انیمه شیطان کش
1%
  • 0/10

رتبه بندی هاشیراها بر اساس قدرت در انیمه شیطان کش

آخرین خط دفاعی بشر در برابر شیاطین

رتبه بندی هاشیراها بر اساس قدرت در انیمه شیطان کش ۲۰ ۲۶ دی ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در دنیای انیمه شیطان کش (Demon Slayer)، که به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین انیمه‌های ساخته شده در تمام دوران‌ها به شمار می‌رود، هاشیراها آخرین خط دفاعی بشریت در برابر شیطان‌ها به حساب می‌آیند. توانایی‌های آن‌ها، می‌تواند موجب نجات و یا نابودی انسان‌ها بشود و به همین خاطر نیز، سطح قدرت آن‌ها، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، تمامی اعضای هاشیرا در انیمه شیطان کش را، بر پایه توانایی‌هایشان رتبه بندی می‌کنیم.

در چند سال اخیر، انیمه شیطان کش، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر دنیا، به یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین انیمه‌های ساخته شده در تمام دوران‌ها تبدیل شده است که استانداردهای بسیار بالایی را در دنیای انیمه به وجود آورده است. در طراحی این انیمه، از گرافیک و جلوه‌های بصری فوق العاده شگفت انگیزی استفاده شده است که در محبوبیت آن تاثیر بسزایی داشته است زیرا که به قدری خیره کننده است که بینندگان را به طور کامل، مسحور خود می‌کند. اما انیمه Demon Slayer در کنار انیمیشن خارق العاده‌ای که دارد، از خط داستانی بسیار جذاب و هیجان انگیز، کارکترهای منحصر به فردی که در طی داستان توسعه پیدا می‌کنند، موسیقی‌های متن نمادین، تیکه‌های کوچکی از ژانر کمدی که در داستان آن گنجانده شده است و صحنه‌های دلخراش مرگ کارکترها نیز بهره برده است که همه و همه به معروفیت این انیمه کمک بسیاری کرده‌اند و در نهایت آن را به یک شاهکار هنری تبدیل کرده‌اند. فصل سوم این انیمه، اکنون به پایان رسیده است؛ اما هنوز خط داستانی آن، راه زیادی برای طی کردن دارد. درست پس از پایان فصل سوم این انیمه، استودیو Ufotable تایید کرد که فصل چهارم آن نیز در ماه آوریل سال دوهزار و بیست و چهار شروع به پخش خواهد شد. در تیزری هم که از فصل چهارم پخش شده بود، تمامی هاشیراها حضور پیدا کرده بودند. این موضوع تایید کرد که فصل جدید، در رابطه با آرک مورد علاقه طرفداران، یعنی آموزش هاشیرا در انیمه شیطان کش، خواهد بود.

در طول داستان جذاب و دیدنی شیطان کش، بارها و بارها نشان داده شده است که هاشیراها از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند و به همین خاطر نیز، به راحتی و بدون آنکه کوچکترین آسیبی ببینند توانایی این را دارند که شیطان‌های رده پایین را از بین ببرند. در عین حال، زمانی هم که با شیاطین رده بالا روبه‌رو می‌شوند، از تمام پتانسیل خود استفاده می‌کنند تا آن‌ها را شکست دهند و از جان انسان‌هایی که در آن موقعیت مکانی حضور دارند و در معرض آسیب قرار گرفته‌اند، با همه توان خود، محافظت کنند. به همین خاطر است که حتی قدرتمندترین شیاطین داستان نیز سعی می‌کنند خود را در شرایطی قرار ندهند که در نهایت مجبور به مبارزه با یک هاشیرا شوند. با این وجود، مسلم است که سطح قدرت و توانایی این هاشیراها با همدیگر یکسان نیست و برخی از آن‌ها، قدرتمندتر از برخی دیگر هستند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، تمامی اعضای هاشیرا در انیمه شیطان کش را، بر پایه توانایی‌هایشان رتبه بندی می‌کنیم.

Jigoro Kuwajima

درست است که اکنون، قدرت هاشیراهای جدید با هاشیراهای قبلی که هنوز در قید حیات هستند، قابل قیاس نیست. اما این بدان معنا نیست که هاشیراهای قبلی از توانایی‌های کمی برخوردار بوده‌اند. تنها مسئله‌ای که وجود دارد این است که نسل جدید توانسته‌اند سطح قدرت خود را به آن‌ها برسانند و یا در برخی موارد از آن‌ها پیشی بگیرند. جیگورو کوواجیما که به عنوان هاشیرای سابق رعد شناخته شده است، به هیچ عنوان کارکتر ضعیفی نیست و به همین خاطر نیز توانست به کارکتر زنیتسو (Zenitsu)، تنفس رعد را به بهترین نحو ممکن آموزش دهد. او باعث شد که زنیتسو در انجام این کار، تنها با تسلط به یک سبک خاص تنفسی، موفق شود.

Sakonji Urokodaki

ساکونجی اوروکوداکی که در گذشته به عنوان هاشیرای آب شناخته شده بود، یکی دیگر از قویترین کارکترهای انیمه شیطان کش به شمار می‌آید که تنها به دلیل آنکه فرد دیگری توانست بر توانایی‌های او پیشی بگیرد، جایگاه دوازدهم را در لیست رتبه بندی قویترین هاشیراها به خود اختصاص داده است اما با این حال، هاشیرای قبلی آب، هنوز هم به عنوان یکی از قویترین شخصیت‌های این داستان محسوب می‌شود. اوروداکی که خود به طور کامل بر تکنیک تنفس آب تسلط دارد، آن را به هاشیرای فعلی آب، یعنی گییو تومیوکا (Giyu Tomioka)، آموزش داده است. همچنین او موفق شد قهرمان و شخصیت اصلی داستان را نیز به یک کاربر قدرتمند تنفس آب تبدیل کند.

Shinjuro Rengoku

خانواده رنگوکو، نسل هاست که ردای هاشیرای شعله را به تن دارند. اشتیاق کیوجورو (Kyojuro) به هنرش را می‌توان در تک تک حرکات او مشاهده کرد. اطلاعات زیادی در رابطه با شینجورو رنگوکو، پدر کیوجورو، که زمانی به عنوان هاشیرای شعله شناخته شده بود، در دسترس نیست. اما با این حال، مسلم است که به دست آوردن این عنوان به هیچ وجه کار راحتی نیست و از همین رو، واضح است که این کارکتر برای رسیدن به چنین مقامی، سختی‌های بسیار زیادی را پشت سر گذاشته است و توانایی‌های خود را به سطح بسیار بالایی رسانده است؛ به همین ترتیب، او نیز به طور قطع، در لیست قویترین هاشیراهای انیمه شیطان کش قرار می‌گیرد.

Kanae Kocho

درست همانند شینجیرو، اطلاعات زیادی هم در رابطه با هاشیرای قبلی گل، کانائه کوچو، در دسترس نیست. اما با این وجود، واضح است که او نیز یک کارکتر بسیار توانمند بوده است زیرا که تا به امروز نیز، همه کارکترهای دیگر، با احترام از او یاد می‌کنند. این واقعیت که دوما (Doma) جان او را گرفت، می‌تواند برای همیشه شینوبو (Shinobu) و کانائو (Kanao) را خشمگین کند. به همین خاطر نیز، تنها با گذشت زمان مشخص خواهد شد که این دو جنگجوی جوان، با پیش رفتن داستان، پس از روبه‌رو شدن با این شیطان رده بالا، چگونه مبارزه خواهند کرد و با دستان خود، انتقام کانائه را از این کارکتر منفی می‌گیرند. 

Tengen Uzui

درست است که هاشیرای صدا، یعنی تنگن اوزوی، طراحی کارکتر بسیار جالب توجه و منحصر به فردی دارد. اما با این حال، قدرت او، در مقایسه با دیگر هاشیراهای فعلی داستان انیمه شیطان کش، آنقدر قابل توجه نیست. به همین خاطر نیز، هاشیرای فعلی صدا، در جایگاه نهم رتبه بندی قدرتمندترین هاشیراها قرار می‌گیرد. با این حال، هر کارکتر نمی‌تواند عنوان هاشیرا را به دست بیاورد و به همین خاطر نیز، به طور قطع، سطح توانایی‌های او از بسیاری از شیطان کش‌های دیگر بیشتر است و بدون شک می‌تواند در مقابل شیطان‌های رده بالا نیز قرار بگیرد و آن‌ها در موقعیت‌های سختی قرار دهد. مایه تاسف است که او قبل از آنکه فرصت توسعه و تقویت قدرت‌های خود را داشته باشد، بازنشسته شد.

Shinobu Kocho

شینوبو کوچو یک شیطان کش بسیار توانمند است که به طور قطع، شایستگی عنوان هاشیرای حشره را دارد. اما با این وجود، کارکتر هاشیرای حشره، از نظر قدرت بدنی، به عنوان ضعیف‌ترین هاشیرا در داستان شیطان کش شناخته شده است. اما لازم به ذکر است که مهارت‌های شمشیرزنی و توانایی‌های بدنی، تنها راه تعیین قدرت در داستان این انیمه نیست. شینوبو یک کارکتر بسیار باهوش است که در نبردهای خود از سم موثری استفاده می‌کند که او را به یک شخصیت شکست ناپذیر تبدیل کرده است. او که از یک شیطان رده بالا، به خاطر کشتن خواهرش، بسیار خشمگین است. شینوبو در آینده‌ای نه چندان دور، با او خواهد جنگید و طرفداران نیز، مشتاقانه منتظر دیدن مبارزه بین این دو کارکتر هستند.

Kyojuro Rengoku

یکی از دوست داشتنی‌ترین کارکترهای انیمه شیطان کش، هاشیرای شعله است که در داستان با نام کیوجورو رنگوکو شناخته شده است. به همین خاطر نیز، صحنه دلخراش مرگ او در حین مبارزه سنگینی که با آکازا (Akaza) داشت، برای طرفداران بسیار غم انگیز و ناراحت کننده بود. با این وجود، این کارکتر تا آخرین لحظه نیز، از همه پتانسیل خود استفاده کرد تا آکازا را شکست دهد و از آسیب رساندن او به تانجیرو و دوستانش جلوگیری کند. با این وجود، مرگ او به خوبی اختلاف قدرت بین هاشیراها و شیاطین رده بالا را نشان داد. تانجیرو و دوستانش با دیدن مرگ او، تصمیم گرفتند توانایی‌های خود را توسعه بخشند تا بتوانند با شکست دادن شیاطین دیگر، انتقام مرگ کیوجورو را بگیرند.

Mitsuri Kanroji

میتسوری کانجوری، به عنوان هاشیرای عشق، با وجود ظاهری که دارد، به هیچ عنوان به نظر نمی‌رسید که از قدرت بدنی بسیار بالایی برخوردار باشد. اما با این حال، ظاهر می‌تواند بسیار فریبنده باشد زیرا که این کارکتر در واقع، یکی از قویترین شخصیت‌های داستان شیطان کش به شمار می‌رود که افراد معدودی توانایی مقابله کردن با او را دارند. این کارکتر در آرک دهکده Swordsmith، در حین مبارزه با یکی از شیاطین رده بالا، توانست از جان افرادی که در آن مکان حضور داشتند، به بهترین نحو ممکن محافظت کند و در عین حال، آن شیطان را نیز در موقعیت دشواری قرار داد و مبارزه را به چالشی سخت برای او تبدیل کرده بود.

Obanai Iguro

در طول همه قسمت‌هایی که تا به امروز از انیمه Demon Slayer منتشر شده است، کارکتر اوبانای ایگورو به عنوان هاشیرای مار، به اندازه دیگر کارکترهایی که در این لیست معرفی شده‌اند، در داستان حضور پیدا نکرده است. با این حال، کسانی که مانگا را مطالعه کرده‌اند، از این واقعیت آگاه هستند که این هاشیرا از قدرت بسیار بالایی برخوردار است و به تنهایی توانایی قرار گرفتن در مقابل شیاطین رده بالا و شکست دادن آن‌ها را نیز دارد. این کارکتر، شخصیتی بسیار سرد، حسابگر و بی رحم دارد. اکنون باید منتظر بمانیم تا ببینیم در فصل چهارم چگونه قدرت عظیم این کارکتر به نمایش درمی‌آید.

Muichiro Tokito

کارکتر مویچیرو توکیتو که در داستان شیطان کش با عنوان هاشیرای مه شناخته شده است، از ظاهری بسیار منحصر به فرد و سرد برخوردار است که از همان ابتدای حضورش در داستان، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی شد و در لیست محبوب‌ترین کارکترهای این انیمه نیز قرار گرفت. او در آخرین مبارزه‌اش با وجود آنکه تا لبه پرتگاه رانده شد، اما بازهم توانست پیروزی را از آرواره‌های شکست پس بگیرد و در نهایت، خود به تنهایی، جان یک شیطان رده بالا را گرفت که به هیچ عنوان کار راحتی نیست. مویچیرو گذشته بسیار غم انگیزی نیز دارد که روایت آن باعث شد در میان طرفداران به محبوبیت بیشتری هم دست یابد.

Giyu Tomioka

در میان همه هاشیرهای انیمه شیطان کش، کارکتر گیو تومیوکو که با عنوان هاشیرای فعلی آب شناخته شده است، بیشتر از دیگران، در داستان، حضور پیدا کرده است. قدرت‌های این کارکتر، از همان قسمت‌های اول ، به وضوح قابل مشاهده بود و توانایی‌هایش در سطحی قرار داشت که به هیچ عنوان نمی‌توان جایگاه سوم او را در لیست قدرتمندترین هاشیراها انکار کرد. این کارکتر نیز با توجه به میزان قدرتی که در اختیار دارد، بدون شک می‌تواند به تنهایی در مقابل یک شیطان رده بالا قرار بگیرد و پیروزی را برای او به چالشی دست نیافتنی تبدیل کند.

Sanemi Shinazugawa

درست همانند بسیاری دیگر از هاشیراهای مجموعه سریالی Demon Slayer، بینندگان انیمه اطلاعات زیادی در رابطه با هاشیرای باد در دسترس ندارند؛ گرچه، این کارکتر در مانگا برای مدت زمان طولانی‌تری حضور پیدا کرده است. هاشیرای باد در داستان با نام سانمی شینازوگاوا شناخته شده ‌است. نوع نگاه و رفتار‌های خشن او، می‌تواند نشان دهنده سطح قدرت واقعی او باشد. بر خلاف بسیاری دیگر از هاشیراهای این داستان که تلاش می‌کردند به خاطر تانجیرو با نزوکو (Nezuko)، به عنوان یک نیمه انسان و نیمه شیطان، رفتار درستی داشته باشند، سانمی هیچ مشکلی برای شکنجه کردن نزوکو، آن‌ هم درست در مقابل چشمان برادرش، نداشت. از همین رو، هرگاه این کارکتر در داستان حضور پیدا می‌کند، باعث می‌شود که همه چیز به یکباره جدی شود و جایی برای کمدی باقی نمی‌گذارد.

Gyomei Himejima

با توجه به ظاهر گیومی، بیشتر مردن به اشتباه فکر می‌کنند که این هاشیرا از قدرت بسیار زیادی برخوردار نیست و ممکن نیست که جایگاه بالایی در لیست قدرتمندترین هاشیراها به خود اختصاص دهد. به علاوه، این کارکتر عنوان هاشیرای سنگ را به دست آورده است که به هیچ وجه همانند دیگر عنوان‌ها، تاثیرگذار نیست. اما جالب است که بدانید گیومی از قدرت فوق العاده شگفت انگیزی برخوردار است که تنها افراد معدودی توان مقابله کردن با آن را دارند. تماشای  قدرت ویرانگر او در طی مبارزاتی که با شیاطین رده بالا دارد، می‌تواند برای بییندگان بسیار لذت بخش باشد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

20 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments