سریال های فانتزی کره ای
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین سریال های فانتزی کره ای

تلاقی دو جهان متفاوت با همدیگر

معرفی و بررسی بهترین سریال های فانتزی کره ای ۰ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

تا به امروز، سریال‌های فانتزی بسیار زیادی در کره ساخته شده است که موفق به جذب طرفداران فراوانی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، شده‌اند. از آنجایی که این ژانر، با استقبال زیادی از طرف طرفداران، روبه‌رو بوده است، ساخت سریال‌هایی هم که در رابطه با پدیده‌های ماورایی است، افزایش پیدا کرده است؛ اما با این وجود، تنها تعدادی از این سریال‌های ساخته شده، ارزش تماشا کرد را دارند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های فانتزی کره ای می‌پردازیم.

سریال‌های کره‌ای در چند سال گذشته، با استقبال جهانی روبه‌رو بوده‌اند و به موفقیت‌های بی سابقه‌ای نیز دست یافته‌اند. علاوه بر سریال‌های کره‌ای، کی پاپ (موسیقی کره‌ای) نیز، در سال‌های اخیر، به صورت گسترده‌ای در سراسر جهان شناخته شده است. بدون شک، صنعت کی درما (K-Drama) و کی پاپ (K-Pop)، تاثیر بسزایی در افزایش میزان گردشگری و دانش عمومی مردم در رابطه با فرهنگ کشور کره داشته‌اند زیرا که این سریال‌ها، به قدری جذاب و بی نقص ساخته می‌شوند که مردم را به فرهنگ و کشور کره ترغیب می‌کند. همه ما می‌دانیم که سریال‌های عاشقانه و تاریخی کره‌ای، همواره با استقبال زیادی از طرف طرفداران روبه‌رو بوده است؛ اما جالب است بدانید که در چند سال اخیر، میزان علاقه مندی طرفداران به سریال های فانتزی کره ای نیز بسیار افزایش پیدا کرده است و از این رو، ساخت سریال‌هایی هم که در رابطه با پدیده‌های ماورایی است، بیشتر از قبل شده است؛ با این وجود، تنها تعدادی از این سریال‌های ساخته شده، ارزش تماشا کرد را دارند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های فانتزی کره ای می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها ارزش تماشا کردن را دارد و شما نیز به طور قطع، از دیدنشان لذت خواهید برد.

The King: Eternal Monarch

یکی از بهترین سریال های فانتزی کره ای، سریال “پادشاه ابدی” (The King: Eternal Monarch)، با نقش آفرینی دو بازیگر و محبوب و بسیار شناخته شده، لی مین هو (Lee Min-ho) و کیم گا اون (Kim Go-eun)، می‌باشد. این سریال هیجان انگیز، در رابطه با دو دنیای موازی، اما متفاوت از همدیگر است که در نقطه‌ای از زمان، با همدیگر تلاقی پیدا می‌کنند. در یکی از این دنیاها، پادشاهی کره تا به امروز هم ادامه پیدا کرده است. لی مین هو نیز که در سریال، با نام لی گون (Lee Gun) شناخته شده است، پادشاهی کشور کره در آن دنیا را برعهده دارد. داستان از جایی آغاز می‌شود که این پادشاه، به صورت تصادفی، خود را در جهانی، بسیار متفاوت از دنیای خود، می‌بیند. او در آنجا، با کارآگاه کیم (Kim Detective) آشنا می‌شود که ممکن است کلید کشف رازهای پشت ترور پادشاه قبلی، یعنی پدرش باشد. این دو کارکتر، در ادامه داستان، هر یک، سعی بر کاوش جهان دیگر دارند و به همین خاطر نیز، همواره در موقعیت‌هایی قرار می‌گیرند که به همدیگر نیاز پیدا می‌کنند.

While You Were Sleeping

داستان سریال فوق العاده جذاب “زمانی که تو خواب بودی” (While You Were Sleeping)، حول محور قهرمان و شخصیت اصلی به نام هونگ جو (Nam Hong Joo) است که توانایی دیدن اتفاقات نامطلوب آینده را در رویاهایش دارد؛ اما با این حال، این کارکتر، زمان دقیق رخ دادن این اتفاقات را نمی‌تواند بفهمد و به همین خاطر نیز، همواره احساس ناتوانی می‌کند زیرا با وجود آنکه از رخ دادن آن اتفاقات خبر دارد، اما نمی‌تواند کاری برای جلوگیری از آن‌ها انجام دهد. داستان از جایی آغاز می‌شود که او با یک دادستان ملاقات می‌کند که با نام جونگ چان (Jung Chan) شناخته شده است. در ادامه داستان، این دو کارکتر با همدیگر شروع به همکاری می‌کنند. هونگ جو با استعداد ذاتی خود، و جونگ چان نیز با توانایی‌های کارآگاهی خود، سعی در پیشگیری از اتفاقات ناخوشایندی دارند که در شرف رخ دادن هستند. داستان این سریال به خوبی نشان می‌دهد که چگونه انسان‌ها به همدیگر مرتبط هستند و چگونه هر عملی که ما انجام می‌دهیم، می‌تواند بر فرد دیگری تاثیر بگذارد.

Doom at Your Service

یکی دیگر از بهترین سریال های فانتزی کره ای، سریال “ویرانگر، در خدمت گذاری شما” (Doom at Your Service) است که در سال دوهزار و بیست و یک منتشر شد. داستان این سریال جذاب و دیدنی، در رابطه با ارتباط یک انسان با فردی است که به عنوان خدمت گذار خدا بر روی زمین، در میان انسان‌های معمولی، زندگی می‌کند. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان، زنی با نام دونگ کیونگ (Dong Kyung) است که به عنوان یک ویراستار، در شرکتی معمولی، کار می‌کند. در ابتدای داستان، این کارکتر متوجه می‌شود که مبتلا به سرطان تهاجمی مغز شده است و به همین خاطر نیز، تنها صد روز دیگر می‌تواند زندگی کند. یک شب، این کارکتر، زمانی که یک ستاره دنباله دار را در آسمان می‌بیند، با خود آرزو می‌کند که همه جهان نابود شود. آرزوی او توسط میول مانگ (نابودگر)، که فرستاده خدا است، شنیده می‌شود. به این ترتیب، او وارد زندگی دونگ کیونگ می‌شود و با او قرارداد می‌بندد تا آرزویش را محقق کند.

Tale of the Nine Tailed

سریال “افسانه روباه نه دم” (Tale of the Nine Tailed) یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین سریال های فانتزی کره ای، با نقش آفرینی لی دونگ ووک (Lee Dong-wook)، جو بو آه (Jo Bo-ah) و کیم بوم (Kim Bum) است. در این داستان نشان داده می‌شود که اگر یک گومیهو (از موجودات افسانه‌ای کره‌ای) وارد دنیای انسان‌ها بشود، چه اتفاقاتی ممکن است رخ بدهد. داستان از جایی آغاز می‌شود که بازیگر جو بو آه، که به عنوان یک تهیه کنده در ایستگاهی تلویزیونی کار می‌کند، متوجه حضور یک گومیهو هزار ساله می‌شود. این کارکتر، گومیهو را دنبال می‌کند و در نهایت، مطمئن می‌شود که این فرد، تنها یک انسان معمولی نیست. با پیش رفتن داستان، جو بو آه، پس از ملاقات‌های بیشتری که با روباه نه دم دارد، درگیر بازی‌های بین او و برادرش می‌شود. در نهایت، معلوم می‌شود که سرنوشت این دو کارکتر، به همدیگر پیوند خورده است و همه چیز، آنگونه که به نظر می‌رسد، تصادفی نیست.

Hotel Del Luna

“هتل دل لونا” (Hotel Del Luna) یکی از بهترین سریال‌ های فانتزی کره ای با نقش آفرینی، بازیگر و خواننده محبوب و شناخته شده، آیو (IU)، و بازیگر یئو جین گوو (Yeo Jin-goo) می‌باشد. داستان این سریالی در هتلی به نام هتل دل لونا اتفاق می‌افتد. این هتل، مکانی فراطبیعی است که ارواح مختلف، زمانی که باید برای انجام کاری به دنیای زندگان بیایند، در آن اقامت می‌گزینند. این هتل، توسط گناهکاری به نام جانگ مان ول (Jang Man-wol) اداره می‌شود. بیست سال قبل از شروع خط داستانی این انیمه، یک انسان با پسرش عهد بست که در این هتل کار کند؛ هنگامی که این زمان فرا رسید، متوجه شد که اکنون مجبور است به عنوان مدیر این هتل مشغول به کار شود. در ادامه داستان، حضور او در این هتل، موجب رخ دادن مجموعه‌ای از اتفاقات می‌شوند که قابل برگشت نیستند و زندگی او را برای همیشه دچار تحول می‌کنند. سریال هتل دل لونا، یکی از پرطرفدارترین مجموعه‌های کی درما است که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد و به همین خاطر نیز، دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را تماشا نکرده‌اند، پیشنهاد می‌شود.

W: Two Worlds

داستان سریال جذاب و دیدنی “دو دنیای موازی” (W: Two Worlds) با نقش آفرینی دو بازیگر بسیار پرطرفدار و محبوب، لی جونگ سوک (Lee Jung Suk) و هان هیو جو (Han Hyo-joo)، با وجود آنکه در سال دوهزار و شانزده منتشر شد، اما با این حال، هنوز هم به شمار بینندگان آن اضافه می‌شود. جالب است بدانید که یک اقتباس آمریکایی از این سریال نیز تحت عنوان “Angel City” در سال دوهزار و بیست و سه منتشر شده است. داستان این سریال از جایی آغاز می‌شود که یک جراح، به صورت اتفاقی وارد دنیای وبتونی می‌شود که پدرش در حال نوشتن آن بود. نویسنده این وبتون، زمانی که در اتاق خود در حال نوشتن است، به یکباره ناپدید می‌شود و دخترش، که ناامیدانه در تلاش برای پیدا کردن او است، متوجه می‌شود که وارد دنیای وبتون پدرش شده است. در این دنیا، او شخصیت اصلی ثروتمند داستان را ملاقات می‌کند و او را از مرگ نابهنگام، نجات می‌دهد. با پیش رفتن داستان، مرز بین دنیای واقعی و وبتون شروع به ناپدید شدن می‌کند که باعث رخ دادن اتفاقات نامطلوبی می‌شود.

Alchemy of Souls

سریال جذاب و دیدنی “کیمیاگر روح” (Alchemy of Souls) یکی از پرطرفدارترین سریال‌هایی است که فصل اول آن، در سال دوهزار و بیست و دو، منتشر شد. در این سریال، ژانرهای متعددی جای گرفته است زیرا نه تنها یک فانتزی اکشن است که داستان آن در یک کشور تخیلی اتفاق می‌افتد، بلکه می‌توان آن را در دسته سریال‌های تاریخی نیز قرار داد. روح ترسناک ترین قاتل این سرزمین تخیلی که در داستان با عنوان ناک سو (Nak-su) شناخته شده است، در بدن دیگری قرار می‌گیرد که همین باعث می‌شود به عنوان فرد دیگری، زندگی جدیدی را آغاز کند. پس از آنکه این کارکتر در مکانی به نام سونگریم (Songrim) قرار می‌گیرد که یکی از چهار خانه‌ی ساحری است که رهبری سرزمین را برعهده دارد، مرد اشرافی به نام جانگ اوک (Jang Uk) را ملاقات می‌کند. با وجود آنکه این کارکتر، اکنون در بدن ضعیفی قرار گرفته است، اما با این حال، به جانگ اوک آموزش می‌دهد که چگونه می‌تواند به یک ساحر موفق تبدیل شود.

Goblin

سریال “گابلین” (Goblin) با نقش آفرینی سه تن از محبوب ترین و پرطرفدارترین بازیگران کره‌ای که با نام‌های گونگ یوو (Gong Yoo)، لی دونگ ووک (Lee Dong-wook) و کیم گو ئون (Kim Go-eun) شناخته شده‌اند، یکی از بهترین سریال های فانتزی کره ای به شمار می‌آید که نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی شده است. داستان این سریال در رابطه با یک ژنرال کره‌ای است که محکوم به جاودانگی شده است تا بتواند مرگ همه عزیزانش را ببیند. پس از قرن‌ها، او به صورت تصادفی با یک دانش آموز دبیرستانی ملاقات می‌کند که معتقد است عروس سرنوشت ساز اوست؛ کسی که می‌تواند به نفرین جاودانگی او پایان ببخشد. به علاوه، خدای مرگی هم در این داستان حضور دارد که عاشق صاحب یک مرغ فروشی می‌شود. روابط همه این کارکترها، بسیار پر پیچ و خم است و پیچش‌های داستانی هم که در آن اتفاق می‌افتد، تماشای آن را بسیار لذت بخش کرده است.

Moon lovers: Scarlet Heart Ryeo

سریال محبوب و پرطرفددار “عاشقان ماه” (Moon lovers: Scarlet Heart Ryeo) که یک درام عاشقانه است، بر اساس رمان چینی Bu Bu Jin Xin ساخته شده است. داستان این سریال جذاب، حول محور زنی بیست و پنج ساله در قرن بیست و یکم است که در حین یک خورشید گرفتگی کامل، به یکباره وارد خط زمانی سلسله گوریو در امپراطوری کره می‌شود. این کارکتر که اکنون به سال نهصد و چهل و یک سفر کرده است، متوجه می‌شود که در بدن دختر شانزده ساله‌ای به نام هائو سو (Haeo Soo) قرار گرفته است و توسط تعدادی از شاهزادگان حاکم کره، احاطه شده است. این بانوی جوان، با پیش رفتن داستان، درگیر سیاست‌های قصر و رقابت شاهزاده‌ها برای رسیدن به تاج و تخت می‌شود. از طرفی، پس از آنکه مدتی در این دنیا زندگی می‌کند، به احساسات و عواطفی پی می‌برد که نسبت به یکی از شاهزاده‌های این داستان دارد.

My Demon

داستان سریال جذاب و دیدنی “شیطان من” (My Demon) در رابطه با شیطانی است که به مدت دویست سال، با استفاده از قدرت‌هایی که دارد، با مردم قرارداد می‌بندد تا آرزوهایشان را برآورده کند؛ اما در عوض، فردی که این قرارداد را امضا می‌کند، پس از ده سال به جهنم می‌رود. داستان از جایی آغاز می‌شود که این شیطان با جانشین شرکت با اعتبار “میره” ملاقات می‌کند و پس از این ملاقات، متوجه می‌شود که قدرت‌هاش به این کارکتر منتقل شده است و اکنون بدون حضور او نمی‌تواند از قدرت‌هایش برای بستن هیچ قراردادی استفاده کند. این در حالی است که اگر پس از مدت زمان مشخصی، با هیچ انسانی قرارداد نبندد، خود، وارد جهنم می‌شود. از طرفی، جانشین شرکت میره نیز، به محافظ نیاز دارد زیرا همواره توسط دشمنانش تهدید به مرگ می‌شود. از این رو، این دو کارکتر همواره در موقعیت‌هایی قرار می‌گیرند که به یکدیگر احتیاج پیدا می‌کنند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments