مبارزه برتر مانگای جوجوتسو کایسن
1%
  • 0/10

ده مبارزه برتر مانگای جوجوتسو کایسن!

مبارزات نبرد جادو!

ده مبارزه برتر مانگای جوجوتسو کایسن! ۲ ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

مبارزات خیلی زیادی در این انیمه و مانگا به تصویر کشیده شده‌اند، اما کدام یک مبارزه برتر مانگای جوجوتسو کایسن است؟ مانگای جوجوتسو کایسن که توسط گِگه آکوتامی (Gege Akutami) نوشته و به تصویر کشیده شده است، از اولین انتشار خود در مجله هفتگی شونن جامپ سال ۲۰۱۸ توانسته نظرات زیادی را به خود جلب کند. این سری در ژانر شونن (Shonen) گرد و خاکی به پا کرده و چیزی که بیشتر از همه در این مانگا و ژانر معروف است، مبارزات آن است.

جوجوتسو کایسن با لحظاتی که در مبارزات به تصویر کشیده، مو را بر تن خیلی از طرفداران سیخ کرده و به اضافه طرح و داستان پیچیده‌ایی که دارد توانسته داستانی به شدت جالب را برای همه به ارمغان بیاورد. مانگا شاهد مبارزات هیجان انگیزی بوده است که آن را بیشتر برای خوانندگان محبوب کرده است. جوجوتسو کایسن که یک نمونه عادی از مانگای شونن است، می‌تواند برخی از نبردها بیش از بقیه برجسته کند و لحظات فراموش‌نشدنی را در داستان به خوانندگان ارائه می‌کنند. رسانه سرگرمی در این مقاله سعی می‌کند ده مبارزه برتر مانگای جوجوتسو کایسن را رده بندی کند؛ با ما همراه باشید:

۱۰. یوجی ایتادوری در برابر چوسو

این نبرد در طول آرک Shibuya رخ می‌دهد، جایی که یوجی (Yuuji) در یک ساختمان متروک با چوسو (Choso) روبرو می شود. چوسو بلافاصله رخ انتقام جوی خود را نشان می‌دهد، زیرا یووجی قبلاً برادران کوچک چوسو را به قتل رسانده است و او قسم خورده که یوجی را همانطور که برادرانش را سلاخی کرد، بکشد. این مبارزه بسیار جالب است زیرا خشونت نبرد و ماهیت حیله گر دو حریف را به تصویر می‌کشد و همچنین توانایی ترسناک یوجی برای سازگاری و یادگیری در شرایط چالش برانگیز را برجسته می کند. در پایان مبارزه یووجی خونین و بیهوش است و چوسو به دلیل فکری سرزده از رویدادی که ظاهراً هیچ خاطره‌ای از آن ندارد عقب نشینی می‌کند.

۹. یوجی و تودو در برابر ماهیتو

ترکیب یوجی و تودو همیشه برای هواداران هیجان انگیز بوده و مبارزه این دو در مقابل ماهیتو بسیار جالب‌تر هم بود. این مبارزه در جریان حادثه شیبویا آرک Shibuya رخ می‌دهد. با کشتن نوبارا توسط ماهیتو، یوجی درمانده و عصبی است و علاوه بر این وقایع ناگوار قبل از مرگ نوبارا هم بر دوش یوجی سنگینی می‌کنند. تودو که پریشان و تمایلی به مبارزه ندارد، او را پشتیبانی می‌کند و با هم به روح نفرین شده درجه ویژه، ماهیتو حمله می‌کنند. این نبرد مجموعه ای کامل از حملات ویرانگر و ضدحمله است. مبارزه با تکامل ذهنی یووجی، شکست پرهزینه ماهیتو و ورود کنجاکو به پایان می‌رسد.

۸. توجی در مقابل گتو

یکی دارای ذره‌ایی انرژی نفرین شده نیست ولی دارای قدرتی بی‌نهایت در مبارزات تن به تن است، و دیگری سرشار از انرژی نفرین شده همچنین بجز لبخند شومشان هیچ نقطه مشترکی با یکدیگر ندارند. این نبرد، چیزی بیش از اعلام حضور توجی فوشیگورو در این سری نیست، و توجی علیرغم نداشتن هیچ انرژی نفرین شده ای، قدرتی فوق العاده در برابر گتو نشان می‌دهد. ویژگی برجسته نبرد، خستگی است که توسط توجی در حین دستیابی به این امر نشان داده می‌شود. ممکن است یک طرفه به نظر برسد، اما نحوه باز شدن اکشن آن را در اینجا قرار می دهد و آن را به ویژه برجسته می کند.

۷. توجی در برابر داگون

در یک مبارزه طولانی بین روح نفرین شده درجه ویژه و چند جادوگر جوجوتسو، که مگومی هم از آنها بود، به نظر می‌رسد همه چیز تمام شده است زیرا داگون آنها را در دامنه نفرین شده خود می پوشاند. و توجی که از مرگ بازگشته بود، ناگهان ظاهر می شود و مگومی به عنوان آخرین راه چاره، سوراخی در گسترش دامنه داگون ایجاد می‌کند. داگون توجی را دست کم می‌گیرد زیرا انرژی نفرین شده‌ای ندارد اما آنچه در ادامه می‌آید منظره ای از سرعت و قدرت است که منجر به پیروزی توجی می‌شود.

۶. ماکی زنین در برابر خاندان زنین

این نبرد خاص برای تکامل ماکی به عنوان یک جادوگر جوجوتسو ضروری بود. این مبارزه بیشتر یک قتل عام است تا یک مبارزه، چهار فصل از آرک Perfect Preparation را در بر می‌گیرد. این نبرد به راحتی یکی از خشن ترین خونریزی‌های مانگا است. درگیری با تلاش اوگی زنین برای کشتن ماکی و خواهرش مای آغاز می‌شود که تا حدی موفق می‌شود مای را بکشد و ماکی خون‌آلود و کتک خورده را تنها در فکر انتقام باقی می‌گذارد. با مرگ خواهرش، ماکی ماموریت انتقام و نابودی قبیله اش را آغاز می‌کند و از پدرش اوگی زنین شروع می‌کند و سپس در پی انتقام او، اعضای قبیله باقی مانده را می‌کشد.

۵. سوکونا در برابر ماهوناگا

در این نبرد، سوکونا یک بار دیگر قدرت نبرد خود را نشان می‌دهد و مشخص می‌کند چرا که شایسته عنوان پادشاه نفرین‌هاست. این برخورد در طول آرک شیبویا رخ می‌دهد. همانطور که مگومی در آستانه مرگ است، غیرقابل کنترل ترین شیکیگامی، ماهوراگا از ده سایه را احضار می‌کند، تکنیکی برای کشتن شیگمو و خودش. سوکونا که به دلایل شخصی می‌خواهد مگومی را زنده نگه دارد، سعی می‌کند با کشتن ماهوراگا، این مراسم را متوقف کند، که در ابتدا دشوار است زیرا شیکیگامی می‌تواند با هر حمله‌ای سازگار شود. با نمایش سریع نبوغ، سوکونا روشی مطمئن را پیدا می کند که منجر به شکست شیکیگامی می‌شود و جان مگومی را حفظ می کند.

۴. سوکونا در برابر جوگو

پادشاه بی چون و چرای نفرین ها اولین حضور خود را پس از مهر و موم شدن گوجو ساتورو انجام می‌دهد و در پی او مسیری از تخریب و خونریزی را بجای می‌گذارد که منجر به هتک حرمت منطقه شیبویا می‌شود. این نبرد صرفاً نتیجه زیاده‌روی سوکونا در هوس‌هایش است که جوگو را به کام مرگ می‌کشاند. ساکونا بدن یوجی را در اختیار می‌گیرد زیرا یوجی به طور همزمان چندین انگشت را قورت داده است. سپس ساکونا با جوگو قرارداد می‌بندد که اگر جوگو بتواند او را بزند، با ارواح نفرین شده کار کند. سوکونا قدرت فوق العاده‌ای را به نمایش می‌گذارد و جوگو را شکست می‌دهد.

۳. توجی در برابر گوجو

این مبارزه باعث شد تا گوجو پتانسیل کامل شش چشم را باز کند. نبردها در آرک گذشته گوجو رخ می‌دهند، زمانی که گوجو هنوز دانش‌آموز جوجوتسو در توکیو جوجوتسو است. این دو در دوبار با هم روبرو می‌شوند. در اولین رویارویی آنها توجی در برابر گوجو پیروز شود و جایزه خود را کامل کند. برخورد دوم آن‌ها، بدون تعجب، مسیر متفاوتی به خود می‌گیرد، زیرا مبارزه تضمین می‌کند که گوجو به قوی‌ترین جادوگر جوجوتسو زنده تبدیل شود. این نبرد از آنجایی که به خط داستانی اصلی مربوط می‌شود، اهمیت ویژه ای دارد و نگاهی اجمالی به قدرت گوجو به عنوان جادوگری که در مانگا به تصویر کشیده می‌شود، می‌دهد.

۲. یوکی در برابر کنجاکو

کنجاکو یک جادوگر است که به طور گسترده در جامعه جوجوتسو به دلیل مدیریت استثنایی اش با انرژی نفرین شده شناخته شده است. با وجود حضور ساکونا به عنوان قوی‌ترین نفرین تاریخ، دریافت لقب شیطانی‌ترین جادوگر تاریخ توسط کنجاکو، نشان دهنده توانایی‌های اوست. از سوی دیگر، یوکی در میان گروه نخبه جادوگران جوجوتسو است که به درجه های ویژه معروف هستند، که این خود گواهی بر قابلیت ها و مهارت های قابل توجه او است. یوکی در طول آرک Culling Game در یک مبارزه شدید با کنجاکو می‌جنگد. یوکی تبدیل به سیاهچاله می‌شود و همه چیز را نابود می‌کند، اما کنجاکو با تکنیک نفرین شده ضد جاذبه زنده می‌ماند.

۱. گوجو در برابر سوکونا

تعامل کوتاه بین گوجو و سوکونا که در فصل اول پیش‌بینی شده بود، طرفداران را به شدت مشتاق کرده بود که فقط یک چیز را بدانند: چه کسی قوی‌تر است؟ موردانتظارترین نبرد این سری تا کنون تمام انتظارات را شکسته و حتی برخلاف منطق مانگا پیش رفته است و منطقی است که در صدر لیست ده مبارزه برتر مانگای جوجوتسو کایسن باشد. یکی قوی ترین جادوگر زنده و دیگری قوی ترین جادوگر تاریخ است. این نبرد با تکنیک‌های جالب و کشتار جمعی همراه با طنز جالبی همراه بوده است، اما باید دید چه کسی در پایان پیروز خواهد شد.

 مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments