بهترین سریال های کی دراما
1%
  • 0/10

معرفی بهترین سریال های کی درما که در ژانر ترسناک ساخته شده‌اند

بهترین داستان‌های وحشت آور

معرفی بهترین سریال های کی درما که در ژانر ترسناک ساخته شده‌اند ۰ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

بهترین سریال های کی دراما که در ژانر ترسناک ساخته شده‌اند، تنها در رابطه با زامبی‌ها نیستند. در این سریال ‌های جذاب و هیجان انگیز، اساطیر کره‌ای و افسانه‌های محلی نیز جای داده شده‌اند که در طی آ‌ن‌ها، مضامین تفکر برانگیزی، همچون قدرت، طمع و اخلاقیات نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند.

سریال‌های کره‌ای ترسناک، اغلب، تجربه‌ای جدید را برای بینندگانی فراهم می‌کنند که به دیدن سریال‌های ترسناک غربی عادت دارند. این سریال‌ها، تنها در رابطه با زامبی‌ها نیستند و در روایات آن‌ها، اساطیر کره‌ای و افسانه‌های محلی نیز جای داده شده‌اند که مضامین تفکر برانگیزی، همچون قدرت، طمع و اخلاقیات را مورد بررسی قرار می‌دهند. در واقع، در اینگونه سریال‌ها، با بهره گرفتن از پدیده‌های غیر انسانی و عناصر علمی، تخیلی و روانشناسی، رشته اتفاقات را به گونه‌ای به تصویر می‌کشند که بینندگان خود را به وحشت می‌اندازد. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های کی درما در ژانر ترسناک می‌پردازیم که دیدنشان، به همه کسانی که تا به امروز آن‌ها مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارد.

All of Us Are Dead

فصل اول سریال “ما همه مرده‌ایم” (All of Us are Dead) که در سال دوهزار و بیست و دو منتشر شد، به خاطر خط داستانی منحصر به فرد خود و نقش آفرینی خیره کننده بازیگرانی همچون پارک سولومون (Park Solomon)، چو یی هیون (Cho Yi-hyun)، یون چانیونگ (Yun Chan-young) و پارک جی هو (Park Ji-hu)، تنها در مدت زمان کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر دنیا، به صورت گسترده‌ای شناخته شد و مورد استقبال شمار زیادی از بینندگان خود، قرار گرفت. داستان این سریال جذاب و هیجان انگیز که از شبکه نتفلیکس (Netflix) منتشر شد، در رابطه با ویروس مرموزی است که در دبیرستان هیوسان شروع به پخش شدن می‌کند. افرادی که به این ویروس آلوده می‌شوند، بلافاصله تبدیل به زامبی‌های آدم خوار می‌شوند و به همین خاطر نیز، دانش آموزانی که هنوز به این ویروس مبتلا نشده‌اند، باید راهی برای خروج از ساختمان مدرسه‌شان پیدا کنند تا بتوانند زنده بمانند. کارکترهای پارک جی هو و یون چانیونگ نیز، از افرادی هستند که هنوز مبتلا نشده‌اند. این دو کارکتر که از همان دوران کودکی با یکدیگر دوست بوده‌اند، اکنون در یکی از کلاس‌های درسشان، توسط زامبی‌ها احاطه شده‌اند. در عین حال، ارتش کره نیز سعی می‌کند این ویروس را در همان ساختمان نگه دارد تا افراد بیشتری به آن مبتلا نشوند. خبر خوبی که برای طرفداران این سریال وجود دارد این است که فصل دوم آن نیز، در حال ساخته شدن است؛ اما با این حال، تاریخ دقیق انتشار فصل دوم این سریال جذاب و نفس گیر، به صورت رسمی اعلام نشده است.

The Guest

سریال ترسناک و هیجان انگیز “مهمان” (Th Guest) که یکی دیگر از بهترین سریال های کی دراما به شمار می‌رود، حول محور زندگی سه کارکتر مختلف است. یکی از این کارکترها روانشناس، دیگری کشیشی کاتولیک، و نفر سوم هم یک کارآگاه شکاک است. این سه فرد، برای مبارزه با پدیده‌های شیطانی و حل پرونده‌های جنایی مرموز، گردم هم می‌آیند تا با همدیگر همکاری می‌کنند. با پیش رفتن داستان، همانطور که این سه نفر، به کشف رازهای تاریکی می‌پردازند که به عناصر غیر انسانی مربوط می‌شوند، متوجه می‌شوند که هر کدام از آن‌ها، در یک بازه زمانی مشخص در گذشته، زندگی‌هایشان با همدیگر طلاقی پیدا کرده است و همین باعث شده است که همه چیز، دچار تحول شود. اما این ارتباط که به خاطر پدیده‌های ماورا طبیعی به وجود آمده است، تا به امروز نیز ادامه پیدا کرده است. در این سریال، مرز باریکی بین خیر و شر وجود دارد که همین خط داستانی آن را بسیار منحصر به فرد و تفکر برانگیز می‌کند. از طرفی، علاوه بر خط داستانی جذاب و گیرا، نقش آفرینی بازیگران نیز مورد تحسین بسیاری از منتقدان و بینندگان قرار گرفته است و به همین خاطر نیز، به طور قطع، ارزش تمشا کردن را دارد.

Strangers from Hell

سریال ترسناک اما جذاب و هیجان انگیز “غریبه‌هایی از جهنم” (Strangers from Hell) یکی از بهترین سریال‌های تفکر برانگیز کره‌ای به شمار می‌رود که بدون شک، ارزش تماشا کردن را دارد. نکته جالبی که در رابطه با این سریال وجود دارد این است که این سریال بر اساس یک وبتون، با همین نام، ساخته شده است. سریال “غریبه‌هایی از جهنم”، نه تنها دارای یک خط داستانی بسیار منحصر به فرد است، بلکه ستارگان برجسته‌ای همچون “لی دونگ ووک” (Lee Dong-wook) و ایم سیوان (Im Si-wan) نیز، در آن، به صورت خیره کننده‌ای، نقش آفرینی کرده‌‌اند که مورد تحسین بسیاری از بینندگان و همچنین منتقدارن نیز قرار گرفته است. داستان این سریال در رابطه با فردی است که به دلیل مشکلات مالی، مجبور می‌شود از خانه خود نقل مکان کند و در یک ساختمان ارزان قیمت، اتاق کوچکی را اجاره کند. اما رفته رفته متوجه می‌شود که ساکنان این ساختمان، رفتارهای مشکوکی از خود نشان می‌دهند که موجب آزار و اذیت او می‌شود. این محیط، به تدریج، باعث می‌شود که قهرمان و شخصیت اصلی داستان، از نظر روانی، به گونه‌ای تحت تاثیر قرار بگیرد که بر اعمال و تصمیمات خود، کنترلی نداشته باشد. این سریال، به بهترین شکل ممکن نشان می‌دهد که وضعیت روانی افراد اطرافمان، تا چه اندازه می‌توانند شخصیت یک فرد را شکل دهند و افکار و روان او را تحت تاثیر قرار دهند.

Hellbound

سریال کوتاه، اما در عین حال، بسیار جذاب و دیدنی “عازم جهنم” (Hell Bound) که در سال دوهزار و بیست و یک از شبکه نتفلیکس (Netflix) منتشر شد، یکی از بهترین سریال‌های تفکر برانگیز کره‌ای به شمار می‌رود که دیدن آن، به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. این سریال نیز که بر اساس وبتونی با همین نام ساخته شده است، نه تنها دارای یک خط داستانی بسیار منحصر به فرد است، بلکه ستاره برجسته‌ای همچون “یو آه این” (Yu Ah-in) نیز، در آن، به صورت خیره کننده‌ای، نقش آفرینی کرده‌ است که مورد تحسین بسیاری از بینندگان و همچنین منتقدارن نیز قرار گرفته است. داستان این سریال در رابطه با زمانی است که موجودات فراطبیعی، به یکباره و بدون آنکه دلیل مشخصی وجود داشته باشد، بر روی کره زمین ظاهر می‌شوند تا مردم را به جهنم محکوم کنند. این مسئله، باعث به وجود آمدن هرج و مرج در جهان می‌شود. این درام کره ای، با به تصویر کشیدن واکنش افراد مختلف نسبت به بحران و بقا، طبیعت واقعی و خودخواهی انسان‌ها را به تصویر می‌کشد. برخی از مردم سعی می‌کنند از سرنوشتشان فرار کنند، برخی دیگر سعی در مقابله با آن دارند؛ از طرفی، تعدادی از مردم به فرقه‌های خاصی می‌پیوندند و حتی به امید مداخله الهی، قربانی می‌دهند.

Sweet Home

سریال بسیار جذاب و دیدنی “خانه شیرین” (Sweet Home)، یکی از بهترین سریال های کره ای 2024 به شمار می‌رود که به طور قطع، ارزش تماشا کردن را دارد زیرا که فصل اول و همچنین دوم آن، به خاطر خط داستانی جذاب و منحصر به فرد خود، نه تنها در کره، بلکه در سراسر هان، مورد استقبال شمار زیادی از بینندگان خود، قرار گرفت. جالب است بدانید که این سریال نیز، بر اساس یک وبتون بسیار محبوب و پرطرفدار با همین نام، در ژانرهای اکشن و ترسناک، ساخته شده است. داستان این سریال در رابطه با کارکتری نوجوان، بسیار خجالتی، تنها و درونگرا است که در داستان با نام چا هیون سو (Cha Hyun-soo) شناخته شده است. در ابتدای داستان، مشخص می‌شود که این کارکتر، پدر و مادر خود را از دست داده است و اکنون تصمیم دارد تا مسئولیت زندگی خود را، به تنهایی، بر عهده بگیرد. اما داستان از جایی آغاز می‌شود که قهرمان و شخصیت اصلی، متوجه می‌شود که مردم کره، تبدیل به هیولاهایی وحشی شده‌اند. به همین خاطر نیز، این کارکتر، اکنون نیاز دارد تا با سایر ساکنان مجتمع آپارتمانی خود متحد شود و برای زنده ماندن بجنگد. نه تنها خط داستانی این سریال بسیار جذاب و هیجان انگیز است، بلکه حضور بازیگر سرشناسی همچون سونگ کانگ (Song Kang) نیز در آن، باعث شده است که در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای، تنها پس از مدت زمان کوتاهی، شناخته شود. خبر خوبی که برای طرفداران این سریال وجود دارد این است که فصل سوم آن نیز، در سال دوهزار و بیست و چهار، از شبکه نتفلیکس پخش خواهد شد.

Goedam

سریال ترسناک و هیجان انگیز “گودام” (Goedam)، در خط داستانی خود، مجموعه‌ای از داستان‌های ترسناک و هیجان انگیز را روایت می‌کند. این مجموعه سریالی که یکی دیگر از بهترین سریال های کی دراما به شمار می‌رود، از هشت داستان مختلف تشکیل شده است که در هر قسمت از آن، روایت‌هایی از افسانه‌های محلی ترسناک کره جنوبی بازگو می‌شود که پدیده‌های فراطبیعی و غیر انسانی را نیز در خود جای داده‌اند. به طور کلی، داستان این سریال در رابطه با آپارتمانی مرموز است که ساکنان آن همدیگر را نمی‌شناسند، اما همه آن‌ها، به دلیل تجربه‌های مشترکشان از ارواح انتقام جو و نفرین‌های باستانی که در این ساختمان مرموز پرسه می‌زنند، به گونه‌ای به یکدیگر متصل می‌شوند. در خط داستانی این سریال، پیچش‌های غیر منتظره‌ای از عناصر ترسناک سنتی وجود دارد که می‌توانند بینندگان خود را به وحشت بیندازند. نه تنها خط داستانی این سریال، بلکه نقش آفرینی خیره کننده بازیگران آن نیز، مورد تحسین شمار زیادی از بینندگان قرار گرفته است و به همین خاطر نیز، دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را تماشا نکرده، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از این سریال جذاب، ارزش تماشا کردن را دارد.

The Cursed

سریال جذاب و دیدنی “نفرین شده” (The Cursed) یکی دیگر از بهترین سریال های کی دراما به شمار می‌رود که در ژانر ترسناک و معمایی ساخته شده است. داستان این سریال حول محور گزارشگری به نام “ایم جین هی” (Im Jin-hee) است. در ابتدای داستان، نشان داده می‌شود که این کارکتر، در حال تحقیق درباره یک خانواده بسیار قدرتمند و البته، فاسد، در کره جنوبی است. با پیش رفتن داستان، همانطور که او در حال کشف رازهای تاریک این خانواده است، به تدریج با نیروهای فراطبیعی مواجه می‌شود که به نظر می‌رسد از این خانواده محافظت می‌کنند. با پیش رفتن داستان، مشخص می‌شود که این خانواده درگیر یک نفرین عجیب و ناشناخته شده‌ است و اکنون جین هی نیز، خود را در شرایطی قرار داده است که گرفتار نیروهای ماورا طبیعی و کسانی شده است که در پی عدالت هستند. در این سریال جذاب و هیجان انگیز، همانطور که تفاسیر اجتماعی با عناصر ماورا طبیعه ترکیب شده است، مضامینی همچون قدرت، اخلاق و عواقب انتخاب‌های اشتباه، مورد بررسی قرار می‌گیرد. این سریال که از یک خط داستانی بسیار تفکر برانگیز برخوردار است، پشت پرده شوم قدرت و نفوذ را در جوامع امروزی، به بهترین شکل ممکن، به تصویر می‌کشد و به همین خاطر نیز، دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را تماشا نکرده، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از این سریال جذاب، ارزش تماشا کردن را دارد.

Soul

به طور قطع، یکی از بهترین سریال های کی دراما که از خط داستانی بسیار منحصر به فرد و عجیبی برخوردار است، سریال ترسناک و جنایی “روح” (Soul) است که در میان علاقه مندان به دنیای کی درما، آنگونه که شایستگی‌اش را داشت شناخته نشد و تا حد زیادی می‌توان گفت که به طور کلی، فراموش شده است. این سریال که برای اولین بار در سال دوهزار و نه منتشر شده است، حول محور کارکتری به نام “هانا” (Ha-na) است که توسط روح خشمگین خواهر دوقلویش تسخیر شده است. خواهر این کارکتر که “دونا” (Doo-na) نام داشت، از شخصیتی دونگرا برخورار بود و در گذشته، طی یک حادثه آتش سوزی جان خود را از دست داد. اکنون، هانا که توسط روح خواهرش تسخیر شده است، از قدرت‌هایی غیر انسانی و فراطبیعی برخوردار است. در ادامه داستان، یک متخصص و روانشناس مجرمان و پرونده‌های جنایی، با هانا ملاقات می‌کند و پس از آنکه به توانایی‌های فراطبیعی او پی می‌برد، سعی می‌کند تا از او برای تعقیب و دستگیری مجرمان تحت تعقیب استفاده کند. درست است که در بسیاری از سریال‌های ترسناک کره‌ای، موضوعاتی همچون اخلاق و عدالت مورد بررسی قرار می‌گیرند، اما با این حال، سریال “روح”، مفاهیم منحصر به فردی را در خود جای داده است که بدون شک، آن را از دیگر سریال‌های ترسناک متمایز می‌کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments