سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان
1%
  • 0/10

معرفی بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان

کاتالیزوری برای داستان‌های عاشقانه

معرفی بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان ۱ ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

موضوع سفر در زمان همواره در سریال‌های کره‌ای بسیار رایج و همچنین محبوب بوده است. در سریال‌های کره‌ای، از پدیده سفر در زمان برای حل معماهای بدون جواب، پیشبرد داستان‌ها و روابط عاشقانه، و همچنین اضافه کردن اتفاقاتی در خط داستانی استفاده می‌کنند که کنجکاوی بینندگان و البته برخی از کارکترهای دیگر داستان را نیز برمی‌انگیزد. به همین خاطر نیز، ژانر سفر در زمان، یکی از پرطرفدارترین ژانرها در سریال‌های کره‌ای به شمار می‌رود که موفق به جذب بینندگان بسیاری در سراسر جهان شده است؛ با این حال، مسلم است که همه سریال‌های ساخته شده در این ژانر، مورد استقبال چندانی قرار نگرفته‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارند.

در چند سال گذشته، موضوع سفر در زمان، به یکی از ابزارهای قدرتمند داستان سرایی تبدیل شده است که در فیلم‌های هالیوود، انیمه‌ها و همچنین سریال‌های کره‌ای نیز مشاهده می‌شود. در رابطه با سریال‌های کره‌ای، زمان گذشته اغلب به دوره چوسان بازمی‌گردد که مملو از مشکلات سیاسی بزرگ و نگران کننده، کشمکش وهرج و مرج و همچنین داستان‌های شورانگیز است. در برخی از سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان، درماهای کره‌ای با خلاقیت منحصر به فرد خود، از موضوع سفر در زمان برای حل پرونده‌های جنایی استفاده می‌کنند: مانند یک قتل فجیع در گذشته، با استفاده از سرنخ‌هایی که در طول زمان آشکار می‌شوند. در مواردی دیگر، سفر در زمان همانند کاتالیزوری برای داستان‌های عاشقانه‌ای به شمار می‌رود که در طی آن، دو فرد دلباخته که برای قرن‌ها از هم دور بوده‌اند، بار دیگر سرنوشتشان به همدیگر گره می‌خورد.

جای تعجب نیست که در بسیاری از بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان، از این پدیده برای پیشبرد داستان‌های عاشقانه به همراه پیچش‌های علمی خیلی و یا فانتزی استفاده می‌کنند. اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که در سریال‌های کره‌ای، به قدری از این پدیده استفاده شده است که اکنون درصد زیادی از علاقه مندان به دنیای کی دراما بر این باورند که استفاده از این پدیده به دلیل تکراری بودن آن، جذابیت خود را از دست داده است. با این حال، ژانر سفر در زمان، هنوز هم، به عنوان یکی از پرطرفدارترین ژانرها در سریال‌های کره‌ای به شمار می‌رود که همواره موفق به جذب بینندگان بسیاری در سراسر جهان شده است؛ با این حال، مسلم است که همه سریال‌های ساخته شده در این ژانر، مورد استقبال چندانی قرار نگرفته‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارند.

My Only Love Song

یکی از خنده دارترین سریال‌های کره‌ای نتفلیکس با موضوع سفر در زمان، سریال جذاب و دیدنی “تنها آهنگ عاشقانه من” (My Only Love Song) است. این درام کره‌ای لذت بخش و سرگرم کننده، برای اولین بار در سال دوهزار و هفده منتشر شد. داستان این سریال در رابطه با یک هنرپیشه لوس و شیفته پول است که به صورت تصادفی، در زمان سفر می‌کند و به یکباره متوجه می‌شود که در قرن ششم، دوره پادشاهی گوگوریو، قرار گرفته است و اکنون نمی‌تواند بفهمد که برای بازگشت به دوره خود، چه کاری باید انجام دهد. با پیش رفتن داستان، او با مردی ملاقات می‌کند که ناامیدانه در پی به دست آوردن پول است، اما هر زمان که مقداری پول جمع می‌کند، به خاطر قلب مهربانی که دارد، بلافاصله آن را به دیگران می‌بخشد. این سریال، با وجود آنکه، جنبه‌های دلگرم کننده‌ای از رشد شخصیتی و همچنین عشق را به تصویر می‌کشد، اما با این وجود، موقعیت‌هایی که قهرمان و شخصیت اصلی داستان در آن قرار می‌گیرند، به طرز غیرقابل انکاری، خنده دار است.

The King: Eternal Monarch

یکی از بهترین سریال‌های فانتزی کره‌ای که پدیده سفر در زمان را در خود جای داده است، سریال “پادشاه ابدی” (The King: Eternal Monarch)، با نقش آفرینی دو بازیگر و محبوب و بسیار شناخته شده، لی مین هو (Lee Min-ho) و کیم گو اون (Kim Go-eun)، می‌باشد. این سریال هیجان انگیز، در رابطه با دو دنیای موازی، اما متفاوت از همدیگر است که در نقطه‌ای از زمان، با همدیگر تلاقی پیدا می‌کنند. در یکی از این دنیاها، پادشاهی کره تا به امروز هم ادامه پیدا کرده است. لی مین هو نیز که در سریال، با نام لی گون (Lee Gun) شناخته شده است، پادشاهی کشور کره در آن دنیا را برعهده دارد. داستان از جایی آغاز می‌شود که این پادشاه، به صورت تصادفی، خود را در جهانی، بسیار متفاوت از دنیای خود، می‌بیند. او در آنجا، با کارآگاه کیم (Kim Detective) آشنا می‌شود که ممکن است کلید کشف رازهای پشت ترور پادشاه قبلی، یعنی پدرش باشد. این دو کارکتر، در ادامه داستان، هر یک، سعی بر کاوش جهان دیگر دارند و به همین خاطر نیز، همواره در موقعیت‌هایی قرار می‌گیرند که به همدیگر نیاز پیدا می‌کنند.

Moon lovers: Scarlet Heart Ryeo

سریال محبوب و پرطرفددار “عاشقان ماه” (Moon lovers: Scarlet Heart Ryeo) که یک درام عاشقانه است، بر اساس رمان چینی Bu Bu Jin Xin ساخته شده است. داستان این سریال جذاب، حول محور زنی بیست و پنج ساله در قرن بیست و یکم است که در حین یک خورشید گرفتگی کامل، به یکباره وارد خط زمانی سلسله گوریو در امپراطوری کره می‌شود. این کارکتر که اکنون به سال نهصد و چهل و یک سفر کرده است، متوجه می‌شود که در بدن دختر شانزده ساله‌ای به نام هائو سو (Haeo Soo) قرار گرفته است و توسط تعدادی از شاهزادگان حاکم کره، احاطه شده است. این بانوی جوان، با پیش رفتن داستان، درگیر سیاست‌های قصر و رقابت شاهزاده‌ها برای رسیدن به تاج و تخت می‌شود. از طرفی، پس از آنکه مدتی در این دنیا زندگی می‌کند، به احساسات و عواطفی پی می‌برد که نسبت به یکی از شاهزاده‌های این داستان دارد.

Chicago Typewriter

علاقه مندان به دنیای کی درما که از دیدن داستان‌های تکراری عاشقانه خسته شده‌اند، به طور قطع، از دیدن سریال جذاب و دیدنی “ماشین تحریر شیکاگو” (Chicago Typewriter) لذت خواهند برد. این سریال، به عنوان یکی از منحصر به فردترین و به یاد ماندنی ترین سریال‌های کره‌ای شناخته شده است که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. داستان این سریال در رابطه با سه مبارز در زمان اشغال کره به دست ژاپن ، در دهه هزار و نهصد و سی است که متوجه می‌شوند در یک دوره زمانی جدید، یعنی قرن بیست و یکم، به عنوان یک نویسنده پرفروش، یک طرفدار و یک سایه نویس تناسخ پیدا کرده‌اند. زمانی که این کارکترها در دهه هزار و نهصد و سی و قرن بیست و یک جابجا می‌شوند، به تدریج متوجه شباهت‌هایی می‌شوند که بین این دو دوره زمانی متفاوت وجود دارد. با پیش رفتن داستان، این سه کارکتر، همه تلاش خود را انجام می‌دهند تا واقعیت پشت گذشته خود را کشف کنند، اما همین مسئله، کم کم بر زمان حال آن‌ها نیز تاثیر می‌گذارد و به این ترتیب، نگرانی‌های آن‌ها در رابطه با این سفر زمانی آغاز می‌شود.

Signal

 سریال “سیگنال” (Signal) یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان است که دارای یک خط داستانی بسیار منحصر به فرد است و موضوعاتی را مورد بررسی قرار می‌دهد که به طور معمول، در سریال‌های کره‌ای مطرح نمی‌شوند، اما با این حال، این سریال تنها در مدت زمان کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای، شناخته شد و مورد استقبال شمار زیادی از بینندگان قرار گرفت. نکته جالبی که در رابطه با این سریال وجود دارد این است که بر اساس یک داستان جنایی و پرونده قتل واقعی ساخته شده است. در داستان این سریال، دو خط زمانی متفاوت، در همدیگر آمیخته می‌شوند. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان، پس از پیدا کردن یک تلفن سیار که متعلق به سال هزار و نهصد و هشتاد و نه است، به این واقعیت پی می‌برد که می‌تواند با استفاده از آن برای مدت زمان کوتاهی، با یک کارآگاه از آن سال ارتباط برقرار کند. با پیش رفتن داستان، این دو کارکتر، با بهره گیری از دانشی که دارند، برای جلوگیری از جنایات فجیع استفاده می‌کنند.

Life on Mars

یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان، سریال زیبا و دیدنی ” زندگی در مریخ” (Life on Mars) است که از این پدیده، با بهره بردن از سرنخ‌هایی که در طول زمان آشکار می‌شوند، برای حل پرونده‌هایی جنایی استفاده می‌کند. این سریال پلیسی، به خاطر غیرقابل پیش بینی بودن خط داستانی آن و پیچش‌های غیرمنتظره‌ای که در آن جای گرفته است، در جایگاه ویژه‌ای از این لیست برخوردار است، زیرا که نه تنها خط داستانی آن، بلکه نقش آفرینی بازیگران آن نیز، به قدری بی نقص است، که دیدن آن، به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود. داستان این سریال در رابطه با پلیسی است که در حال تحقیق درباره یک پرونده قتل معمولی در سال دوهزار و هجده است. داستان از جایی آغاز می‌شود که او زمانی که از خواب بیدار می‌شود، به این واقعیت پی می‌برد که به سال هزار و نهصد و هشتاد و هفت برگشته است. اکنون تنها راه بازگشت او به سال دوهزار و هجده این است که ابتدا، پرونده یک قتل را حل کند. خط داستانی این سریال، به هیچ عنوان، کند پیش نمی‌رود و به همین خاطر نیز، تماشای آن برای بینندگان می‌تواند بسیار لذت بخش باشد.

Live Up to Your Name

برخی از سریال های کره ای با موضوع سفر در زمان، از خط داستانی منحصر به فرد و تازه‌ای بهره نبرده‌اند و چیز جدیدی نیز به این ژانر اضافه نمی‌کنند؛ اما در عوض، از پدیده‌های رایجی که همواره در دنیای سریال‌های کره‌ای وجود داشته‌ است، برای شکل دادن به خط داستانی استفاده می‌کنند که می‌تواند برای مردم بسیار قابل درک، خوشایند و الهام بخش باشد. سریال دلنشین و دیدنی “در خور نامت زندگی کن” (Live Up to Your Name) نیز به همین صورت است. داستان این سریال زیبا، در رابطه با بزرگترین مرد طب سوزنی دوره چوسان (Joseon) است که چهارصد سال به آینده سفر می‌کند و در سال دوهزار و هفده ظاهر می‌شود. این کارکتر، در این دنیا، با دکتری بسیار زیبا و باهوش ملاقات می‌کند. با پیش رفتن داستان، قهرمان و شخصیت اصلی داستان، نسبت به این دکتر احساساتی پیدا می‌کند و در نهایت عاشق او می‌شود. جالب است بدانید که این سریال، ژانرهای متعدد دیگری از جمله، فانتزی و پزشکی را نیز در خود جای داده است و به همین خاطر نیز، دیدن آن می‌تواند برای افراد مختلف با سلیقه‌های متفاوت بسیار لذت بخش و سرگرم کننده باشد.

Mr. Queen

یکی دیگر از خنده دارترین سریال‌های کره‌ای نتفلیکس با موضوع سفر در زمان، سریال “آقای ملکه” (Mr. Queen) است که از جایگاه ویژه‌ای در این لیست برخوردار است. داستان این سریال لذت بخش و سرگرم کننده، در رابطه با سرآشپزی در عصر مدرن است که در کار خود بسیار موفق است و به عنوان یک حرفه‌ای شناخته شده است. داستان از جایی آغاز می‌شود که این آشپز، به صورت تصادفی، در زمان سفر می‌کند و در یک چشم به هم زدنی، به یک باره متوجه می‌شود که در بدن یک ملکه در دوران چوسان به دام افتاده است. بدیهی است که این موقعیت، موجب به وجود آمدن هرج و مرج زیاد و دیالوگ‌هایی می‌شود که به طور قطع، بینندگان را به خنده می‌آورد. قهرمان و شخصیت‌های اصلی این داستان نیز، دو تن از محبوب ترین و شناخته شده ترین بازیگران کره‌ای هستند که با نام‌ها شین هیه سان (Shin Hye-sun) و کیم جونگ هیون (Kim Jung-hyun) شناخته شده‌اند. خط داستانی منحصر به فرد و نقش آفرینی خیره کننده بازیگران این سریال، همگی باعث شده‌اند که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را داشته باشد. سریال‌های تاریخی، به طور معمول، از کانسپتی جدی برخوردار هستند. اما موقعیت‌هایی که شخصیت اصلی داستان آقای ملکه در آن قرار می‌گیرد، به طرز غیر قابل انکاری، خنده دار است و دیدن آن را بسیار دلنشین کرده است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments