معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای با موضوع انتقام
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای با موضوع انتقام

اتهام، طمع و میل شدید برای رسیدن به اهداف

معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای با موضوع انتقام ۱ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

تا به امروز، سریال‌های کره‌ای بسیار زیادی با موضوع انتقام ساخته شده‌اند که می‌توانند بسیار تامل برانگیز باشند.

اینگونه داستان‌ها، یکی از پرطرفدارترین ژانرها در سریال‌های کره‌ای به شمار می‌رود که موفق به جذب بینندگان بسیاری در سراسر جهان شده است. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای با موضوع انتقام می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارند. تا به امروز، سریال‌های کره‌ای بسیار زیادی با موضوع انتقام ساخته شده‌اند که می‌توانند بسیار تامل برانگیز باشند. در برخی از این سریال‌ها، مضامین اجتماعی عمیق، فساد در سیستم دولتی، امتیازات و کوتاهی‌های قانون که می‌تواند به صورت ناعادلانه‌ای، زندگی افراد را به نابودی بکشاند، به بهترین نحو ممکن، به تصویر کشیده می‌شوند.

داستان این سریال‌ها به خوبی نشان می‌دهد که حس نیاز افراد به گرفتن انتقام، چگونه می‌تواند زندگی آن‌ها را به طور کلی، به سمت دیگری سوق دهد و در همه اقدامات و تصمیمات آن‌ها، تاثیر بگذارد. کانسپت انتقام، پتانسیل زیادی برای خلق داستان‌های جذاب و گیرا دارد زیرا که همواره در آن، عناصری همچون دروغ، اتهام، فریب، طمع و آسیب‌های روانی نهفته است. از طرفی، میل شدید شخصیت‌ها نیز برای رسیدن به آنچه که می‌خواهند نیز، تماشای اینگونه سریال‌ها را بسیار هیجان انگیز و نفس گیر می‌کند. از این رو، اینگونه داستان‌ها، یکی از پرطرفدارترین ژانرها در سریال‌های کره‌ای به شمار می‌رود که موفق به جذب بینندگان بسیاری در سراسر جهان شده است؛ با این حال، مسلم است که همه سریال‌های ساخته شده در این ژانر، مورد استقبال چندانی قرار نگرفته‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای با موضوع انتقام می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارند.

Penthouse: War in Life

یکی از متفاوت ترین و بهترین سریال های کره ای با موضوع انتقام که در سه فصل ساخته شده است، سریال “پنت هاوس: جنگ در زندگی” (Penthouse: War in Life) است. کاخ هرا (Hera Palace) که یک پنت هاوس بسیار شکوهمند و لوکس در منطقه گانگنام (Gangnam) سئول است، در صد طبقه ساخته شده است و شناخته شده ترین و مرموزترین خانواده‌های کره جنوبی را در خود جای داده است. از شیم سو ریون (Shim Su-ryeon) که یک تاج بسیار ثروتمند است تا چئون سوجین (Cheon Seo-jin) که یک خواننده برجسته زن اپرا است در این آپارتمان مجلل زندگی می‌کنند که مملو از منزلت و اعتبار است. در طرف دیگر داستان، زنی به نام اوه یون هی (Oh Yoon-hee) وجود دارد که یک زندگی بسیار معمولی دارد؛ اما با این حال، شخصیت جاه طلب او باعث می‌شود که بخواهد به یکی از ساکنان این آپارتمان تبدیل شود و از این رو، از انجام هیچ کاری برای رسیدن به این هدف دریغ نمی‌کند. اما با این حال، داستان اصلی از زمانی آغاز می‌شود که یک شخص، به صورت مشکوکی در این آپارتمان کشته می‌شود. مظنونان زیادی برای این قتل وجود دارد اما سرنخ‌های مشخصی وجود ندارد که مردم و نیروی پلیس را به سمت قاتل واقعی هدایت کند. به این ترتیب، ساکنان این آپارتمان، قربانی احساس انتقام، جاه طلبی و طمع خود می‌شوند.

Vincenzo

به طور قطع، سریال “وینچنزو” (Vincenzo)، یکی از سرگرم کننده‌ترین و بهترین سریال‌ های کره‌ ای با موضوع انتقام به شمار می‌رود که دیدن آن، به خصوص برای کسانی که به داستان‌های جنایی-کارآگاهی علاقه دارند، می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. به علاوه، روند پیش رفتن این داستان به هیچ عنوان آهسته نیست و به همین خاطر نیز، مخاطب خود را خسته نمی‌کند. در کنار همه این‌ها، اتفاقات غیرمنتظره و پیچش‌های داستانی که در آن جای گرفته‌اند نیز، می‌تواند برای بینندگان بسیار هیجان انگیز باشد. سونگ جونگ کی (Soong Jung-ki) که نقش قهرمان و شخصیت اصلی داستان این سریال را ایفا می‌کند، یک وکیل مافیای کره‌ای-ایتالیایی است که پس از مدت زمان طولانی، به سرزمین مادری خود، یعنی کره جنوبی، باز می‌گردد. با پیش رفتن داستان، این کارکتر به خاطر حس عدالت خود، تصمیم می‌گیرد تا در مسیر نابودی یکی از خطرناک‌ترین گروه‌های قدرتمند کره جنوبی، قدم بردارد. اما او در این راه تنها نیست و از یک وکیل دیگر کره‌ای نیز کمک می‌گیرد که به خاطر قبول کردن پرونده‌هایی شناخته شده است که می‌تواند عواقب سختی برایش داشته باشند.

My Name

“نام من” (My Name) یکی از بهترین سریال های کارآگاهی کره ای، با نقش آفرینی هان سوهی (Han soo-hee)، ستاره برجسته و بسیار پرطرفدار، به عنوان قهرمان و شخصیت اصلی داستان، به شمار می‌رود که تماشای آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. این سریال که در سال دوهزار و بیست و یک از شبکه نتفلیکس منتشر شد، یک سریال جنایی و هیجان انگیز است که به دلیل خط داستانی بسیار منحصر به فرد و نقش آفرینی مسحور کننده هان سوهی تنها پس از مدت زمان بسیار کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای، شناخته شد و مورد استقبال شمار زیادی از بینندگان خود، قرار گرفت. داستان این سریال در رابطه با دختر جوانی است که در پی گرفتن انتقام مرگ پدرش است. این کارکتر، برای رسیدن به هدفی که در سر دارد، به بزرگترین باند مواد مخدر کره جنوبی می‌پیوندد تا بتواند توانایی‌های خود را توسعه ببخشد. او در ادامه داستان نیز، به عنوان جاسوس این باند، شروع به فعالیت در نیروی پلیس می‌کند تا بتواند حقایق پشت مرگ پدرش را کشف کند.

Taxi Driver

یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای با موضوع انتقام، سریال “راننده تاکسی” (Taxi Driver) است که در آن، بازیگر برجسته‌ای که با نام “لی جه هوون” (Lee Je-hoon) شناخته شده است، به عنوان قهرمان و شخصیت اصلی این سریال، ایفای نقش می‌کند. داستان این سریال در رابطه با یک فارغ التحصیل سابق آکادمی نظامی کره است که اکنون به عنوان راننده تاکسی یک شرکت کار می‌کند. در این شرکت، خدمات انتقام جویی برای کسانی ارائه می‌شود که قربانی بی عدالتی هستند. دلیل انجام این کار برای لی جه هوون این است که در گذشته، خود توانایی گرفتن انتقام مرگ مادرش را نداشت و به همین خاطر نیز، هنوز هم در وجود خود احساس خشم می‌کند. در این سریال، ماموریت‌های انتقام جویی بسیار هیجان انگیزی با تفاسیری در رابطه با مسائل اجتماعی پیرامون انسان‌ها، با همدیگر آمیخته شده است که تماشای این سریال را برای بینندگان خود، بسیار لذت بخش می‌کند. در این سریال، مضامین اجتماعی عمیق، فساد، امتیازات و کوتاهی‌های سیستم قانونی که می‌تواند به صورت ناعادلانه‌ای، زندگی افراد را به نابودی بکشاند، به بهترین نحو ممکن، به تصویر کشیده می‌شود. تماشای اینکه قهرمان و شخصیت اصلی داستان، عدالت را در دستان خود می‌گیرد، بسیار رضایت بخش است زیرا که در اغلب مواقع، کسانی که مورد ظلم واقع می‌شوند، عدالت را در زندگی خود نمی‌بینند. ناگفته نماند که روند پیش رفتن داستان این سریال به هیچ عنوان آهسته و کند نیست؛ به همین خاطر نیز بینندگان، در حین تماشای آن خسته نمی‌شوند.

The Innocent Man

یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای با موضوع انتقام، سریال “مرد بی گناه” (The Innocent Man) است که بر اساس رمانی با همین نام نوشته شده است. در این سریال، ستاره برجسته و شناخته شده با نام سونگ جوونگ کی (Song Joong-ki) به عنوان قهرمان و شخصیت اصلی داستان، به صورت خیره کننده‌ای، نقش آفرینی می‌کند. داستان این سریال، حول محور مردی است که به اشتباه متهم به یک جنایت می‌شود و به همین خاطر نیز، با وجود آنکه هیچ جرمی مرتکب نشده است، اما به زندان فرستاده می‌شود. این کارکتر، پس از آنکه از زندان آزاد می‌شود، تصمیم می‌گیرد تا از همه کسانی که زندگی او را به نابودی کشیده‌اند انتقام بگیرد؛ یکی از این افراد، زنی است که در گذشته با او رابطه داشته است اما برای ازدواج با یک مرد ثروتمند، به او خیانت می‌کند. در این سریال به خوبی نشان داده می‌شود که چگونه نیازهای یک فرد برای به دست آوردن قدرت و گرفتن انتقام، می‌تواند بر اعمال و تصمیمات او، تاثیر بگذارد و مسیر زندگی او را به کلی، دچار تحول کند. به علاوه، دنیای فاسد تجارت و سیاست‌های دولت کره جنوبی، به شیوه‌ای بسیار واقع گرایانه، به تصویر کشیده می‌شود که می‌تواند برای بینندگان بسیار قابل تامل باشد.

Itaewon Class

“کلاس ایته وون” (Itaewon Class) دارای یکی از منحصر به فردترین خطوط داستانی سریال‌های کره‌ای ساخته شده در تمام دوران‌ها است. نه تنها خط داستانی این سریال، بلکه نقش آفرینی خیره کننده بازیگران برجسته‌ای نیز در آن، همچون پارک سئو جوون (Park Seo-joon)، کیم دامی (Kim Da-mi) و آن بوهیون (Ahn Bo-hyun) مورد تحسین بسیاری از منتقدان قرار گرفته است. داستان این سریال در رابطه با شخصیتی است که همه تلاش خود را انجام می‌دهد تا بتواند انتقام مرگ پدرش را از یکی از خانواده‌های با اعتبار و سرشناس کره جنوبی بگیرد. او برای انجام این کار سعی می‌کند تا به بزرگترین رقیب شرکت این خانواده تبدیل شود. در این سریال، به موضوعاتی همچون نژادپرستی، تبعیض طبقاتی و سنخ گرایی و حقوق اقلیت‌های جنسی نیز پرداخته می‌شود. در سریال، تصویر بسیار انسانی از شخصیت‌های رنگین پوست و همچنین میان جنسی به نمایش گذاشته می‌شود و نشان می‌دهد که چگونه این افراد نیاز دارند برای به دست آوردن بدیهی ترین حقوق انسانی خود و داشتن یک زندگی معمولی بجنگند. دیدن این سریال، به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.

The World of the Married

یکی دیگر از به یاد ماندنی ترین سریال‌های کره‌ای با موضوع انتقام، سریال “دنیای متاهلی” (The World of the Married) است که نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، با استقبال زیادی از طرف بینندگان روبه‌رو شد. خط داستانی این سریال بسیار منحصر به فرد است و به مسائلی می‌پردازد که به ندرت در داستان سریال‌های درام کره‌ای به تصویر کشیده می‌شوند. علاوه بر این، ایفای نقش بازیگران آن نیز، بسیار خیره کننده بود. در این سریال جذاب و هیجان انگیز، افرادی از جمله هان سوهی (Han So-hee)، کیم هی ئه (Kim Hee-ae) و پارک هه جون (Park Hae Joon) حضور دارند که جزو شناخته شده ترین بازیگران کره‌ای به شمار می‌روند. داستان این سریال در رابطه با یک پزشک با اعتبار و مدیر بیمارستانی بزرگ در کره جنوبی است که به نظر می‌رسد، زندگی خوب و بی نقصی داشته باشد؛ اما با این حال، همه چیز از زمانی که متوجه می‌شود همسرش در حال خیانت کردن به او است، دچار تحول می‌شود.

The Glory

داستان سریال بسیار جذاب و دیدنی اما در عین حال، دلخراش “افتخار” (The Glory)، یکی از بهترین سریال های کره ای با موضوع انتقام است که به خاطر خط داستانی منحصر به فرد و نقش آفرینی خیره کننده بازیگران برجسته و شناخته شده ای از جمله، سونگ هیه کیو (Song Hye-kyo) و لیم جی یون (Lim Ji-yeon)، در مدت زمان کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان به صورت گسترده‌ای شناخته شد. در این سریال، دو خط زمانی متفاوت به تصویر کشیده می‌شود که در یکی از آنها، دوران مدرسه قهرمان و شخصیت اصلی داستان نشان داده می‌شود که مورد آزار و اذیت همکلاسی‌های خود قرار می‌گیرد. همکلاسی‌های این کارکتر با اتوی مو بدن او را می‌سوزانند و تا حد مرگ او را کتک می‌زدند. سپس دوارن بزرگسالی این کارکتر نشان داده می‌شود که به دنبال گرفتن انتقام از همکلاسی‌های مدرسه خود است. در این سریال، تاثیرات عمیق و ماندگاری که آزار و اذیت می‌تواند بر روی یک شخص بگذارد، به بهترین نحو ممکن، نشان داده می‌شود. نکته‌ای که در رابطه با سریال “افتخار” وجود دارد این است که برخی از اتفاقاتی که در آن به تصویر کشیده می‌شوند، بر اساس اتفاقات واقعی است که در سال دوهزار و شش، در یک مدرسه دخترانه در کره رخ داده‌اند. این سریال، مورد تحسین بسیاری از منتقدان و بینندگان نیز قرار گرفت و در مجموع، موفق به دریافت سه جایزه شد. داستان این سریال به قدری جذاب است که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments