سزیال های کره ای 2024
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای 2024

فصل‌های جدیدی از محبوب ترین کی دراماها

معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای 2024 ۰ ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

در چند سال گذشته، سریال‌های کره‌ای، به صورت گسترده‌ای، در سراسر جهان شناخته شده‌اند و مورد استقبال شمار زیادی از بینندگان قرار گرفته‌اند. هر ساله، تعداد زیادی سریال کره‌ای منتشر می‌شود که ارزش تماشا کردن را دارند و دیدنشان به طور قطع، می‌تواند برای افراد با سلیقه‌های متفاوت و همچنین، در سنین مختلف، سرگرم کننده و لذت بخش باشد. این سریال‌ها، به دلیل داشتن خط داستانی قابل درک و همچنین نقش آفرینی خیره کننده بازیگران، احساسات بینندگان را، به طور کامل، درگیر خود می‌کنند. در سال دوهزار و بیست و چهار نیز، به همین ترتیب، سریال‌هایی منتشر خواهند شد که از همان قسمت‌های اول خود، بینندگان را به دیدن ادامه داستان، ترغیب می‌کنند. به همین ترتیب، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای 2024 می‌پردازیم که بسیاری از علاقه مندان به دنیای سریال‌های کره‌ای، مشتاقانه منتظر منتشر شدن آن‌ها هستند.

در حال حاضر، یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع رسانه تصویری، که به صورت گسترده‌ای، در سراسر جهان شناخته شده است کی درما (K-drama) و یا سریال‌هایی است که محصول کشور کره جنوبی می‌باشند. صنعت درامای کره جنوبی، در اویل دهه دوهزار میلادی، به تدریج، شروع به جذب طرفداران خارج از کشور کرد و به این ترتیب، از آن پس، مسیر این صنعت سرگرمی، هر ساله، در حال صعود به ارتفاعات جدیدی بوده است و به همین خاطر نیز، همواره، بیشتر و بیشتر، در جهان شناخته می‌شود. در طول هر سال، تعداد زیادی سریال کره‌ای منتشر می‌شود که هر لحظه از آن‌ها ارزش تماشا کردن را دارد و دیدنشان به طور قطع، می‌تواند برای افراد با سلیقه‌های متفاوت و همچنین، در سنین مختلف، سرگرم کننده و لذت بخش باشد. اما با این حال، برخی از این سریال‌های کره‌ای، از نظر داشتن خط داستانی منحصر به فرد و همچنین نقش آفرینی مسحورکننده بازیگران آن، می‌توان گفت که به بهترین نحو ممکن و بدون داشتن هیچ نقصی ساخته شده‌اند و به همین خاطر نیز، احساسات بینندگان را، به طور کامل، درگیر خود می‌کنند. در سال دوهزار و بیست و چهار نیز، به همین ترتیب، سریال‌هایی منتشر خواهند شد که از همان قسمت‌های اول خود، بینندگان را به دیدن ادامه داستان، ترغیب می‌کنند. به همین ترتیب، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای 2024 می‌پردازیم که بسیاری از علاقه مندان به دنیای سریال‌های کره‌ای، مشتاقانه منتظر منتشر شدن آن‌ها هستند. برخی از این سریال‌ها، روایات جدیدی هستند که بازیگران برجسته و بسیار شناخته شده‌ای در آن‌ها نقش آفرینی خواهند کرد؛ از طرفی، برخی دیگر از این سریال‌ها، ادامه دراماهای محبوبی هستند که فصل‌های قبلی‌شان، به تازگی، به پایان رسیده است و اکنون، در لیست مورد انتظارترین سریال‌های کره‌ای نیز، قرار می‌گیرند.

A Shop for Killers

یکی از بهترین سریال‌ های کره ای 2024، به طور قطع، سریال “فروشگاهی برای قاتلان” (A Shop For Killers) است. در این سریال کره‌ای فوق العاده شگفت انگیز، ستارگان برجسته‌ای از جمله لی دونگ ووک (Lee Dong-wook) و کیم هیه جون (Kim Hye-jun) نقش آفرینی می‌کنند که همین مسئله خود به تنهایی می‌تواند گواهی بر خوب بودن داستان این سریال باشد. بازیگر کیم هیه جون به خاطر بازی در سریال “پادشاهی” (Kingdom) شناخته شده است که در آن، نقش همسر پادشاه چو (Cho) را ایفا می‌کرد. لی دونگ ووک نیز از بازیگران اصلی سریال‌های معروفی همچون Goblin، Strangers From Hell و Tale of the Nine Tale است که به همین خاطر نیز، نه تنها در کره، بلکه در سراسر دنیا، به صورت گسترده‌ای، شناخته شده است. داستان این سریال در رابطه با کشف رازهای شومی است که در داخل یک فروشگاه مرموز، نهفته شده‌اند. شخصیت کیم هیه جون، گذشته بسیار دلخراش و غم انگیزی دارد. پدر کیم هیه جون، مادرش را به قتل رساند و خود نیز، دخترش را در همان کودکی رها کرد تا با عمویش زندگی کند. شخصیت لی دونگ ووک که صاحب یک فروشگاه محلی است از کیم هیه جون مراقبت می‌کند. اما در ادامه داستان، او نیز به طرز مرموزی، جان خود را از دست می‌دهد. پس از گذشت چند سال، کارکتر کیم هیه جون که در داستان با نام جی آن (Ji-an) شناخته شده است، به این واقعیت پی می‌برد که عمویش، با چیزی که به نظر می‌رسید بسیار تفاوت داشت.

Doctor Slump

کانسپت دو شخصیت اصلی که در ابتدای داستان از همدیگر تنفر دارند اما با پیش رفتن داستان، نسبت به همدیگر احساساتی پیدا می‌کنند، یکی از رایج‌ ترین پدیده‌هایی است که در سریال‌های عاشقانه کره‌ای، به طور معمول، دیده می‌شود. سریال “دکتر سقوط کرده” (Doctor Slump)، که یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای 2024 به شمار می‌رود نیز، از این کانسپت بهره برده است. در این سریال بسیار سرگرم کننده و دلنشین، دو تن از بازیگران محبوب و پرطرفدار کره‌ای نقش آفرینی می‌کنند که با نام‌های پارک شین هیه (Park Shin-hye) و پارک هیونگ شیک (Park Hyung-sik) شناخته شده‌اند. این سریال، در ژانرهای عاشقانه و کمدی ساخته شده است و به همین خاطر نیز، تماشای آن می‌تواند بسیار لذت بخش باشد؛ به ویژه برای کسانی که به دنبال دیدن یک عاشقانه خنده دار هستنن که مضامین عمیقی در آن مورد بررسی قرار نگیرد تا تماشای آن بسیار ساده باشد. کارکترهای پارک شین هیه و پارک هیونگ شیک در دوارن دبیرستان، احساس خوبی نسبت به یکدیگر نداشتند، و یا حداقل هر دو می‌خواستند که اینگونه در رابطه با یکدیگر فکر کنند. با این حال، در ادامه داستان، این دو کارکتر، به صورت اتفاقی، چنانکه سرنوشتشان به همدیگر پیوند خورده باشد، بار دیگر، یکدیگر را ملاقات می‌کنند. اکنون، این دو کارکتر، هر دو به عنوان پزشک در بیمارستان کار می‌کنند؛ اما آنچه که در دوران دبیرستان همانند رقابتی بین این دو بود، اکنون تبدیل به جریانی متفاوت شده است.

All of Us Are Dead Season 2

فصل اول سریال “ما همه مرده‌ایم” (All of Us are Dead) که در سال دوهزار و بیست و دو منتشر شد، به خاطر خط داستانی منحصر به فرد خود و نقش آفرینی خیره کننده بازیگرانی همچون پارک سولومون (Park Solomon)، چو یی هیون (Cho Yi-hyun)، یون چانیونگ (Yun Chan-young) و پارک جی هو (Park Ji-hu)، تنها در مدت زمان کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر دنیا، به صورت گسترده‌ای شناخته شد و مورد استقبال شمار زیادی از بینندگان خود، قرار گرفت. داستان این سریال جذاب و هیجان انگیز که از شبکه نتفلیکس (Netflix) منتشر شد، در رابطه با ویروس مرموزی است که در دبیرستان هیوسان شروع به پخش شدن می‌کند. افرادی که به این ویروس آلوده می‌شوند، بلافاصله تبدیل به زامبی‌های آدم خوار می‌شوند و به همین خاطر نیز، دانش آموزانی که هنوز به این ویروس مبتلا نشده‌اند، باید راهی برای خروج از ساختمان مدرسه‌شان پیدا کنند تا بتوانند زنده بمانند. کارکترهای پارک جی هو و یون چانیونگ نیز، از افرادی هستند که هنوز مبتلا نشده‌اند. این دو کارکتر که از همان دوران کودکی با یکدیگر دوست بوده‌اند، اکنون در یکی از کلاس‌های درسشان، توسط زامبی‌ها احاطه شده‌اند. در عین حال، ارتش کره نیز سعی می‌کند این ویروس را در همان ساختمان نگه دارد تا افراد بیشتری به آن مبتلا نشوند. خبر خوبی که برای طرفداران این سریال وجود دارد این است که فصل دوم آن نیز، در حال ساخته شدن است؛ اما با این حال، تاریخ دقیق انتشار فصل دوم این سریال جذاب و نفس گیر، به صورت رسمی اعلام نشده است.

Sweet Home Season 3

سریال بسیار جذاب و دیدنی “خانه شیرین” (Sweet Home)، یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای 2024 به شمار می‌رود که به طور قطع، ارزش تماشا کردن را دارد زیرا که فصل اول و همچنین دوم آن، به خاطر خط داستانی جذاب و منحصر به فرد خود، نه تنها در کره، بلکه در سراسر هان، مورد استقبال شمار زیادی از بینندگان خود، قرار گرفت. نکته جالبی که در رابطه با این سریال هیجان انگیز وجود دارد این است که بر اساس یک وبتون بسیار محبوب و پرطرفدار با همین نام، در ژانرهای اکشن و ترسناک، ساخته شده است. داستان این سریال در رابطه با کارکتری نوجوان، بسیار خجالتی، تنها و درونگرا است که در داستان با نام چا هیون سو (Cha Hyun-soo) شناخته شده است. در ابتدای داستان، مشخص می‌شود که این کارکتر، پدر و مادر خود را از دست داده است و اکنون تصمیم دارد تا مسئولیت زندگی خود را، به تنهایی، بر عهده بگیرد. اما داستان از جایی آغاز می‌شود که قهرمان و شخصیت اصلی، متوجه می‌شود که مردم کره، تبدیل به هیولاهایی وحشی شده‌اند. به همین خاطر نیز، این کارکتر، اکنون نیاز دارد تا با سایر ساکنان مجتمع آپارتمانی خود متحد شود و برای زنده ماندن بجنگد. نه تنها خط داستانی این سریال بسیار جذاب و هیجان انگیز است، بلکه حضور بازیگر سرشناسی همچون سونگ کانگ (Song Kang) نیز در آن، باعث شده است که در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای، تنها پس از مدت زمان کوتاهی، شناخته شود. خبر خوبی که برای طرفداران این سریال وجود دارد این است که فصل سوم آن نیز، در سال دوهزار و بیست و چهار، از شبکه نتفلیکس پخش خواهد شد.

Squid Game Season 2

یکی دیگر از بهترین سریال‌های کره‌ای که از جایگاه ویژه‌ای در این لیست برخوردار است، سریال “بازی مرکب” (Squid Game) است. این سریال به قدری منحصر به فرد و بی نقص ساخته شده است که باعث به وجود آمدن موج جدیدی از طرفداران جهانی به دنیای سریال‌های کره‌ای شد. در این سریال فوق العاده شگفت انگیز، بازیگران بسیار محبوب و پرطرفداری همچون جونگ هویون (Jung Ho-yeon)، لی جونگ جه (Lee Jung-jae)، وی هاجون (Wi Ha-Joon) و لی یومی (Lee Yu-mi)، به صورت خیره کننده‌ای، نقش آفرینی می‌کنند. داستان این سریال، در رابطه با کارکتر لی جونگ جه است که در داستان با نام سونگ گیهون (Song Gi-hun) شناخته شده است. در ابتدای این داستان نشان داده می‌شود که زندگی این کارکتر، بسیار اسفناک است زیرا که با مشکلات مالی بسیار بزرگی دست و پنجه نرم می‌کند و مبلغ قابل توجهی نیز، بدهکار است؛ از طرفی، بینندگان در ابتدای داستان پی می‌برند که این کارکتر، به تازگی نیز، از کارش اخراج شده است. اما داستان از جایی آغاز می‌شود که یک فرد به سراغ او می‌آید و می‌گوید که اگر به یکی از شرکت کنندگان مسابقه‌ای تبدیل شود، با برنده شدن در آن، می‌تواند به مبلغ هنگفتی دست یابد که مسیر زندگی‌اش را به کلی تغییر می‌دهد. او نیز که اکنون بسیار درمانده است، پیشنهاد شرکت در این مسابقه مرموز را قبول می‌کند. زمانی که قهرمان و شخصیت اصلی داستان وارد محیط بازی می‌شود، به این واقعیت پی می‌برد که باخت در این بازی به معنی از دست دادن جانش است؛ بنابراین، او اکنون باید برای زنده ماندن با همه شرکت کنندگان دیگر آن مسابقه بجنگد. خبر خوبی که برای طرفداران این سریال وجود دارد این است که فصل دوم آن نیز، در حال ساخته شدن است؛ هرچند که تاریخ انتشار رسمی آن، هنوز به صورت دقیق اعلام نشده است.

The Trunk

یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای 2024، به طور قطع، سریال “کنده” (The Trunk) می‌باشد که در آن، ستارگان برجسته‌ای همچون گونگ یو (Gong Yoo) و سئو هیونجین (Seo Hyun-jin) نقش آفرینی خواهند کرد. این سریال که از شبکه نتفلیکس پخش خواهد شد، به عنوان یکی از مورد انتظارترین سریال‌های سال دوهزار و بیست و چهار به شمار می‌رود. داستان این سریال حول محور کارکتر سئو هیونجین است که معاونت شرکت NM را برعهده می‌گیرد. در این شرکت، قراردادهایی در بین افراد امضا می‌شوند که تعیین می‌کند دو فرد مشخص، به مدت زمان یک سال، می‌توانند به عنوان همسر یکدیگر زندگی کنند. کارکتر گونگ یو نیز، در زمینه موسیقی، به عنوان تهیه کننده، فعالیت دارد. این کارکتر، زندگی غم انگیزی دارد که در آن، به شدت احساس تنهایی می‌کند زیرا که دلتنگ همسر سابقش است. به همین خاطر نیز، تصمیم می‌گیرد با شرکت NM قرارداد ببندد تا شریکی برای زندگی خود داشته باشد. کارکتر سئو هیونجین که خود در گذشته چهار بار ازدواج کرده است، اکنون پنجمین قرارداد خود را با گونگ یو امضا می‌کند. این دو با همدیگر آشنا می‌شوند و با گذشت زمان، به یکدیگر عادت می‌کنند. اما یک روز، یک تنه مرموز، وسط دریاچه‌ای پیدا می‌شود که باعث می‌شود این دو کارکتر به این واقعیت پی ببرند که شرکت NM تنها یک شرکت معمولی نیست و اسرار مرموز زیادی را در خود پنهان کرده است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments