معرفی و بررسی بهترین سریال های تاریخی کره ای
1%
  • 0/10

 معرفی و بررسی بهترین سریال های تاریخی کره ای

داستان‌های خاطره انگیز کره‌ای

 معرفی و بررسی بهترین سریال های تاریخی کره ای ۱ ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

در چند سال گذشته، سریال‌های کره‌ای، به صورت گسترده‌ای، در سراسر جهان شناخته شده‌اند و مورد استقبال شمار زیادی از بینندگان قرار گرفته‌اند. هر ساله، تعداد زیادی سریال کره‌ای منتشر می‌شود که ارزش تماشا کردن را دارند و دیدنشان به طور قطع، می‌تواند برای افراد با سلیقه‌های متفاوت و همچنین، در سنین مختلف، سرگرم کننده و لذت بخش باشد. این سریال‌ها، به دلیل داشتن خط داستانی قابل درک و همچنین نقش آفرینی خیره کننده بازیگران، احساسات بینندگان را، به طور کامل، درگیر خود می‌کنند. بینندگان خارج از کره، به طور معمول، در ابتدا با دیدن سریال های تاریخی کره ای، به دنیای کی درما علاقه مند شده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های تاریخی کره ای می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارد.

در حال حاضر، یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع رسانه تصویری، که به صورت گسترده‌ای، در سراسر جهان شناخته شده است کی درما (K-drama) و یا سریال‌هایی است که محصول کشور کره جنوبی می‌باشند. صنعت درامای کره جنوبی، در اویل دهه دوهزار میلادی، به تدریج، شروع به جذب طرفداران خارج از کشور کرد و به این ترتیب، از آن پس، مسیر این صنعت سرگرمی، هر ساله، در حال صعود به ارتفاعات جدیدی بوده است و به همین خاطر نیز، همواره، بیشتر و بیشتر، در جهان شناخته می‌شود. در طول هر سال، تعداد زیادی سریال کره‌ای منتشر می‌شود که هر لحظه از آن‌ها ارزش تماشا کردن را دارد و دیدنشان به طور قطع، می‌تواند برای افراد با سلیقه‌های متفاوت و همچنین، در سنین مختلف، سرگرم کننده و لذت بخش باشد. اما با این حال، برخی از این سریال‌های کره‌ای، از نظر داشتن خط داستانی منحصر به فرد و همچنین نقش آفرینی مسحورکننده بازیگران آن، می‌توان گفت که به بهترین نحو ممکن و بدون داشتن هیچ نقصی ساخته شده‌اند و به همین خاطر نیز، احساسات بینندگان را، به طور کامل، درگیر خود می‌کنند. سریال ‌های تاریخی کره ‌ای، در داخل کره، از ارزش زیادی برخوردارند زیرا که در خطوط داستانی آن‌ها، اطلاعات مفیدی در رابطه با فرهنگ، تاریخ، اقتصاد و سیاست‌های آن دوره، در اختیار بینندگان قرار می‌گیرد. از طرفی، بینندگان خارج از کره نیز، اغلب، در ابتدا با دیدن سریال های تاریخی کره ای، به دنیای کی درما علاقه مند شده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های تاریخی کره ای می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارد و دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز نیز آن‌ها را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود.

Mr. Queen

یکی از خنده دارترین و بهترین سریال های تاریخی کره ای نتفلیکس، سریال “آقای ملکه” (Mr. Queen) است که از جایگاه ویژه‌ای در این لیست برخوردار است. داستان این سریال لذت بخش و سرگرم کننده، در رابطه با سرآشپزی در عصر مدرن است که در کار خود بسیار موفق است و به عنوان یک حرفه‌ای شناخته شده است. داستان از جایی آغاز می‌شود که این آشپز، به صورت تصادفی، در زمان سفر می‌کند و در یک چشم به هم زدنی، به یک باره متوجه می‌شود که در بدن یک ملکه در دوران چوسان به دام افتاده است. بدیهی است که این موقعیت، موجب به وجود آمدن هرج و مرج زیاد و دیالوگ‌هایی می‌شود که به طور قطع، بینندگان را به خنده می‌آورد. قهرمان و شخصیت‌های اصلی این داستان نیز، دو تن از محبوب ترین و شناخته شده ترین بازیگران کره‌ای هستند که با نام‌ها شین هیه سان (Shin Hye-sun) و کیم جونگ هیون (Kim Jung-hyun) شناخته شده‌اند. خط داستانی منحصر به فرد و نقش آفرینی خیره کننده بازیگران این سریال، همگی باعث شده‌اند که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را داشته باشد. سریال‌های تاریخی، به طور معمول، از کانسپتی جدی برخوردار هستند. اما موقعیت‌هایی که شخصیت اصلی داستان آقای ملکه در آن قرار می‌گیرد، به طرز غیر قابل انکاری، خنده دار است و دیدن آن را بسیار دلنشین کرده است.

My Only Love Song

یکی دیگر از بهترین سریال‌های کره‌ای نتفلیکس که در ژانرهای کمدی و تاریخی ساخته شده است، سریال جذاب و دیدنی “تنها آهنگ عاشقانه من” (My Only Love Song) است. این درام کره‌ای لذت بخش و سرگرم کننده، برای اولین بار در سال دوهزار و هفده منتشر شد. داستان این سریال در رابطه با یک هنرپیشه لوس و شیفته پول است که به صورت تصادفی، در زمان سفر می‌کند و به یکباره متوجه می‌شود که در قرن ششم، دوره پادشاهی گوگوریو، قرار گرفته است و اکنون نمی‌تواند بفهمد که برای بازگشت به دوره خود، چه کاری باید انجام دهد. با پیش رفتن داستان، او با مردی ملاقات می‌کند که ناامیدانه در پی به دست آوردن پول است، اما هر زمان که مقداری پول جمع می‌کند، به خاطر قلب مهربانی که دارد، بلافاصله آن را به دیگران می‌بخشد. این سریال، با وجود آنکه، جنبه‌های دلگرم کننده‌ای از رشد شخصیتی و همچنین عشق را به تصویر می‌کشد، اما با این وجود، موقعیت‌هایی که قهرمان و شخصیت اصلی داستان در آن قرار می‌گیرند، به طرز غیرقابل انکاری، خنده دار است.

Moon lovers: Scarlet Heart Ryeo

سریال محبوب و پرطرفددار “عاشقان ماه” (Moon lovers: Scarlet Heart Ryeo) که یک درام تاریخی عاشقانه است، بر اساس رمان چینی Bu Bu Jin Xin ساخته شده است. داستان این سریال جذاب، حول محور زنی بیست و پنج ساله در قرن بیست و یکم است که در حین یک خورشید گرفتگی کامل، به یکباره وارد خط زمانی سلسله گوریو در امپراطوری کره می‌شود. این کارکتر که اکنون به سال نهصد و چهل و یک سفر کرده است، متوجه می‌شود که در بدن دختر شانزده ساله‌ای به نام هائو سو (Haeo Soo) قرار گرفته است و توسط تعدادی از شاهزادگان حاکم کره، احاطه شده است. این بانوی جوان، با پیش رفتن داستان، درگیر سیاست‌های قصر و رقابت شاهزاده‌ها برای رسیدن به تاج و تخت می‌شود. از طرفی، پس از آنکه مدتی در این دنیا زندگی می‌کند، به احساسات و عواطفی پی می‌برد که نسبت به یکی از شاهزاده‌های این داستان دارد.

100 Days My Prince

سریال جذاب و دیدنی “شاهزاده صد روزه من” (100 Days My Prince)، یکی از بهترین سریال های تاریخی کره ‌ای به شمار می‌رود است که در آن، بازیگر بسیار محبوب و پرطرفداری که با نام هان سوهی (Han Soo-hee) شناخته شده است، در آن ایفای نقش می‌کند. علاوه بر این، خواننده محبوب و پرطرفداری گروه Exo نیز که با نام D.O شناخته شده است، نقش قهرمان و شخصیت اصلی داستان را ایفا می‌کند. این سریال که در سال دوهزار و هجده منتشر شد، تنها پس از مدت زمان کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای شناخته شد. داستان این سریال تاریخی در رابطه با ولیعهدی است که به صورت تصادفی، از یک صخره سقوط می‌کند و به مدت صد روز، حافظه‌اش را به کلی از دست می‌دهد. سپس، این کارکتر، با زن جوانی ملاقات می‌کند که در ادامه داستان، احساسات و عواطفی را نسبت به همدیگر شکل می‌دهند. از طرفی، هان سوهی نیز که نقش همسر ولیعهد را ایفا می‌کند، وارد یک رابطه عاشقانه با قاتل اجیر شده پدرش می‌شود. دیدن این سریال برای کسانی که هنوز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.

Mr. Sunshine

سریال “آقای آفتاب” (Mr. Sunshine) که در لیست به یاد ماندنی ترین سریال های کره ای، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، در رابطه با کودک دوست داشتنی است که به عنوان یک برده به دنیا می‌آید. این کودک در سال هزار و هشصد و هفتاد و یک، پس از آنکه یک حادثه بسیار دلخراش و غم انگیز را از سر می‌گذراند، به ایالت متحده فرار می‌کند. در ادامه داستان، او به عنوان افسری در سپاه تفنگدارن دریایی ایالت متحده به چوسان (Joseon) باز می‌گردد. او در طی اقامتی که در کره دارد، با دختر یک اشراف زاده ملاقات می‌کند و به تدریج متوجه می‌شود که نسبت به او، عواطف و احساساتی دارد. این دو کارکتر، لحظات بسیار احساسی و غم انگیزی را با همدیگر تجربه می‌کنند که دیدن آن برای بینندگان می‌تواند بسیار ناراحت کننده و دلخراش باشد. لازم به ذکر است که نه تنها خط داستانی این سریال، بسیار جذاب و دلنشین است، بلکه نقش آفرینی بازیگران اصلی در آن نیز، بسیار مسحورکننده و زیبا است که همه و همه، باعث می‌شوند این سریال نیز ارزش تماشا کردن را داشته باشد.

Six Flying Dragons

یکی دیگر از بهترین سریال های تاریخی کره ای، به طور قطع، سریال “شش اژدهای پرنده” (Six Flying Dragons) می‌باشد که در سال دوهزار و پانزده منتشر شده است. خط داستانی این درامای تاریخی، بسیار سرگرم کنده و دلنشین است. علاوه بر این، بازیگر محبوب و پرطرفدار کره‌ای که با نام “یو آه این” (Yoo Ah-in) شناخته شده است نیز به عنوان قهرمان و شخصیت اصلی این سریال، به صورت خیره کننده‌ای، نقش آفرینی می‌کند. داستان این سریال، حول محور کارکتر یو آه این است که در داستان شش اژدهای پرنده، “یی بنگ وون” (Yi Bang-won) نام دارد. یی بنگ وون، شاهزاده و پادشاه آینده است که در بنیانگذاری سلسه چوسان، به پدرش کمک کرده است. در این سریال، فراز و نشیب‌های بسیاری بر سر راه شخصیت‌های داستان قرار می‌گیرد که گاهی باعث می‌شوند یک کارکتر به طور کامل، از جایگاه خود سقوط کند و در برخی موارد دیگر نیز باعث می‌شوند که یک کارکتر، به جایگاهی بلند مرتبه دست پیدا کند. علاوه بر این، سکانس‌های اکشن بسیار جذاب و دیدنی نیز در آن جای گفته است که تماشای سریال را برای بینندگان، بسیار هیجان انگیز و نفس گیر می‌کند. به تصویر کشیدن مضامین عمیق سیاسی نیز، یکی دیگر از ویژگی‌های این سریال است که مورد تحسین بسیاری قرار گرفته است. این سریال، در مجموع، از سال دوهزار و پانزده تا سال دوهزار و هجده، موفق به دریافت 16 جایزه شد.

Empress Ki

سریال محبوب و پرطرفدار “ملکه کی” (Empress Ki) نیز، یکی دیگر از بهترین سریال های تاریخی کره ای به شمار می‌رود که به خاطر خط داستانی منحصر به فرد خود، و همچنین نقش آفرینی خیره کننده بازیگران آن از جمله جی چانگ ووک (Ji Chang-wook)، به صورت گسترده‌ای، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، شناخته شده است و مورد استقبال شمار زیادی از بینندگان خود، قرار گرفته است. داستان این درامای تاریخی کره‌ای در رابطه با زندگی زنی است که در کره به دنیا می‌آید اما با پیش رفتن داستان، در حالی که عشق، جنگ و توطئه‌های سیاسی را از سر می‌گذراند، در نهایت، به  عنوان ملکه کشور چین تاجگذاری می‌شود. این کارکتر که در داستان با نام “گی سونگنیانگ” (Gi Seungnyang) شناخته شده است، با وجود محدودیت‌های سیستم طبقاتی آن دوران، به قدرت می‌رسد. قهرمان و نقش اصلی این سریال تاریخی، برخلاف دیگر دراماهی تاریخی کره‌ای، یک زن است و به همین خاطر نیز، مورد تحسین تماشاگران و منتقدان بسیاری قرار گرفته است. در داستان این سریال، کارکتر گی سونگنیانگ در ابتدا، به خاطر ازدواج با پادشاه چین، تبدیل به ملکه این کشور می‌شود. اما این کارکتر، هنوز احساساتی نسبت به عشق اول خود در دل دارد. در این سریال، مضامینی همچون جاه طلبی و بلند پروازی و همچین تاثیری که می‌توانند بر روی تصمیمات و انتخابات افراد داشته باشند، به بهترین شکل ممکن، به تصویر کشیده شده است.

Love in the Moonlight

سریال بسیار جذاب و سرگرم کننده “عشق زیر نور مهتاب” (Love in the Moonlight) یکی دیگر از بهترین سریال های تاریخی کره ای به شمار می‌رود که بر اساس رمان محبوب و شناخته شده‌ای با نام “Moonlight Drawn by Clouds” ساخته شده است. داستان این سریال، حول محور محققی به نام “هونگ را اون” (Hong Ra-on) است که با ظاهر یک خواجه در میان مردم حضر پیدا می‌کند و به همین ترتیب نیز، توصیه‌هایی در رابطه با روابط عاشقانه به مردان می‌دهد. با پیش رفتن داستان، این کارکتر، با ولیعهد داستان ملاقات می‌کند. این ولیعهد، پس از مدت زمان کوتاهی، نسبت به او احساساتی پیدا می‌کند و تلاش می‌کند تا او را بیشتر بشناسد. خط داستانی این سریال بسیار سرگرم کننده و دلنشین است و دیدن آن نیز، به کسانی که در پی تماشای یک سریال ساده هستند که در آن مضامین عمیق و جدی بسیاری، مورد بررسی قرار نگیرد، سریال عشق زیر نور مهتا، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که این سریال، نه تنها در دسته سریال‌های عاشقانه کره‌ای قرار می‌گیرد، بلکه در رابطه با تاریخ کره جنوبی نیز، اطلاعاتی کلی را به بینندان خود ارائه می‌دهد که می‌توانند مفید باشند. در این سریال، دو بازیگر بسیار محبوب و پرطرفداری که با نام‌های پارک بوگو (Park Bo-gu) و کیم یوجونگ (Kim Yoo-jung) شناخته شده‌اند، به صورت خیره کننده‌ای، نقش آفرینی می‌کنند. علاوه بر همه این‌ها، سریال Love in the Moonlight امتیاز بسیار خوبی نیز از طرف بینندگان و همچنین منتقدان نیز دریافت کرد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments