غم انگیز ترین صحنه ها در سریال های کره ای

غم انگیز ترین صحنه ها در سریال های کره ای

دانه‌های سفید برف و لبخند پرکشیده!

1%
  • 0/10
غم انگیز ترین صحنه ها در سریال های کره ای ۱۵ ۲۸ آبان ۱۴۰۱ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

انتخاب غم انگیز ترین صحنه ها در سریال های کره ای کار دشواری خواهد بود زیرا در درجه اول تعداد آثار کره‌ای در ژانر تراژدی بسیار زیاد بوده و در درجه دوم سلیقه افراد با یکدیگر فرق می‌کند، با این حال ما هفت مورد از این صحنه‌ها را در این مطلب در کنار هم قرار داده‌ایم.

سریال‌های کره‌ای امروزه بسیار بین طرفداران دراما‌ محبوب شده و سازندگان این مجموعه‌ها هر روز بیشتر از پیش در ساخت آثار هنری خود پیشرفت کرده و سریال‌های منحصر به فردی را خلق می‌کنند. در بین این آثار بسیاری از سریال‌های کره‌ای داستان‌های غم‌‌‌انگیزی دارند که قلب هر بیننده‌ای را به درد می‌آورد. سریال‌هایی که حکایتی بعضا تاریخی، اجتماعی و عاشقانه‌ای را تعریف می‌کنند که شاید پایان خوشی که انتظار داریم را به طرفداران و بینندگان ارائه ندهند. با این حال این پایان غم‌انگیز می‌تواند حاوی پیامی بزرگ برای مخاطبین باشد که شاید با طرح یک داستان به مراتب خوشایند‌تر قابل انتقال نخواهد بود. داستانی‌هایی که گرچه متاسفانه غم‌انگیز هستند اما دستاوردهای زیبایی را به ارمغان می‌آوردند. 

۶. ساعات پایانی 

 

سریال ویرانگر در خدمتگزاری حاضر است (Doom at Your Service)

داستان زیبا و هوشمندانه، بازیگردانی قوی، سینماتوگرافی منحصر به فرد از ویژگی‌های سریال ویرانگر در خدمتگزاری حاضر است (Doom at Your Service) است. بدون شک همه چیز در ساخت این سریال درست به کار رفته است. اگرچه Doom at Your Service صحنه‌های احساسی و گاها خنده‌داری را شامل می‌شود با این حال در این در نهایت شاهد صحنه‌هایی هستیم که قلب مخاطبین را به شدت آزرده می‌کند. 

سریال Doom at Your Service داستان قراردادی صد روزه را عنوان می‌کند که بین دختری بیمار و روبه مرگ و فرشته ویرانگر یا خود شیطان امضا می‌شود. قراردادی که هیچ خوب پیش نمی‌رود و در نهایت از دل آن عشقی افسانه‌ای جوانه می‌زند که سرنوشت و نابودی دنیا را نیز درگیر خود می‌کند. تاک دونگ کیونگ بیمار که تنها سه ماه تا مرگ خود زمان دارد، روزی آرزو می‌کند که تمام دنیا نابود شود؛ غافل از اینکه در پایان مدت زمان قراردادی که با نابودی بسته است، کسی که در تمام دنیا تنها عاشق او بوده را از دست خواهد داد. 

چه حقیقتی در جهان زیباتر و ترسناک‌تر از این خواهد بود که نابودی کل دنیا با از دست دادن عشق حقیقی برابری می‌کند؟ این حقیقت به زیبایی در این اثر به تصویر کشده شده و با دیدن اشک‌های دونگ کیونگ بیننده با تمام وجود، خود این ترس را تجربه می‌کند. در این صحنه می‌بینیم که اکنون دونگ کیونگ ترس متفاوتی را تجریه می‌کند و علی رغم آنچه که هرگز در ابتدا تصور نمی‌کرد از مرگ میول مانگ به شدت متاثر می شود. حس ترسی که در ثانیه ها و ساعات پایانی پیش از از دست دادن هر چیز انسان تجربه می‌کند شاید به مراتب از تجربه خود آن درد ترسناک‌تر باشد. 

۵. لبخند من تو هستی..

سریال لبخند پرکشیده از نگاهت (The Smile Has Left Your Eyes)

بدون شک سریال لبخند پرکشیده از نگاهت (The Smile Has Left Your Eyes) یکی از غمگین‌ترین آثار تلویزیونی کره‌ای در چند سال اخیر است. این اثر روایتگر داستان برادر و خواهری است که درگیر یک پرونده قتل عجیب شده و در این بین رابطه عاشقانه‌ای محذونی نیز عنوان می‌شود که بدون شک پایان آن هرگز آن چیزی که مخاطبین تمایل داشتند ببینند، نیست. 

در این بین کیم مویونک که پسری عجیب و مرموز است و در یک کارخانه آبجو سازی کار می‌کند وارد زندگی این خواهر برادر می‌شود، به عنوان عشق خواهر و مضنون پرونده قتلی که برادر او روی آن کار می‌کند. اگرچه مویونک آن چنان که به نظر می‌رسد شخصیتی خطرناک و سنگدل نیست اما کمتر کسی چهره واقعی او را می‌بیند و او تا لحظه مرگ خود دردهای بسیار زیادی را متحمل می شود. در نهایت نیز در جریان بازی‌های جنایی افرادی که شاید ارتباط چندانی هم با آن‌ها نداشت در کنار عشق خود کشته می‌شود.  

۴. روحی به سپیدی برف

سریال گل برفی (Snowdrop)

گل برفی گنجی است که ۱۲ سال توسط نویسنده آن حفظ شد تا سرانجام به شکل یک اثر هنری جذاب، به دست مخاطبین خود رسید. این اثر داستان رخدادهای سیاسی سال ۱۹۸۷ کره جنوبی را روایت می‌کند و به وضوح نشان می دهد که چگونه یک زوج معصوم قربانی بازی‌‌های کثیف سیاسی افرادی جاه طلب و طماع می‌شوند. بدون شک قسمت پایانی این سریال قلب هر بیننده‌ای را به درد می‌آورد و باعث می‌شود تا او از خود این سوال را بپرسد که چرا چنین ارتباط معصومانه‌ای این‌گونه باید تلف شود و جوانی با قلب پاک از زندگی خود مظلومانه پر بکشد و مرگ او یکی از غم انگیز ترین صحنه ها در سریال های کره ای باشد. 

۳. شمشیری در قلب

سریال عروس گابلین (Guardian: The Lonely and Great God)

سریال Guardian: The Lonely and Great God که در رسانه‌های فارسی زبان با عناوین گابلین و عروس گابلین نیز از آن یاد می‌شود، یکی از جذاب‌ترین کی‌دراما‌های ساخته شده در دهه اخیر بوده و با داستان اساطیری خود قلب طرفداران را تسخیر کرده است. هنرنمایی قوی کادر بازیگران محبوب این اثر نیز به شدت توسط منتقدین سینما و تلویزیون کره و همچنین مخاطبین بین‌المللی مورد تعریف و تمجید قرار گرفته و سریال گابلین را به یکی از موفق‌ترین آثار تلویزیون کره تبدیل کرده است. 
این اثر داستان ژنرالی را روایت می‌کند که پس از پیروزی در جنگ به جای تشویق توسط پادشاه حسود کشته می‌شود. با این حال خداوند این ژنرال مظلوم را به یک گابلین تبدیل کرده و او را دوباره به زندگی بازمی‌گرداند. ماهیت موجودی به نام گابلین در سریال Guardian: The Lonely and Great God با آنچه که معمولا در فرهنگ فولکلور دیده می‌شود متفاوت بوده و موجودی است که از ارواح محافظت می‌کند. با این حال شاید درست نباشد که این گابلین خود را درگیر یک احساس عاشقانه کند؛ زیرا او از هویت و آینده خود به خوبی آگاه است اما با این حال عشق چیزی نیست که حتی یک موجود اساطیری بتواند جلوی آن را بگیرد و منکر آن شود. 

۲. بتل رویال در دنیای واقعی

سریال بازی مرکب (Squid Game)

حتی اگر طرفدار سریال‌های کره‌ای نباشید، دست کم یکبار نام سریال بازی مرکب را شیده‌اید. شاهکاری که توسط شبکه نتفلیکس پخش شد و به سرعت به یک پدیده جهانی تبدیل شد. مینی سریالی که در قالب ۹ قسمت به شدت نفس‌گیر بتل رویالی حقیقی را نشان می‌داد که توسط افراد تشنه به خون و معتاد به خشونت خلق شده بود. بدون شک تمام قسمت‌های این اثر شامل صحنه های بسیار دلخراشی است که شخصیت های مهم سریال و در حقیقت بازیکنان این بتل رویال در آن جان می‌سپارند. با این حال مرگ برخی از آن‌ها نسبت به بقیه دردناک‌تر بود، مخصوصا دختر جوانی که کم سن و سال بود و در آن مدت کم دل طرفداران و حتی مابقی بازیکنان را به دست آورد.  

۱. عاشقان ماه

 

سریال عاشقان ماه یکی از محبوب‌ترین سریال‌های عاشقانه کره‌ای است که به لطف حضور آیو (IU) خوانده و بازیگر بسیار محبوب و زیبای کره جنوبی در نقش شخصیت اصلی داستان موفق شد تا نظر بسیاری از مخاطبین را به خود جلب کند. عاقان ماه یکی از محبوب‌ترین عاشقانه‌‌های کره‌ای به حساب می‌آید و می‌توان گفت از بین رقیبان خود نظیری ندارد.

سریال عاشقان ماه داستان دختر ۲۵ ساله ای را روایت می‌کند که در قرن ۲۱ زندگی کرده و در شبی طی یک خورشید گرفتی جادویی به زمان پادشاهان گوریو در سال ۹۴۱ رفته و درگیر داستان عاشقانه‌ای می‌شود که سرانجام آن به شکل‌گیری آینده بستگی دارد. با این حال این دختر جوان در زندگی جدید خود پس از تحمل سختی‌های فراوان از دنیا رفت و پس از مرگ به زندگی قبلی خود بازگشت. با این حال غم از دست دادن او تا ابد به قلب شاهزاده چهارم، شخصی که خود او نیز زندگی بسیار دردناکی را تحمل کرده بود باقی ماند. 

در نظر داشته باشید که نمی‌توان به طور مطلق هفت مورد نام برده شده را غم انگیز ترین صحنه ها در سریال های کره ای دانست و نظر مخاطبین مختلف با یکدیگر متفاوت خواهد بود. اما با این حال موارد که عنوان شدند از بین موفق ترین اثار درامای کره‌ای انتخاب شده‌اند. نظر شما در رابطه با غم انگیز ترین صحنه ها در سریال های کره ای چیست؟ به نظر شما کدام صحنه از کدام سریال از همه غم انگیزتر است؟ نظرات خود را با ما و سایر مخاطبین به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

15 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments