معرفی و بررسی بهترین دوستان تانجیرو در شیطان کش
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین دوستان تانجیرو در شیطان کش

ایمان و اعتماد تزلزل ناپذیر تانجیرو به دیگران

معرفی و بررسی بهترین دوستان تانجیرو در شیطان کش ۲ ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

قهرمان و شخصیت اصلی انیمه شیطان کش که در داستان با نام تانجیرو کامادو شناخته شده است، علیرغم سختی‌های بسیاری که از دوران کودکی پشت سر گذاشته است، همچنان طبیعت دلسوز خود را حفظ کرد و توانست دوستان شگفت انگیزی پیدا کند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین دوستان تانجیرو در شیطان کش می‌پردازیم.

قهرمان و شخصیت اصلی انیمه فوق العاده جذاب و دیدنی شیطان کش (Demon Slayer) که در داستان با نام تانجیرو کامادو (Tanjiro Kamado) شناخته شده است، یک نوجوان دلسوز است که از همان دوران کودکی، با کار کردن به عنوان یک زغال فروش، از خانواده خود حمایت مالی می‌کرد. داستان از جایی آغاز می‌شود که یک روز، پس از آنکه تانجیرو به خانه باز می‌گردد، با صحنه قتل کل خانواده‌اش مواجه می‌شود؛ تنها خواهرش از این حادثه جان سالم بدر برده است که او نیز در طی رخ دادن آن اتفاق، به یک شیطان تبدیل شده است. سپس تانجیرو تصمیم گرفت تا به یک شیطان کش تبدیل شود که هم بتواند انتقام مرگ خانواده‌اش را بگیرد و هم درمانی برای تبدیل کردن خواهرش به انسان پیدا کند. در طی این مسیری که تانجیرو برای خود انتخاب کرده است، افراد زیادی را ملاقات می‌کند که با پیش رفتن داستان، به متحدان قابل اعتماد و دوستان همیشگی او تبدیل می‌شوند. در کنار همه این‌ها، تعدادی از این افراد نیز، اکنون به دوستان بسیار نزدیک او تبدیل شده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین دوستان تانجیرو در شیطان کش می‌پردازیم.

در چند سال اخیر، انیمه شیطان کش، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر دنیا، به یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین انیمه‌های ساخته شده در تمام دوران‌ها تبدیل شده است که استانداردهای بسیار بالایی را در دنیای انیمه به وجود آورده است. در طراحی این انیمه، از گرافیک و جلوه‌های بصری فوق العاده شگفت انگیزی استفاده شده است که در محبوبیت آن تاثیر بسزایی داشته است زیرا که به قدری خیره کننده است که بینندگان را به طور کامل، مسحور خود می‌کند. اما انیمه Demon Slayer در کنار انیمیشن خارق العاده‌ای که دارد، از خط داستانی بسیار جذاب و هیجان انگیز، کارکترهای منحصر به فردی که در طی داستان توسعه پیدا می‌کنند، موسیقی‌های متن نمادین، تیکه‌های کوچکی از ژانر کمدی که در داستان آن گنجانده شده است و صحنه‌های دلخراش مرگ کارکترها نیز بهره برده است که همه و همه به معروفیت این انیمه کمک بسیاری کرده‌اند و در نهایت آن را به یک شاهکار هنری تبدیل کرده‌اند. فصل سوم این انیمه، اکنون به پایان رسیده است؛ اما هنوز خط داستانی آن، راه زیادی برای طی کردن دارد. درست پس از پایان فصل سوم این انیمه، استودیو Ufotable تایید کرد که فصل چهارم آن نیز در ماه آوریل سال دوهزار و بیست و چهار شروع به پخش خواهد شد.

Genya Shinazugawa

گنیا شینازوگاوا (Genya Shnuzakawa) و تانجیرو برای اولین بار، در انتخابات پایانی (Final Selection arc)، پس از اتمام مراحل انتخابی، یکدیگر را ملاقات کردند. گنیا در این زمان، با یکی از نگهبانان رفتار خوبی نداشت و به او آزار می‌رساند. تانجیرو پس از دیدن این صحنه، گنیا را مجبور کرد عقب بایستد و از نگهبان دفاع کرد. با این حال، این حادثه هیچ تاثیری بر ماهیت دلسوز تانجیرو نداشت و به همین خاطر، او پس از این اتفاق نیز، هر زمان که او را ملاقات می‌کرد رفتار دوستانه‌ای از خود نشان می‌داد. اما با این وجود، این دو کارکتر تا قبل از زمانی که با یکدیگر در روستای Swordsmith سپری کردند، دوستی و رابطه چندان نزدیکی با همدیگر نداشتند. در این روستا، گنیا و تانجیرو با همدیگر به مبارزه با یک شیطان رده بالا پرداختند و از آن پس، به یکدیگر نزدیک شدند.

نکته جالبی که در رابطه با دوستی تانجیرو و گنیا وجود دارد این است که یکبار تانجیرو به گنیا گفته بود که از برادرش، که در داستان با نام سانمی (Sanemi) شناخته شده است، نسبت به او هیچ بوی نفرتی احساس نمی‌کند. تانجیرو به گنیا اصمینان داد که دلیلی برای ترسین از هاشیرای باد وجود ندارد. این توصیه، در نهایت به برادران شینازوگاوا کمک کرد تا درست قبل از مرگ ناگواری که اتفاق افتاد، رابطه خود را بهبود ببخشند.  

Tamayo

تامایو (Tamayo) که خود همانند نزوکو یک شیطان است، تسلیم غرایز شیطانی خود نشده است و به هیچ عنوان به خود اجازه نمی‌دهد که به انسان‌ها هیچگونه آسیبی برساند. از طرفی، این کارکتر، اجازه نداده است که تنها به این خاطر که به یک شیطان تبدیل شده است، دانش پزشکی‌اش به هدر برود و از این رو، از این دانش و مهارت‌های خود، برای درمان انسان‌های بیمار و مجروحان استفاده می‌کند. حضور کودکان در مخفیگاه او می‌تواند هویت واقعی او را به عنوان یک شیطان افشا کند، اما با این حال، این کارکتر، جان خود را به خطر می‌اندازد تا برای آن‌ها درمانی پیدا کند. او در آخرین لحظات زندگی اش نیز، بار دیگر جان خود را به خطر می‌اندازد تا از همه پتانسیل خود برای شکست دادن موزان کیبوتسوجی (Muzan Kibutsuji) استفاده کند.

تامایو می‌تواند با استفاده از دانش پزشکی خود به نزوکو (Nezuko)، خواهر تانجیرو، کمک کند تا بتواند بار دیگر به انسان تبدیل شود. همین مسئله باعث به وجود آمدن رابطه دوستی خوبی بین این دو کارکتر شد. تامایو حتی به تانجیرو پیشنهاد داد نزوکو را با خود ببرد تا از او محافظت کند و به هممین خاطر نیز، جایگاه ویژ‌ه‌ای در لیست بهترین دوستان تانجیرو در شیطان کش دارد. دانش پزشکی این کارکتر، به طور کلی، به ارتش شیطان کش در موارد بسیاری کمک کرده است و باعث پیشرفت آن‌ها شده است.

Muichiro Tokito

کارکتر مویچیرو توکیتو (Muichiro Tokito) که در داستان شیطان کش با عنوان هاشیرای مه شناخته شده است، از ظاهری بسیار منحصر به فرد و سرد برخوردار است که از همان ابتدای حضورش در داستان، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی شد و در لیست محبوب‌ترین کارکترهای این انیمه نیز قرار گرفت. او در آخرین مبارزه‌اش با وجود آنکه تا لبه پرتگاه رانده شد، اما بازهم توانست پیروزی را از آرواره‌های شکست پس بگیرد و در نهایت، خود به تنهایی، جان یک شیطان رده بالا را گرفت که به هیچ عنوان کار راحتی نیست. مویچیرو گذشته بسیار غم انگیزی نیز دارد که روایت آن باعث شد در میان طرفداران به محبوبیت بیشتری هم دست یابد.

تانجیو زمانی که در آرک روستای شمشیرسازان با او تعامل داشت، برخورد دوستانه‌ و گرمی از او ندید که با توجه به شخصیتش، دور ار انتظار نبود. با این حال، سخنان محبت آمیز تانجیرو تاثیر بسیار ماندگاری بر مویچیرو گذاشت؛ به گونه‌ای که زندگی او را به کلی دچار تحول کرد. نبرد مویچیرو با یک شیطان رده بالا و به یاد آوردن سخنان تانجیرو، باعث شد که او خاطرات فراموش شده‌ از خانواده و گذشته‌اش را به یاد بیاورد. پس از این نبرد، مویچیرو از تانجیرو تشکر می‌کند و به این ترتیب، این دو کارکتر تبدیل به دوستانی نزدیک می‌شوند و تعامل بیشتری با یکدیگر برقرار می‌کنند.

Giyu Tomioka

در میان همه هاشیرهای انیمه شیطان کش، کارکتر گیو تومیوکا (Giyu Tomioka) که با عنوان هاشیرای فعلی آب شناخته شده است، بیشتر از دیگران، در داستان، حضور پیدا کرده است. قدرت‌های این کارکتر که یکی دیگر از بهترین دوستان تانجیرو در شیطان کش به شمار می‌رود، از همان قسمت‌های اول ، به وضوح قابل مشاهده بود و توانایی‌هایش در سطحی قرار داشت که به هیچ عنوان نمی‌توان جایگاه او را در لیست قدرتمندترین هاشیراها انکار کرد. این کارکتر نیز با توجه به میزان قدرتی که در اختیار دارد، بدون شک می‌تواند به تنهایی در مقابل یک شیطان رده بالا قرار بگیرد و پیروزی را برای او به چالشی دست نیافتنی تبدیل کند. گیو مانند سایر اعضای ارتش شیطان کش، نسبت به همه شیاطین، احساس نفرت کورکورانه‌ای ندارد و مایل است به افراد مختلف، فرصت اثبات کردن خودشان را بدهد.

 کارکتر گیو تومیوکا، اولین کسی است که تانجیرو و نزوکو را پس از کشته شدن خانواده‌شان، به صوررت اتفاقی، ملاقات کرد. او با وجود آنکه می‌دانست نزوکو تبدیل به شیطان شده است، اما با این حال، جان او را نگرفت و برای ساکونجی (Sakonji) پیغامی فرستاد تا از نزوکو و تانجیرو مراقبت کند. او با انجام این کار، موقعیت خود را به خطر انداخت ولی با این حال، در نهایت، باعث شکسته شدن مرزهایی شد که در بین انسان‌ها و شیاطین وجود داشت.

Inosuke Hashibara

اینوسکه هاشیبارا (Inosuke Hashibara) که یک کارکتر پر سر و صدا، به شدت رقابتی و بانمک است، یکی دیگر از بهترین دوستان تانجیرو در شیطان کش به شمار می‌رود. این درحالی است که تانجیرو، شخصیتی بسیار آرام و محترم دارد؛ به همین خاطر نیز، این دو کارکتر، علیرغم اینکه هیچ وجه اشتراکی با یکدیگر ندارند، اما  با این حال، در برقراری ارتباط و نزدیک شدن به همدیگر، بسیار موفق بوده‌اند. این دو دوست در کنار یکدیگر با شیاطین بسیاری در آرک‌های بسیاری از جمله  Tsuzumi Mansion، Mount Natagumo،  Mugan Train و Entertainment District مبارزه داشته‌اند.

تجربه‌هایی که اینوسکه و تانجیرو در مبارزات مختلف در کنار یکدیگر به دست آورده‌اند، به طور قطع، آن‌ها را تا حد زیادی، به یکدیگر نزدیک کرده است که البته همین مسئله باعث شده است تا آن دو، بدون آنکه به قدرت و توانایی‌های یکدیگر شک داشته‌ باشند، بتوانند در طی نبردها به همدیگر تکیه کنند و حتی بدون داشتن برنامه استراتژیکی دقیقی، در از بین بردن شیاطین، حتی شیطان رده بالا نیز، با هم همکاری کنند و به نتیجه برسند. تفاوت شخصیتی این دو کارکتر، نه تنها آن‌ها را از یک دور نکرده است، بلکه حتی دلیلی برای نزدیک بودن آن‌ها است.

Zenitsu Agatsuma

کارکتر زنیتسو آگاتسوما (Zenitsu Agatsuma) در داستان انیمه شیطان کش، به عنوان یک شخصیت ترسو شناخته شده است. اما با این حال، در طول این داستان، بارها و بارها اتفاق افتاده است که او برای محافظت از کسانی که در موقعیت خطرناکی قرار گرفته‌اند، با تمام ترس‌های خود روبه‌رو می‌شود و از تمام پتانسیل خود استفاده می‌کند تا شجاعانه از انسان‌ها محافظت کند. این کارکتر دوست داشتنی، زمانی که در مقابل کایگاکو (Kaigaku) ایستاد، همه را غافلگیر کرد. او از اینکه به مربی‌اش بی احترامی شده بود، به شدت خشمگین شده بود و به همین خاطر نیز، تمام ترس‌هایش را دور ریخت و شجاعانه، به مبارزه پرداخت. زنیتسو آگاتسوما به طور معمول، قادر به محافظت کردن از جان خود نیست، اما هر زمانی که پای عزیزانش در میان باشد، با اعتماد به نفس بسیار بالایی، قادر به دور ریختن ترس‌هایش است و به این ترتیب، نه به خاطر خود، بلکه به خاطر کسانی که برایش از ارزش زیادی برخوردار هستند، با تمام توان خود، مبارزه می‌کند.

زنیتسو در اولین ملاقات‌هایش با تانجیرو، به او توضیح می‌دهد که در ماموریت‌های آینده‌ ممکن است کشته شود زیرا خود را ضعیف می‌پندارد. بنابراین او از تانجیرو می‌خواهد تا زمانی که ازدواج می‌کند، از او محافظت کند. تانجیر درخواست او را می‌پذیرد و اینگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و به این ترتیب، با پیش رفتن داستان، زنیتسو نیز به یکی دیگر از بهترین دوستان تانجیرو در شیطان کش تبدیل می‌شود.

Nezuko Kamado

یکی دیگر از کارکترهایی که جایگاه ویژه‌ای را در لیست بهترین دوستان تانجیرو در شیطان کش به خود اختصاص می‌دهد، کارکتر نزوکو (Nezuko) است که همواره باید با احترام از او یاد شود. او با وجود آنکه به یک شیطان تبدیل شده است، اما در تمام این مدت، حتی به یک انسان نیز، کوچکترین آسیبی وارد نکرده است و به همین خاطر نیز، تمام زندگی شیطانی خود را، در گرسنگی دردناکی برای امتناع از آسیب رساندن به بشریت، گذرانده است. این کارکتر، وفاداری شدیدی نسبت به اعضای خانواده‌اش از خود نشان می‌دهد و به صورت مداوم، بدون آنکه هیچ تردیدی داشته باشد، برای محافظت کردن از جان تنها عضو باقی مانده از خانواده‌اش، خود را در خطر می‌اندازد. این کارکتر در طی مبارزات، گاهی دچار آسیب دیدگی‌های بسیار وخیمی می‌شود، اما با این وجود، با فکر کردن به نجات جان برادر و دوستانش، از تمام انرژی باقی مانده‌اش استفاده می‌کند تا از آن‌ها محافظت کند.

خواهر و برادر نقش اصلی داستان انیمه شیطان کش، که رویایی به ظاهر غیر ممکن را در سر می‌پرورانند، با تمام وجود به یکدیگر اعتماد دارند و در این مسیر خطرناک و پر پیچ و خمی که انتخاب کرده‌اند، به همدیگر تکیه می‌کنند. وفادارای و ایمان تزلزل ناپذیر این دو کارکتر به یکدیگر در داستان انیمه شیطا کش،بدون شک، مثال زدنی است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments