به بهترین شکل ممکن ساخته و طراحی شده‌اند و باعث شده‌اند تا در لیست بهترین سری های انیمه قرار بیرد. این انیمه شاهکار، دو فصل دارد که هرکدام از آنها شامل بیست و چهار قسمت می‌باشند.

داستان این انیمه در رابطه با انسان‌هایی است که به طور ناگهانی، قربانی نوعی بیماری خاص می‌شوند که آنها را تبدیل به هیولاهایی بدون فکر میکند. این هیولاها با عنوان Infernal یا شرورهای جهنمی شناخته شده‌اند. در ادامه داستان، تیم نیروی ویژه آتش (Special Fire Force)، برای مقابله با این هیولاها در برابرشان قرار می‌گیرند. قهرمان و شخصیت اصلی داستان نیز که شینرا کوساکابه (Shinra Kusakabe) نام دارد، برای نجات بشریت به این تیم ملحق می‌شود.

سرنوشت (Fate/Stay Night)

سازندگان انیمه سرنوشت (Fate/Stay Night) تلاش کرده‌اند به حالتهای چهره همه کارکترها و نماهای اطرافی که طراحی شده است، اصالت خاصی ببخشند. به طور کلی، این انیمه زیبا و هیجان انگیز، با جزئیات بسیار منحصر به فردی طراحی شده است و صحنه‌های اکشن آن همانند یک اثر هنری خارق العاده به نظر می‌رسد. با وجود اینکه قسمت اول این انیمه در سال دوهزار و شش منتشر شده است، اما هنوز هم از نظر کیفیت انیمیشن، گرافیک و جلوه‌های بصری بکار گرفته شده در آن، جزو بهترین سری های انیمه تمام دوران‌ها به حساب می‌آید که ارزش تماشا کردن را دارد.

داستان انیمه سرنوشت در رابطه با پسر نوجوانی به نام شیرو امیا (Shirou Emiya) است که به مسابقات مرگباری راه پیدا می‌کند. این مسابقه که با عنوان Fifth Holy Grail War شناخته شده است، به گونه‌ای است که مبارزان بسیار قدرتمندی از سراسر جهان در آن شرکت می‌کنند تا با استفاده از سلاح‌های مرگبار و جادو با همدیگر مبارزه کنند. آنها قصد دارند تا با پیروزی در این مسابقه، به همه خواسته‌های خود برسند.

جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen)

همه ما می‌دانیم که انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen) باید به طور قطع در این لیست قرار بگیرد. این انیمه با وجود اینکه کارکترهای مختلف زیادی که تکنیک‌های نفرین شده متفاوت از همی دارند را در خود جای داده است، بازهم کیفیت گرافیک و انیمیشن همه آنها را به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده است. جلوه‌های بصری زیبایی که در انیمه جوجوتسو کایسن بکار گرفته شده است، یکی از مهمترین دلایلی بود که باعث شد در مدت زمان کوتاهی، طرفداران بسیار زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کند.

داستان انیمه جوجوتسو کایسن در رابطه با هیولاها و شیاطینی است که با قدرت‌های منحصر به فردی متولد شده‌اند و با انرژی نفرین شده‌ای که دارند، قصد دارند جهان هستی را محو کنند. از طرف دیگر، جادوگران جوجوتسو برای نجات جهان و شکست دادن شیاطین، دست به انجام هرکاری می‌زنند. هر ثانیه از این انیمه شگفت انگیز ارزش تماشا کردن را دارد. جوجوتسو کایسن هنوز به پایان نرسیده و در حال پخش است.

حمله به تایتان/تایتان مهاجم (Attack On Titan)

انیمه حمله به تایتان/تایتان مهاجم (Attack On Titan) یکی از بهترین انیمه‌های ساخته شده تمام دوران‌ها به حساب می‌آید. این انیمه تاکنون موفق به کسب جایزه‌های بسیار زیادی شده است که تعداد زیادی از آنها به خاطر کیفیت انیمیشن و جلوه‌های بکار رفته در آن است. سه فصل اول این انیمه زیبا در استودیو Wit ساخته شده است. اما فصل نهایی آن در استودیو Mappa ساخته شد. بدون شک انیمه تایتان مهاجم، به خاطر محبوبیت بی حد و حصرش در سراسر جهان، در لیست بهترین سری های انیمه قرار می‌گیرد.

داستان انیمه اتک ان تایتان در رابطه با دنیایی است که در آن انسان‌ها برای محافظت از خود در برابر هیولاهایی که با نام تایتان (Titan) شناخته شده‌اند، پشت دیوارها خود را قایم کرده‌اند تا بتوانند زنده بمانند. این انیمه فانتزی تاریک، حول محور سه شخصیت اصلی به نام‌های ارن یائگر (Eren Jaeger)، میکاسا آکرمن (Mikasa Akerman) و آرمین آرلرت (Armin Arlert) می‌چرخد که در برابر تایتان‌ها می‌ایستند و با آنها می‌جنگند.

شیطان کش (Demon Slayer)

کیفیت انیمیشن و جلوه‌های بصری بکار رفته در انیمه شیطان کش (Demon Slayer) باورنکردنی است! بدون شک یکی از دلایلی که باعث شد این انیمه، تنها پس از انتشار قسمت اول، طرفداران بسیار زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کند و به یکی از بهترین انیمه‌های ساخته شده در تمام تاریخ تبدیل شود، گرافیک و انیمیشن آن بود. داستان این انیمه شگفت انگیز هیچگاه افت نکرد و تنها بهتر و بهتر می‌شد. موسیقی متن و جلوه‌های صوتی شگفت انگیز، خط داستانی بسیار جذاب و دیدنی، توسعه و رشد شخصیت‌ها، تیکه‌های کوچکی از ژانر کمدی که در داستان آن گنجانده شده است و صحنه‌های دلخراش مرگ کارکترها، همه و همه به معروفیت این انیمه کمک بسیاری کرده‌اند و در نهایت آن را به یک اثر شاهکار تبدیل کرده‌اند.

 داستان انیمه شیطان کش در رابطه با دنیایی است که در آن جان انسان‌ها توسط شیاطین تهدید می‌شود. گروهی که با عنوان شیطان کش شناخته شده‌اند، این وظیفه را برعهده گرفته‌اند تا از انسانها در برابر این شیاطین محافظت کنند. هدف نهایی آنها از بین بردن همه شیاطین است، اما آنها برای این کار نیاز دارند موزان کیبوتسوجی (Muzan Kibutsuji)، رئیس شیطان‌ها را، از بین ببرند که به نظر کار غیرممکنی می‌آید.

4.2 19 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا