سریال های کره ای رمانتیک
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای رمانتیک

سریال‌های دلنشین و سرگرم کننده

معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای رمانتیک ۰ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

در حال حاضر، یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع رسانه تصویری، که به صورت گسترده‌ای، در سراسر جهان شناخته شده است کی درما (K-drama) و یا سریال‌هایی است که محصول کشور کره جنوبی می‌باشند. در بین همه ژانرهای دراماهای کره‌ای، ژانر عاشقانه، همواره یکی از محبوب ترین آن‌ها به شمار رفته است. از این رو، در بیشتر سریال‌های کره‌ای که ساخته می‌شوند، عناصر عاشقانه‌ای قرار داده می‌شود تا در میان مردم، به محبوبیت بیشتری دست پیدا کنند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای رمانتیک می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارد و شما نیز، به طور قطع، از دیدنشان، لذت خواهید برد.

در حال حاضر، یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع رسانه تصویری، که به صورت گسترده‌ای، در سراسر جهان شناخته شده است کی درما (K-drama) و یا سریال‌هایی است که محصول کشور کره جنوبی می‌باشند. صنعت درامای کره جنوبی، در اویل دهه دوهزار میلادی، به تدریج، شروع به جذب طرفداران خارج از کشور کرد و به این ترتیب، از آن پس، مسیر این صنعت سرگرمی، هر ساله، در حال صعود به ارتفاعات جدیدی بوده است و به همین خاطر نیز، همواره، بیشتر و بیشتر، در جهان شناخته می‌شود. در طول هر سال، تعداد زیادی سریال کره‌ای منتشر می‌شود که هر لحظه از آن‌ها ارزش تماشا کردن را دارد و دیدنشان به طور قطع، می‌تواند برای افراد با سلیقه‌های متفاوت و همچنین، در سنین مختلف، سرگرم کننده و لذت بخش باشد. اما با این حال، برخی از این سریال‌های کره‌ای، از نظر داشتن خط داستانی منحصر به فرد و همچنین نقش آفرینی مسحورکننده بازیگران آن، می‌توان گفت که به بهترین نحو ممکن و بدون داشتن هیچ نقصی ساخته شده‌اند. علاوه بر سریال‌های کره‌ای، کی پاپ (موسیقی کره‌ای) نیز، در سال‌های اخیر، به صورت گسترده‌ای در سراسر جهان شناخته شده است. بدون شک، صنعت کی درما (K-Drama) و کی پاپ (K-Pop)، تاثیر بسزایی در افزایش میزان گردشگری و دانش عمومی مردم در رابطه با فرهنگ کشور کره داشته‌اند زیرا که این سریال‌ها و آهنگ‌ها، به قدری جذاب و بی نقص ساخته می‌شوند که مردم را به فرهنگ و کشور کره ترغیب می‌کنند. در کنار همه این‌ها، پس از آنکه فیلم “انگل” (Parasite) موفق به دریافت جایزه اسکار شد، فیلم‌های کره جنوبی نیز، به محبوبیت زیادی در سراسر جهان دست یافتند. همچنین، شبکه نتفلیکس (Netflix) نیز، به تازگی، شروع به سرمایه گذاری در این زمینه کرده است و از همین رو، در چند سال گذشته، سریال‌های کره‌ای ساخته شده‌اند که تنها از پلتفرم نتفلیکس پخش می‌شود و اینگونه دسترسی به آن‌ها، برای بینندگان خارج از کره نیز، کار دشواری نیست. در بین همه ژانرهای دراماهای کره‌ای، ژانر عاشقانه، همواره یکی از محبوب ترین آن‌ها به شمار رفته است. از این رو، در بیشتر سریال‌های کره‌ای که ساخته می‌شوند، عناصر عاشقانه‌ای قرار داده می‌شود تا در میان مردم، به محبوبیت بیشتری دست یابند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای رمانتیک می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارد و شما نیز، به طور قطع، از دیدنشان، لذت خواهید برد.

Descendants of the Sun

بدون شک، یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین سریال های کره ای رمانتیک، سریال “نسل خورشید” (Descendants of the Sun) است که در آن، بازیگران بسیار محبوب و شناخته شده‌ای، به نام‌های سونگ جونگ کی (Song Joong-ki) و سونگ هیه کیو (Song Hye-kyo) نقش آفرینی کرده‌اند. در داستان این سریال، بازیگر سونگ جونگ کی که با نام یو سیجین (Yoo Si-jin) شناخته شده است، نقش کاپیتان نیروهای ویژه ارتش کره جنوبی را بازی می‌کند و سونگ هیه کیو نیز که در داستان با نام کانگ مویون (Kang Mo-yeon) شناخته شده است، نقش یک پزشک زیبا و مدبر را ایفا می‌کند. داستان در رابطه با ملاقات این دو فرد با یکدیگر و احساسات و عواطفشان نسبت به همدیگر است. تماشای رابطه عاشقانه این دو کارکتر، برای بسیاری از مردم، دلنشین و لذت بخش بود. با وجود آنکه خط داستانی این سریال ممکن است تکراری به نظر برسد، اما با این حال، نه تنها روند پیش رفتن داستان به هیچ عنوان خسته کننده نیست، بلکه نقش آفرینی بازیگران آن هم به قدری خیره کننده است که تماشای سریال را بسیار لذت بخش می‌کند.

Crash Landing on You

سریال جذاب و دیدنی “سقوط آزاد عشق” (Crash Landing on You) که برای اولین بار در سال دوهزار و نوزده از شبکه نتفلیکس منتشر شد، موجب ایجاد موج جدیدی از مخاطبان سریال‌های کره‌ای شد. خط داستانی این سریال بسیار منحصر به فرد است زیرا که در آن به موضوعی می‌پردازد، که به ندرت از آن صحبت می‌شود و به همین خاطر نیز، به طور قطع، در لیست به یاد ماندنی ترین سریال های کره ای قرار می‌گیرد. داستان این سریال در رابطه با یک مدیر عامل ثروتمند کره جنوبی است که پس از آنکه با چتر به زمین فرود می‌آید، به صورت تصادفی وارد کشور کره شمالی می‌شود. پس از آنکه فرود می‌آید، کاپیتان ارتش محلی را ملاقات می‌کند و با او دوست می‌شود. این کاپیتان نیز، برای محافظت از این کارکتر، تصمیم می‌گیرد تا او را در خانه‌اش پنهان کند. در طول این سریال، به خوبی نشان داده می‌شود که مردم این کشور، آنگونه که رسانه‌ها به تصویر می‌کشند، نسبت به دیگران، بی تفاوت نیستند. 

Business Proposal

یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای رمانتیک، به طور قطع، سریال “خاستگاری تجاری” (Business Proposal) است که به همه علاقه مندان دنیای دراماهای کره‌ای که تا به امروز، آن را مشاهده نکرده‌اند، بدون شک، پشنهاد می‌شود زیرا که داستان آن بسیار سرگرم کننده و دلنشین است. داستان این سریال جذاب و دیدنی در رابطه با دختری است که به درخواست دوستش، به جای او در یک قرار آشنایی حضور پیدا می‌کند تا از خود رفتارهایی نشان دهد که باعث شود آن مرد از ازدواج با او صرف نظر کند. زمانی که این کارکتر در رستوران حاضر می‌شود، پی می‌برد که آن مرد، رئیس شرکتی است که او خود در آن کار می‌کند. با وجود آنکه کارکتر مرد او را نمی‌شناسد، اما بعد از آن قرار، اگر کارکتر دختر را در شرکت ببیند، به این واقعیت پی می‌برد که دختر به او در رابطه با هویت خود دروغ گفته است. به همین خاطر نیز، قهرمان و شخصیت اصلی داستان، همه تلاش خود را انجام می‌دهد تا بر سر راه رئیس شرکتش قرار نگیرد. اما با این حال، با پیش رفتن داستان، این دو در شرایطی قرار می‌گیرند که باعث فاش شدن هویت دختر می‌شود.

Twenty Five Twenty One

سریال جذاب و دیدنی “بیست و پنج، بیست و یک” (Twenty Five Twenty One)، با نقش آفرینی دو بازیگر بسیار شناخته شده و برجسته با نام‌های کیم ته ری (Kim Tae-ri) و نام جو هیوک (Nam Joo-hyuk)، یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای رمانتیک به شمار می‌رود که تنها پس از مدت زمان کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای شناخته شد و مورد استقبال شمار بسیار زیادی از بینندگان قرار گرفت. داستان این سریال دیدنی که به اواخر دهه نود در کره بازمی‌گردد، رد رابطه با دختر دبیرستانی جوانی است که به ورزش شمشیربازی بسیار علاقه‌مند است و قصد دارد تا آن را به صورت حرفه‌ای دنبال کند. اما یک روز در مدرسه به او اطلاع می‌دهند که دیگر نمی‌توانند بودجه‌ کافی برای شمشیربازی را تامین کنند و به همین خاطر نیز، او مجبور می‌شود تا مدرسه‌اش را عوض کند. با پیش رفتن داستان، او با پسری ملاقات می‌کند که مجبور است برای زنده ماندن، چند شغل پاره وقت داشته باشد. آشنایی این دو کارکتر با همدیگر، زندگی و مسیری که برای خود برگزیده‌اند را به کلی دچار تحول می‌کند.

Hometown Cha Cha Cha

یکی دیگر بهترین سریال های کره ای رمانتیک، سریال جذاب و دیدنی “دهکده ساحلی چاچاچا” (Hometown Cha Cha Cha) است که برای اولین بار در سال دوهزار و بیست و یک، از شبکه نتفلیکس منتشر شد. داستان این سریال در رابطه با زنی است که پس از مرگ مادرش، تصمیم می‌گیرد تا به یک دهکده ساحلی، تقل مکان کند. این زن که به عنوان یک دندان پزشک مشغول به کار بود، اکنون در تلاش است تا به کمک مردی که در همین دهکده ساحلی زندگی می‌کند، به سبک زندگی جدید خود عادت کند. داستان این سریال، در اصل، روایت عاشقانه این زوج را بازگو می‌کند که دیدن آن، بسیار لذت بخش و دلنشین است؛ اما با این حال، دیالوگ‌ها و اتفاقات خنده دار زیادی در طی آن رخ می‌دهند که تماشای آن را برای بینندگان، سرگرم کننده خواهند کرد و به همین خاطر نیز، دهکده ساحلی چاچاچا، در لیست بهترین سریال‌های کمدی کره‌ای نیز قرار می‌گیرد که ارزش تماشا کردن را دارد.

Goblin

سریال “گابلین” (Goblin) با نقش آفرینی سه تن از محبوب ترین و پرطرفدارترین بازیگران کره‌ای که با نام‌های گونگ یوو (Gong Yoo)، لی دونگ ووک (Lee Dong-wook) و کیم گو ئون (Kim Go-eun) شناخته شده‌اند، یکی از به یاد ماندنی ترین سریال های کره ای رمانتیک به شمار می‌آید که نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی شده است. داستان این سریال در رابطه با یک ژنرال کره‌ای است که محکوم به جاودانگی شده است تا بتواند مرگ همه عزیزانش را ببیند. پس از قرن‌ها، او به صورت تصادفی با یک دانش آموز دبیرستانی ملاقات می‌کند که معتقد است عروس سرنوشت ساز اوست؛ کسی که می‌تواند به نفرین جاودانگی او پایان ببخشد. به علاوه، خدای مرگی هم در این داستان حضور دارد که عاشق صاحب یک مرغ فروشی می‌شود. روابط همه این کارکترها، بسیار پر پیچ و خم است و پیچش‌های داستانی هم که در آن اتفاق می‌افتد، تماشای آن را بسیار دلخراش و ناراحت کننده کرده است.

Weightlifting Fairy Kim Bok-joo

سریال “پری وزنه برداری کیم بوک جو” (Weightlifting Fairy Kim Bok-joo) یکی از سریال های شاهکار کره‌ای به شمار می‌رود که در داخل کره، آنگونه که شایستگی‌اش را داشت، به محبوبیت چندانی دست نیافت. نه تنها خط داستانی منحصر به فرد این سریال بسیار قابل تحسین بود، بلکه نقش آفرینی بازیگران آن نیز بسیار خیره کننده بود که جذابیت سریال را دو چندان می‌کرد. علاوه بر این، دو تن از شناخته شده ترین بازیگران کره، با نام‌های نام جو هیوک (Nam Joo-hyuk) و لی سانگ کیونگ (Lee Sung-kyung) نقش قهرمان و شخصیت‌های اصلی این داستان را ایفا کردند. داستان این سریال جذاب و دیدنی در رابطه با وزنه برداری به نام کیم بوک جو (Kim Bok-joo) است که پس از آنکه عاشق یک پزشک می‌شود، علاقه خود به وزنه برداری را از دست می‌دهد زیرا که این ورزش باعث شده است او بدنی حجیم داشته باشد و به همین خاطر نیز، تلاش می‌کند تا ظاهر خود را برای قرار گرفتن در چارچوب‌هایی تغییر دهد که با عنوان استاندارد زیبایی برای زنان تعریف شده‌اند. در طرف دیگر داستان، دوست دوران کودکی او که یک شناگر ماهر نیز است، به کیم بوک جو کمک می‌کند تا بتواند رویاهایش را در زمینه وزنه برداری دنبال کند. ارتباط این دو کارکتر با همدیگر، به گونه‌ای دلنشین به تصویر کشیده شده است که تماشای این سریال را بسیار لذت بخش می‌کند.

It’s Okay to Not Be Okay

سریال “اشکالی نداره خوب نباشی” (Its’ Okay to Not Be Okay) که در سال دوهزار و بیست منتشر شده است، تنها پس از مدت زمان کوتاهی، به یکی از شناخته شده ترین سریال‌های کره‌ای، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، تبدیل شد. در این سریال زیبا و دیدنی نیز، دو تن از محبوب ترین بازیگران کره‌ای نقش آفرینی می‌کنند که با نام‌های کیم سوهیون (Kim Soo-hyun) و سئو یجی (Seo Ye-ji) شناخته شده‌اند. کیم سوهیو که در داستان مون گانگ ته (Moon Gang-tae) نام دارد، به عنوان یک پرستار مشغول به کار است. او از همان کودکی پدر و مادر خود را از دست داده است و اکنون به همراه برادرش که به بیماری اوتیسم مبتلا است، زندگی خود را سپری می‌کند. داستان از جایی آغاز می‌شود که گانگ ته در یک بیمارستان روانی شروع به کار می‌کند. او در این بیمارستان، با نویسنده معروفی ملاقات می‌کند که برادرش کارهای او را مشتاقانه دنبال و او را بسیار تحسین می‌کند. نقش آفرینی این سه کارکتر اصلی در سریال، فوق العاده شگفت انگیز و خیره کننده است. در داستان این سریال، تاثیر اختلالات روانی و ذهنی بر ارتباط دیگران با یکدیگر، به بهترین نحو ممکن به تصویر کشیده شده است و به همین خاطر نیز، دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هز لحظه از آن، ارزش تماشا کرد را دارد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments