داستان جوجوتسو کایسن باعث افزایش قدرت گوجو شده است

استفاده گوجو از موقعیت

گوجو در حالی که در قلمرو زندان گیر افتاده بود، تمرین‌های زیاد باعث افزایش قدرت گوجو در زمان آزاد شدن شد. یک تئوری بنیادی فیزیک معتقد است که زمان نسبی است، و این به ویژه در مورد مدت زمانی که جادوگر جوجوتسو کایسن ساتورو گوجو (Satoru Gojo)، در قلمرو زندان مهر و موم شده بود هم صادق است. 

جه مدت زمان گیر افتادن گوجو ۱۹ روز طول کشیده باشد‌ (طبق زمان مانگا) چه سه سال، هنگام آزادی گوجو همه چیز در مورد او تغییر کرده بود و این مسئله در نبرد او با سوکونا هم مشخص است. گوجو توسط کنجاکو ماهیتو در فصل ۹۰ مهر و موم شد. کنجاکو گوجو را جدی‌ترین تهدید برای طرح خود برای ایجاد «عصر طلایی جادوگری» جدید می‌دانست.

کنجاکو با این باور که حتی او نمی‌تواند گوجو را شکست دهد، ترجیح داد او را با مهر و موم کردن او در قلمرو زندان، که یک شی نفرین شده درجه ویژه با توانایی مهر و موم کردن یک شخص برای ابدیت است، حذف کند. هنگامی که گوجو گیر افتاد، در داستان اشاره شد که چگونه گذر زمان در محدوده این شی نفرین شده با زمان خارج از آن متفاوت است.

خود گوجو در فصل ۹۱ جوجوتسو کایسن اعلام می‌کند که در قلمرو زندان زمان به سختی می‌گذرد. در نهایت، او از قلمرو زندان آزاد شد و مطمئناً، به محض اینکه از قلمرو زندان خارج شد، آماده بود تا با کنجاکو و سوکونا مقابله کند. اعتماد به نفس او در سطوح نجومی بود و همچنین مشهود است که او واقعاً توانایی‌های خود را ارتقا داده است.

همانطور که شاگردان گوجو در فصل شماره ۲۲۱ توضیح می‌دهند، گوجو در حالی که در فضای قلمرو زندان بود، توانایی دستکاری فضاهای مشابه را آموخت. او از این توانایی استفاده می‌کند تا دامنه خود را به اندازه یک توپ بسکتبال کوچک کند، در نتیجه نه تنها حملات فیزیکی سوکونا را محدود می‌کند، بلکه توانایی‌های او را نیز کاهش می‌دهد.

یکی از توانایی‌های احتمالی دیگری که او در حین انزوا در قلمرو زندان “یاد گرفت” یا توسعه داد، افزایش دستکاری تکنیک نفرین آبی و قرمز اوست. با توجه به تهدیداتی که از قبل می‌دانست در صورت آزاد شدن از قلمرو زندان با آن روبرو خواهد شد، توانایی دیگری که احتمالاً در صورت امکان به بهبود آن فکر کرده بود، «شش چشم» است. 

اینها تنها چند مورد از راه هایی است که او از زمان خود در قلمرو زندان برای بهبود خود استفاده کرد. با این حال، یک واقعیت می تواند قطعی باشد: ساتورو گوجویی که از قلمرو زندان خارج شد، بهتر از همیشه است. گوجو مطمئناً وقتی در قلمرو زندان بود نترسید و علاوه بر این، گوجو به همان اندازه که یک جادوگر قدرتمند و فداکار است، صرف نظر از مدت زمانی که واقعاً در قلمرو زندان سپری کرد، قطعاً از یک موقعیت بد نهایت استفاده را کرد. 

گوجو خواه به معنای بهبود مهارت‌های خود، تفکر در مهارت‌های حریفان، یادگیری مهارت‌های جدید از محیط خود، یا همه موارد فوق باشد قدرت خود را بسیار افزایش داد و متمرکزتر و قدرتمندتر از همیشه در دنیای جوجوتسو کایسن ظاهر شد.

 

4.5 11 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا