سریال های تفکر برانگیز کره ای
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین سریال های تفکر برانگیز کره ای

داستان‌هایی که مسائل حساسی را مطرح می‌کنند.

معرفی و بررسی بهترین سریال های تفکر برانگیز کره ای ۰ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

خط داستانی برخی از سریال‌های کره‌ای، فراتر از چارچوب مرسوم کی دراما پیش رفته است و مسائل حساسی را مورد بررسی قرار داده است که به طور معمول، در سریال‌های کره‌ای مطرح نمی‌شوند. از این رو، ما نیز در ادامه این مطلب، به بررسی و معرفی بهترین سریال های تفکر برانگیز کره ای می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارد.

بسیاری از مردم، با شنیدن نام کی دراما، تصویری از رام کام‌هایی با خطوط داستانی کلیشه‌ای و تکراری در ذهنشان تداعی می‌شود. اما با این حال، در چند سال گذشته، خط داستانی برخی از سریال‌های کره‌ای، فراتر از چارچوب مرسوم کی دراما پیش رفته است و مسائل حساسی را مورد بررسی قرار داده است که به طور معمول، در سریال‌های کره‌ای مطرح نمی‌شوند. چنین سریال‌هایی، از عناصر رایجی که در سریال کره‌ای استفاده می‌شود، تا حد زیادی بهره نمی‌برند و تمرکز اصلیشان بر روی به تصویر کشیدن موضوعات تابو است. خط داستانی این دراماها بسیار منحصر به فرد و تامل بر انگیز است و به همین خاطر نیز، تنها پس از مدت زمان کوتاهی، به صورت گسترده‌ای، نه تنها در کره، بلکه در در سراسر جهان شناخته شدند و مورد استقبال شمار زیادی از بینندگان قرار گرفتند. دیدن این سریال‌ها می‌تواند برای کسانی که به دنبال کمی تنوع هستند، بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد. از این رو، ما نیز در ادامه این مطلب، به بررسی و معرفی بهترین سریال های تفکر برانگیز کره ای می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارد.

Hellbound

سریال کوتاه، اما در عین حال، بسیار جذاب و دیدنی “عازم جهنم” (Hell Bound) که در سال دوهزار و بیست و یک از شبکه نتفلیکس (Netflix) منتشر شد، یکی از بهترین سریال های تفکر برانگیز کره ای به شمار می‌رود که دیدن آن، به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. این سریال، که بر اساس وبتونی با همین نام ساخته شده است، نه تنها دارای یک خط داستانی بسیار منحصر به فرد است، بلکه ستاره برجسته‌ای همچون “یو آه این” (Yu Ah-in) نیز، در آن، به صورت خیره کننده‌ای، نقش آفرینی کرده‌ است که مورد تحسین بسیاری از بینندگان و همچنین منتقدارن نیز قرار گرفته است. داستان این سریال در رابطه با زمانی است که موجودات فراطبیعی، به یکباره و بدون آنکه دلیل مشخصی وجود داشته باشد، بر روی کره زمین ظاهر می‌شوند تا مردم را به جهنم محکوم کنند. این مسئله، باعث به وجود آمدن هرج و مرج در جهان می‌شود. این درام کره ای، با به تصویر کشیدن واکنش افراد مختلف نسبت به بحران و بقا، طبیعت واقعی و خودخواهی انسان‌ها را به تصویر می‌کشد. برخی از مردم سعی می‌کنند از سرنوشتشان فرار کنند، برخی دیگر سعی در مقابله با آن دارند؛ از طرفی، تعدادی از مردم به فرقه‌های خاصی می‌پیوندند و حتی به امید مداخله الهی، قربانی می‌دهند.

Mouse

سریال “موش” (Mouse) یکی دیگر از منحصر به فردترین و بهترین سریال های تفکر برانگیز کره ای با موضوعات حساس است که از جایگاه ویژه‌ای در این لیست برخوردار است. داستان این سریال، در رابطه با یک پلیس تازه کار است که در کار خود بسیار صادق و دلسوز عمل می‌کند. در داستان این سریال جذاب و هیجان انگیز، روان پریشی وجود دارد که مرتکب قتل‌های زیادی شده است. پلیس تازه کار این داستان، به همراه کارآگاهی که با نام کو مووچی (Ko Moo-chi) شناخته شده است، سعی در پیدا کردن مجرم دارد. در حین تحقیق بر روی این پرونده‌های قتل، این پلیس تازه کار متوجه ارتباط این قتل‌ها با قاتل سریالی در گذشته می‌شود که اعمالش باعث شده بود دولت کره برنامه‌هایی را بر روی مردم اجرا کند که در طی آن، افراد روان پریش قبل از اینکه به دنیا بیایند را شناسایی می‌کنند. هدف دولت از انجام این کار، کنترل و مهار اینگونه افراد است. این سریال، حقوق بشر را، به صورت عمیقی، مورد بررسی قرار می‌دهد و به بهترین شکل ممکن نشان می‌دهد که چگونه حرص و طمع انسان‌ها، می‌تواند قدرت مطلق را برای آن‌ها به همراه داشته باشد. نکته دیگری که در رابطه با این سریال وجود دارد، چگونگی به تصویر کشیدن آن قتل‌ها است که در واقع، باعث برانگیخته شدن حس همدردی بینندگان نسبت به افراد روان پریش می‌شود. این روان پریش‌ها به عنوان انسان‌هایی نشان داده می‌شوند که هرگز فرصت شناخت عواطف و احساسات خود را نداشته‌اند و به همین خاطر نیز تنها می‌توانند توسط اهداف خود ساخته‌شان هدایت شوند. دیدن این سریال، به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.

Strangers from Hell

سریال ترسناک اما جذاب و هیجان انگیز “غریبه‌هایی از جهنم” (Strangers from Hell) یکی دیگر از بهترین سریال های تفکر برانگیز کره ای به شمار می‌رود که بدون شک، ارزش تماشا کردن را دارد. این سریال نیز بر اساس یک وبتون، با همین نام، ساخته شده است. این سریال، نه تنها دارای یک خط داستانی بسیار منحصر به فرد است، بلکه ستارگان برجسته‌ای همچون “لی دونگ ووک” (Lee Dong-wook) و ایم سیوان (Im Si-wan) نیز، در آن، به صورت خیره کننده‌ای، نقش آفرینی کرده‌‌اند که مورد تحسین بسیاری از بینندگان و همچنین منتقدارن نیز قرار گرفته است. داستان این سریال در رابطه با فردی است که به دلیل مشکلات مالی ، مجبور می‌شود از خانه خود نقل مکان کند و در یک ساختمان ارزان قیمت، اتاق کوچکی را اجاره کند. اما رفته رفته متوجه می‌شود که ساکنان این ساختمان، رفتارهای مشکوکی از خود نشان می‌دهند که موجب آزار و اذیت او می‌شود. این محیط، به تدریج، باعث می‌شود که قهرمان و شخصیت اصلی داستان، از نظر روانی، به گونه‌ای تحت تاثیر قرار بگیرد که بر اعمال و تصمیمات خود، کنترلی نداشته باشد. این سریال، به بهترین شکل ممکن نشان می‌دهد که وضعیت روانی افراد اطرافمان، تا چه اندازه می‌توانند شخصیت یک فرد را شکل دهند و افکار و روان او را تحت تاثیر قرار دهند.

The Glory

 داستان سریال بسیار جذاب و دیدنی اما در عین حال، دلخراش “افتخار” (The Glory)، یکی از بهترین سریال های تفکر برانگیز کره ای با موضوع انتقام است که به خاطر خط داستانی منحصر به فرد و نقش آفرینی خیره کننده بازیگران برجسته و شناخته شده ای از جمله، سونگ هیه کیو (Song Hye-kyo) و لیم جی یون (Lim Ji-yeon)، در مدت زمان کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان به صورت گسترده‌ای شناخته شد. در این سریال، دو خط زمانی متفاوت به تصویر کشیده می‌شود که در یکی از آنها، دوران مدرسه قهرمان و شخصیت اصلی داستان نشان داده می‌شود که مورد آزار و اذیت همکلاسی‌های خود قرار می‌گیرد. همکلاسی‌های این کارکتر با اتوی مو بدن او را می‌سوزانند و تا حد مرگ او را کتک می‌زدند. سپس دوارن بزرگسالی این کارکتر نشان داده می‌شود که به دنبال گرفتن انتقام از همکلاسی‌های مدرسه خود است. در این سریال، تاثیرات عمیق و ماندگاری که آزار و اذیت می‌تواند بر روی یک شخص بگذارد، به بهترین نحو ممکن، نشان داده می‌شود. نکته‌ای که در رابطه با سریال “افتخار” وجود دارد این است که برخی از اتفاقاتی که در آن به تصویر کشیده می‌شوند، بر اساس اتفاقات واقعی است که در سال دوهزار و شش، در یک مدرسه دخترانه در کره رخ داده‌اند. این سریال، مورد تحسین بسیاری از منتقدان و بینندگان نیز قرار گرفت و در مجموع، موفق به دریافت سه جایزه شد. داستان این سریال به قدری جذاب است که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.

Itaewon Class

“کلاس ایته وون” (Itaewon Class) دارای یکی از منحصر به فردترین خطوط داستانی سریال‌های کره‌ای ساخته شده در تمام دوران‌ها است. نه تنها خط داستانی این سریال، بلکه نقش آفرینی خیره کننده بازیگران برجسته‌ای نیز در آن، همچون پارک سئو جوون (Park Seo-joon)، کیم دامی (Kim Da-mi) و آن بوهیون (Ahn Bo-hyun) مورد تحسین بسیاری از منتقدان قرار گرفته است. داستان این سریال در رابطه با شخصیتی است که همه تلاش خود را انجام می‌دهد تا بتواند انتقام مرگ پدرش را از یکی از خانواده‌های با اعتبار و سرشناس کره جنوبی بگیرد. او برای انجام این کار سعی می‌کند تا به بزرگترین رقیب شرکت این خانواده تبدیل شود. در این سریال، به موضوعاتی همچون نژادپرستی، تبعیض طبقاتی و سنخ گرایی و حقوق اقلیت‌های جنسی نیز پرداخته می‌شود. در سریال، تصویر بسیار انسانی از شخصیت‌های رنگین پوست و همچنین میان جنسی به نمایش گذاشته می‌شود و نشان می‌دهد که چگونه این افراد نیاز دارند برای به دست آوردن بدیهی ترین حقوق انسانی خود و داشتن یک زندگی معمولی بجنگند. دیدن این سریال، به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.

Mask Girl

“دختر نقابدار” (Mask Girl) یکی از نمادین ترین و سریال‌های کره‌ای با موضوعات حساس به شمار می‌رود که دیدن آن، به همه کسانی که تا به امروز، آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. این سریال، دارای خط داستانی بسیار منحصر به فردی است و موضوعات حساسی نیز را مورد بررسی قرار می‌دهد که به طور معمول، در دراماهای کره‌ای، مطرح نمی‌شوند. داستان سریال دختر نقابدار، در رابطه با کارکتری است که از دوران کودکی، آرزوی اجرا بر روی صحنه در مقابل مردم را در سر می‌پروراند. اما به مرور زمان، ظاهر او در چارچوب‌هایی نمی‌گنجید که برای زنان به عنوان استاندارد زیبایی تعیین شده است و به همین خاطر نیز، کسی او را به عنوان دختری زیبا توصیف نمی‌کرد. اما با این حال، این کارکتر، فرم بدن خود را بسیار دوست داشت و از این رو، با گذاشتن نقابی برو روی صورت خود، شروع به منتشر کردن ویدیوهایی از خود در شبکه‌های اجتماعی می‌کند تا به آروزوهایی برسد که همیشه در سر داشته است. در این سریال، تاثیر استانداردهای زیبایی و انتظاراتی که یک جامعه از زنان دارد، به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده می‌شوند و نشان داده می‌شود که این انتظارات، چگونه می‌توانند بر زندگی شخصی و تصمیمات افراد تاثیر بگذارند.

One Spring Night

سریال زیبا و دلنشین “یک شب بهاری” (One Spring Night) نیز، به طور قطع، از جایگاه ویژه‌ای در لیست بهترین سریال های کره ای تفکر برانگیز، برخوردار است. این سریال در رابطه با مضامینی همچون خانواده تک سرپرست و فشاری است که جامعه می‌تواند بر یک زن وارد کند و در زندگی و حتی تصمیمات شخصی او نیز به صورت عمیقی، تاثیر بگذارد. داستان این سریال زیبا، روایت یو جی هو (Yoo Ji-ho)، که یک داروساز و والد مجردی است را بازگو می‌کند. از طرفی، کارکتر لی جونگ این (Lee Jung-in)، کتابداری است که در یک رابطه سالم و به ظاهر بی نقص قرار دارد؛ اما با این حال، او تصمیم می‌گیرد که آن رابطه را ترک کند تا بتواند با یو جی هو باشد. در این سریال، وجود ذهنیت‌های مردسالارانه را حتی در مدرن ترین روابط امروزی، مورد بررسی قرار می‌دهد و به بهترین شکل ممکن، آن را به تصویر می‌کشد. در داستان، به خوبی این موضوع نشان داده می‌شود که چگونه از یک زن انتظار می‌رود هیچگاه طرفی نباشد که رابطه‌ای را به اتمام می‌رساند، حتی اگر در آن رابطه، هیچ عشقی وجود نداشته باشد. علاوه بر همه این‌ها، طرز فکر جامعه را در رابطه با ارتباط زنی که با یک مرد مجرد که صاحب فرزند نیز است را به تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد که این ذهنیت‌ها چه تاثیری می‌توانند بر انتخاب‌های او داشته باشند.

Kill me, Heal Me

یکی دیگر از بهترین سریال های تفکر برانگیز کره ای، سریال ” بکش و راحتم کن” (Kill Me, Heal me) است که در سال دوهزار و پانزده منتشر شد. خط داستانی این سریال که در رابطه با فردی با اختلال شخصیت چند گانه است، بسیار منحصر به فرد و در عین حال دلخراش است. این داستان در رابطه با پسری از یک خانواده بسیار ثروتمند است که از اختلال شخصیت چندگانه رنج می‌برد و دارای هفت شخصیت متفاوت است. این سریال، گذشته این کارکتر، و تاثیری که این بیماری بر زندگی روزمره‌اش می‌گذارد را به بهترین نحو ممکن به تصویر می‌کشد. در ادامه داستان، او عاشق دکتری می‌شود که به صورت مخفیانه سعی در درمان و کمک به او دارد. برخلاف بیشتر سریال‌های هیجان انگیز روانشناختی، سریال Kill Me, Heal Me، فردی که از یک اختلال روانی رنج می‌برد را به عنوان شخصی خطرناک برای جامعه نشان نمی‌دهد، بلکه مشکلات این افراد در زندگی شخصیشان و تبعیض‌هایی که جامعه برای آن‌ها قائل می‌شود را به تصویر می‌کشد. به دلیل بیماری سریال “بکش و راحتم کن” در سال دوهزار و پانزده، به دلیل خط داستانی منحصر به فردی که داشت، موفق به دریافت جوایز متعددی شد؛ همین مسئله، می‌تواند گواهی بر بی نقص بودن این سریال باشد. به همین خاطر نیز، دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را تماشا نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments