نگاهی به بهترین مبارزه های وان پیس در فصل اول لایو اکشن نتفلیکس
1%
  • 5/10

نگاهی به بهترین مبارزه های وان پیس در فصل اول لایو اکشن نتفلیکس

مبارزه‌های چشمگیری که درست همانند انیمه طراحی شده بودند!

نگاهی به بهترین مبارزه های وان پیس در فصل اول لایو اکشن نتفلیکس ۰ ۲۲ دی ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

مبارزات بسیار زیادی در فصل اول لایو اکشن اقتباس گرفته شده از مانگا و انیمه وان پیس (One Piece) در شبکه نتفلیکس (Netflix) وجود دارد. مسلم است که همه این مبارزات در یک سطح قرار نداشتند و برخی از آن‌ها، به دلایل مختلفی، بهتر از برخی دیگر بودند. اکنون، بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و رتبه بندی بهترین مبارزه‌ های وان پیس در فصل اول لایو اکشن اقتباسی نتفلیکس می‌پردازیم.

همانطور که همه ما می‌دانیم، فصل اول لایو اکشن اقتباس گرفته شده از مانگا و انیمه محبوب و پرطرفدار وان پیس (One Piece) در شبکه نتفلیکس، که نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان به موفقیت بی سابقه‌ای دست یافت، مملو از مبارزه‌های پر تنش و هیجان انگیز بود. مبارزه های وان پیس، صحنه‌های اکشن فراوانی را در خود جای داده است که همه آن‌ها با جزئیات خاصی، ساخته و طراحی شده‌اند؛ به همین ترتیب نیز، تماشای این مبارزه‌ها، آدرنالین خون بینندگان خود را بالا می‌برد. اما با این حال، مسلم است که همه این مبارزات در یک سطح قرار نداشتند و برخی از آن‌ها، به دلایل مختلفی، بهتر از برخی دیگر بودند. اکنون، بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و رتبه بندی بهترین مبارزه‌ های وان پیس در فصل اول لایو اکشن اقتباسی نتفلیکس می‌پردازیم. دستاورد خوب دیگری که این لایو اکشن با خود به همراه داشت این بود که نفرین لایو اکشن‌هایی که از انیمه‌ها اقتباس گرفته می‌شدند را شکست، زیرا تا قبل از وان پیس، هر لایو اکشن دیگری که بر اساس انیمه ساخته شده بود، به شدت، از بسیاری جهات، مورد انتقاد بینندگان خود، قرار گرفته بود؛ به عنوان مثال لایو اکشن انیمه‌های Cowboy Bebop، Death Note و Dragon Ball. اما با این وجود، به ویژه برخی از صنحه‌ها و قسمت‌های فصل اول این لایو اکشن، به طور کامل، بدون آنکه هیچگونه تغییری بر آن‌ها اعمال شود، بر اساس مانگا و انیمه، در قالب یک فیلم جذاب و هیجان انگیز، ساخته شده بودند و به همین خاطر نیز، ماهیت خط داستانی اصلی در آن حفظ شده بود.

لایو اکشن وان پیس، بر اساس مانگا و انیمه محبوب و پرطرفدار وان پیس ساخته شده است که داستان آن حول محور کارکتری به نام مانکی دی لوفی (Monkey D. Luffy) و اعضای تیمش است که با عنوان دزدان دریایی کلاه حصیری (The Straw Hat Pirates) شناخته شده‌اند. دزدان دریایی کلاه حصیری در اقیانوس‌های خطرناک، به کاوش می‌پردازند و در طول ماجراجویی‌های خطرناکی که در پیش می‌گیرند، از جزایر جدید دیدن می‌کنند و در برابر دشمنان توانمندی قرار می‌گیرند و با آن‌ها مبارزه می‌کنند تا بتوانند به گنج افسانه‌ای دست پیدا کنند که در داستان با نام One Piece شناخته شده است. بر اساس خبرهای رسمی، تایید شده است که فصل دوم لایو اکشن انیمه وان پیس نیز در حال ساخته شده است؛ از این رو، طرفداران وان پیس می‌توانند منتظر سکانس‌های اکشن جذاب‌تر و دیدنی‌تری، در آینده‌ای نه چندان دور، باشند.

شنکس و اعضای خدمه‌اش، لوفی را در دهکده آسیاب بادی نجات دادند.

لوفی در فصل اول لایو اکشن وان پیس، خاطرات خود را از کودکی به یاد می‌آورد که در آن، توسط یک دزد دریایی در دهکده آسیاب بادی (Windmill Village)، تهدید می‌شود و در خطر قرار می‌گیرد. لوفی در آن زمان، از هیچ قدرتی برخوردار نبود و نمی‌توانست از خود دفاع کند. اما در این لحظه، شنکس (Shanks) و اعضای خدمه‌اش، در همان مکان حضور پیدا می‌کنند و در طی مدت زمان بسیار کوتاهی، موفق به نجات دادن لوفی و شکست دادن دزد دریایی می‌شوند. مبارزه شنکس و اعضای خدمه‌اش با دزد دریایی که لوفی را مورد آزار و اذیت قرار داده بود، مدت زمان زیادی به طول نیانجامید و به همین خاطر نیز، جایگاه دهم را در لیست بهترین مبارزه‌ های وان پیس در فصل اول لایو اکشن نتفلیکس به خود اختصاص می‌دهد؛ اما با این وجود، صحنه‌های اکشنی که در آن جای گرفته بودند، بسیار زیبا و درست بر طبق مانگا طراحی شده بودند و به همین خاطر نیز، بسیار جذاب و دیدنی بود.

مبارزه لوفی با آلویدا

مبارزه لوفی با آلویدا (Alvida) که به عنوان اولین نقش منفی این داستان، در قسمت‌های اول لایو اکشن حضور پیدا کرد، مدت زمان زیادی طول نکشید و لوفی به سرعت توانست او را شکست دهد؛ اما با این حال، این مبارزه، توانست به بینندگان خود، قدرت میوه شیطانی لوفی را به خوبی نشان دهد. در طی این مبارزه، لوفی از گوشت لاستیکی خود که قابلیت کشسانی فراوانی دارد، برای جذب ضربه‌های آلویدا استفاده می‌کند و در آخر نیز، او را با حرکت Gum Gum Pistol به پرواز در می‌آورد که در نهایت، موجب سقوط او به داخل دریا می‌شود. انتظار می‌رود که آلویدا در فصل دوم این لایو اکشن نیز نقش آفرینی کند. با وجود آنکه این مبارزه همانند مقدمه‌ای بر توانایی‌های لوفی بود، اما با این حال جایگاه نهم در رتبه‌ بندی بهترین مبارزه های وان پیس در فصل اول لایو اکشن نتفلیکس را به خود اختصاص می‌دهد زیرا که به اندازه مبارزه‌های دیگر چشمگیر نیست.

مبارزه زورو با دزد دریایی گربه سیاه

مبارزه زورو (Zoro) با دزدان دریایی گربه سیاه (Black Cats Pirates) در عمارت کایا (Kaya)، یکی دیگر از مبارزه‌هایی است که سکانس‌های اکشن بسیار خیره کننده و چشمگیری را در خود جای داده است. در این مبارزه، از بدلکاران توانمندی استفاده ‌شده است تا در حین تعقیب زورو، در هوا به پرواز دربیایند. از طرفی، زورو نیز به عنوان یکی از قدرتمندترین مبارزان داستان وان پیس، مهارت‌های چشمگیر شمشیرزنی خود را، به بهترین نحو ممکن، به نمایش درآورد. او همزمان با دو نفر مبارزه می‌کند که هر کدام از آن‌ها، به دو سلاح قدرتمند مجهز هستند، اما با این وجود، زورو در نهایت موفق به شکست دادن هردوی می‌شود. طراحی همه حرکات این مبارزه فوق العاده شگفت انگیز است اما تا حدود زیادی، می‌توان گفت که نتیجه آن، قابل پیش بینی بود و به همین خاطر نیز، جایگاه هشتم را در رتبه بندی بهترین مبارزه های وان پیس به خود اختصاص می‌دهد.

مبارزه لوفی، زورو و نامی با مورگان اکس هند

 لوفی، زورو و نامی (Nami)، برای اولین بار در طی مبارزه‌ای که با مورگان اکس هند (Morgan Axe Hand) دارند، به عنوان یک تیم، با یکدیگر همکاری می‌کنند. گرچه در طی این مبارزه نیز، زورو و نامی، هنوز به صورت قطعی تصمیم نگرفته‌اند که به عنوان خدمه دزدان دریایی کلاه حصیری با مانکی دی لوفی کار کنند. لوفی، زورو و نامی در نهایت، با همکاری یکدیگر، موفق به شکست دادن نیروی تفنگداران دریایی می‌شوند. لوفی پس از آن، مورگان اکس هند را مورد هدف گیری خود قرار می‌دهد و به این ترتیب، با ایتفاده از حرکت Gum Gum Whip خود، او را از میدان بدر می‌کند. تمامی حرکات ای مبارزه، به صورت بسیار هوشمندانه‌ای طراحی شده است و به همین خاطر نیز، تماشای آن برای بینندگان بسیار لذت بخش و هیجان انگیز بود زیرا اگر در این مبارزه شکست می‌خوردند، نقشه Grand Line را نیز از دست می‌دادند.

مبارزه لوفی، زورو و نامی با باگی دلقک

مبارزه لوفی، زرو و نامی با باگی دلقک (Buggy The Clown) یکی از استرس آورترین مبارزه های وان پیس در فصل اول لایو اکشن نتفلیکس به شمار می‌رود زیرا که به نظر می‌رسد دزدان دریایی کلاه حصیری هیچ راهی برای پیروز شدن ندارند. مهم نیست که آن‌ها چگونه به باگی حمله می‌کردند زیرا او حتی اگر بدنش هم تکه تکه می‌شد بازهم می‌توانست بدون آنکه ذره‌ای احساس درد کند، آن‌ها را به همدیگر وصل کند. اما در نهایت، دزدان دریایی کلاه حصیری به راه چاره بسیار هوشمندانه‌ای پی می‌برند و آن‌هم این است که پس از تقسیم کردن بدن باگی به قسمت‌های مختلف، تکه‌های او را در جعبه‌های مختلفی قرار دهند و آن‌ها را قفل کنند تا او دیگر قادر به وصل کردنشان به همدیگر نباشد. این مبارزه به دلیل حرکات آکروباتیک چشمگیری که در خود جای داده است، به یکی از بهترین مبارزه‌های این لایو اکشن تبدیل شده است که تماشای آن برای بینندگان، بسیار رضایت بخش بود.

مبارزه لوفی با گارپ

مبارزه لوفی با پدربزرگش، نایب دریاسالاری که در داستان با نام گارپ (Garp) شناخته شده است، یک موقعیت بسیار پرتنش بود. این مبارزه حس خوشالی و رضایت از پیروزی حماسی بزرگی که لوفی به همراه خدمه‌اش، درست قبل از آن به دست آورده بود را، به طور کلی، از بین برد. گارپ، به لوفی ضربات بسیار قدرتمندی وارد می‌کند و در طی کل این مبارزه او را تهدید و تحقیر می‌کند. اما با این وجود، لوفی با نشان دادن عزم خود به پدربزرگش نشان می‌دهد که آماده است تا قدم بعدی زندگی‌اش را به عنوان یک دزد دریایی بردارد. مبارزات دیگر این سریال، دارای صحنه‌های اکشن جذاب‌تر و بیشتری هستند، اما با این وجود، پیوند عاطفی و نسبت خانوادگی این دو کارکتر، مکالماتی که در طی آن صورت گرفت را، قابل تامل و جذاب کرد و از همین رو، برای بینندگان بسیار جالب بود.

مبارزه لوفی با کورو از دزدان دریایی گربه سیاه

پس از اینکه پیشخدمت کایا، هویت واقعی خود را به عنوان کورو (Kuro) از دزدان دریایی گربه سیاه فاش می‌کند، اینگونه به نظر می‌رسد که لوفی و یا زورو بدون مبارزه کردن و شکست دادن او، نمی‌توانند از آن موقعیت جان سالم بدر برند. به همین ترتیب، لوفی تصمیم می‌گیرد از کایا و اعضای خدمه‌اش، با همه توان خود، محافظت کند. اگرچه کورو از سرعت باورنکردنی برخوردار است و انگشتانش هم که به صورت شمشیرهایی بسیار تیز درمی‌آیند، لوفی را در شرایط سختی قرار می‌دهند، اما با این وجود، لوفی در نهایت موفق به شکست دادن او می‌شود. این مبارزه در یک پس زمینه بسیار تاریک و ترسناک فیلم برداری شده است و به همین خاطر نیز، حسی دلخراش به بینندگان خود القا می‌کند و به همین خاطر نیز، به عنوان یکی دیگر از بهترین مبارزه های وان پیس در فصل اول لایو اکشن نتفلیکس به شمار می‌رود.

مبازه سانجی و زورو با دزدان دریایی آرلانگ

در یکی از مبارزات وان پیس، زورو و سانجی (Sanji) برای اولین بار به همکاری یکدیگر، با اعضای خدمه آرلانگ (Arlong) که به عنوان یکی از قویترین دزدان دریایی داستان وان پیس شناخته شده‌اند، به مبارزه می‌پردازند. این مبارزه به هیچ عنوان مبارزه آسانی برای دزدان دریایی کلاه حصیری نیست و به همین خاطر نیز، تماشای آن برای بینندگان بسیار استرس زا و پر تنش بود. انسان ماهی‌هایی که با لوفی و سانجی مبارزه می‌کنند، بسیار قوی و تنومند هستند و شکست دادن آن‌ها، کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد. از طرفی، بدن زورو نیز، درست قبل از این مبارزه، آسیب دیده است و از این رو، توان کافی برای یک مبارزه تن به تن عادلانه را ندارد. با این حال، این دو در نهایت، موفق به شکست دادن خدمه آرلانگ می‌شوند که بسیار رضایت بخش و دیدنی بود.   

مبارزه زورو با میهاک

به طور قطع، مبارزه زورو با میهاک (Mihawk)، به عنوان مبارزه‌ای که بین دو تن از بهترین شمشیرزن‌های جهان صورت گرفت، بسیار خیره کننده و دیدنی بود که لحظه به لحظه آن بر طبق انیمه طراحی شده بود. زور در کودکی به نزدیکترین دوست خود قول داده بود که در آینده، زمانی که با بهترین شمشیرزن دنیا روبه‌رو می‌شود، او را شکست می‌دهد و از این رو، جایگاه بهترین شمشیرزن دنیا را از آن خود می‌کند؛ با این حال، در طی این مبارزه، سطح توانایی‌هایی او با میهاک، به صورت چشمگیری اختلاف داشت و به همین خاطر نیز، تماشای تقلا کردن زورو برای بینندگان بسیار غم انگیز بود. در نهایت، زورو نتوانست او را شکست دهد، اما با این حال، از آنجایی که میهاک پتانسیل او را برای پیشرفت دیده بود، تصمیم گرفت جانش را نگیرد تا در آینده، بار دیگر، در مقابل همدیگر قرار بگیرند.

مبارزه لوفی با آرلانگ

بدون شک، بهترین مبارزه فصل اول لایو اکشن وان پیس، مبارزه لوفی با آرلانگ است. اگرچه سطح توانایی‌های این دو کارکتر با همدیگر اختلاف زیادی دارد و آرلانگ از قدرت بدنی بسیار بیشتری برخوردار بود، اما با این حال، لوفی در نهایت، به روش بسیار هوشمندانه‌ای، موفق به شکست دادن او شد و به همین ترتیب، توانست تمام تقشه‌های او به مسیر گرند لاین و موقعیت مکانی گنج وان پیس را نیز از بین ببرد. لوفی در طی این مبارزه، با شکستن تمام ستون‌هایی که خانه‌اش را نگه می‌داشت، آرلانگ را در زیر آوار گیر انداخت.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments