قدرت ماهیتو
1%
  • 0/10

توضیح قدرت ماهیتو در انیمه جوجوتسو کایسن

روح نفرین شده ترس و نفرت

توضیح قدرت ماهیتو در انیمه جوجوتسو کایسن ۱۵ ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

آرک شیبویای انیمه جوجوتسو کایسن شروع شده و تکنیک نفرین شده و قدرت ماهیتو یکی از مهم‌ترین عواملی است که در این آرک و مبارزات درگیر است.

از ابتدای پخش انیمه جوجوتسو کایسن، ماهیتو یکی از بدذات‌ترین و قوی‌ترین روح‌های نفرین‌شده این سری بوده و همچنین در فصل دوم، ماهیتو به عنوان یکی از آنتاگونیست‌های اصلی فصل معرفی شد. از همان ابتدای پخش سری، نشان داده شده که این شخصیت از شکنجه روحی و جسمی لذت زیادی برده و تکنیک نفرین شده تغییر شکل راکد ماهیتو به خوبی او را مجهز کرده است که متعادل‌ترین‌ تکنیک را از نظر تهاجمی و دفاعی در این سری را به او می‌دهد. 

مانند همه ارواح نفرین شده، ماهیتو توسط انرژی منفی که به سمت یک پدیده خاص جمع و تبدیل به یک موجود حساس شده، شکل می‌گیرد. در مورد او، ماهیتو از ترس انسان از انسان‌های دیگر آشکار شد، احساسی چنان قوی که پیش از این به عنوان یک تهدید درجه ویژه در نظر گرفته می‌شد و فقط به قوی‌تر شدن خود ادامه می‌دهد. با هر مبارزه ای که در آن شرکت می‌کند، تکنیک نفرین شده ماهیتو بدون توجه به اینکه ببازد یا برنده باشد، به تکامل خود ادامه می‌دهد و در سریالی که بیشتر به خاطر مبارزاتش معروف شده است، پتانسیل رشد ماهیتو وحشتناک است.

تکنیک نفرین شده تغییر شکل راکد ماهیتو

طبق داستان مانگا و انیمه جوجوتسو کایسن، شکل بدن یک نفر همیشه شکل روح او را منعکس می‌کند؛ این واقعیت باعث می‌شود که تکنیک نفرین شده تغییر شکل راکد ماهیتو به شدت قدرتمند باشد زیرا او توانایی دسترسی و دستکاری روح‌ها را دارد و تنها شرط لازم برای فعال کردن این تغییر شکل، لمس فیزیکی است، به این معنی که وقتی ماهیتو کسی را لمس می‌کند، می‌تواند روح او را به هر شکلی که می‌خواهد درآورد – و در این فرآیند، ظاهر فیزیکی آنها را نیز تغییر دهد. جادوگران جوجوتسو در برابر تکنیک نفرین شده ماهیتو مقاومت بیشتری نشان می‌دهند و کسانی که از روح خود آگاه هستند می‌توانند شکل روح خود را حتی زمانی که ماهیتو آنها را لمس می‌کند حفظ کنند و از سوی دیگر انسان‌های عادی هیچ دفاعی در برابر تکنیک تغییر شکل راکد ندارند و هنگامی که ماهیتو آنها را لمس می‌کند فوراً کشته می‌شوند، زیرا روح فقط می‌تواند قبل از نابودی تغییرات زیادی داشته باشد.

اجساد بازمانده آنها به عنوان تغییر شکل یافته‌ها نامیده می‌شوند و به عنوان هواپیماهایی بدون سرنشین یا شیکیگامی تخت کنترل ماهیتو قرار می‌گیرند. او می‌تواند آنها را به طور کامل بدون هیچ مشکلی کنترل کند و با لمس آنها شکل آنها را بیشتر دستکاری کند. بهترین استفاده از تغییر شکل راکد ماهیتو زمانی است که او تکنیک نفرین شده خود را برای خودش به کار می‌برد. ماهیتو با دستکاری روح خود، می‌تواند به هر شکلی که او را مطلوب‌تر می‌داند، تغییر شکل دهد و در حالی که اول به نظر می‌رسید محدود به تقلید از اعضای بدن موجودات زنده است؛ در مبارزه با یوجی ایتادوری الهام گرفت تا با اشکال پیچیده تر آزمایش کند. او در حال حاضر هیچ مشکلی در ساختن اندام های خود به سلاح های موقتی مانند گرز، شمشیر و چماق دقیق تر از هر ابزار نفرین شده ای ندارد، زیرا آنها مستقیماً به بدن او پیوند می‌زنند. با توانایی خود در بازآفرینی اعضای بدن حیوانات و تقویت هر ویژگی مرتبط با آنها، ممکن است قدرت ماهیتو یک سلاح زنده و تنفسی برای تخریب کامل باشد.

تکنیک گسترش دامنه خود-تجسمی کمال

اگرچه ماهیتو دو بار در انیمه جوجوتسو کایسن تکنیک گسترش دامنه خود را با موفقیت انجام داده است، اما هرگز تکنیکی را که در خود-تجسمی کمال (Self-Embodiment of Perfection) تعبیه شده است، فعال نکرده است. با این حال، بر اساس اثرات تکنیک نفرین شده خود، کنتو نانامی توانست توانایی های دامنه خود را استنباط کند. زمانی که نانامی برای چند ثانیه در داخل آن گیر افتاد، ادعا کرد که تمام کسانی که در آن به دام افتاده بودند، در واقع همان اثر کسانی بودند که با قدرت ماهیتو تماس مستقیم داشتند؛ یعنی روح آنها به معنای واقعی کلمه در کف دست او بود.

نظریه نانامی زمانی تایید شد که ایتادوری موفق شد به دامنه ماهیتو حمله کند. به محض عبور از سد، ماهیتو توسط قلمرو خود مجبور شد با ریومن سوکونا، پادشاه باستانی نفرین‌ها که در ایتادوری خفته بود، ارتباط برقرار کند. اثر دامنه او در این مورد بر علیه او کار کرد زیرا سوکونا نسبت به تعامل بیشتر با روح خود هشدار داده بود، اما در بیشتر موقعیت‌های دیگر، برگ برنده ماهیتو یک برد فوری بود. مبارزه ماهیتو با مکامارو نشان داد که ماهیتو از زمان سوکونا نسبت به فعال‌سازی بی‌احتیاط تکنیک گسترش دامنه خود عاقل‌تر شده اما از قضا، این تکنیک دوباره علیه او کار کرد. پس از گسترش، تأخیر در فعال‌سازی تکنیک نفرین شده چند ثانیه گرانبها را به مکامارو داد که برای فعال کردن یک دامنه ساده نیاز داشت تا از رسیدن تکنیک نفرین شده ماهیتو به او جلوگیری کند؛‌ همانطور که ماهیتو قدرتمند است، هنوز چند دفاع در برابر تکنیک نفرین شده او وجود دارد.

توانایی پیشرفت ماهیتو در آرک شیبویا

برای اکثر مبارزان، ماهیتو اساساً آسیب ناپذیر و شکست ناپذیر است. در حالی که بیشتر ارواح نفرین شده را می توان با آسیب رساندن به آنها تا زمانی که انرژی نفرین شده آنها برای التیام جراحاتشان تمام شود از دور خارج کرد، ماهیتو نمی‌تواند کشته شود مگر اینکه یک جادوگر بتواند به روح او صدمات جبران ناپذیری وارد کند. این امر آگاهی از روح خود را پیش نیاز مبارزه با ماهیتو می‌کند که در غیر این صورت، هر ضربه ای که بدون هدف صریح آسیب رساندن به روح او وارد شود، کاملا بی اثر است.

بدون هیچ آسیبی به روح او، بدن او کاملاً سالم می‌ماند و آسیب پذیری انحصاری ماهیتو در برابر آسیب روح نیز می‌تواند در موارد خاصی دوباره کار کند. از آنجایی که آگاهی یک جادوگر از روح خود واقعیتی نیست که بتوان آن را به صورت بصری تایید کرد، او این خطر را دارد که فوراً توسط مبارزانی که آنها را دست کم می‌گیرد،در یک ثانیه تطهیر و کاملا نابود شود. هنگامی که او برای اولین بار با یوجی ایتادوری مبارزه کرد، باید به قدرتی که این جادوگر جوان داشت و توانایی او برای ایجاد آسیب روحی بر ماهیتو بود پی می‌برد. حتی پس از چند هفته حضور در دنیای جوجوتسو، ماهیتو متوجه شد که سه ضربه مشابه از ایتادوری او را تطهیر می‌کند و تصور کنید اگر ایتادوری جادوگر ماهرتری بود مبارزه چطور پیش می‌رفت.

با این حال، اکنون که ماهیتو از این ضعف آگاه است، زمان زیادی را در دست دارد که این روح نفرین شده سرسخت راهی برای دور زدن آن بیابد. ماهیتو از زمانی که برای اولین بار ظاهر شد، از هر فرصتی که در اختیار داشت به عنوان فرصتی برای رشد شخصی خود استفاده کرد. او لحظه ای را که ایتادوری و نانامی او را در آستانه مرگ قرار دادند، به عنوان یکی از الهامات عمیق توصیف کرد و متعاقباً گسترش دامنه خود را باز کرد. ماهیتو تنها در چند ماهگی توانست آنچه را که بسیاری از جادوگران در طول زندگی خود به دست نیاوردند، به دست آورد. حتی فقط یک فلش سیاه می‌تواند اسرار انرژی نفرین شده را برای ماهیتو باز کند. اگر او در طول حادثه شیبویا تحت استرس مشابهی قرار گیرد، چه کسی می‌داند که قدرت ماهیتو چقدر بیشتر می‌تواند تکامل یابد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

15 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments