سریال Alchemy of Souls

معرفی سریال کره ای کیمیای روح | Alchemy of Souls

اثری که در آن جادو، حرف اول را می‌زند

سریال کره ای کیمیای روح | Alchemy of Souls ، از جدیدترین محصولات شبکه tvN با مشارکت پلتفرم جهانی نتفلیکس (Netflix) است. این سریال کار پخش خود را در تاریخ ۱۸ ژوئن سال ۲۰۲۲ (مصادف با ۲۸ خرداد ۱۴۰۱) آغاز کرد و از همان قسمت‌های آغازین خود موفق شد در پلتفرم نتفلیکس، تبدیل به یکی از سریال‌های کره‌ای پربازدید و محبوب شود.
قدرت، بدون شک جزو محبوب‌ترین چیزهایی است که در این جهان وجود دارد و هر انسانی در پی دست یافتن به آن است. حالا اگر این قدرت با جادو، تلفیق شود، قطعا می‌توان گفت، انسانی که صاحب یک قدرت جادویی است، جزو شکست ناپذیرترین موجودات این جهان است. جادو، طبق افسانه‌هایی که وجود دارند، از همان نخستین روزهای خلقت انسان، وجود داشته‌ است و روز به روز، بیشتر نیز می‌شود. سوژه‌ای که چندسالی است در سریال‌های کره‌ای و گاه هالیوودی، تماشا کرده‌ایم و قطعا می‌توان گفت که بعضی از این آثار، به خوبی توانسته‌اند مسئله جادو را، به تصویر بکشند.
سریال کره ای Alchemy of Souls توسط پارک جون هوا (Park joon hwa) کارگردانی شده است. هونگ می ران (Hong Mi Ran) و هونگ جانگ اون (Hong Jung eun) که به خواهران هونگ نیز معروف هستند، وظیفه نویسندگی این مجموعه را بر عهده گرفته بودند. این مجموعه از ۱۸ ژوئن سال ۲۰۲۲، روزهای شبنه و یکشنبه، ساعت ۲۱:۱۰ از طریق شبکه tvN در کشور کره جنوبی به پخش سراسری رسید و همزمان از طریق پلتفرم نتفلیکس موفق به پخش جهانی خود شد.
سریال Alchemy of Souls یکی از جدیدترین آثاری است که به خوبی توانسته، جادو،قدرت و عشق را با داستانی جذاب روایت کند. سریالی که در آن شاهد بازی جمع کثیری از بازیگران ماهر و توانمند کره‌ای هستیم. در مقاله پیش رو به معرفی داستان، بازیگران و نکاتی که باید از این سریال بدانید، خواهیم پرداخت.

خلاصه داستان سریال کره ای کیمیای روح 

داستان سریال Alchemy of Souls، در کشوری خیالی به نام داهو (Daeho)، روایت می‌شود. جایی که در آن جادو حرف اول را می‌زند و جادوگران بسیاری از آغاز پیداش این سرزمین، به قدرت رسیده‌اند. جادوگرانی با پیشینه‌های مختلف؛ کسانی که هم نماد خیر و هم مظهر شر و بدی هستند. در این سریال ما شاهد روایت‌های مختلفی از شخصیت‌های گوناگون هستیم اما دو کاراکتر اصلی این سریال یعنی جانگ اوک (Jang Uk) و ناک سو (Nak Su)، پایه‌های اصلی این داستان هستند.
جانگ اوک، از خانواده‌ای اشرافی و نجیب‌زاده است که با یک راز پنهان، متولد شده است. رازی که هر از گاهی، نقل محافل مردم داهو می‌شود. جانگ اوک مانند دیگر دوستان خود که با جادو آشنا هستند. قدرت استفاده از آن را ندارد و سالیان سال است که به دنبال باز کردن دریچه‌های انرژی خود برای یاد گرفتن جادو است. دریچه‌هایی که به دستور پدرش باید بسته بمانند و اگر او سعی در باز کردن آنها داشته باشد، ممکن است جانش با فاش شدن راز پنهانش به خطر بیافتد. اما جانگ اوک لجبازتر از چیزی است که دیگران تصور می‌کنند و مصمم است تا انرژی خود را از بند، رها کند.
دیگر طرف داستان با ناک سو، آشنا می‌شویم. جنگجویی ماهر که به قاتل سایه‌ها، معروف است. او یکی از قدرتمندترین و ماهرترین جادوگرهایی است که سرزمین داهو، تا به امروز با آن رو‌به‌رو شده است. اما دست سرنوشت، تقدیر دیگری را برای این جادوگر در نظر گرفته است. او طی مبارزه‌ای به شدت زخمی می‌شود و او ناچار به عوض کردن روح خود با بدنی به مراتب ضعیف‌تر از جسمش، می‌شود. ناک سو با استفاده از کیمیای روح، وارد جسم ضعیف دختری به نام مو دوک (Mu Deok) می‌شود. دختری که سرنوشتش با جانگ اوک گره خورده است و طی ملاقاتی که این دو با یکدیگر دارند، جانگ اوک متوجه نوری آبی رنگ در چشمان او می‌شود؛ نوری که نشان می‌دهد، او یک انتقال دهنده روح است. جانگ اوک که حالا متوجه شده است، مو دوک همان ناک سوی معروف است، از او می‌خواهد به ظاهر خدمتکار او باشد اما در اصل باید به او هنرهای رزمی و استفاده از جادو را آموزش بدهد. قراری که موجب به وجود آمدن داستانی جذاب و مهیج شده و با گذشت هر قسمت، این هیجان بالاتر نیز می‌رود.

بازیگران سریال کره ای کیمیای روح 

سریال Alchemy of Souls، فستیوالی رنگارنگ از حضور بازیگران قدیمی و جدید دنیای کی‌دراما است. بازیگرانی که هرکدام جداگانه، موفقیت‌ها و افتخارات زیادی را به دست آورده‌اند. در این سریال شاهد بازگشت جانگ سو مین (Jung so min) به دنیای سریال‌های کره‌ای هستیم. او در این سریال با بازی در نقش‌های ناک سو و مو دوک، بار دیگر هنر بالای خود در بازیگری را به اثبات رسانده است.
همچنین در این سریال شاهد بازی لی جه ووک (Lee jae wook) در نقش جانگ اوک هستیم. لی جه ووک از بازیگران نوظهوری است که بعد از بازی در سریال سرچ: دبلیو دبلیو دبلیو (Search: WWW) به شهرت خوبی دست پیدا کرد. از دیگر بازیگران این سریال می‌توان به هوانگ مین هیون (Hwang Min-hyun) در نقش سئو یول (Seo Yul)، شین سونگ هو (Shin Seung-ho) در نقش گو وون (Go Won)، اوه نا را (Oh Na ra) در نقش کیم دو جو (Kim Do jo)، جو جئه یون (Jo Jae yoon) در نقش جین مو (Jin Mu)، یو جون سانگ (Yoo Jung sang) در نقش پارک جین (Park Jin)، چویی یه ون (Choi Ye won) در نقش چو یئون (Cho Yeon) و یو این سو (Yo In soo) در نقش پارک دانگ گو (Park Dang gu) هستیم. بازیگرانی که با نقش‌آفرینی‌های جذاب و خوبشان، توانسته‌اند اثری تماشایی و پربیننده را خلق کنند.

کیمیای روح، تلفیقی از عشق و جادو

سریال Alchemy of Souls، شاید در نگاه اول اثری به نظر برسد که صرفا تمرکز اصلی خود را بر معرفی جادو و اثرات آن گذاشته است. با این وجود، عشق نیز در این سریال، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. عشقی که حتی با عوض کردن بدن و رفتن روح به جسم دیگری، حتی با وجود دشمنی‌های دیرینه و خونی، باز هم با تمام قدرت، می‌توان آن را احساس کرد. سریال کیمیای روح، به خوبی توانسته است، میان عشق و جادو، تعادل خوبی را ایجاد کند و همین موضوع جذابیت این اثر را دوچندان کرده است. در کل می‌توان به این نکته اشاره کرد که سریال Alchemy of Souls، مانند نفسی تازه برای ژانر فانتزی و دوستداران این سبک خاص است. اثری که تا به امروز، از سمت منتقدین و مخاطبین سریال‌های کره‌ای با واکنش‌های مثبتی، مواجه شده است.

سریال کیمیای روح چند قسمت است؟ آیا فصل دومی وجود دارد؟

سریال Alchemy of Souls، از همان ابتدا که خبر ساختش به گوش می‌رسید، از سمت سازندگانش تایید شد که این اثر دارای دو فصل است. فصل اول در ۲۰ قسمت ساخته شده و چند روزی است که پخش آن به پایان رسیده و انتظار می‌رود که فصل دوم این سریال در ماه دسامبر سال ۲۰۲۲ (مصادف با آذر ماه سال ۱۴۰۱)، پخش خود را شروع خواهد کرد. روند پخش این اثر انتظار می‌رود دوباره همانند فصل اول آن باشد و به طور همزمان از طریق شبکه‌ tvN و پلتفرم نتفلیکس، منتشر شود.
سریال Alchemy of Souls، مانند نفس تازه‌ای برای آثار کره‌ای است. این اثر با نگاهی جدید و جذاب به موضوع جادو و استفاده از آن، توانسته است تا به امروز موفق عمل کند و جزو آثار پربیننده پلتفرم نتفلیکس در سال ۲۰۲۲ باشد. حال باید منتظر ماند و دید که سریال Alchemy of Souls، مانند فصل اول خود، موفق خواهد شد یا مثل آثار مشابه دیگری در فصل دوم خود، از داستان و روایت اصلی خود فاصله خواهد گرفت.
نظر شما در رابطه با سریال کیمیای روح چیست؟ آیا این سریال توانسته است انتظارات شما را در رابطه با پخش یک اثر فانتزی و مهیج، برآورده کند؟

4.1 28 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

37 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا