انیمه سریالی هایکیو
1%
  • 0/10

رضایت بخش ترین بردهای انیمه سریالی هایکیو

بهترین پیروزی‌ها و سخت‌ترین باخت‌ها

رضایت بخش ترین بردهای انیمه سریالی هایکیو ۱ ۰۹ دی ۱۴۰۲ مقالات انیمه کپی لینک

تیم والیبال کاراسونو (Karasuno) در انیمه سریالی هایکیو مسیر طولانی را پشت سر گذاشته است. این تیم، در طول این داستان زیبا و هیجان انگیز، در مسابقات زیادی شرکت داشته است که در برخی از آن‌ها پیروز شده و در برخی دیگر، به تیم حرف باخته است؛ اما با این حال، در مسابقاتی که پیروز نشده‌اند نیز چیزهای زیادی یاد گرفته‌اند که به پیشرفت آن‌ها کمک بزرگی کرده است.

انیمه سریالی هایکیو داستانی را روایت می‌کند که در آن سعی دارد به مخاطبان خود این نکته را بیاموزد که زندگی تنها به معنی برد و باخت نیست، بلکه مسیری که در این راه طی می‌شود نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طور قطع، طرفداران این انیمه جذاب و دیدنی، هیچگاه دوست ندارند شاهد باخت تیم کاراسونو در داستان باشند. اما با این حال، همه ما می‌دانیم که بدون وجود شکست‌های آن‌ها در این مسیر، پیروزی‌هایشان به این انداه رضایت بخش نمی‌بود و طرفداران را نیز در احساسات غرق نمی‌کرد. یکی از دلایلی که این انیمه ورزشی تنها پس از انتشار اولین قسمت‌های خود، به محبوبیتی بی سابقه دست یافت و از طرف بینندگان بی شماری، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، مورد استقبال قرار گرفت، کارکترهای داستان، ارتباط آنها و همچنین، نحوه تعامل آنها با یکدیگر بود. این کارکترها به همراه یکدیگر، در این مسیر پر فراز و نشیب، رشد می‌کنند. ورزش والیبال همانند چارچوبی برای پیشرفت این کارکترها است، اما درست همانند هر داستان دیگری، تنها پیروزی‌ها نیست که بر رشد این کارکترها تاثیرگذار است، زیرا که ما در طول داستان، بارها و بارها شاهد تاثیری بوده‌ایم که شکست‌ها بر پیشرفت کارکترها داشته‌اند.

با این وجود، بدون شک، همه مسابقات داستان انیمه سریالی هایکیو به یک اندازه اهمیت ندارند و برخی از آنها بسیار مهم‌تر از بقیه هستند. از این رو، پیروزی تیم کاراسونو در این مسابقات برای طرفداران بسیار رضایت بخش‌تر از دیگر پیروزی‌هایشان بود و در عین حال، شکست‌هایشان نیز بسیار سنگین‌تر بوده است. خط داستانی این انیمه به گونه‌ای است که باعث می‌شود طرفداران با همه کارکترهای اصلی آن ارتباط بگیرند و به همین خاطر نیز، با هر پیروزی، به همراه اعضای تیم شادی می‌کنند و خوشحال می‌شوند و در طی هرکدام از شکست‌هایشان، در کنار آنها گریه می‌کنند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین و رضایت بخش‌ترین بردهای انیمه سریالی هایکیو، و البته سنگین‌ترین شکست‌های این تیم می‌پردازیم.

هیناتا در مقابل کاگیاما

در یکی از قسمت‌های اول انیمه سریالی هایکیو، دو قهرمان و شخصیت‌های اصلی این داستان جذاب و هیجان انگیز، نه در یک تیم، بلکه به عنوان حریف، در مقابل همدیگر قرار می‌گیرند. اولین تعامل‌های این دو کارکتر با همدیگر، به ویژه از آنجایی که واضح و روشن است یک روز قرار است به عنوان هم تیمی، در کنار هم بازی کنند، بسیار جالب توجه است. در این مسابقه، هیناتا (Hinata) تنها فردی است که به پیروزی اهمیت می‌دهد. هم تیمی‌های او، دوستانی بودند که تنها به این دلیل که هیناتا از آن‌ها خواسته بود، در مسابقه شرکت کرده بودند. در ادامه داستان، تیم هینتا در مقابل تیم کاگیما (Kageyama) قرار می‌گیرد که به عنوان یکی از قوی‌ترین تیم‌های والیبال شناخته شده است و بازیکنان بسیار توانمندی را در خود جای داده است. از این رو، مسلم است که هیناتا و تیمش، در مقابل آن‌ها، شانسی ندارند و شکست می‌خورند؛ اما با این حال، باخت تیم هیناتا، نه فقط برای او، بلکه برای دوستانش و طرفداران نیز بسیار غمگین و ناراحت کننده بود.

کاراسونو در مقابل داتکو

در یکی دیگر از اولین قسمت‌های انیمه سریالی هایکیو، داتکو (Dateko) اولین رقیب واقعی است که در مسابقات Interhigh، در مقابل کاراسونو قرار می‌گیرد و زمین مسابقه را به چالشی بزرگ برای آن‌ها تبدیل می‌کند. کارکتر آساهی (Asahi) که یکی از بزرگترین و قدرتمندترین بازیکن‌های والیبال است و توسط همه بازیکن‌های دیگر شناخته شده است، شخصیتی است که هیچگاه موفق نشد دیوار آهنی Date Tech را فرو بریزد. اما با این حال، با وجود آنکه زمان زیادی از پایه گذاری تیم کاراسونو نگذشته است، اما این کلاغ‌های سیاه، با همدیگر پرواز می‌کنند و این دیوار شکست ناپذیر را در هم می‌کوبند. پیروزی آن‌ها در این مسابقه، فراتر از یک برد معمولی در مسابقه والیبال بود. درست است که انیمه هایکیو تنها در رابطه با پیروزی نیست؛ اما با این وجود، بدون شک، تیم کاراسونو، پس از هر سقوط، قادر است قوی‌تر از قبل، به پا خیزد. این پیروزی، تنها باعث سرازیر شدن اشک اعضای تیم کاراسونو نشد؛ برد آن‌ها در مقابل داتکو، همه طرفداران را نیز به گریه انداخت.

کاراسونو در مقابل آئوبا جوسای

یکی از نمادین ترین صحنه‌های انیمه سریالی هایکیو، پس از یک مسابقه بسیار مهم رخ می‌دهد. در یکی از قسمت‌های فصل اول این داستان زیبا و فوق العاده شگفت انگیز، تیم کاراسونو پس از یک رقابت بسیار سخت و تنگاتنگ به اویکاوا (Oikawa) و سیجو (Seijoh) می‌بازد. در این حین، با وجود آنکه اعضای تیم در حال تجربه کردن یکی از سختترین لحظات زندگی خود هستند، سعی می‌کنند از بروز احساسات خود جلوگیری کنند تا با احترام، با اعضای تیم مقابلشان دست بدهند و برای تماشاچیانی که در باشگاه حضور پیدا کرده بودند، به نشانه تشکر، تعظیم کنند. پس از آن، مکالمه خاصی بین اعضای تیم صورت نگرفت و تنها برای صرف شام در کنار همدیگر جمع شدند. در این لحظه، همه آن‌ها همزمان، در حین آنکه غذا می‌خوردند، بدون آنکه با همدیگر حرفی بزنند شروع به گریه کردن می‌کنند. این سکانس به قدری غم انگیز بود که طرفداران نیز با دیدن آن نتوانستند از سرازیر شدن اشک‌های خود جلوگیری کنند.

نکوما در مقابل ساروکاوا

بدون شک، تیم نکوما (Nekuma) یکی از تیم‌های مورد علاقه طرفداران است و دلیل آن‌هم ارتباط بین دو کارکتر کنما (Kenma) و کورو (Kuro) و نحوه تعامل این دو با همدیگر است. کنما شخصیتی درونگرا دارد و در برخی مواقع ممکن است به قدری متفاوت از یگران به نظر برسد که هیچکس نتواند با او ارتباط بر قرار کند. او نیز خود، از طرفی، تمایلی به نزدیک شدن با دیگران ندارد و به نظر می‌رسد که علاقه‌ای هم به ایجاد روابط دوستی نداشته باشد. اما با این حال، زمانی که تیم نکوما در مقابل ساروکاوا (Sarukawa) قرار گرفت، داستان، به گذشته این کارکتر می‌پردازد و به این ترتیب، ینندگان مسیر سخی که او پشت سر گذاشته است را مشاهده می‌کنند. پیش از این، کارکتر کنما تنها به همراه کورو و یا هیناتا دیده شده بود و به همین خاطر نیز ، بینندگان از او شناخت زیادی نداشتند؛ اما در ادامه داستان، با فلش بک‌هایی از گذشته او، پی می‌بریم که او چگونه برای جلب اعتماد یاماموتو (Yamamoto) تلاش می‌کرد. از این رو، پیروزی او در این مسابقه بسیار ارزشمند بود.

آئوبا جوسای در مقابل شیراتوریزاوا

درست پس از پیروزی بزرگ آئوبا جوسای در مقابل تیم کاراسونو، حریف توانمدتر و سر سخت‌تری به داستان اضافه شد که تیم آئوبا جوسای را شکست داد. این تیم با نام شیراتوریزاوا (Shiratorizawa) شناخته شده بود، یکی از قدرتمندترین تیم‌هایی است که تا به حال در انیمه سریالی هایکیو حضور پیدا کرده و عملکرد اعضای آن به قدری خوب است که توانایی از پا در آوردن قویترین تیم‌های داستان را نیز دارند. سیجو به سادگی و تنها پس از مدت زمان کمی، به این تیم می‌بازد. نکته جالب این است که درماندگی بازیکن‌های تیم آئوبا جوسای با جزئیات به تصویر کشیده نمی‌شود، اما با این حال، تماشای ناراحتی اویکاوا به خاطر هدر رفتن تمام زحمات تیمش، به عنوان کارکتری که اکنون از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است، برای طرفداران نیز بسیار سخت بود. به علاوه، اگر سیجو قادر نیست این تیم توانمند را شکست دهد، کاراسونو چگونه می‌توانست به پیروزی در مقابل آن‌ها امیدوار باشد؟

کاراسونو در مقابل آئوبا جوسای

همه ما می‌دانستیم که کاراسونو در ادامه داستان، بار دیگر در مقابل تیم آئوبا جوسای قرار می‌گیرد و او را شکست خواهد داد؛ اما با این حال، پیروزی اعضای تیم، پس از آن باخت سنگین، با وجود آنکه پیش بینی هم شده بود، برای طرفداران، بسیار لذت بخش و دیدنی بود. پس از آنکه کاراسونو در مسابقات Interhigh در مقابل تیم آئوبا جوسای شکست خورد، بار دیگر به مصاف رقبای خود رفت اما اینبار پیروزمندانه از زمین بازی خارج شد. آئوبای جوسای به هیچ عنوان افت نکرده است و همچنان حریف سرسختی به شمار می‌آید که هر تیمی نمی‌تواند در مقابل آنها قرار بگیرد؛ اما پیروزی کاراسونو، پیشرفت آنها را، در طول مدت زمان کمی، به بینندگان، نشان می‌داد. این برد که بسیار سخت به دست آمده بود، نه تنها اعضای تیم را بسیار خوشحال کرد، بلکه برای طرفداران نیز بسیار رضایت بخش بود.

ناراحتی‌های یاماگوچی

کارکتر یاماگوچی (Yamaguchi) بدون شک، یکی از بهترین شخصیت‌های طراحی شده برای داستان هایکیو است و دلیل آن هم اشتباهاتی است که او مرتکب می‌شود. او در ابتدا تنها به عنوان دوست سوکیشیما (Tsukishima) شناخته شده بود، و به همین خاطر نیز، در قسمت‌های اول این داستان، طرفداران قادر نبودند با او ارتباط زیادی بگیرند. نکته غم انگیزی که در رابطه با این کارکتر وجود دارد این است که او خود نیز دیدگاه یک کاکتر حاشیه‌ای را به خود دارد که در سطح دیگری از هم اعضای تیمش قرار دارد. اما با پیش رفتن داستان، او تصمیم می‌گیرد که برای پیشرفت خود د زمینه والیبال کاری انجام دهد و خود را به سطح دیگر اعضای تیمش برساند. به این ترتیب، یاماگوچی به تدریج، به یکی از قوی‌ترین و سرسخت‌ترین بازیکنان تیم کاراسونو، و البته دوستی غیر قابل جایگزین تبدیل می‌شود که تیم کاراسونو را نمی‌توان بدون حضور او تصور کرد. از این رو، شکست‌های او پس از تلاش‌های سرسختانه‌اش برای پیشرفت، همواره بسیار غم انگیز است.

کاراسونو در مقابل شیراتوریزاوا

مسابقه کاراسونو در مقابل شیراتوریزاوا، تیمی که از همان ابتدا به عنوان یک حریف شکست ناپذیر شناخته شده بود، بسیار هیجان انگیز و در عین حال ترسناک بود. این مسابقه تا پنج ست ادامه پیدا کرد و بسیار نفس گیر بود. دیدن تلاش‌های همه اعضای تیم کاراسونو و تمرکز و انگیزه آن‌ها بر روی یک هدف واحد، فوق العاده شگفت انگیز بود. رقابت، بسیار تنگاتنگ بود و با ادامه پیدا کردن آن، کسی نمی‌توانست پیش بینی کند چه تیمی قرار است پیروز شود. در حالی که همه بازیکنان تیم کاراسونو و همچنین شیراتوریزاوا، تمام تلاش خود را می‌کردند تا به بهترین نحو ممکن مسابقه را ادامه دهند، در لحظه آخر، اوشیجیما (Ushijima)، که در تیم شیراتوریزاوا بازی می‌کند، توپ را از دست می‌دهد و اینگونه تساوی دو تیم با همدیگر شکسته می‌شود و بازی به نفع تیم کاراسونو به پایان می‌رسد. کل بازیکنان برای چند ثانیه نفس‌های خود را حبس می‌کنند و سپس با اعلام پیروزی کاراسونو، به یکباره در کنار تماشاگران، از خوشحالی فریاد می‌زنند.

کاراسونو در مقابل ایناریزاکی

آتسومو میا (Atsumu Miya) دانش آموز سال دوم دبیرستان ایناریزاکی و پاسور اصلی تیم والیبال این مدرسه است. او به عنوان بهترین پاسور و سرویس‌زن دبیرستانی کشور ژاپن شناخته شده است. پرتاب‌های او دارای ثبات و دقت بسیار بالایی هستند. به علاوه، این کارکتر، بسیار تیزبین و نکته سنج نیز است که از همین رو، در مدت زمان بسیار کمی توانست حمله شناخته شده کاگیاما و هیناتا را یاد بگیرد؛ پس از آن، در حین مسابقه، به کمک برادر دو قلویش، ضربه‌ای طراحی کرد که او را قادر ساخت حمله هیناتا را دریافت و آن را با موفقیت، پاسخ دهد. به این ترتیب، اینگونه به نظر می‌رسید که کاراسونو در این مسابقه نتواند پیروز شود اما با این حال، پس از رقابت تنگاتنگی که با این تیم نیز داشت، در لحظات پایانی، توانست براداران میا را با موفقیت شکست دهد و آن‌ها را از زمین بازی خارج کند.

خبر خوب برای طرفداران این است که فصل پنج انیمه هایکیو قرار است به زودی در قالب دو فیلم منتشر شود ولی مانند فصل‌های گذشته سریالی نیست. اولین قسمت آن نیز، با عنوان Gomisuteba no Kessen در تاریخ شانزدهم ماه فوریه در سال دوهزار و بیست و چهار اکران می‌شود. استودیو توهو انیمیشن (Toho Animation) در حال ساخت دو فیلم جدید هایکیو می‌باشد. اما انیمیشن آن همچنان به دست عوامل استودیو Production I.G. ساخته می‌شود. سوسومو میتسوناکا (Susumu Mitsunaka) کارگردانی و فیلنامه نویسی، تاکاهیرو کیشیدا (Takahiro Kishida) طراحی شخصیت‌ها و تاکاهیرو چیبا (Takahiro Chiba) کارگردانی ارشد انیمیشن آن را برعهده دارند. با توجه به تریلر فصل پنجم انیمه هایکیو، این دو فیلم قرار است دقیقا جایی را که فصل چهارم در آن به پایان رسید ادامه دهد و قسمت اول نیز با تمرکز بر مسابقه تیم کاراسونو (Karasuno) و تیم نکوما (Nekoma) خواهد بود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments