توضیح همه رتبه ها در انیمه جوجوتسو کایسن
1%
  • 0/10

توضیح همه رتبه ها در انیمه جوجوتسو کایسن

مقیاس سنجش سطح قدرت جادوگران و ارواح نفرین شده

توضیح همه رتبه ها در انیمه جوجوتسو کایسن ۳ ۱۷ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

سیستم مقیاس قدرت در انیمه محبوب و پرطرفدار جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen)، هر چیزی را که در دسته جوجوتسو قرار می‌گیرد، با هفت دسته‌بندی ممکن، رتبه‌بندی می‌کند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی همه رتبه ها در انیمه جوجوتسو کایسن، می‌پردازیم.

در انیمه جذاب و دیدنی جوجوتسو کایسن، هر کارکتری در دنیای جوجوتسو، به نسبت سطح قدرت خود، یک رتبه خاص دریافت می‌کند تا کمک کند در جامعه مشکلی به وجود نیاید. رتبه ها در انیمه جوجوتسو کایسن، از چهار تا یک شروع می‌شوند. وجه تمایز قدرت جادوگران، ارواح و همچنین ابزارهای نفرین شده، بر اساس این سیستم رتبه‌بندی، ارزیابی می‌شود. رتبه چهار و سه برای جادوگران کم تجربه و یا معمولی استفاده می‌شود؛ درجه دو بالاتر از حد توانایی‌های یک جادوگر معمولی است و رتبه یک را پیشگامان جامعه جوجوتسو به خود اختصاص داده‌اند. علاوه بر همه این‌ها، درجات ویژه‌ای نیز وجود دارند که میزان توانایی و قدرتشان، خارج از این مقیاس رتبه‌بندی است. سطح قدرت این دسته از افراد، بالاتر از جادوگران درجه اول است. در ابتدا، سطح قدرت دانش آموزان دبیرستان جوجوتسو (Jujutsu High) نیز بر اساس این سیستم طبقه‌بندی شده، تعیین می‌شود. پس از آن، این افراد با اثبات خود به همتایان و افرادی که در درجات بالاتری قرار گرفته‌اند، به مرور زمان، میزان توانایی‌های خود را بالاتر می‌برند. اما با این حال، در رابطه با ارواح و ابزارهای نفرین شده، جایی برای پیشرفت وجود ندارد. از طرفی، یک سیستم رتبه‌بندی مشابه نیز برای ارواح نفرین شده تعیین شده است؛ اما این ارواح ممکن است به اشتباه رتبه‌بندی شده باشند. این رتبه‌بندی اشتباه گاهی منجر به اعزام جادوگران سطح پایین به ماموریت‌هایی می‌شود که خارج از محدوده توانایی‌های آنهاست. ابزارهای نفرین شده نیز بر اساس پتانسیلی که در خود جای داده‌اند و همچنین میزان قدرتشان، رتبه‌بندی می‌شوند. به این ترتیب، ابزارهایی که درجات بالاتری دارند، در مبارزات نیز مفیدتر واقع می‌شوند. اکنون ما نیز در ادامه این مطلب، به توضیح همه رتبه ها در انیمه جوجوتسو کایسن می‌پردازیم.

رتبه چهار و سه

رتبه چهار درجه‌ای است که برای ضعیف‌ترین و بی تجربه‌ترین جادوگران در نظر گرفته می‌شود، هرچند که تعداد زیادی از جادوگران درجه چهار در دنیای جوجوتسو وجود ندارد. در حال حاضر، ماکی زنین تنها جادوگر درجه چهار شناخته شده در این انیمه است. رتبه سه متوسط ترین رتبه به شمار می‌رود. بیشتر دانش آموزانی که در دبیرستان جوجوتسو ثبت نام می‌کنند، این رتبه را کسب می‌کنند. توانایی‌های این افراد در سطح خوبی قرار دارد اما هنوز آنقدر آموزش داده نشده‌اند که بتوانند پتانسیل واقعی خود را نشان دهند.

 ارواح نفرین شده درجه چهار و سه نیز، به گونه‌ای هستند که برای شکست دادنشان تنها یک ابزار ساده مانند چوب بیسبال و یا تفنگ، لازم است.

رتبه دو و رتبه نیمه اول

یکی دیگر از رتبه های انیمه جوجوتسو کایسن، رتبه دوم است. افرادی که میزان توانایی‌هایشان بالاتر از حد متوسط باشد، این رتبه را کسب می‌کنند. بیشتر جادوگران این انیمه، رتبه‌های دو و یا یک را به خود اختصاص داده‌اند. این جادوگران به هیچ عنوان عملکرد ضعیفی ندارند و در دسته افراد قدرتمند قرار می‌گیرند. به ندرت این اتفاق رخ می‌دهد که یک دانش آموز، پس از ثبت نام در دبیرستان جوجوتسو، بلافاصله این رتبه را به دست آورد. اما دانش آموزانی که در مرحله اول موفق به کسب این رتبه می‌شوند، همانند مگومی فوشیگورو، نابغه به شمار می‌آیند. از طرفی، سطح قدرت جادوگران رتبه نیمه اول، بین درجه یک و دو قرار می‌گیرند. این جادوگران از پتانسیل بسیار زیادی برخوردارند و برخی از آنها با پیش رفتن داستان، در طی ماموریت‌هایی که در طول انیمه به پایان می‌رسانند، موفق به کسب رتبه اول می‌شوند.

ارواح نفرین شده درجه دو نمی‌توانند با استفاده از تکنیک‌های نفرین شده‌شان، جادوگران درجه نیمه اول به بالا را شکست دهند. اما، ارواح نفرین شده‌ای که سطح قدرتشان در رتبه نیمه اول قرار می‌گیرد، با استفاده از این تکنیک‌ها تهدیدی بزرگ برای جادوگران و مردم عادی به شمار می‌روند.

رتبه اول

علیرغم وجود جادوگران درجه ویژه، رتبه اول، در اصل بالاترین درجه‌ای است که یک جادوگر جوجوتسو می‌تواند از طریق پیشرفت طبیعی به دست آورد. به طور کلی، این افراد یکی از قدرتمندترین جادوگران دنیای جوجوتسو به حساب می‌آیند. جادوگران درجه اول استانداردهایی را به وجود می‌آورند که افراد دیگر به سختی می‌توانند آنها را حفظ کنند. بین سطح قدرت جادوگران نیمه اول و اول نیز اختلاف بسیار زیادی وجود دارد. افراد سطح اول، ممکن است در مقابل ارواح نفرین شده سطح ویژه نیز قرار بگیرند و بازهم قادر باشند به تنهایی آن‌ها را شکست دهند.

ارواح نفرین شده سطح اول نیز به طرز قابل توجهی قدرتمند هستند. مانگاکای انیمه جوجوتسو کایسن یکبار به این موضوع اشاره  کرده است که شکست دادن این ارواح، بسیار دشوار است و اگر برای شکست دادنشان از تانک هم استفاده شود، ممکن است بازهم امکان غلبه کردن بر آنها وجود نداشته باشد.

رتبه ویژه

سطح قدرت جادوگران درجه ویژه را، از آنجایی که از هر جادوگر دیگری در جهان قدرتمندتر هستند، نمی‌توان رتبه‌بندی کرد. افراد زیادی موفق به کسب چنین رتبه‌ای نمی‌شوند. سوکومو، گتو، یوتا و گوجو تنها کارکترهایی هستند که در دنیای جوجوتسو، عنوان جادوگر رتبه ویژه را به دست آورده‌اند. این افراد دارای مقدار بسیار زیادی انرژی و تکنیک‌های نفرین شده هستند.

حال تفاوتی که ارواح نفرین شده درجه ویژه با دیگر ارواح دارند، این است که این کارکترها شباهت بسیار بیشتری به انسان‌ها دارند. اما تفاوت اصلی بین ارواح نفرین شده سطح اول و ارواح درجه ویژه، در میزان هوش آنهاست. ارواح درجه ویژه، توانایی صحبت کردن و برقراری مکالمه دارند و توانایی‌هایشان در سطحی است که شکست دادنشان را به عملی غیر ممکن، حتی برای قدرتمندترین جادوگران نیز، تبدیل کرده است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments