سریال کره‌ای The Sweet Blood خون شیرین

معرفی مینی سریال کره‌ای The Sweet Blood – خون شیرین

عشق یا خون

در مینی سریال کره‌ای The Sweet Blood یا خون شیرین با یک دراکولای جدید آشنا می‌شویم. برای اولین بار برام استوکر با الهام گرفتن از شاهزاده منفور رومانی که در قرن پانزدهم زندگی می‌زیست، داستان اولین دراکولا را در سال ۱۸۹۷ نوشت.

این شاهزاده رمانی به علت اخلاق‌های بد و رفتارهای خود با دشمنانش بسیار محبوب بود. این شاهزاده خون دشمنان خود را همچون شرابی قرمز سر می‌کشید و به شکل ترسناکی آن‌ها را به قتل می‌رساند. دراکولا یا خون آشام یکی از محبوب‌ترین چهره‌های ادبیات گاتیک و ژانر وحشت بوده و به همین دلیل داستان‌‌ها و فیلم‌های بسیار جالبی در زبان‌های مختلف در رابطه با این موجود افسانه‌ای و خونخوار خلق شده است که سریال خون شیرین جدیدترین سریال خون آشامی محصول کشور کره جنوبی به حساب می‌آید.  

کیفیت سریال‌های کره‌ای روز به روز بیشتر شده و به سبب این امر هر روز به طرفداران این سریال‌ها افزوده می‌شود. هنرمندان کره‌ای نیز تنوع سریال‌های خود را بیشتر کرده و آثار متنوع و زیبایی را خلق می‌کنند. به تازگی نیز آثار منحصر به فردی در ژانر وحشت ساخته شده و سریال‌های کره‌ای ترسناک نیز در کنار دیگر ژانرهای کره‌ای، محبوبیت بسیاری زیادی پیدا کرده‌اند. با این حال مینی سریال کره‌ای The Sweet Blood به طور کامل ترسناک به حساب نمی‌آید و بیشتر می‌توان این مجموعه کوتاه را در ژانر عاشقانه فانتزی به حساب آورد.  

داستان مینی سریال کره‌ای The Sweet Blood

مینی سریال کره‌ای خون شیرین داستان دختر جوانی را تعریف می‌کند که از پدری خون آشام و مادری انسان زاده شده و در اصل یک خون آشام دورگه به حساب می‌آید. یون سو (Son YeonSeo) با بازیگری سانگ چیا یون (Song ChaeYoon) به عنوان پروتاگونیست این داستان از وضعیت خود راضی نبوده و علاقه‌مند است تا زندگی و شرایط خود را تغییر دهد.

او به سبب پدر خود که یک خون آشام است، دارای قدرت‌های فراطبیعی بوده که به یک خون آشام تعلق داشته و به خون انسان‌ها تشنه است. با این حال او از این شرایط راضی نبوده و علاقه‌مند است که زندگی عادی و ساده‌ای همچون یک انسان داشته باشد. در قرن حاضر جامعه خون آشام‌ها طبق قراری که با کلیسا و واتیکان داشته‌اند دیگر مانند گذشته از گردن انسان‌ها خون نمی‌نوشند و راه حل جدیدی برای عطش خود به خون انسان ابداع کرده‌اند. 

صنعتی نو که پدر یون سو نیز در آن نقش دارد و در این راه از مادر یون سو، همسر خود سواستفاده می‌کند. در این صنعت خون آشام‌ها به تولید شرابی منحصر به فرد می‌پردازند که از گونه‌ای بسیار مرغوب از خون انسان ساخته شده است. جهت تولید این شراب نیز از خون کیسه‌های اهدای خون استفاده می‌شود. یون سو که اکنون ۱۱۸ سال سن دارد، به زودی از دبیرستان فارغ‌‌التحصیل شده و در این بین با پسری آشنا می‌شود که کمی اوضاع زندگی او را تغییر می‌دهد. یون سو از پدر خود متنفر بوده و به دنبال راهی می‌گردد تا بر خوی خون آشامی خود غلبه کرده و مانند یک انسان زندگی کند. با این حال در این بین او با چالشی بزرگ مواجه می‌شود.

سانگ میورو (Song MeoRu) همکلاسی او که یک انسان است توجه یون سو را به خود جلب کرده و یون سو به او علاقه‌مند می‌شود؛ با این حال در ادامه یون سو متوجه می‌شود که عشق نو ظهور او دارای شیرین‌ترین و مرغوب‌ترین خون انسان در رگ‌های خود است. اکنون او بر سر این دو راهی قرار دارد که در این دو راهی باید بین عشق خود و زات دراکولایی خود یکی را انتخاب کند. اوضاع زمانی بیش از این بهم می‌ریزد که نامزد سابق یون سو نیز وارد مدرسه می‌شود و واتیکان یک گرگینه را به جمع خون آشام‌های نوجوان می‌فرستد تا کنترل اوضاع را به دست بگیرد.  

وب‌تون The Sweet Girl

داستان سریال سریال کره‌ای The Sweet Blood یا خون شیرین بر اساس یک وب‌تون محبوب به نام 달달한 그녀 به معنی دختر شیرین (The Sweet Girl) نوشته شده است. وب‌تون‌ها در اصل کامیک‌های دیجیتالی هستند که پیشینه آن‌ها به کره جنوبی می‌رسد. این وب‌دراما منحصر به فرد که محصول سال ۲۰۲۱ بوده دارای ۱۵ قسمت ۱۵ دقیقه‌ای می‌شود که توسط ها هانمی (Ha HanMe) کارگردانی شده و توسط نت‌ورک B-PLAY منتشر شده است. 

بازیگران سریال کره‌ای خون شیرین

بازیگران سریال کره‌ای خون شیرین عمدتا تازه کار و جوان هستند و به عنوان هنرمندان آماتور در این مجموعه کار خود را به خوبی انجام داده‌اند. کیم جی وونگ یکی از محبوب‌ترین هنرمندانی است که در این اثر هنرنمایی می‌کند. جی وونگ هنرپیشه، خواننده، رپر و مدل اهل کره جنوبی بوده که در فضای مجازی نیز بسیار فعالیت دارد. او متولد ۱۴ ماه دسامبر سال ۱۹۹۸ بوده و در سال ۲۰۱۶ به یک گروه خوانندگی نسبتا موفق پیوسته و فعالیت موسیقی خود را آغاز کرده است.

در سال ۲۰۲۱ برای اولین بار در مینی سریال خون شیرین به عنوان بازیگر حضور پیدا کرد و درهمان ابتدا هنر و استعداد خود را به طرفداران سریال‌های کره‌ای ثابت کرد. در سال ۲۰۱۹ در هفته مد تایوان و چین به عنوان مدل حضور پیدا کرده و توجه بسیاری از منتقدین صنعت مد را به خود جلب کرد. به گفته خود جی وونگ او حرفه بازیگری را انتخاب کرده زیرا از اطرافیان خود شنیده که در این زمینه استعداد دارد و علاقه‌مند است تا از این طریق زوایای مختلف شخصیت خود را در معرض تماشا بگذارد.

جی وونگ عنوان کرده است که رمز موفقیت او در اولین تجربه بازیگری‌اش اعتماد به نفس او بوده است. او همچنین عنوان کرده است که با توجه به بدن ورزیده‌ای که دارد و استعداد و مهارتش در رقصیدن موفق خواهد شد تا نقش‌های خوبی در ژانر اکشن تصاحب کند و در این ژانر خوش می‌درخشد.

سانگ چیا وون بازیگر نقش اصلی سریال خون شیرین نزدیک به ۱۱ سال است که در حرفه بازیگری مشغول بوده و محبوبیت خود را مدیون حضورش در فیلم ترسناک آرانگ محصول سال ۲۰۰۶ و فیلم آشتی محصول سال  ۲۰۱۴است. این هنرمند ۳۳ ساله اکنون پس از موفقیت در هنر بازیگری به نویسندگی علاقه‌مند شده و سال گذشته در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده است که به نویسندگی وبتون مشغول است.

چیا وون به طرفداران خود این نوید را داده است که به زودی وبتون او منتشر شده و فعالیت او در زمینه نوشتن کامیک‌های کره‌ای دیجیتالی بیشتر خواهد شد. او در رابطه با حرفه جدید خود عنوان کرده است که این چالش جدید برای او است که تا اکنون وارد آن نشده و کمتر دختری مانند او به این زمینه علاقه داد، به همین دلیلی نوسیندگی وبتون برای او کار جالبی است.

هم اکنون اولین وبتون نوشته شده توسط جیا وون منتشر شده و تصویرگری این وبتون را سیم جی یانگ بر عهده داشته است. پس از انتشار نسخه اول توجه رسانه‌های کره‌ای و طرفداران صنعت وبتون به شدت به این اثر جذب شده و وبتون مسابقه عادلانه به قلم جیا وون برای انتشار نسخه دوم تمدید شد. این وبتون به سرعت در رنکینگ وبتون‌ها خوش درخشید و رتبه دوم را در یکی از معتبرترین وبسایت‌های رتبه بندی وبتون‌ها کسب کرد. 

چوی جین هایوک هنرمند بسیار مشهور کشور کره جنوبی است که در سریال‌های بسیار محبوبی چون سریال پاستا، آقای ملکه، کتاب خانواده گو، وارثان و کارگاه زامبی به ایفای نقش پرداخته است. چوی جین هایوک در سریال کره‌ای خون شیرین به عنوان بازیگر نقش مکمل حضور دارد. این هنرمند مشهور هنرپیشه و خواننده اهل کشور کره جنوبی است. او فعالیت خود را از سال ۲۰۰۶ آغاز کرد. اما در سال ۲۰۱۳ با بازی در سریال‌های کتاب خانواده گو (در کنار لی سونگ گی و بائه سوزی) و مجموعه محبوب وارثان توجه مخاطبان را به خود جلب کرد. وی در سال ۲۰۱۴ توانست اولین تجربهٔ نقش اول مرد را در سریال زوج اورژانسی در کنار سونگ جی هیو به دست آورد. در سال ۲۰۱۸ به عنوان نقش اصلی مرد در سریال آخرین ملکه بازی کرد.

این وب‌دراما منحصر به فرد که محصول سال ۲۰۲۱ بوده دارای ۱۵ قسمت ۱۵ دقیقه‌ای می‌شود که توضیحات کاملی از آن‌ها ارائه دادیم.

مینی سریال کره‌ای  خون شیرین یکی از محبوب‌ترین مینی سریال‌های کره‌ای در ژانر فانتزی و عاشقانه با تم خوناشام است.

خیر، شاید برخی صحنه‌های هیجان‌انگیز در سریال Sweet Blood وجود داشته باشد اما ژانر این سریال ترسناک نیست.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا