معرفی سریال کره‌ای قاضی شیطان - The Devil Judge

معرفی سریال کره‌ای قاضی شیطان – The Devil Judge

هنگامی که شیطان در راه عدالت قدم بر می‌دارد

امروزه با موفقیت سریال‌هایی مانند مجموعه بازی مرکب، صنعت سینما و تلویزیون کشور کره بسیار مورد توجه قرار گرفته و سریال‌های کره‌ای باری دیگر در بین مخاطبین در سراسر جهان محبوبیت یافته‌اند. سریال کره‌ای قاضی شیطان یکی از جدیدترین سریال‌های ساخت کشور کره جنوبی بوده که امروزه بسیار محبوب گشته است. این اثر پلیسی معمایی ـ اکشن است که زندگی یک قاضی منحصر به فرد را به تصویر می‌کشد. این مجموعه ۱۶ قسمت داشته و هر قسمت نزدیک به یک ساعت و سی دقیقه زمان می‌برد. 

سریال کره‌ای قاضی شیطان که محصول سال ۲۰۲۱ بوده و توسط جونگ کیو چوی (Choi Jung-gyu) کارگردانی شده و استودیو دراگون آن را تولید کرده است. این اثر جامعه‌ای متفاوت را به تصویر می‌کشد که اگرچه یک پادآرمان‌شهر به حساب می‌آید اما نحوه قضاوت در این جامعه بسیار جالب و عادلانه به نظر می‌رسد. شخصیت اصلی این اثر قاضی کارکشته و کاریزماتیک کانگ یوهان بوده که اگر به دنبال همتایی برای این شخصیت در دنیای تلویزیون بگردیم بدون شک می‌توان طرز فکر او را به دکستر نزدیک دانست. با این حال این قاضی بسیار نسبت به دکستر هوشمندانه‌تر عمل کرده و دست خود را شخصا به خون آغشته نکرده و در حقیقت قضاوت و نظر عموم مردم را به سمت اهداف خود سوق می‌دهد. 

خلاصه داستان سریال کره‌ای قاضی شیطان

سریال کره‌ای قاضی شیطانی جامعه‌ای پادآرمان شهری را به تصویر می‌کشد که از مشکلات بسیار زیادی رنج می‌برد. تمام مقامات دولتی این جامعه خیالی، فاسد و جنایتکار بوده و کسی به جنایاتی که در شهر انجام می‌شود اعتنایی نمی‌کند. با این حال در این جامعه ترسناک قهرمانی برمی‌خیزد که اگرچه او را شیطان خطاب می‌کنند اما او در راه عدالت قدم بر می‌دارد. کانگ یوهان قاضی ارشد دستگاه قضایی کشور است که می‌‌توان گفت پس از یک حادثه آتش سوزی زندگی او دچار تحول شده و شخصیت او دگرگون می‌شود. در این حادثه آتش سوزی او خانواده خود را از دست داده و پس از آن زندگی خود را وقف محافظت از برادرزاده‌اش می‌کند.

کانگ یوهان پس از آنکه به عنوان قاضی ارشد انتخاب می‌شود، تصمیم می‌گیرد تا مردم شهر را در تصمیم گیری‌های خود دخیل کرده و شیوه‌ای نوین را برای برگذاری دادگاه‌های خود امتحان کند. در همین راستا او و همکارانش اپلیکیشنی طراحی کرده که مردم از طریق آن می‌توانند به صورت زنده در دادگاه شرکت کرده و رخداد‌های آن را تماشا کنند. همچنین در این اپلیکیشن دکمه‌هایی تعبیه شده است که هرکدام به یک حکم قضایی مربوط بوده و از این طریق مردم می‌توانند با رای دادن در حکم نهایی دادگاه شرکت کنند. 

یوهان در حقیقت تنها با صحبت‌های عمیق خود و گیر انداختن تبه‌کارانی که دستگیر کرده است در چاه این دادگاه، حقایق را برای مردم افشا کرده و خود به شخصه در رای نهایی دادگاه دخالت چندانی ندارد. به همین دلیل او از این دادگاه برای گیر انداختن مجرمینی استفاده می‌کند که مدرکی علیه آن‌ها وجود نداشته و آن‌ها هرگز به خاطر جنایات خود دستگیر نشده‌اند. بزرگ‌ترین سلاح او در این نبرد کلام قدرتمند و هوش او است که در نهایت منجر به پیروزی او می‌شود. 

اگرچه این داستان در یک شهر پادآرمان‌شهری رخ می‌دهد اما با این حال قوانینی بسیار سفت و سختی وجود دارد که از حقوق مردم این شهر حمایت می‌کند. به طور مثال هنگامی که کانگ یوهان مردم را برای اعدام یکی از مجرمینی که دستگیر کرده بود، ترغیب می‌کرد دستگاه قضایی به سختی در مقابل او ایستادگی کرده تا از وقوع این امر که بر خلاف قوانین شهر است، جلوگیری کند. با این حال یوهان باور دارد که برخی قوانین نیز خود به ضرر مردم شهر بوده و باعث می‌شود تا جنایتکاران این گونه از زیر بار عدالت فرار کنند. یوهان بدترین مجازات ممکن را برای محاکمین خود در نظر می‌گیرد که این امر تا حدی او را به یک شخصیت ترسناک و قاضی شیطانی تبدیل کرده است. 

آنتاگونیست داستان این مجموعه زنی است که در شرایط بسیار سختی بزرگ شده و با تلاش بسیار، خود را از یک خدمتکار ساده به یک مقام والای دولتی تبدیل کرده است. جونگ سون-آه که در گذشته به عنوان خدمتکار در خانه پدری کانگ یوهان مشغول به کار بوده است از ابتدای نوجوانی خود به او علاقمند بوده و کارهای زیادی را انجام داده تا نظر کانگ را به خود جلب کند. با این حال توجه کانگ یوهان هرگز به او جلب نشده  و اکنون این عشق به دشمنی بزرگ مبدل گشته است. جونگ سون-آه اکنون به بزرگترین رقیب کانگ یوهان تبدیل شده و در جبهه مقابل او قرار می‌گیرد. 

بازیگران سریال کره‌ای قاضی شیطان

در این سریال بازیگران مشهور و موفقی به ایفای نقش می‌پردازند. جی سانگ (Ji Sung) در نقش شخصیت اصلی داستان قاضی ارشد کانگ یوهان، شخصیتی مرموز و در عین حال با نفوذ و قدرتمند، حضور پیدا کرده و نقش خود را به بهترین شکل ممکن ایفا می‌کند. جی سانگ در تاریخ ۱۷ ماه فوریه سال ۱۹۷۷ به دنیا آمده و در دانشگاه هانیانگ به تحصیل در رشته تاتر و سینما پرداخته است. او فعالیت هنری خود را از سال ۱۹۹۹ آغاز کرده و سریال قاضی شیطان جدیدترین سریال منتشر شده در بین آثار او است. در سال دوم دبیرستان پس از تماشای فیلم مرد بارانی او تصمیم گرفت تا بر خلاف میل و رضایت خانواده خود به تحصیل در رشته سینما بپردازد و در نهایت بازیگری را به عنوان شغل خود انتخاب کرد. این در حالی بود که پدر و مادر وی هر دو آموزگار بودند و معتقد بودند که جی سانگ نیز باید مانند آن‌ها بازیگر شود. او تا کنون در بیش از ۱۹ مجموعه تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سرزمین آهن، قلب جدید، محافظت از رئیس، عشق مخفی،  همسر آشنا و دکتر جان اشاره کرد.

کیم مین-جونگ (Kim Min-jung) نیز در نقش جونگ سون-آه در این سریال بازی کرده و او نیز وظیفه خود را به خوبی انجام داده است. این بازیگر موفق زاده ۳۰ ماه ژوئن سال ۱۹۸۲ بوده و فعالیت هنری خود را از سال ۱۹۸۸ آغاز کرده است. این بازیگر ۳۹ ساله فعالیت هنری خود را در شش سالگی آغاز کرده و ابتدا در صحنه تاتر به فعالیت می‌پرداخته است. رفته رفته او به یکی از برترین بازیگران کشور کره جنوبی و یکی از  پرتقاضاترین و ستوده‌ترین بازیگران زن نسل خود تبدیل شد. این بازیگر موفق تا کنون در آثار بی شماری به ایفای نقش پرداخته که از بین آن‌ها می‌توان به بخش قلب که جی سانگ نیز در آن هنرنمایی کرده‌است، آلارم عشق، پرندگان خارزار، پرنسس دئوک-هه،  بیمارستان سوم و همشهریان من! اشاره کرد. کیم مین-جونگ همچنین در چهار برنامه تلویزیونی به نام بانک موسیقی، دوئت، Tasty Road و هتل حلزون حضور داشته است. از دیگر بازیگران این مجموعه می‌توان به پارک جین یونگ (Park Jinyoung) بازیگر و خواننده موفق کشور کره و پارک گیو-یونگ (Park Gyu-young) نیز اشاره کرد. 

 

نبرد خیر و شر، برنده این میدان کیست؟

جاه‌طلبی و بلند پروازی از یک سو و عشق ناکام کانگ یوهان از سوی دیگر جونگ سون-آه را به سمت هیولا شدن سوق می‌داد تا که در نهایت او در بزرگ‌ترین جنایت شهر سهیم شد. اگرچه کانگ یوهان بداخلاق، خشن و سنگ‌دل به نظر می‌رسید اما در حقیقت او قهرمان مردم بود و همانطور که در رابطه با یک حادثه آتش سوزی خانواده‌اش مقصر شناخته شدند تلاش می‌کرد که گناه‌کاران واقعی را به مردم بشناسد و از حقوق بیگناهان دفاع کند. 

با این حال پس از اتفاقات تلخی که برای جونگ سون-آه رخ داده بود او تنها به انتقام قلب شکسته خود می‌اندیشید. کشمکش درونی جونگ سون-آه باعث شد تا او از نظر روحی دچار یک فروپاشی شدید شده تا که در نهایت در این جنگ تسلیم شد. عشق و نفرت او به هم گره خورده و لحظات پایانی زندگی او صحنه‌ای دراماتیک و حتی ترحم آمیز را رقم زد. تشخیص خیر از شر کار ساده‌ای نیست و حتی پاسخ مطلقی هم برای این سوال وجود ندارد. در بسیاری از داستان‌های معروف شاهد تبدیل شدن یک فرد بیگناه و معصوم به یک شیطان بزرگ و یک جنایتکار بزرگ بوده‌ایم. 

 

سریال کره‌ای قاضی شیطان
سریال کره‌ای قاضی شیطانی در حقیقت اقتباسی است از یک وبتون محبوب به همین نام.

یون یو-هیون در این اثر در نقش پلیسی فداکار و درستکار ظاهر می‌شود که حتی حاضر است جان خود را برای حفظ قانون فدا کند. اما اگر عدالت از قوانینی که او به آن‌ها باور دارد فراتر باشد چه! این سوالی است که یون یو-هیون با آن مواجه شده و پاسخ آن زندگی او را دچار یک چالش بزرگ می‌کند. کیم گا-اون نیز قاضی دستگاه قضایی این جامعه پادآرمان‌شهری است که به عنوان دستیار در کنار قاضی ارشد در دادگاه‌های مجازی حاضر می‌شود. او نیز با این چالش روبه‌رو می‌شود که چگونه یک فرد شرور باید مجازات شود؟ با این حال به نظر می‌رسد که مرز بین خیر و شر هرگز مشخص نیست و نبرد بین این دو شاید هرگز پیروزی نداشته باشد. 

1 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا