بهترین سریال های کره ای تک فصلی
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای تک فصلی

تک فصلی‌هایی که برای طرفداران کافی نبودند.

معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای تک فصلی ۰ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

در چند سال اخیر، سریال‌های کره‌ای، به محبوبیت بسیار زیادی در سراسر جهان دست یافتند و به صورت گسترده‌ای، شناخته شدند.

هر ساله، تعداد زیادی سریال کره‌ای منتشر می‌شود که ارزش تماشا کردن را دارند و دیدنشان به طور قطع، می‌تواند برای افراد با سلیقه‌های متفاوت و همچنین، در سنین مختلف، سرگرم کننده و لذت بخش باشد. اما با این حال، برخی از این سریال‌های کره‌ای، چه از نظر داشتن خط داستانی منحصر به فرد و چه از نظر نقش آفرینی خیره کننده بازیگران آن، به قدری بی نقص و مسحورکننده ساخته شده‌اند  که تا به امروز نیز، به شمار بینندگان آن‌ها اضافه می‌شود. برخی از این سریال‌ها، تنها در یک فصل ساخته شده‌اند که البته همین مسئله موجب نا امیدی طرفداران بسیاری شده‌ است زیرا که به قدری جذاب و دیدنی بوده‌اند که یک فصل از از آن‌ها، از نظر طرفداران، به هیچ عنوان کافی و رضایت بخش نیست؛ با این حال، به نظر می‌رسد که این سریال‌ها، ادامه‌ای نداشته باشند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای تک فصلی می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به کسانی که تا به امروز نیز آن‌ها را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارد.

در حال حاضر، یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع رسانه تصویری، که به صورت گسترده‌ای، در سراسر جهان شناخته شده است کی درما (K-drama) و یا سریال‌هایی است که محصول کشور کره جنوبی می‌باشند. صنعت درامای کره جنوبی، در اویل دهه دوهزار میلادی، به تدریج، شروع به جذب طرفداران خارج از کشور کرد و به این ترتیب، از آن پس، مسیر این صنعت سرگرمی، هر ساله، در حال صعود به ارتفاعات جدیدی بوده است و به همین خاطر نیز، همواره، بیشتر و بیشتر، در جهان شناخته می‌شود. در طول هر سال، تعداد زیادی سریال کره‌ای منتشر می‌شود که هر لحظه از آن‌ها ارزش تماشا کردن را دارد و دیدنشان به طور قطع، می‌تواند برای افراد با سلیقه‌های متفاوت و همچنین، در سنین مختلف، سرگرم کننده و لذت بخش باشد. اما با این حال، برخی از این سریال‌های کره‌ای، از نظر داشتن خط داستانی منحصر به فرد و همچنین نقش آفرینی مسحورکننده بازیگران آن، می‌توان گفت که به بهترین نحو ممکن و بدون داشتن هیچ نقصی ساخته شده‌اند. نکته‌ای که وجود دارد این است که برخی از این سریال‌ها، تنها در یک فصل ساخته شده‌اند که البته همین مسئله موجب نا امیدی طرفداران بسیاری شده‌ است زیرا که به قدری جذاب و دیدنی بوده‌اند که یک فصل از آن‌ها، از نظر طرفداران، به هیچ عنوان کافی و رضایت بخش نیست؛ با این حال، به نظر می‌رسد که این سریال‌ها، ادامه‌ای نداشته باشند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای تک فصلی می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به کسانی که تا به امروز نیز آن‌ها را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارد.

It’s Okay to Not Be Okay

سریال “اشکالی نداره خوب نباشی” (Its’ Okay to Not Be Okay) یکی از بهترین سریال های کره ای تک فصلی به شمار می‌رود که در سال دوهزار و بیست منتشر شده است و تنها پس از مدت زمان کوتاهی، به یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین سریال‌های کره‌ای، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، تبدیل شد. در این سریال زیبا و دیدنی نیز، دو تن از شناخته شده ترین بازیگران کره‌ای نقش آفرینی می‌کنند که با نام‌های کیم سوهیون (Kim Soo-hyun) و سئو یجی (Seo Ye-ji) شناخته شده‌اند. کیم سوهیو که در داستان مون گانگ ته (Moon Gang-tae) نام دارد، به عنوان یک پرستار مشغول به کار است. او از همان کودکی پدر و مادر خود را از دست داده است و اکنون به همراه برادرش که به بیماری اوتیسم مبتلا است، زندگی خود را سپری می‌کند. داستان از جایی آغاز می‌شود که گانگ ته در یک بیمارستان روانی شروع به کار می‌کند. او در این بیمارستان، با نویسنده معروفی ملاقات می‌کند که برادرش کارهای او را مشتاقانه دنبال و او را بسیار تحسین می‌کند. نقش آفرینی این سه کارکتر اصلی در سریال، فوق العاده شگفت انگیز و خیره کننده است. در داستان این سریال، تاثیر اختلالات روانی و ذهنی بر ارتباط دیگران با یکدیگر، به بهترین نحو ممکن به تصویر کشیده شده است و به همین خاطر نیز، دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هز لحظه از آن، ارزش تماشا کرد را دارد.

Mask Girl

“دختر نقابدار” (Mask Girl) یکی از بهترین و نمادین ترین سریال های کره ای تک فصلی به شمار می‌رود که دیدن آن، به همه کسانی که تا به امروز، آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. این سریال، دارای خط داستانی بسیار منحصر به فردی است و موضوعات حساسی نیز را مورد بررسی قرار می‌دهد که به طور معمول، در دراماهای کره‌ای، مطرح نمی‌شوند. داستان سریال دختر نقابدار، در رابطه با کارکتری است که از دوران کودکی، آرزوی اجرا بر روی صحنه در مقابل مردم را در سر می‌پروراند. اما به مرور زمان، ظاهر او در چارچوب‌هایی نمی‌گنجید که برای زنان به عنوان استاندارد زیبایی تعیین شده است و به همین خاطر نیز، کسی او را به عنوان دختری زیبا توصیف نمی‌کرد. اما با این حال، این کارکتر، فرم بدن خود را بسیار دوست داشت و از این رو، با گذاشتن نقابی برو روی صورت خود، شروع به منتشر کردن ویدیوهایی از خود در شبکه‌های اجتماعی می‌کند تا به آروزوهایی برسد که همیشه در سر داشته است.

Celebrity

یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای تک فصلی که تنها پس از مدت زمان کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای شناخته شد، سریال جذاب و هیجان انگیز “سلبریتی” (Celebrity) است. قهرمان و شخصیت اصلی این سریال، یازیگر برجسته، پارک گیو یانگ (Park Gyu-young) است که به عنوان کارکتر سو آری (Seo A-ri)، نقش آفرینی می‌کند. این کارکتر، دختر سخت کوشی است که برای تامین هزینه‌های زندگی خود، چند شغل پاره وقت دارد. اما، داستان از جایی آغاز می‌شود که این کارکتر، زمانی که به دلایلی، در یکی از مهمانی‌های افراد معروف کره‌ای حضور پیدا می‌کند، به خاطر ظاهر زیبای خود و شخصیت متمایزی که دارد، در مرکز توجه قرار می‌گیرد. اینگونه، به تدریج، این کارکتر نیز خود، تبدیل به یکی از افراد معروف کره‌ای در شبکه‌های اجتماعی می‌شود. او رفتارهای جسورانه‌ای نشان می‌دهد که باعث معروفیت بیشتر او می‌شود. اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که در ابتدای داستان مشخص می‌شود که اکنون سو آری، به صورت مشکوکی جان خود را از دست داده است. به این ترتیب، جنبه‌هایی از این دنیا مورد بررسی قرار می‌گیرند که به طور معمول، به تصویر کشیده نمی‌شوند.

Devil Judge

سریال “قاضی شیطان” (The Devil Judge) یکی از بهترین سریال ‌های کره ای تک فصلی بود که تنها پس از مدت زمان بسیار کوتاهی، موفق به جذب طرفداران بیشماری، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان شد. در این سریال جذاب و هیجان انگیز، بازیگر شناخته شده با نام جی سونگ (Ji Sung) و همچنین بازیگر و خواننده محبوب و پرطرفدار نیز که با نام جینیونگ (Jin Young) شناخته شده است، به عنوان شخصیت‌های اصلی این داستان، نقش آفرینی می‌کنند. داستان این سریال در رابطه با یک قاضی است که ظاهری اشرافی دارد و در خانه‌ای که همانند قصر است، به دور از جامعه، زندگی می‌کند. او به خاطر حس عدالتی که دارد، تصمیم می‌گیرد افرادی را مجازات و در جامعه بی اعتبار کند که از مهره‌های اصلی دولت به حساب می‌آیند. از طرفی، جینیونگ نیز، که یک قاضی تازه کار است، با او در این مسیر خطرناک همراه می‌شود و آینده شغلی خود را برای انجام این کار، به خطر می‌اندازد. دیدن این سریال، به همه کسانی که تا به امروز آن را تماشا نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش دیدن را دارد.

See You in My 19TH Life

یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای تک فصلی، سریال “در نوزدهمین زندگی‌ام می‌بینمت” (See You in My 19th Life) است. نه تنها خط داستانی این سریال بسیار دلنشین و زیبا است، بلکه نقش آفرینی بازیگران برجسته‌ای همچون شین هه سان (Shin Hye-sun) و آن بوهیون (Ahn Bo-hyun) نیز در آن بسیار خیره کننده بود و به همین خاطر نیز، مورد تحسین افراد بسیار زیادی قرار گرفته است. داستان این سریال در رابطه با کارکتر دختری است که در بین سن هشت تا دوازده سالگی، خاطرات زندگی‌های قبلی خود را به خاطر می‌آورد و پس از آن، با وجود این خاطرات گذشته، به زندگی خود ادامه می‌دهد. مسلم است که این خاطرات می‌توانند مزایایی برای او داشته باشند، زیرا که با به یاد آوردن آن‌ها، توانایی‌ زندگی‌های قبلی خود را نیز بار دیگر، به دست می‌آورد. اما با این وجود، در زندگی نوزدهم این کارکتر، خاطرات گذشته، تبدیل به ابزاری برای رنج و عذاب او می‌شوند زیرا که او در مدت زمان بسیار کوتاهی پس از مرگ در زندگی هجدهم، تناسخ پیدا می‌کند و به همین خاطر نیز، خانواده و کسی را هم که عاشقانه دوست داشت، بار دیگر ملاقات می‌کند، اما با این وجود، نمی‌تواند به آن‌ها نزدیک شود چون از دیدگاه آن‌ها، اکنون او تنها یک غریبه است.

Twenty-Five Twenty-One

سریال جذاب و دیدنی “بیست و پنج، بیست و یک” (Twenty Five Twenty One)، با نقش آفرینی دو بازیگر بسیار شناخته شده و برجسته با نام‌های کیم ته ری (Kim Tae-ri) و نام جو هیوک (Nam Joo-hyuk)، یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای رمانتیک به شمار می‌رود که تنها پس از مدت زمان کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای شناخته شد و مورد استقبال شمار بسیار زیادی از بینندگان قرار گرفت. داستان این سریال دیدنی که به اواخر دهه نود در کره بازمی‌گردد، رد رابطه با دختر دبیرستانی جوانی است که به ورزش شمشیربازی بسیار علاقه‌مند است و قصد دارد تا آن را به صورت حرفه‌ای دنبال کند. اما یک روز در مدرسه به او اطلاع می‌دهند که دیگر نمی‌توانند بودجه‌ کافی برای شمشیربازی را تامین کنند و به همین خاطر نیز، او مجبور می‌شود تا مدرسه‌اش را عوض کند. با پیش رفتن داستان، او با پسری ملاقات می‌کند که مجبور است برای زنده ماندن، چند شغل پاره وقت داشته باشد. آشنایی این دو کارکتر با همدیگر، زندگی و مسیری که برای خود برگزیده‌اند را به کلی دچار تحول می‌کند.

Snowdrop

یکی دیگر از به یاد ماندنی ترین و بهترین سریال‌ های کره ای تک فصلی، به طور قطع، سریال “Snowdrop” با نقش آفرینی خواننده محبوب “کیم جیسو” (Kim Ji-soo) و بازیگر شناخته شده “جونگ هه این” (Jung Jae-in) می‌باشد. داستان از جایی آغاز می‌شود که کارکتر لیم سو هو (Lim Soo-ho) در حالی که غرق در خون است، وارد یک خوابگاه دخترانه می‌شود. اون یونگ رو (Eun Yeong-ro) زمانی که او را پیدا می‌کند، با تصور آنکه این فرد، یک انقلابی است، او را در اتاق کوچکی که در بالای خوابگاه قرار دارد مخفی می‌کند تا نیروهای پلیس نتوانند او را پیدا کنند. لیم سو هو به اون یونگ رو در رابطه با خود می‌گوید فردی دو تابعیتی است که از یک دانشگاه با اعتبار، فارغ التحصیل شده است. اما با پیش رفتن داستان، اون یونگ رو به تدریج متوجه می‌شود که اطلاعاتی که او از سو هو دارد، ممکن است درست نباشند و او بیشتر از یک فرد انقلابی باشد، زیرا که نیروهای پلیس، دست به انجام هرکاری می‌زنند تا بتوانند او را پیدا و دستگیر کنند. با این حال، در ادامه داستان، این دو کارکتر، نسبت به یکدیگر، احساساتی پیدا می‌کنند.

Vincenzo

به طور قطع، سریال “وینچنزو” (Vincenzo)، یکی از سرگرم کننده‌ترین سریال‌های کره‌ای به شمار می‌رود که دیدن آن، به خصوص برای کسانی که به داستان‌های جنایی-کارآگاهی علاقه دارند، می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. به علاوه، روند پیش رفتن این داستان به هیچ عنوان آهسته نیست و به همین خاطر نیز، مخاطب خود را خسته نمی‌کند. در کنار همه این‌ها، اتفاقات غیرمنتظره و پیچش‌های داستانی که در آن جای گرفته‌اند نیز، می‌تواند برای بینندگان بسیار هیجان انگیز باشد. سونگ جونگ کی (Soong Jung-ki) که نقش قهرمان و شخصیت اصلی سریال را ایفا می‌کند، یک وکیل مافیای کره‌ای-ایتالیایی است که پس از مدت زمان طولانی، به سرزمین مادری خود، یعنی کره جنوبی، باز می‌گردد. با پیش رفتن داستان، این کارکتر به خاطر حس عدالت خود، تصمیم می‌گیرد تا در مسیر نابودی یکی از خطرناک‌ترین گروه‌های قدرتمند کره جنوبی، قدم بردارد. اما او در این راه تنها نیست و از یک وکیل دیگر کره‌ای نیز کمک می‌گیرد که به خاطر قبول کردن پرونده‌هایی شناخته شده است که می‌تواند عواقب سختی برایش داشته باشند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments