بهترین سریال های چند فصلی کره ای
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین سریال های چند فصلی کره ای

سریال‌هایی که به دلیل استقبال مردم ادامه پیدا کردند.

معرفی و بررسی بهترین سریال های چند فصلی کره ای ۰ ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

سریال‌های کره‌ای، در چند سال اخیر، به صورت گسترده‌ای در سراسر جهان شناخته شده‌اند و مورد تحسین افراد بی شماری قرار گرفته‌اند.

این سریال‌ها، به دلیل داشتن خط داستانی قابل درک و همچنین نقش آفرینی خیره کننده بازیگران، احساسات بینندگان را، به طور کامل، درگیر خود می‌کنند. برخی از این سریال‌ها، تنها در یک فصل ساخته شده‌اند که البته همین مسئله موجب نا امیدی طرفداران بسیاری شده‌ است زیرا که به قدری جذاب و دیدنی بوده‌اند که یک فصل از آن‌ها، از نظر طرفداران، به هیچ عنوان کافی و رضایت بخش نیست؛ اما در عین حال، برخی دیگر از این سریال‌ها، در قالب چند فصل ساخته شده‌اند که همین مسئله می‌تواند گواهی بر محبوب بودن آن‌ها باشد. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های چند فصلی کره ای می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز نیز آن‌ها را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها ارزش تماشا کردن را دارد.

علاقه مندان به دنیای سریال‌های کره‌ای، به طور معمول، از همان قسمت اول سریال، مجذوب آن می‌شوند و به دیدن ادامه آن نیز ترغیب می‌شوند. اما متاسفانه نقطه ضعفی که در رابطه با این دراماهای جذاب و دیدنی وجود دارد این است که در بیشتر موارد، کل داستان تنها در شانزده تا بیست و چهار قسمت خلاصه می‌شود که همین مسئله، همواره موجب نا امیدی طرفداران بسیاری می‌شود زیرا که به قدری هیجان انگیز و سرگرم کننده بوده‌اند که یک فصل از آن‌ها، از نظر طرفداران، به هیچ عنوان کافی و رضایت بخش نیست. اما با این حال، برخی از سریال‌های کره‌ای، با وجود خط داستانی بسیار غنی که دارند، تنها در یک فصل خلاصه نمی‌شوند و به این ترتیب، در قالب دو یا سه فصل ساخته می‌شوند که البته همین مسئله می‌تواند گواهی بر محبوب بودن آن‌ها نیز باشد. فصل‌های جدید این سریال‌ها به طور معمول، شخصیت‌های منفی جدیدی را نیز وارد داستان می‌کند و اغلب دارای یک جهش زمانی طولانی نیز است و به همین خاطر نیز، رشد شخصیتی برخی از کارکترها هم، به صورت چشمگیری قابل مشاهده است. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های چند فصلی کره ای می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز نیز آن‌ها را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها ارزش تماشا کردن را دارد.

Dr. Romantic (2016-2023) – 3 Seasons

یکی از بهترین سریال های چند فصلی کره ای، سریال جذاب و دیدنی “دکتر رمانتیک” (Dr. Romantic) می‌باشد. داستان این سریال زیبا در رابطه با یکی از برترین جراح‌های کره جنوبی است که با نام کیم سابو (Kim Sa-bu) شناخته شده است. این کارکتر، در شغل خود به عنوان یکی از باتجربه ترین و حرفه‌ای ترین پزشکان به شمار می‌رود، اما با این حال، پس از آنکه یک اتفاق بسیار غم انگیز و دلخراش برای او رخ می‌دهد، تصمیم می‌گیرد تا به یک شهر کوچک روستایی به نام گانگون (Gangwon) نقل مکان کند. او نام خود را نیز تغییر می‌دهد و زندگی خود را، به طور کامل، وقف کمک به نیازمندان می‌کند. این کارکتر، علاوه بر همه این‌ها، به دو پزشک جوان که در داستان با نام‌های کانگ دونگ جو (Kang Dong-joo) و یون سو جونگ (Yoon Seo-jeong) شناخته شده‌اند نیز، آموزش می‌دهد. به همین خاطر نیز، به تدریج، مورد احترام ساکنان پیر و جوان این روستا قرار می‌گیرد و به یکی از شناخته شده ترین افراد آن‌ مکان، تبدیل می‌شود. سریال “دکتر رماتیک” که در ژانر پزشکی ساخته شده است، دارای یک خط داستانی منحصر به فرد و همچنین بسیار تفکر برانگیز است که در آن، مضامین عمیق فلسفی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند و به همین خاطر، بدون شک، ارزش تماشا کردن را دارد.

Voice (2017-2021) – 4 Seasons

یکی دیگر از بهترین سریال های چند فصلی کره ای، به طور قطع، سریال بسیار هیجان انگیز و جذاب “صدا” (Voice) است. داستان این سریال در رابطه با یک قاتل زنجیره‌ای مرموز است که مسئول نابودی زندگی دو خانواده متفاوت است. بینندگان سریال، در ابتدای این داستان، با کارکتری به نام مو جین هیوک (Moo Jin Hyuk)، کارآگاه شناخته شده و با مهارتی آشنا می‌شوند که در حال سوگواری برای همسر عزیزش است. در طرف دیگر داستان، کارکتر کانگ کوون جوو (Kang Kwon Joo) که یکی دیگر از بهترین و شناخته شده ترین کارآگاه‌های داستان است، در پی پیدا کردن کسی است که پدرش را به قتل رسانده است. با وجود آنکه این دو کارکتر از روش‌های بسیار متفاوت از هم استفاده می‌کنند، یکی از آن‌ها از غریزه خود و دیگری با منطق، اما با این حال، این دو با همدیگر یک تیم تشکیل می‌دهند تا بتوانند قاتل مرموزی را پیدا کنند که از صدای خود برای حمله به قربانیانش استفاده می‌کند. خط داستانی این سریال، از همان ابتدا بسیار هیجان انگیز است و پیچش‌های داستانی دلخراش آن، به گونه‌ای است که بینندگان خود را در رابطه با چگونگی پایان یافتن داستان، کنجکاو می‌کند. از طرفی، نقش آفرینی خیره کننده بازیگران محبوب کره‌ای نیز همچون لی هانا (Lee Han-na) و جانگ هیوک (Jang Hyuk) نیز، مورد تحسین بسیاری از منتقدان قرار گرفته است.

Welcome to Waikiki (2018-2019) – 2 Seasons

داستان سریال جذاب و دیدنی ” به وایکیکی خوش آمدید” (Welcome to Waikiki) در رابطه با فراز و نشیب‌های زندگی سه مرد جوان است که به کمک همدیگر، مهمان خانه‌ای باز می‌کنند تا بتوانند برای ساخت فیلمی که در نظر گرفته‌اند، بودجه کافی را جمع آوری کنند. فصل اول این سریال سرگرم کننده که برای اولین بار در سال دوهزار و هجده منتشر شد، در رابطه با یک فیلمساز مشتاق، یک بازیگر و یک نویسنده است که شروع به اداره یک مهمانخانه به نام “وایکیکی” می‌کنند تا بتوانند بودجه فیلمی را تامین کنند که قصد دارند با همدیگر بسازند. در این سریال، کارکترهای داستان، همواره در موقعیت‌هایی قرار می‌گیرند که باید توانایی‌های خود را ثابت کنند اما همیشه، چیزی وجود دارد که بر خلاف انتظار آن‌ها پیش می‌رود و به همین خاطر نیز، در نهایت، کنترل اوضاع از دستشان خارج می‌شود که به صورت بسیار خنده داری به تصویر کشیده می‌شود. این سریال، در دو فصل ساخته شده است و هر لحظه، از آن ارزش تماشا کردن را دارد.

Sweet Home (2020 – Ongoing) – 3 Seasons

سریال بسیار جذاب و دیدنی “خانه شیرین” (Sweet Home)، یکی دیگر از بهترین سریال های چند فصلی کره ای به شمار می‌رود که به طور قطع، ارزش تماشا کردن را دارد. نکته جالبی که در رابطه با این سریال هیجان انگیز وجود دارد این است که بر اساس یک وبتون بسیار محبوب و پرطرفدار با همین نام، در ژانرهای اکشن و ترسناک، ساخته شده است. داستان این سریال در رابطه با کارکتری نوجوان، بسیار خجالتی، تنها و درونگرا است که در  داستان با نام چا هیون سو (Cha Hyun-soo) شناخته شده است. در ابتدای داستان، مشخص می‌شود که این کارکتر پدر و مادر خود را از دست داده است و اکنون تصمیم دارد تا مسئولیت زندگی خود را، به تنهایی، بپذیرد. اما داستان از جایی آغاز می‌شود که کارکتر اصلی داستان متوجه می‌شود که مردم کره، تبدیل به هیولاهایی وحشی شده‌اند. به همین خاطر نیز، قهرمان و شخصیت اصلی داستان، اکنون نیاز دارد تا با سایر ساکنان مجتمع آپارتمانی خود متحد شود و برای زنده ماندن بجنگد. نه تنها خط داستانی این سریال بسیار جذاب و هیجان انگیز است، بلکه حضور بازیگر سرشناسی همچون سونگ کانگ (Song Kang) نیز در آن، باعث شده است که در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای، تنها پس از مدت زمان کوتاهی، شناخته شود.

Tale of the Nine Tailed (2020-2023) – 2 Seasons

سریال “افسانه روباه نه دم” (Tale of the Nine Tailed) یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین سریال‌های فانتزی کره ای، با نقش آفرینی لی دونگ ووک (Lee Dong-wook)، جو بو آه (Jo Bo-ah) و کیم بوم (Kim Bum) است. در این داستان نشان داده می‌شود که اگر یک گومیهو (از موجودات افسانه‌ای کره‌ای) وارد دنیای انسان‌ها بشود، چه اتفاقاتی ممکن است رخ بدهد. داستان از جایی آغاز می‌شود که بازیگر جو بو آه، که به عنوان یک تهیه کنده در ایستگاهی تلویزیونی کار می‌کند، متوجه حضور یک گومیهو هزار ساله می‌شود. این کارکتر، گومیهو را دنبال می‌کند و در نهایت، مطمئن می‌شود که این فرد، تنها یک انسان معمولی نیست. با پیش رفتن داستان، جو بو آه، پس از ملاقات‌های بیشتری که با روباه نه دم دارد، درگیر بازی‌های بین او و برادرش می‌شود. در نهایت، معلوم می‌شود که سرنوشت این دو کارکتر، به همدیگر پیوند خورده است و همه چیز، آنگونه که به نظر می‌رسد، تصادفی نیست.

Penthouse: War in Life (2020-2021) – 3 Seasons

یکی از متفاوت ترین و بهترین سریال های چند فصلی کره ای، سریال “پنت هاوس: جنگ در زندگی” (Penthouse: War in Life) است. کاخ هرا (Hera Palace) که یک پنت هاوس بسیار شکوهمند و لوکس در منطقه گانگنام (Gangnam) سئول است، در صد طبقه ساخته شده است و شناخته شده ترین و مرموزترین خانواده‌های کره جنوبی را در خود جای داده است. از شیم سو ریون (Shim Su-ryeon) که یک تاج بسیار ثروتمند است تا چئون سوجین (Cheon Seo-jin) که یک خواننده برجسته زن اپرا است در این آپارتمان مجلل زندگی می‌کنند که مملو از منزلت و اعتبار است. در طرف دیگر داستان، زنی به نام اوه یون هی (Oh Yoon-hee) وجود دارد که یک زندگی بسیار معمولی دارد؛ اما با این حال، شخصیت جاه طلب او باعث می‌شود که بخواهد به یکی از ساکنان این آپارتمان تبدیل شود و از این رو، از انجام هیچ کاری برای رسیدن به این هدف دریغ نمی‌کند. اما با این حال، داستان اصلی از زمانی آغاز می‌شود که یک شخص، به صورت مشکوکی در این آپارتمان کشته می‌شود. مظنونان زیادی برای این قتل وجود دارد اما سرنخ‌های مشخصی وجود ندارد که مردم و نیروی پلیس را به سمت قاتل واقعی هدایت کند. به این ترتیب، ساکنان این آپارتمان، قربانی احساس انتقام، جاه طلبی و طمع خود می‌شوند.

Yumi’s Cells (2021-2022) – 2 Seasons

داستان دلنشین و بسیار سرگرم کننده “سلول‌های یومی” (Yumi’s Cell)، یکی از بهترین سریال های چند فصلی کره ای است که به خاطر خط داستانی جذاب و نقش آفرینی بازیگران محبوبی همچون کیم گو اون (Kim Go-eun)، جینیونگ (Jinyoung) و آن بو هیون (Ahn Bo-hyun)، تنها پس از مدت زمان کوتاهی، به صورت بسیار گسترده‌ای، در سراسر جهان شناخته شد و مورد استقبال طرفداران بسیاری قرار گرفت. داستان این سریال زیبا در رابطه با زنی جوان است که در ظاهر همانند هر فرد معمولی دیگری به نظر می‌رسد؛ اما مغز او در واقع، توسط سلول‌های مختلفی کنترل می‌شود که نشان دهنده احساسات مختلفی از جمله، منطق، خشم، عشق و غم و اندوه است. در ابتدای داستان، مشخص می‌شود که سلول عشق قهرمان و شخصیت اصلی داستان که با نام یومی (Yumi) شناخته شده است، پس از آنکه در رابطه آخرش شکست خورد، در کما رفت و به همین خاطر نیز، یومی اکنون، توانایی عشق ورزیدن و عاشق شدن را از دست داده است؛ اما با این حال، زمانی که به صورت اتفاقی با یک طراح بازی آشنا می‌شود، همه چیز به سرعت دچار تحول می‌شود. با پیش رفتن داستان، این دو کارکتر متوجه مشکلات و موانع رابطه خود می‌شوند که شرایط را برای هر دوی آن‌ها دشوار می‌کند.

Alchemy of Souls (2022-2023) – 2 Seasons

سریال جذاب و دیدنی “کیمیاگر روح” (Alchemy of Souls) یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین سریال‌هایی است که فصل اول آن، در سال دوهزار و بیست و دو، منتشر شد. در این سریال، ژانرهای متعددی جای گرفته است زیرا نه تنها یک فانتزی اکشن است که داستان آن در یک کشور تخیلی اتفاق می‌افتد، بلکه می‌توان آن را در دسته سریال‌های تاریخی نیز قرار داد. روح ترسناک ترین قاتل این سرزمین تخیلی که در داستان با عنوان ناک سو (Nak-su) شناخته شده است، در بدن دیگری قرار می‌گیرد که همین باعث می‌شود به عنوان فرد دیگری، زندگی جدیدی را آغاز کند. پس از آنکه این کارکتر در مکانی به نام سونگریم (Songrim) قرار می‌گیرد که یکی از چهار خانه‌ی ساحری است که رهبری سرزمین را برعهده دارد، مرد اشرافی به نام جانگ اوک (Jang Uk) را ملاقات می‌کند. با وجود آنکه این کارکتر، اکنون در بدن ضعیفی قرار گرفته است، اما با این حال، به جانگ اوک آموزش می‌دهد که چگونه می‌تواند به یک ساحر موفق تبدیل شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments