غم انگیزترین سریال های کره ای
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی غم انگیزترین سریال های کره ای

سریال‌هایی که مناسب تخلیه احساسات هستند

معرفی و بررسی غم انگیزترین سریال های کره ای ۱ ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

برای همه ما پیش می‌آید که گاهی وقت‌ها، فکر می‌کنیم از طریق گریه کردن، نیاز به تخلیه احساساتمان داریم؛ با این حال، ممکن است انجام این کار برای همه ما آسان نباشد. در اینگونه مواقع، دیدن فیلم و یا سریال‌های غم انگیزی که موجب جاری شدن اشک‌هایمان می‌شوند، می‌تواند راه حل خوبی برایمان باشد. خوشبختانه، تا به امروز، سریال های کره‌ ای بسیار غم انگیزی ساخته شده‌اند که می‌توانند احساساتمان را تا حد زیادی درگیر خود کنند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی غم انگیزترین سریال های کره ای می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها، به طور قطع، ارزش تماشا کردن را دارد.

سریال‌های کره‌ای در چند سال گذشته، با استقبال جهانی روبه‌رو بوده‌اند و به موفقیت‌های بی سابقه‌ای نیز دست یافته‌اند. علاوه بر سریال‌های کره‌ای، کی پاپ (موسیقی کره‌ای) نیز، در سال‌های اخیر، به صورت گسترده‌ای در سراسر جهان شناخته شده است. بدون شک، صنعت کی درما (K-Drama) و کی پاپ (K-Pop)، تاثیر بسزایی در افزایش میزان گردشگری و دانش عمومی مردم در رابطه با فرهنگ کشور کره داشته‌اند زیرا که این سریال‌ها و آهنگ‌ها، به قدری جذاب و بی نقص ساخته می‌شوند که مردم را به فرهنگ و کشور کره ترغیب می‌کند. در کنار همه این‌ها، پس از آنکه فیلم “انگل” (Parasite) موفق به دریافت جایزه اسکار شد، فیلم‌های کره جنوبی نیز، به محبوبیت زیادی در سراسر جهان دست یافتند. اما، همه ما می‌دانیم که کی دراما، برای مدت زمان طولانی تری است که در سراسر دنیا شناخته شده است. برخی از این سریال‌ها بسیار خنده دار هستند، برخی دیگر دارای صحنه‌های اکشن بسیار جذاب و دیدنی هستند و در برخی دیگر نیز، روایت‌هایی از برخورد انسان‌ها با موجودات غیر انسانی بازگو می‌شود که دیدنشان می‌تواند بسیار لذت بخش و سرگرم کننده باشد. در کنار همه این‌ها، سریال هایی نیز ساخته شده‌اند که از خط داستانی بسیار غم انگیزی برخوردار هستند و به همین خاطر نیز، روایت و شخصیت‌های آن‌ها، اثری ماندگار و فراموش نشدنی در بینندگان برجای می‌گذارند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی غم انگیزترین سریال های کره ای می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها، به طور قطع، ارزش تماشا کردن را دارد.

Good Doctor (2013)

زمانی که یک فرد مبتلا به اوتیسم به عنوان جراح کودکان در یک بیمارستان مشغول به کار می‌شود، با مخالفت‌های بسیار زیادی از طرف دیگران روبه‌رو می‌شود. همکاران، خانواده بیماران و حتی خانواده خود این فرد، با دیدگاه خوبی به او و حرفه‌ای که انتخاب کرده است، نگاه نمی‌کنند و به همین خاطر نیز، این کارکتر، در شرایط سختی قرار می‌گیرد که مجبور می‌شود توانایی‌های خود را به دیگران ثابت کند و نشان دهد که علیرغم بیماری‌اش، می‌تواند عملکرد خوبی در کارش داشته باشد. با وجود اینکه نمی‌توان این سریال را به عنوان غم انگیز ترین سریال کره‌ای معرفی کرد، اما با این حال، صحنه‌های زیادی در آن وجود دارد که به خوبی نشان می‌دهد دنیا برای افرادی که از نظر بقیه، معمولی نیستند، تا چه اندازه می‌تواند بی رحم و دلخراش باشد. این سریال ممکن است برای کسانی که به طور معمول، درام‌های پزشکی نمی‌بینند، بسیار جذاب و دیدنی نباشد؛ اما افرادی که به درام‌های پزشکی علاقه دارند، بدون شک، از دیدن سریال “پزشک خوب” (Good Doctor) نیز، لذت خواهند برد.

Just Between Lovers (2017)

داستان سریال “Just Between Lovers” که یکی از غم انگیزترین سریال های کره ای به شمار می‌رود، در رابطه با دو فرد است که پس از آنکه متوجه می‌شوند هر دو دوران کودکی سختی را پشت سر گذرانده‌اند، به تدریج به همدیگر نزدیک می‌شوند. تماشای این سریال، برای بسیاری از بینندگان، دلخراش و ناراحت کننده بوده است. کارکتر لی گانگ دو (Lee Gang-doo)، در کودکی آرزو داشت که به یک بازیکن فوتبال تبدیل شود؛ اما یک تصادف، به رویاهای او پایان داد. این کارکتر، در طی این تصادف، نه تنها پدرش را از دست داد، بلکه استخوان یکی از پاهای خودش هم شکست و به همین خاطر نیز، اکنون، روز‌های خود را بدون داشتن هیچ هدفی، سپری می‌کند. از طرفی، کارکتر دیگری که در داستان با نام ها مون سو (Ha Moon-soo) شناخته شده است نیز، در طی همان حادثه، خواهر و برادر کوچکترش را از دست می‌دهد. حال او از اینکه تنها کسی است که از آن حادثه جان سالم بدر برده است، احساس گناه می‌کند. با این حال، این کارکتر اکنون توانسته است با سرکوب احساسات خود، به عنوان یک معمار مشغول به کار باشد.

Snowdrop (2022)

یکی دیگر از غم انگیزترین سریال‌ های کره ای، به طور قطع، سریال “Snowdrop” با نقش آفرینی خواننده محبوب “کیم جیسو” (Kim Ji-soo) و بازیگر شناخته شده “جونگ هه این” (Jung Jae-in) می‌باشد. داستان از جایی آغاز می‌شود که کارکتر لیم سو هو (Lim Soo-ho) در حالی که غرق در خون است، وارد یک خوابگاه دخترانه می‌شود. اون یونگ رو (Eun Yeong-ro) زمانی که او را پیدا می‌کند، با تصور آنکه این فرد، یک انقلابی است، او را در اتاق کوچکی که در بالای خوابگاه قرار دارد مخفی می‌کند تا نیروهای پلیس نتوانند او را پیدا کنند. لیم سو هو به اون یونگ رو در رابطه با خود می‌گوید فردی دو تابعیتی است که از یک دانشگاه با اعتبار، فارغ التحصیل شده است. اما با پیش رفتن داستان، اون یونگ رو به تدریج متوجه می‌شود که اطلاعاتی که او از سو هو دارد، ممکن است درست نباشند و او بیشتر از یک فرد انقلابی باشد، زیرا که نیروهای پلیس، دست به انجام هرکاری می‌زنند تا بتوانند او را پیدا و دستگیر کنند. با این حال، در ادامه داستان، این دو کارکتر، نسبت به یکدیگر، احساساتی پیدا می‌کنند.

Kill me, Heal Me (2015)

یکی دیگر از غم انگیزترین سریال های کره ای، سریال ” بکش و راحتم کن” (Kill Me, Heal me) است که در سال دوهزار و پانزده منتشر شد. خط داستانی این سریال که در رابطه با فردی با اختلال شخصیت چند گانه است، بسیار منحصر به فرد و در عین حال دلخراش است. این داستان در رابطه با پسری از یک خانواده بسیار ثروتمند است که از اختلال شخصیت چندگانه رنج می‌برد و دارای هفت شخصیت متفاوت است. این سریال، گذشته این کارکتر، و تاثیری که این بیماری بر زندگی روزمره‌اش می‌گذارد را به بهترین نحو ممکن به تصویر می‌کشد. در ادامه داستان، او عاشق دکتری می‌شود که به صورت مخفیانه سعی در درمان و کمک به او دارد. سریال “بکش و راحتم کن” در سال دوهزار و پانزده، به دلیل خط داستانی منحصر به فردی که داشت، موفق به دریافت جوایز متعددی شد؛ همین مسئله، می‌تواند گواهی بر بی نقص بودن این سریال باشد. به همین خاطر نیز، دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را تماشا نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود.

Gyeongseong Creature (2023)

سریال “هیولای گیونگ سونگ” (Gyeongseong Creature) با نقش آفرینی دو تن از محبوب ترین و پرطرفدارترین بازیگران کره‌ای که با نام‌های هان سوهی (Han So-hee) و پارک سئوجون (Park Seo-Jun) شناخته شده‌اند نیز، یکی دیگر از غم انگیزترین سریال های کره ای به شمار می‌آیند که تنها پس از مدت زمان کوتاهی، به موفقیت‌های بی سابقه‌ای در سراسر جهان دست یافت. داستان این سریال، در رابطه با فردی ثروتمند و قابل اعتماد در گیونگ سونگ (سئول فعلی) به نام جانگ ته سانگ (Jang Tae-sang) است که به عنوان منبع اطلاعات این منطقه شناخته شده است. بینش دقیق و توانایی در برقراری ارتباط با دیگران، این کارکتر را به موقعیت کنونی‌اش رسانده است. داستان از جایی آغاز می‌شود که جانگ ته سانگ با دختری به نام یون چائه اوک (Yoon Chae-OK) ملاقات می‌کند. این دختر، از کودکی برای پیدا کردن افراد گمشده، به مناطق بسیاری سفر کرده است و از مهارت‌های استثنائی در تیراندازی با اسلحه، استفاده از چاقو و نبرد تن به تن برخوردار است. این کارکتر، ده سال پیش از خط داستانی سریال، مادرش را گم کرده است. اکنون او که برای پیدا کردن مادرش به گیونگ سونگ آمده است، متوجه واقعیتی وحشتناک می‌شود که زندگی او را به کلی، دچار تحول می‌کند.

Goblin (2016)

سریال “گابلین” (Goblin) با نقش آفرینی سه تن از محبوب ترین و پرطرفدارترین بازیگران کره‌ای که با نام‌های گونگ یوو (Gong Yoo)، لی دونگ ووک (Lee Dong-wook) و کیم گو ئون (Kim Go-eun) شناخته شده‌اند، یکی از غم انگیزترین سریال های کره ای به شمار می‌آید که نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی شده است. داستان این سریال در رابطه با یک ژنرال کره‌ای است که محکوم به جاودانگی شده است تا بتواند مرگ همه عزیزانش را ببیند. پس از قرن‌ها، او به صورت تصادفی با یک دانش آموز دبیرستانی ملاقات می‌کند که معتقد است عروس سرنوشت ساز اوست؛ کسی که می‌تواند به نفرین جاودانگی او پایان ببخشد. به علاوه، خدای مرگی هم در این داستان حضور دارد که عاشق صاحب یک مرغ فروشی می‌شود. روابط همه این کارکترها، بسیار پر پیچ و خم است و پیچش‌های داستانی هم که در آن اتفاق می‌افتد، تماشای آن را بسیار دلخراش و ناراحت کننده کرده است.

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo (2016)

سریال محبوب و پرطرفددار “عاشقان ماه” (Moon lovers: Scarlet Heart Ryeo) که یک درام عاشقانه غم انگیز است، بر اساس رمان چینی Bu Bu Jin Xin ساخته شده است. داستان این سریال جذاب، حول محور زنی بیست و پنج ساله در قرن بیست و یکم است که در حین یک خورشید گرفتگی کامل، به یکباره وارد خط زمانی سلسله گوریو در امپراطوری کره می‌شود. این کارکتر که اکنون به سال نهصد و چهل و یک سفر کرده است، متوجه می‌شود که در بدن دختر شانزده ساله‌ای به نام هائو سو (Haeo Soo) قرار گرفته است و توسط تعدادی از شاهزادگان حاکم کره، احاطه شده است. این بانوی جوان، با پیش رفتن داستان، درگیر سیاست‌های قصر و رقابت شاهزاده‌ها برای رسیدن به تاج و تخت می‌شود. از طرفی، پس از آنکه مدتی در این دنیا زندگی می‌کند، به احساسات و عواطفی پی می‌برد که نسبت به یکی از شاهزاده‌های این داستان دارد.

It’s Okay to Not Be Okay (2020)

سریال “اشکالی نداره خوب نباشی” (Its’ Okay to Not Be Okay) که در سال دوهزار و بیست منتشر شده است، تنها پس از مدت زمان کوتاهی، به یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین سریال‌های کره‌ای، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، تبدیل شد. در این سریال زیبا و دیدنی نیز، دو تن از شناخته شده ترین بازیگران کره‌ای نقش آفرینی می‌کنند که با نام‌های کیم سوهیون (Kim Soo-hyun) و سئو یجی (Seo Ye-ji) شناخته شده‌اند. کیم سوهیو که در داستان مون گانگ ته (Moon Gang-tae) نام دارد، به عنوان یک پرستار مشغول به کار است. او از همان کودکی پدر و مادر خود را از دست داده است و اکنون به همراه برادرش که به بیماری اوتیسم مبتلا است، زندگی خود را سپری می‌کند. داستان از جایی آغاز می‌شود که گانگ ته در یک بیمارستان روانی شروع به کار می‌کند. او در این بیمارستان، با نویسنده معروفی ملاقات می‌کند که برادرش کارهای او را مشتاقانه دنبال و او را بسیار تحسین می‌کند. نقش آفرینی این سه کارکتر اصلی در سریال، فوق العاده شگفت انگیز و خیره کننده است. در داستان این سریال، تاثیر اختلالات روانی و ذهنی بر ارتباط دیگران با یکدیگر، به بهترین نحو ممکن به تصویر کشیده شده است و به همین خاطر نیز، دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هز لحظه از آن، ارزش تماشا کرد را دارد.

Mr. Sunshine (2018)

سریال “آقای آفتاب” (Mr. Sunshine) که در لیست غم انگیزترین سریال های کره ای، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، در رابطه با کودک دوست داشتنی است که به عنوان یک برده به دنیا می‌آید. این کودک در سال هزار و هشصد و هفتاد و یک، پس از آنکه یک حادثه بسیار دلخراش و غم انگیز را از سر می‌گذراند، به ایالت متحده فرار می‌کند. در ادامه داستان، او به عنوان افسری در سپاه تفنگدارن دریایی ایالت متحده به جوسان (Joseon) باز می‌گردد. او در طی اقامتی که در کره دارد، با دختر یک اشراف زاده ملاقات می‌کند و به تدریج متوجه می‌شود که نسبت به او، عواطف و احساساتی دارد. این دو کارکتر، لحظات بسیار احساسی و غم انگیزی را با همدیگر تجربه می‌کنند که دیدن آن برای بینندگان می‌تواند بسیار ناراحت کننده و دلخراش باشد. لازم به ذکر است که نه تنها خط داستانی این سریال، بسیار جذاب و دلنشین است، بلکه نقش آفرینی بازیگران اصلی در آن نیز، بسیار مسحورکننده و زیبا است که همه و همه، باعث می‌شوند این سریال نیز ارزش تماشا کردن را داشته باشد.نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments