معرفی و بررسی بهترین بازیکن های انیمه هایکیو
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین بازیکن های انیمه هایکیو

بازیکنانی که مسابقه را برای تیم حریف به چالشی شکست ناپذیر تبدیل می‌کنند.

معرفی و بررسی بهترین بازیکن های انیمه هایکیو ۰ ۲۵ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انیمه بسیار جذاب و هیجان انگیز هایکیو (Haikyuu) مملو از بازی‌های والیبال فوق العاده دیدنی و شگفت انگیزی است که بازیکن‌های پر استعداد بسیار زیادی را در خود جای داده است. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین بازیکن های انیمه هایکیو می‌پردازیم.

انیمه‌های ورزشی به گونه‌ای هستند که به ندرت مورد استقبال جهانی قرار می‌گیرند اما با این حال، انیمه زیبا و پرطرفدار هایکیو، تنها پس از انتشار اولین قسمت‌های خود، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان شد. داستان این انیمه ورزشی، به طور کلی، در رابطه با بازیکنان دوست داشتنی والیبال و مسابقات نفس گیری است که در آن شرکت می‌کنند. کارکترهای این مجموعه زیبا، از ایس‌های قدرتمند گرفته تا پاسورهای با استعداد، یکی از دلایل بی شماری هستند که باعث موفقیت روز افزون انیمه هایکیو شده‌اند. با این حال، چند کارکتر به خصوص در این داستان وجود دارد که توانایی و مهارتشان مثال زدنی است. این بازیکنان که در لیست بهترین بازیکن های انیمه هایکیو قرار می‌گیرند، نقش بسیار پررنگی در داستان این انیمه داشته‌اند و هر مسابقه‌ای که این کارکترها در آن شرکت می‌کنند، به یکی از نفس گیرترین مسابقات کل داستان تبدیل می‌شود.

بهترین بازیکن های انیمه هایکیو که در ادامه این مطلب معرفی و بررسی می‌شوند، از پاسورهای با استعداد گرفته تا لیبروهای (بازیکن آزاد زمین) قابل اعتماد، همگی دارای ویژگی‌های منحصر به فرد و به خصوصی هستند که آنها را از دیگر کارکترها متمایز می‌کند. این بازیکنان، به دلیل مهارت‌های برجسته و یا اشتیاق تزلزل ناپذیرشان، تاثیری ماندگار بر داستان این انیمه گذاشته‌اند. نقاط قوت، ضعف و مشارکت منحصر به فرد این بازیکنان با همدیگر، همه و همه نقش بسیار مهمی در شکل دهی روایت انیمه هایکیو داشته‌اند و به این ترتیب، آن را به یکی از دوست داشتنی ترین انیمه‌های ورزشی تمام دوران‌ها تبدیل کرده است.

Rintaro Suna

 رینتاو سونا (Rintaro Suna) از دبیرستان ایناریزاکی، یک مدافع میانی بسیار قدرتمند است که توانایی‌هایش او را به یکی از بهترین بازیکن‌های ملی والیبال تبدیل کرده است. این کارکتر، علیرغم قد به نسبت کوتاهی که به عنوان یک مدافع میانی دارد، با توجه به غریزه‌اش در بازی عمل می‌کند و به همین خاطر نیز، در هر مسابقه‌ای قادر است عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دهد و توانایی‌های خود را ثابت کند. به علاوه، این بازیکن، سبک منحصر به فردی نیز دارد که او را در زمین بازی، از دیگر بازیکنان، متمایز می‌کند. رینتارو با بهره گیری از پتانسیلی که در بالاتنه‌اش نهفته است، تمام مسابقات را برای تیم حریف به یک چال بزرگ تبدیل می‌کند.

Morisuke Yaku

موریسوکه یاکو (morisuke Yaku) یک لیبروی توانمند سال سومی از دبیرستان نکوما است. این بازیکن، همانند نیشینویا (Nishinoya) قد کوتاهی دارد اما در عین حال، بسیار چابک و حرفه‌ای است. او می‌تواند حملات تیم حریف را به خوبی پیش بینی کند و از این رو در دریافت آنها عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. موریسکه قادر است به آرامی و با ثبات بسیار زیادی، حملات اسپک (آبشار) قدرتمند، تیم مقابل را دفع کند. توانایی‌های این کارکتر در سطحی است که قادر است به راحتی در مقابل بازیکنان بسیار با مهارتی نیز همچون آساهی (Asahi) قرار گیرد و پا به پای او بازی کند؛ از این رو، هرگاه در زمین بازی حضور پیدا می‌کند، شانس برد تیمش را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

Motoya Komori

موتویا کوموری (Motoya Komori) که در داستان، بیشتر با عنوان لبیروی شماره یک دبیرستانی‌ها شناخته شده است، یکی از معدود استعدادهای شگفت انگیز این مجموعه زیبا به شمار می‌رود. این کارکتر، با وجود آنکه یک لیبرو است، اما صد و هشتاد سانتی‌ متر قد دارد و از این رو، به عنوان یکی از بلندقدترین بازیکنان انیمه هایکیو شناخته می‌شود. او در دریافت حملات تیم مقابل، عملکرد فوق العاده خوبی از خود نشان می‌دهد. بازی او به گونه‌ای است که قادر شد به اردوی آموزشی فشرده جوانان سراسر ژاپن (All Japan Youth Intensive Training Camp) نیز، که برای بهترین بازیکنان در نظر گرفته شده است، راه پیدا کند. به همین خاطر نیز، این کارکتر، به طور قطع در لیست بهترین بازیکن های انیمه هایکیو قرار می‌گیرد.

Aran Ojiro

آران اوجیرو (Aran Ojiro) یک بازیکن دفاعی آبشارزن و ایس دبیرستان ایناریزاکی است. این بازیکن به دلیل پرش‌های استثنائی و اسپک‌های قدرتی‌اش، در داستان شناخته شده است و به هین خاطر نیز، یکی از پنج ایس برتر سراسر ژاپن به شمار می‌رود. سرویس‌های او به گونه‌ای هستند که می‌توانند از هر دیوار دفاعی قدرتمند سه نفره‌ای عبور کنند و به همین خاطر نیز، به تنهایی، توانایی تبدیل کردن مسابقه را به یک چالش بزرگ برای تیم حریف دارد. مهارت‌های آران در سطحی قرار دارند که با بازیکن قدرتمتدی همچون اوشیجیما (Ushijima) نیز مقایسه می‌شود. استعداد و توانایی‌های آراد او را از بیشتر بازیکنان که همراه با او در زمین بازی قرار گرفته‌اند، متمایز می‌کند.

Wakatsu Kiryu

قرار گرفتن در لیست سه ایس برتر سراسر ژاپن، به هیچ عنوان کار راحتی نیست؛ اما با این حال، واکاتسو کیریو با ثابت کردن توانایی‌هایش در زمین بازی، به خوبی نشان داده است که چرا شایسته به دست آوردن چنین مقامی است. این بازیکن، که بر طبق گفته آتسومو (Atsumu)، از از اوشیجیما نیز با استعدادتر است، در هر مسابقه‌ای عملکرد فوق العاده شگفت انگیزی از خود نشان داده است. تاکیدی که مدرسه او بر تمرینات فیزیکی‌اش داشته است، منجر به قوی شدن پاهای او شده است و از همین رو، پرش‌های او، از نظر دیگر بازیکنان حرفه‌ای این مجموعه، استثنائی توصیف می‌شود. تنها ایرادی که در این بازیکن به چشم می‌خورد، کمبود اعتماد به نفس او است که در برخی مواقع، ممکن است مانع از عملکرد خوبش بشود.

Tetsuro Kuroo

تتسورو کورو (Tetsuru Kuroo) کاپیتان تیم والیبال مدرسه نکوما است که در داستان بیشتر با عنوان «رقبای سرسخت» شناخته شده‌اند. این بازیکن به دلیل مهارت‌های شگفت انگیزش در دفاع روی تور با بازیخوانی شناخته شده است. توانایی‌های او در سطحی قرار دارند که قادر است سرویس‌های قدرتی اسپایکرهای بسیار با مهارتی همچون بوکوتو (Bokuto)، که یکی از پنج بازیکن برتر کشور ژاپن به شمار می‌آید را به راحتی متوقف کند. به علاوه، او یک بازیکن تهاجمی بسیار ماهر نیز است که یعنی به طور کلی، هم در حمله و هم در دفاع عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد و به همین خاطر نیز، بدون شک در لیست بهترین بازیکن های انیمه هایکیو قرار می‌گیرد.

Yu Nishinoya

یو نیشینویا (Yu Nishinoya) یکی از توانمندترین بازیکنان تیم والیبال دبیرستان کاراسونو به شمار می‌آید. این بازیکن، به عنوان یک لبیرو، در دفاع‌هایش، از رفلکس‌های بسیار سریع، استقامت خارق العاده بدنی و بازوهای فوق العاده انعطاف پذیرش بهره می‌گیرد و به همین خاطر نیز، در زمین بازی، عملکرد قابل توجهی از خود نشان می‌دهد. توانایی‌های او در سطحی قرار دارند که قادر است قدرتمندترین حملات پیش بینی نشده تیم حریف را نیز دفاع کند. نیشینویا حتی یکبار، با موفقیت، برای دفع یک حمله از پای خود بهره گرفت که بسیار غیرمنتظره بود و از همین رو جریان مسابقه را به کلی، به نفع تیم خود، تغییر داد.

Korai Hoshiumi

هوشیومی کورای (Hoshiumi Korai) نیز یکی دیگر از بهترین بازیکن های انیمه هایکیو به شمار می‌رود. توانایی‌های او در سطحی هستند که او نیز همانند موتویا کوموی، به اردوی آموزشی فشرده جوانان سراسر ژاپن راه پیدا کرد. این بازیکن، در هر زمینه‌ای از استعداد و مهارت‌های فوق العاده شگفت انگیزی برخوردار است اما به طور کلی بیشتر به خاطر سرعت، چابکی و استقامت بدنی بالایی که دارد، در میان دیگر بازیکنان این مجموعه شناخته شده است. هوشیومی به دلیل قد و قدرت پرش چشمگیری که دارد، با «غول کوچک» تشبیه و مقایسه می‌شود. این کارکتر، علیرغم جثه کوچکش، توانایی مسدود کردن همه حملات تیم حریف را دارد که بسیار تحسین برانگیز است.

Kotaro Bokuto

کوتارو بوکوتو (Kotaro Bokuto) یکی از پنج ایس برتر کشور ژاپن به شمار می‌آید. این بازیکن، ایس و همچنین کاپیتان تیم والیبال حرفه‌ای آکادمی فوکورودانی است. بازی حرفه‌ای او و همچنین اشتیاقی که برای انجام تمرینات از خود نشان می‌دهد، از نظر دیگر کارکترهای این مجموعه، تحسین برانگیز توصیف می‌شود. قدرت و تکنیک‌های منحصر به فرد و چشمگیری که این بازیکن در طی بازی، از آنها بهره می‌گیرد، به او این اجازه را می‌دهند تا توانایی عبور از هر سد دفاعی قدرتمند دو نفره را داشته باشد.‌ به علاوه، دقت این بازیکن در ضرباتی هم که می‌زند بسیار قابل توجه است زیرا که قادر است توپ را از کوچکترین منافذ بین مدافعین، عبور دهد.

Kiyoomi Sakusa

کیومی ساکوسا (Kiyoomi Sakusa) در داستان انیمه هایکیو، به عنوان یکی از بهترین ایس‌های والیبال کشور ژاپن شناخته شده است. اگرچه او در انیمه، تنها برای مدت زمان بسیار کمی حضور پیدا کرد، اما با این حال، به دلیل استعداد و مهارت‌هایش، به خوبی از قبل، در میان دیگر بازیکنان شناخته شده بود. او به خاطر بهره گیری از تکنیک‌هایی منحصر به فرد، میزان دقت و ضربات خارق العاده‌اش، یکی از ترسناک ترین بازیکنان این مجموعه به شمار می‌رود که هر کسی توان قرار گرفتن در مقابل او را ندارد. مچ دست این کارکتر بسیار انعطاف پذیر است و به همین خاطر نیز، بازیکنان تیم حریف، به سختی می‌توانند ضربات آبشار او را دریافت کنند.

Shoyo Hinata

شویو هیناتا (Shoyo Hinata)، قهرمان و شخصیت اصلی انیمه زیبا و دیدنی هایکیو، مدافع میانی تیم والیبال دبیرستان کاراسونو است. این کارکتر، در میان دیگر بازیکنان به دلیل، سرعت و رفلکس‌های باورنکردنی و استقامت بدنی چشمگیرش شناخته شده است. این کارکتر در طول داستان رشد شخصیتی چشمگیری را تجربه می‌کند و اینگونه از یک بازیکن بسیار ضعیف به یکی از توانمندترین و بهترین بازیکن های انیمه هایکیو تبدیل می‌شود. هیناتا با وجود قد کوتاهی که دارد، با استفاده از پرش‌های فوق العاده شگفت انگیز خود، توانایی دفاع از هر حمله‌ای را دارد. حمله شناخته شده او و کاگیما (Kageyama)، او را به بازیکنی ارزشمند برای تیم کارارسونو تبدیل کرده است.

Toru Oikawa

تورو اویکاوا (Toro Oikawa) یکی از با استعدادترین و توانمندترین بازیکنان کشور ژاپن به شمار می‌آید که از همان کودکی به خاطر سرویس‌های قدرتمند و بسیار دقیقش در میان دیگر بازیکنان، شناخته شده بود. سرویس‌های این بازیکن، از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند که در بیشتر مواقع نیز، یکی از بازیکنان تیم حریف و یا شکاف بین دو بازیکن را هدف‌ قرار می‌دهد. سرویس‌های او، در اغلب مواقع، توسط بازیکنان تیم حریف دفاع نمی‌شوند و اینگونه بسیاری از مسابقات را به چالشی بزگ برای دیگر تیم‌ها تبدیل می‌کند. این بازیکن، گاهی توپ را پس از دومین تماس در زمین حریف رها می‌کند و اینگونه با غافلگیر کردن بازیکنان تیم مقابل، برای تیم خود امتیاز کسب می‌کند.

Tobio Kageyama

توبیو کاگیاما (Tobio Kageyama) پاسور اصلی تیم والیبال دبیرستان کاراسونو است. او نیز یکی دیگر از بازیکنانی بود که به اردوی آموزشی فشرده جوانان ژاپن راه پیدا کرد. حضور او در میان بازیکنان تیم کاراسونو، شور و اشتیاق بازی را به بازیکنانی بازگرداند که برای مدت زمان طولانی، آن را از دست داده بودند. این بازیکن، به دلیل توانایی و استعدادی که دارد، در میان دیگر بازیکنان، با عنوان «پادشاه زمین» شناخته شده است. او از معدود بازیکنانی است که در هر زمینه‌ای، قادر است عملکرد فوق العاه شگفت انگیزی از خود نشان دهد.

Atsumu Miya

آتسومو میا (Atsumu Miya) دانش آموز سال دوم دبیرستان ایناریزاکی و پاسور اصلی تیم والیبال این مدرسه است. او به عنوان بهترین پاسور و سرویس‌زن دبیرستانی کشور ژاپن شناخته شده است. پرتاب‌های او دارای ثبات و دقت بسیار بالایی هستند. به علاوه، این کارکتر، بسیار تیزبین و نکته سنج نیز است که از هین رو، در مدت زمان بسیار کمی توانست حمله شناخته شده کاگیاما و هیناتا را یاد بگیرد؛ پس از آن، در حین مسابقه، به کمک برادر دو قلویش، ضربه‌ای طراحی کرد که او را قادر ساخت حمله هیناتا را دریافت و آن را با موفقیت، پاسخ دهد.

Wakatoshi Ushijima

واکاتوشی اوشیجیما (Wakatoshi Ushijima) دانش آموز سال سوم دبیرستان شیراتوریزاوا و کاپیتان تیم والیبال این مدرسه است. او در میان دیگر بازیکنان، به دلیل قدرت و استقامت بدنی‌اش شناخته شده است و در زمین بازی، «غیر قابل توقف» توصیف می‌شود. توانایی او در افزایش زمان توقف خود در هوا، به او برتری بیشتری در برابر مدافعان تیم حریف می‌دهد.مهارت‌های او در زمین بازی، در سطحی قرار دارند که او را قادر می‌سازند، قدرتمندترین بازیکنان را نیز به چالش بکشد و از همین رو به طور قطع در لیست بهترین بازیکن های انیمه هایکیو قرار می‌گیرد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments