بهترین سریال های درام ورزشی کره ای
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین سریال های درام ورزشی کره ای

رقابت‌های هیجان انگیز آمیخته شده با روایات عاشقانه

معرفی و بررسی بهترین سریال های درام ورزشی کره ای ۰ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

تا به امروز، سریال‌های کره‌ای در ژانر ورزشی بسیار زیادی ساخته شده است که موفق به جذب طرفداران فراوانی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، شده‌اند.

از آنجایی که، در طی چند سال گذشته، این ژانر، با استقبال زیادی از طرف طرفداران، روبه‌رو بوده است، ساخت سریال‌هایی هم که در رابطه با فعالیت‌های ورزشی مختلف است، به صورت قابل توجهی، افزایش پیدا کرده است؛ اما با این وجود، تنها تعدادی از این سریال‌های ساخته شده، ارزش تماشا کرد را دارند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های درام ورزشی کره ای می‌پردازیم.

سریال‌های کره‌ای در چند سال گذشته، با استقبال جهانی روبه‌رو بوده‌اند و به موفقیت‌های بی سابقه‌ای نیز دست یافته‌اند. علاوه بر سریال‌های کره‌ای، کی پاپ (موسیقی کره‌ای) نیز، در سال‌های اخیر، به صورت گسترده‌ای در سراسر جهان شناخته شده است. بدون شک، صنعت کی درما (K-Drama) و کی پاپ (K-Pop)، تاثیر بسزایی در افزایش میزان گردشگری و دانش عمومی مردم در رابطه با فرهنگ کشور کره داشته‌اند زیرا که این سریال‌ها، به قدری جذاب و بی نقص ساخته می‌شوند که مردم را به فرهنگ و کشور کره ترغیب می‌کند. همه ما می‌دانیم که سریال‌های عاشقانه و تاریخی کره‌ای، همواره با استقبال زیادی از طرف طرفداران روبه‌رو بوده است؛ اما جالب است بدانید که در چند سال اخیر، میزان علاقه مندی طرفداران به سریال های درام ورزشی کره ای نیز بسیار افزایش پیدا کرده است و از این رو، ساخت سریال‌هایی هم که در رابطه با فعالیت‌های ورزشی مختلف است، به صورت قابل توجهی، افزایش پیدا کرده است. در این سریال‌ها، هیجان رقابت‌های ورزشی در زمینه‌های مختلف، گاهی وقت‌ها با روایت‌های عاشقانه و یا روابط دوستی در هم آمیخته می‌شود و به این ترتیب، تماشای آن‌ها نه تنها می‌تواند برای بینندگان بسیار دلنشین باشد، بلکه قلب آن‌ها را نیز، از شدت هیجان مسابقات مختلف، به تپش در می‌آورد. با این حال، مسلم است که همه سریال‌های ساخته شده در این ژانر، مورد استقبال چندانی قرار نگرفته‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های درام ورزشی کره ای می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارند.

High school King of Savvy

یکی از بهترین سریال های درام ورزشی کره‌ ای، سریال جذاب و دیدنی “پادشاه دبیرستان” (High School King of Savvy) می‌باشد. در این سریال زیبا و سرگرم کننده، بازیگران معروف و پرطرفدارای از جمله لی سو هیوک (Lee Soo-hyuk)، سو اینگوک (Seo In-guk)، لی هانا (Lee Han-na) و لی یول اوم (Lee Yul-em)، به صورت خیره کننده‌ای، نقش آفرینی می‌کنند. بازیگر لی یول اوم، به تازگی، به خاطر نقش آفرینی در سریال” با اینکه می‌دونم” (Nvertheless) به صورت گسترده‌تری، شناخته شده است. داستان این سریال، حول محور پسری به نام “لی مین سوک” (Lee Min-suk) با نقش آفرینی سو اینگوک است که در دبیرستان، به عنوان یک بازیکن با استعداد در زمینه هاکی بر روی یخ، شناخته شده است. در ابتدای این سریال، اتفاقات غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهند که در نهایت باعث می‌شوند تا این کارکتر، شغل برادر بزرگترش در یک شرکت مهم و با اعتبار کره جنوبی که با نام Kirin Group شناخته شده است را بر عهده بگیرد. ناگفته نماند که این کارکتر، شباهت بسیار زیادی به برادر بزرگترش دارد. به این ترتیب، او که تنها یک دانش آموز دبیرستانی است، پس از آنکه خود را به عنوان برادر خود نشان داد، به جوانترین مدیر این شرکت تبدیل می‌شود. اکنون، او نیاز دارد تا به سرعت، خود را با این محیط جدید اداری وفق دهد و اعتماد همکارانش را به خود جلب کند. در عین حال، او نیاز دارد تا هویت جدید خود را از همکلاسی‌هایش نیز، مخفی نگه دارد. خط داستانی این سریال بسیار منحصر به فرد است و به همین خاطر نیز، تماشای آن برای بینندگان می‌تواند لذت بخش و سرگرم کننده باشد.

Short

یکی دیگر از بهترین سریال های درام ورزشی کره ای، سریال جذاب و دیدنی “کوتاه” (Short)، با نقش آفرینی دو بازیگر محبوب و پرطرفدار با نام ‌های “کانگ ته اوه” (Kang Tae-oh) و “یو هوئه هیون” (Yeo Hoe-hyun) است که برای اولین بار، در سال دوهزار و هجده منتشر شده است. داستان این سریال در رابطه با کارکتری به نام “کانگ هو یونگ” (Kang Ho-yeong) با نقش آفرینی کانگ ته اوه است که به عنوان یک اسکیت باز حرفه‌ای شناخته شده است. این کارکتر، اشتیاق خود به ورزش اسکیت را در حومه شهر کشف می‌کند؛ اما با پیش رفتن داستان، مهارت‌های استنائی او توجه دانشگاه معتبری را به خود جلب می‌کند که به خاطر امکانات و بازیکنان خود در زمینه اسکیت شناخته شده است. این کارکتر، زمانی که در آن دانشگاه حضور پیدا می‌کند، اسکیت باز افسانه‌ای را ملاقات می‌کند که در این زمینه، به صورت گسترده‌ای، در میان علاقه مندان به ورزش اسکیت، شناخته شده است. این دو کارکتر، در ابتدا، با همدیگر رقابت شدیدی دارند؛ اما با پیش رفتن داستان، همانطور که در مسابقات مختلف شرکت می‌کنند، رقابت آن‌ها، به تدریج، به یک دوستی عمیق تبدیل می‌شود. به این ترتیب، این دو کارکتر، با وجود اشتیاق و چالش‌های مشترک خود، سفری را برای کشف هویتشان، رویا‌ها و جستجوی خوشبختی در زندگی حرفه‌ای و همچنین شخصیشان، آغاز می‌کنند.

Mental Coach Jegal

سریال کره‌ای جذاب و سرگرم کننده “جگال: مربی روانشناس” (Mental Coach Jegal) که برای اولین بار، در سال دوهزار و بیست و دو منتشر شده است نیز، یکی دیگر از بهترین سریال های درام ورزشی کره ای به شمار می‌رود که دیدن آن، به خاطر خط داستانی منحصر به فرد خود و نقش آفرینی بازیگران برجسته‌ای همچون “لی یومی” (Lee Yoo-mi) و جونگ وو (Jung Woo)، به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. داستان این سریال در رابطه با زندگی یک ورزشکار ملی سابق ورزش تکواندو است که به دلیل سخت کوشی و شخصیت عجیب و غریب خود شناخته شده بود. اما در ادامه داستان، این کارکتر، به خاطر اتفاقی که منجر به یک رسوایی می‌شود، دیگر نمی‌تواند به عنوان یک ورزشکار ملی فعالیت داشته باشد و به این ترتیب، پس از آن، به عنوان یک اعجوبه بدشانس شناخته می‌شود. با پیش رفتن داستان، این کارکتر، با غلبه بر آسیب‌هایی که در گذشته متحمل شده است و بهبود سلامت روان خود، به عنوان یک مربی روانشناس باز می‌گردد تا به ورزشکاران بازنشسته و یا کسانی که در شرایط سختی قرار دارند، با توصیه‌های خود، کمک کند.

Fight for My Way

بدون شک، سریال جذاب و دیدنی “مبارزه برای راه من” (Fight for My Way) یکی از بهترین سریال های درام ورزشی کره ای به شمار می‌رود که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. در این سریال هیجان انگیز و سرگرم کننده که برای اولین بار در سال دوهزار و هفده منتشر شده است، ستارگان محبوب و پرطرفداری از جمله “پارک سئو جوون” (Park Seo-joon) و “کیم جیوون” (Kim Ji-won)، به صورت خیره کننده‌ای، نقش آفرینی می‌کنند. داستان این سریال در رابطه با دو کارکتر “کو دونگ من” (Ko Dong-man) و “چوی آئه را” (Choi Ae-ra) است که از دوران کودکی با همدیگر دوست بوده‌اند. کارکتر دونگ من در گذشته به صورت حرفه‌ای در زمینه ورزش تکواندو فعالیت داشته است؛ اما با این حال، پس از آنکه یک اتفاق دلخراش را از سر می‌گذراند، از رویاهای خود دست می‌کشد؛ با این حال، او هرگز اشتیاق خود را برای ورزش تکواندو از دست نمی‌دهد. از طرفی، کارکتر آئه را، زنی جاه طلب و بلند پرواز است که آرزوی تبدیل شدن به یک گوینده اخبار را در سر می‌پروراند. علیرغم اینکه مشکلات و موانع بسیاری بر سر راه هر دوی آن‌ها قرار می‌گیرد، اما با این وجود، این کارکترها، یکدیگر را در مسیر رسیدن به رویاهایشان، با تمام وجود، حمایت می‌کنند.

Hot Stove League

تماشای سریال جذاب و دیدنی “لیگ جذاب” (Hot Stove League) می‌تواند انتخاب خوبی برای علاقه مندان به سریال‌های ورزشی کره‌ای باشد. نه تنها خط داستانی این سریال هیجان انگیز و سرگرم کننده، منحصر به فرد است و البته نقش آفرینی بازیگران آن نیز از جمله “نامکوونگ مین” (Namkoong Min) و “چائه جونگ هیوپ” (Chae Jong-hyeop) و “پارک اون بین” (Park Eun-bin)، بسیار مسحور کننده و قابل تحسین است، بلکه نکته جالب دیگری که در رابطه با این سریال وجود دارد این است که اطلاعات ورزشی زیادی را در اختیار بینندگان خود قرار می‌دهد که می‌توانند بسیار مفید باشند. داستان این سریال در رابطه با مشکلات و موانعی است که بر سر راه یک تیم حرفه‌ای بیسبال قرار می‌گیرند و همچنین چگونگی غلبه بازیکنان این تیم بر مشکلاتشان است که با نام “رویا” (Dreams) شناخته شده‌اند. “باک سونگ سو” (Baek Seung-soo) یک مدیر با اعتبار و شایسته است که برای رهبری تیم رویا منصوب شده است. او مصمم است این تیم را که عملکرد ضعیفی از خود نشان می‌دهد، به نامزدی برای کسب مدال قهرمانی تبدیل کند. این کارکتر، پس از آنکه به تیم رویا می‌پیوندد، با موانع متعددی روبه‌رو می‌شود اما با این حال، او به صورت مداوم، از انجام هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند تا این تیم را از هر نظر، به تیمی بهتر تبدیل کند و آن را توسعه ببخشد.

Weightlifting Fairy Kim Bok-joo

سریال “پری وزنه برداری کیم بوک جو” (Weightlifting Fairy Kim Bok-joo) یکی دیگر از بهترین سریال های درام ورزشی کره ای به شمار می‌رود که در داخل کره، آنگونه که شایستگی‌اش را داشت، به محبوبیت چندانی دست نیافت. نه تنها خط داستانی منحصر به فرد این سریال بسیار قابل تحسین بود، بلکه نقش آفرینی بازیگران آن نیز بسیار خیره کننده بود که جذابیت سریال را دو چندان می‌کرد. علاوه بر این، دو تن از شناخته شده ترین بازیگران کره، با نام‌های نام جو هیوک (Nam Joo-hyuk) و لی سانگ کیونگ (Lee Sung-kyung) نقش قهرمان و شخصیت‌های اصلی این داستان را ایفا کردند. داستان این سریال جذاب و دیدنی در رابطه با وزنه برداری به نام کیم بوک جو (Kim Bok-joo) است که پس از آنکه عاشق یک پزشک می‌شود، علاقه خود به وزنه برداری را از دست می‌دهد زیرا که این ورزش باعث شده است او بدنی حجیم داشته باشد و به همین خاطر نیز، تلاش می‌کند تا ظاهر خود را برای قرار گرفتن در چارچوب‌هایی تغییر دهد که با عنوان استاندارد زیبایی برای زنان تعریف شده‌اند. در طرف دیگر داستان، دوست دوران کودکی او که یک شناگر ماهر نیز است، به کیم بوک جو کمک می‌کند تا بتواند رویاهایش را در زمینه وزنه برداری دنبال کند. ارتباط این دو کارکتر با همدیگر، به گونه‌ای دلنشین به تصویر کشیده شده است که تماشای این سریال را بسیار لذت بخش می‌کند.

Twenty Five Twenty One

سریال جذاب و دیدنی “بیست و پنج، بیست و یک” (Twenty Five Twenty One)، با نقش آفرینی دو بازیگر بسیار شناخته شده و برجسته با نام‌های کیم ته ری (Kim Tae-ri) و نام جو هیوک (Nam Joo-hyuk)، یکی دیگر از بهترین سریال‌ های کره‌ای به شمار می‌رود که تنها پس از مدت زمان کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای شناخته شد و مورد استقبال شمار بسیار زیادی از بینندگان قرار گرفت. داستان این سریال دیدنی که به اواخر دهه نود در کره بازمی‌گردد، رد رابطه با دختر دبیرستانی جوانی است که به ورزش شمشیربازی بسیار علاقه‌مند است و قصد دارد تا آن را به صورت حرفه‌ای دنبال کند. اما یک روز در مدرسه به او اطلاع می‌دهند که دیگر نمی‌توانند بودجه‌ کافی برای شمشیربازی را تامین کنند و به همین خاطر نیز، او مجبور می‌شود تا مدرسه‌اش را عوض کند. زمانی که در این کارکتر در مدرسه جدید خود حضور پیدا می‌کند، شمشیر باز افسانه‌ای را ملاقات می‌کند که در این زمینه، به صورت گسترده‌ای، در میان علاقه مندان به این ورزش، شناخته شده است. این دو کارکتر، در ابتدا، با همدیگر رقابت شدیدی دارند؛ اما با پیش رفتن داستان، همانطور که در مسابقات مختلف شرکت می‌کنند، رقابت آن‌ها، به تدریج، به یک دوستی عمیق تبدیل می‌شود. از طرفی، با پیش رفتن داستان، او با پسری نیز ملاقات می‌کند که مجبور است برای گذراندن زندگی خود، چند شغل پاره وقت داشته باشد. آشنایی این دو کارکتر با همدیگر، زندگی و مسیری که برای خود برگزیده‌اند را به کلی دچار تحول می‌کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments